- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Sony WF-1000XM6 – ez évi etalon?
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
válasz
bambano
#23533
üzenetére
Lesz, ha majd írsz

Viszont ezért de csak tehát én is kérdeznék. Előrébb jutottam az llvmpipe-os tearinggel. Rájöttem, hogy nem a gyorsítás a baj (vagyis közvetve nem az), hanem a vsync. Az X server ugyanis nem támogatja a vsyncet, azt írják a fejlesztők, hogy túl sok mindent kéne hozzá szinkronizálni, és túlbonyolítaná a dolgokat. A tearinget ezért elvileg csak compositorral (Compton, Compiz) lehet kiküszöbölni, amelyek a hardvert használják a vsync megvalósítására. Ez működik is, ha Compton alatt szoftveres (llvmpipe-os) OpenGL-t használok, nincs tearing, de nagyon lassú a gép, nagyon szaggatnak az SD videók is. Compton alatt lehet szoftveres xrendert is használni, már azzal is csökken a tearing, de azzal nem oldódik meg teljesen. Hardveres gyorsításom nincs, driver híján csak szoftveres rendert tudok használni, így a DRI-s beállításokat se tudom az X confjában buherálni.
Ilyen hosszas felvezető után a kérdés: van olyan szoftveres X driver, ami támogatja a vsyncet, vagy legalább a tearfree opciót? Foglalkozott ezzel is valaki közületek? A szoftveres renderinggel az a baj, hogy a CPU számolja a dolgokat, és az nem tudja, hogy a képkirajzolás hol tart, és erről az X server sem tud gondoskodni, ezért mégis valami driverféle kéne, ami megy minden kártyával és támogatja a vsyncet. Az llvmpipe és a softpipe nem támogatja.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó PC dobozos játékok, Collector's is
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- RAPOO 7100P 1000DPI optikai rádiós 5GHz egér
- HP Dell, Fujitsu, üzleti kategóriás notebook kiárusítás - frissítve: 01.03
- LG 65C5 - 55" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- Samsung LH55CSPLBC 55" LCD monitor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



