Üzleti negyed rovat

Meghosszabbította együttműködését a Qualcomm és a Samsung

2030-ig biztosan együtt dolgoznak, a következő S-széria Snapdragon-exkluzív lehet.

Szakított a Zeiss és a Nokia

Véget ért a német optikai cég és a HMD Global együttműködése.

Kiszáll a Honor Indiából

Meglepő az exit a világ második legnagyobb mobilpiacáról, de nem biztos, hogy teljes.

Közel tízmillió új hajlítható Galaxy talált gazdára tavaly

A Samsung Mobile elnöke büszkén közölte, 2021-ben közel tízmillió darabot adtak el a Flip és Fold készülékekből, ami abszolút siker.

Előretört az Apple

Még mindig a Samsung vezeti a komoly visszaesést mutató globális piacot, az Apple viszont a kedvezőtlen gazdasági környezet mellett is visszaszerezte a második helyet.

Ming-Chi Kuo is beszállt a Qualcomm-Exynos vitába

A TSMC node-ja dönthet a Snapdragon 8 Gen 2 javára minden régióban.

Meghosszabbodott az állami mobilcsere program

Változtak a készülékcsere támogatásának feltételei is, jövő év első negyedének feléig, vagy az ötmilliárdos támogatási keret kimerülésééig lehet igénybe venni.

Háromból két mobilchip a TSMC-nél készül

A legfejlettebb node-on viszont a Samsungnál az előny.

Visszatérnek a reklámok a lezárt kijelzőkre?

Az amerikai operátorok állítólag még a nyáron elindítanának egy szolgáltatást, mely Ázsiában már működik egy ideje. Ez a Glance, amivel a felhasználót már azelőtt lehet reklámokkal bombázni, hogy egyáltalán feloldaná a készülékét.

Az Apple CarPlay segítségével is lehet majd fizetni a tankolásért

Nem állja a számlát, de rajta keresztül, közvetlenül az autóból is rendezhető lesz a tankolásért fizetendő csekk.

Elég rosszul festenek a mobilpiac májusi számai

A Counterpoint Research közzétette a májusi eredményeket, amelynek alapján tovább csökkentek az eladások.