- Magisk
- Yettel topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
válasz
#40553216
#22077
üzenetére
A drop_caches, mint chron job? For és While loop-olt bash script-ként is belebotlottam már az ötletbe, de ez legfeljebb is egy csúnya workaround (az elegáns workaround-okat jobb szeretem a bonyolult korrekt megoldásoktól, de szerintem ez ronda), amit viszonylag nehéz jól méretezni (egy 150 Mb/s lemez/kötet sebességet alapul véve legalább 1s-enként le kell futtatni, de a <<1s talán jelentékeny CPU terhelést és/vagy IO lassulást is okozhat).
A másik, hogy nálam egy drop_cache után a memória 10%-a page cache, 1%-a buffer marad (egy magasabb értékről erre dobja vissza, akkor is ha előtte sync-elek). Ezek a számok gondolom nem véletlenül adódnak, főleg hogy most nem is kerek értékek (most épp 1300 Mb-ot adtam a VM-nek, és ezek így rendre 130 és 1.3 Mb méretűek). A 10% az alapértelmezett lazy_write határértékre emlékeztet, de azt hittem, hogy az az írási buffer felső határa, nem pedig a page cache része.
Van a kommentek közt egy link glibc wrapper-hez, ami minden file-elérési műveletet direct_io-ra cserél. Ezt majd talán kipróbálom. De a 10+1%-ot szerintem ez sem tünteti el, ami ilyenkor feleslegessé válik. Bár egy sync mount opció talán igen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AI, GitHub Copilot, Claude, Gemini
- ASUS notebook topic
- OLED monitor topic
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Motoros topic
- Viccrovat
- Modding és elektronikai kérdések
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- További aktív témák...
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


