Üzleti negyed hírek

Új információk a Xiaomi következő saját fejlesztésű processzoráról

Az Xring O3 több termékbe is bekerülhet, a csíkszélessége marad 3 nanométeren.

TrendForce: csúszik a mobilpiac, és még csak most jön a neheze

A TrendForce szerint Q1-ben 1,7%-kal esett a mobilgyártás, és év végére csak rosszabb lesz.

Computex 2026: Új MediaTek chipek, dedikáltan e-olvasókba

Az MT8115 és MT8126 lokális AI funkciókat és gyorsabb színes e-papír támogatást ígérnek.

Bekerült a hazai szolgáltatói kínálatba a Poco márka

Az X8 Pro és F8 sorozat júniustól elsőként elérhető a One Magyarországnál.

Volt Samsung-vezető: a kínai DRAM hozhatja el a memóriapiaci áresést

A globális RAM-piac helyzete 2027–28-ban fordulhat meg, ha Kína felfuttatja a hazai gyártást.

Robottal a nyomában üldözi a Honor a Huawei-t

Elirigyelték a Huawei legendás maratonfutó partnerét és leigazolták a világcsúcstartót.

A felhasználó csak nyerhet a fokozódó űrinternet versenyben

A SpaceX barát és ellenség: defenzív szövetséget kötött három nagy szolgáltató.

A Starlink amerikai sikere az európai mobillefedettséget is stabilizálhatja

Zöld utat kapott Elon Musk cége a nagy sávszélességű űrmobilnet kiépítésére.

Kína szerint nagy árat fizet az EU a Huawei/ZTE berendezések cseréjéért

A CCCEU és a KPMG sajtóközleménye 370 milliárd eurós teherre hívja fel a figyelmet.

Bővítményekkel zárkózna fel az Apple az AI versenyben

Külső modellektől kérhet az Apple Intelligencia segítséget.

Állítólag összeolvadt a OnePlus és a Realme

Megbízható kínai forrás értesülései szerint összevonták a termék- és szoftverfejlesztést, stratégiát, forrásokat.

Megint Samsung-gyártott Snapdragonról pletykálnak

Dél-Koreában járt a Qualcomm vezére, a téma a 2 nm-es gyártás lehetett.

Távozik az Apple vezérigazgatója

Tim Cook alatt Cupertino a prosperitás éveit élte, az új CEO megerősítheti pozícióját.

Memóriahiány és drágulás fékezheti a mobilokat, csökkentek a Q1-es kiszállítások

Az IDC szerint 2026 Q1-ben 289,7 millió telefon ment ki, ez 4,1%-os mínusz.

Bekebelezi az Amazon az Apple műholdas partnerét

Átrendezi a Globalstar felvásárlása a Föld körüli erőviszonyokat.

5 GHz körülre gyorsulnak a mobilchipek, a Huawei lemaradásban

A Snapdragon és Dimensity csúcslapkák már az 5 GHz-et célozzák, miközben a Kirin a 3 GHz alatt toporog.

Túl jól fogy az S26, túlóráznia kell a gyártósoroknak

Nem csak az Ultrát követeli a nép, az S26+ viszont a vártnál is népszerűtlenebb.

Pénzköteggel párnázta ki a memóriaszektor a Samsung negyedévét

Brutális nyereséggel nyitott a vállalat félvezető üzletága, és ez még csak a kezdet.

Ennyit dobott egy telefon gyártási költségén a memóriakrízis a Xiaomi szerint

A cég elsőként és először közölt konkrét számot arról, mennyivel kerül többe egy 12/512 GB-os mobil.

Tarolt az indiai piacon a Realme P4 Lite 5G

Állítólag óriási rajtot vett Indiában a Realme P4 Lite 5G az első értékesítési hullámban.

Lassan húzóágázat lesz a villanyautó a Xiaominál

Rekord év és remek leszállítások 2026 kihívásai előtt.

Mégsem lesz Sony autó

Elkaszálták az egész Sony Honda Mobility Afeela projekteket, pedig úgy volt, hogy idén év végéig Kaliforniában már megkapják az első vásárlók a járműveket.

Visszatérhet a csepp notch és a 90 Hz

A DRAM és a tárhely drágulása miatt régebbi megoldásokhoz nyúlhatnak a mobilgyártók.

A Föld teraformálásával építene galaktikus birodalmat Elon Musk

Chipgyárat jelentett be a SpaceX és a Tesla, ám nem nő csak úgy ki a földből félvezetőgyár.

Árat emel a Vivo és az iQOO Kínában

Oppo és OnePlus után a vivo és az alá tartozó iQOO is árkorrekciót jelentett be.

Válságmódban a Samsung mobildivíziója

Nem a Galaxy S26-tal van a gond, hanem az elhervadó nyereséggel.

Ha videojátékban újra lehet éledni, a telefonpiacon is!

Úgy tűnik, a Lenovo 2023-ban kivezetett Legion gaming telefonjai visszatérnek.

A Counterpoint szerint a belépőszint szívja meg leginkább a memóriák drágulását

A 200 dollárig terjedő szegmensben lesz a leginkább érezhető a memóriaárak elszállása okozta áremelkedés.

3D nyomtatással készülhet a jövőben az iPhone és az Apple Watch?

A Bloomberg szerint igen, az Apple azon dolgozik, hogy a titán után alumíniumot is 3D nyomtasson.

MWC 2026: Kezünkben a Solana új Web3 telefonja, a Seeker

A telefon megmutatása mellett bejelentették, hogy elérhetővé teszik a Solana Mobile Stack megoldást más androidos hardvergyártók számára.