Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz lionhearted #96 üzenetére

    Szerintem a windows két szék közé pottyant. A mai modern egységsugarú user nem érti már azt sem, hogy mi az a fájl és fájlrendszer, mert ennyire buta még akkor is, ha egyetemet végez [link] . Ezeknek android kell, ahol megérintik a képernyőt, és színes varázslat történik pittyenés közepette. Ahova ennél komolyabb dolog kell, oda linux való. Hogy egy windows 10/11/akárhány hová való 2023-ban, azt nem tudom. Munka tekintetében max oda, ahol 10 éve beállítottak egy active directoryt, és még nem fedezték fel a google docsot. Meg kijön rá havi 2-3 játék, ami csak windowson indul el, és a gamer örül neki, mert azt hiszi, hogy attól lett boldog, hogy a crysis 5ezredik klónjában repked wasd-vel. Én meg vagyok lepődve azon, hogy ennek a rendszernek még egyáltalán mérhető piaci részesedése van.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #96 üzenetére

    Miért, amit ide vagy abba a topikba írogatnak egyesek, azt jegyzik valahol azon kívül hogy ezen a felületen megmaradnak és megtekinthetők, számít az bármit a tekintetben, hogy globálisan régóta mit használ a felhasználók többsége, bármit is változtat az azon, hogy pl. a StatCounter mit mutat? Eleve adott a válasz, szóval felesleges két ilyen topikban külön keresni a már eleve létező "igazságot" . :))
    Az meg nem világos mi alapján jött le, hogy a Windows nem való erre-arra illetve munkára, amikor desktop OS szinten régóta eleve azt használja a felhasználók nagy többsége, munkahelyeken az irodák zömében általában valamilyen Windows fut a PC-ken, ahogyan home user szinten ugyancsak, ami tény.

    [ Szerkesztve ]

  • Petius

    újonc

    válasz lionhearted #96 üzenetére

    Én több időt töltöttem a winen a parancssorban mint linuxon a terminálban.
    Manapság egy átlag felhasználónak kb azt se kell tudnia, hogy mi az.
    De én nagyon szurkolok a Windowsnak, minél tovább tartja meg a felhasználóbázisát annál tovább lehet élvezni a szabadságot. Nemsoká én is felrakok egyet második rendszernek, hogy megnézzem mi újság. Még az is lehet, hogy rögtön egy 11-et. :)

  • Pikari

    őstag

    válasz lionhearted #99 üzenetére

    Ez az okos ember ismérve: nem elégszik meg azzal, hogy ,,működik, és kész'' :D Ezzel szemben ott tartunk, hogy már az egyetemet végzett emberek sem tudják ,,az ön telefonján 24 vírus van'' felugró üzenetet értelmezni, és kattintanak rá a benne lévő fájlra, vagy nem értik, hogy mi az, hogy fájl, és nem tudnak neked átmásolni egy dokumentumot. Amúgy nem értik azt sem, hogy mi az, hogy program, mi az, hogy weboldal, böngésző, kereső. De igazából nem az a lényeg, hogy én azt mondom rájuk, hogy buta, hanem a téma szempontjából ezt azért hoztam fel, hogy ezeket az embereket inkább az Android nyerte meg magának a windowssal szemben, mert sokkal jobban ki tudja szolgálni ezt a fajta embert, még hatékonyabban is képes üzemelni - nagyságrendekkel kevesebb erőforrásból képes ezt a feladatot ellátni.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • hunluki

    senior tag

    válasz lionhearted #99 üzenetére

    Ez egy érdekes kérdéskör amúgy. Az IT beszivárgott a mindennapokba, egyszerűen mindenki hozzáfér az internethez, IT eszközök veszik körül, használja őket szórakozásra, munkára, nem tudja hogyan működik, csak elvárja hogy működjön.

    Elcseszett példaként a kötelező autó: Elvi szinten tudom hogy működik, de ha megállna az út szélén maximum a fejemet vakarnám és sikítva telefonálnék olyan ismerősnek aki ért hozzá.
    Pont ugyanolyan módon pánikolva ahogy IT-hoz nem konyító ismerős keresi fel a család kockáját.

    [ Szerkesztve ]

  • btprg

    senior tag

    válasz lionhearted #96 üzenetére

    A tapasztalataim szerint a Windows akkor lesz jó, ha már megszűnik a támogatása, és nem nagyon jönnek az egész rendszert átbarmoló frissítések, amitől aztán random dolgok elromlanak és random dolgok megjavulnak. Én Windows NT 4-et használtam kb. 2015-ig, XP-t kb. 2021-ig, most a 7-nél tartok. Így a támogatás lejárta után csak élvezem, hogy bekapcsolom a gépet, és mindig ugyanaz van – egyszerűen jól működik és kész :)

    Ha már a 7-nél is elkezdődik a kínlódás, hogy nem fog működni a legújabb Firefox, vagy esetleg el kell kezdeni használni egy fejlesztőkörnyezetet ami direkt nem kompatibilis már a 7-tel, akkor majd áttérek 10-re, remélhetőleg addigra már arra se fog sok frissítés jönni és stabil lesz. Remélem a normál 32-bites programok támogatása örökre megmarad.

    Ami a linuxot illeti, mostanában elég sokat kell azt is használnom, de nem érzem azt, hogy eljött volna még a linux éve :D Főleg az a problémám, hogy a szokásos programokra, amiket használok (Total Commander, MS Office, IrfanView), nem találok értelmes alternatívát, ami ne lenne sokkal használhatatlanabb. Meg néha random dolgok előjönnek, ami Windows-on alapból működik, itt meg órákig guglizni kell, mire esetleg valami workaround-ot lehet találni.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • válasz lionhearted #138 üzenetére

    Na jah, ezzel tisztában vagyok én is. De nincs mögötte semmi elvárás, hány munkahelyen kérték eddig tőled a számítástechnikai jogosítványt? Nincs kötelezve. Ha általánosan is elvárnák akkor érhetne valamit az ECDL. Ez kb olyan mint egy alapfokú nyelvvizsga, senkit sem érdekel.
    Szerintem ez úgy működhetne, ha a munkáltatók nagy többsége elvárná , hogy meg legyen a felvett munkaerőnek ez a "jogosítvány". Ha nincs meg, akkor viszont kaphatna 6 vagy 12 hónap haladékot és munka mellett tegye le, ha ennyi idő kevés akkor menjen havat lapátolni, vagy találjon valami más, nem irodai munkát. Multik pl simán kifizethetnék a tandíjat és a vizsga díjakat is, nálunk is fizet a cég egy valag képzést a munkaerőnek.
    Félre értés ne essék, nekem sincs meg, de le tudnám tenni, annak idején megcsináltam ezeket a teszteket önszorgalomból kíváncsiságból és átmentem. Azért nem egy nagy szám egy ilyen ECDL, ha meg tényleg kihívás, akkor egy év tényleg elégnek kellene legyen, hogy sikerüljön letenni azt még a legnagyobb elektronikus analfabétának is.

    re: Pikari
    Újfent, félreértés ne essék, én sem vagyok Excel császár. Ezer+1 függvényt, csak lelopok a netről, vagy mástól örökölt táblázatokból.
    Adott egy probléma goto Google goto excek tábla, majd a találat beillesztése az adott cellába, vagy annak módosított változatát aztán jó napot.
    Az megint más kérdés, hogy megtanulod ezeket a függvényeket angol Excel-en, majd hazamész és a magyar Office-on használhatatlan a tudásod. De ez már tényleg nagyon off.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • azbest

    félisten

    válasz lionhearted #96 üzenetére

    Linuxból vannak olyan disztribúciók, amelyekből vannak LTSC-k (pl. ubuntu, debian) és kereskedelmi, ipari programokhoz jellemzően ezekre van hivatalos támogatás. Simán kellhet 1-2 év mire a következő LTSC verzióra lesz hivatalos támogatás.

    Ezzel szemben windowsból földi halandó elvileg nem vehet LTSC verziót, mert azt elvileg csak mennyiségi licensszel árulják cégeknek másik windows licensz mellé.

    Windowsból úgy lehet hivatalosan kontrolod afelett, hogy mit művel a windows update, ha veszel windows servert és központi rendszerből manageled a domainbe léptetett gépeket.
    Még a win pro licensz sem elég erős ahhoz, hogy hekkelés nélkül engedjenek alapvető dolgokat állítani rajta, ha önálló telepítésként használod akár magán, akár céges célokra.

    Ezek a kretén nyomorultak leszedik a kezelőfelületről azokat az alapvető opciókat, ami a gép alvási módjára vonatkozik. S0 alvást konfigurálását kiszedték, gpedit vagy registry hekkelés kell, ha nem akarod, hogy a gép folyamatosa online legyen és netkapcsolatot keressen, letöltögessen és telepítsen a táskában, lemerüljön hétvégén, ha nincs tápra dugva.
    Full kreténség, hogy az a "megoldás" az alvás problémákra, hogy a win sosem alszik, csak lekapcsolja a képernyőt S0 módban. És kilobbizták, hogy a biosból is szedjék ki a gyártók az S3 módot.

    11 alatt külön hekkeléssel sem feltétlen megy, hogy ne akarjon drivereket cserélgetni. Nyomorult intel grafikus drivert felteszi a 11. Akkor is, ha újabb inteltől letöltött drivered van. Az a workaround hagyd feltenni a win updatest majd arra nem tiszta telepítésként tedd fel az intel friss driverét. Ha nem így teszel, akkor a win11 letölri a friss drivert, feltesz egy régit. Az intel driver & support assistant meg sír, hogy régi a drivered. Ha rányomsz hogy frissítheti, akkor utána a win11 megint visszacseréli és ez így megy vég nélkül. Téboly.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák