- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy Z Flip5 - ami kint, az van bent
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
Hirdetés
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
7Heads Drago
veterán
válasz
teo77 #152723 üzenetére
2006-07-es gép? Huhaa.
Azok annak idején jó gépek voltak. Csak eljárt felettük az idő. Oda nem ssd kellene hanem teljes gép csere. Vistás driverek vannak hozzá... A win 7 még elmegy Vistás driverrel az újabbak nem hiszem. A win 7 is netre felengedve szerintem nagyon lassú lesz. Ha netezésre akarja használni akkor én mindenképp gépet cserélnék. Neki valszeg egy használt 2013-2015 -ös gép is jó lehet. Azt talán olcsón megkapja.
Önmagában futtatva a gépet régi szoftvereket nyilván elmegy. Csak újabb progit felesleges rátenni, mert megfogja a gépet. Nyilván kérdés mit akar az ügyfél. -
7Heads Drago
veterán
válasz
teo77 #152700 üzenetére
Nem akarok senkit rábeszélni. Még a végén leszedik a fejemet. Mindenki azt csinál amit akar, ez csak egy opció. Ha alap dolgokra használja gépet, felrakás után 3-4 drivert felrakva meg 3-4 szoftvert is és már megy is a gép. Ehhez nem kellenek napok. Max 1-2 óra. A jelszavakra kitalálták már a jelszókezelőket. És elég pár alap jelszót megjegyezni.
A klónozás meg még rövidebb idő... talán. Mert ha takarítani kell a wint, akkor meg lehet hogy pont ez a több idő.
Viszont ami fontosabb hogy át kellene azt a gépet jobban nézni hogy tényleg elégge csak az SSD csere? Ezt már King Unique írta fentebb.
Sajnos azon a környéken nem ismerek senkit aki tudnék ajánlani. -
King Unique
titán
válasz
teo77 #152684 üzenetére
Ja, az valóban kissé borsos ár, még az SSD árát beleszámolva is.
A kevés tárhely egy dolog, de itt főleg az eleve lassú HDD miatt lassú a laptopnál a Windows 10 működése, azt mindenképpen SSD-re kellene cserélni a gyorsabb működéshez. De annak is főleg akkor van értelme, ha a CPU sem egy tetű lassú 1,6 GHz Atom, N-es és egyéb szemét, meg van legalább 4 GB RAM, mert ellenkező esetben az SSD sem fog csodát tenni, max. csak valamit javít rajta.Adott a lehetőség a megfelelő célprogrammal történő klónozással átmásolni a Windows 10-et a régi HDD-ről az új SSD-re, de ha totál laikus a felhasználó és egyáltalán nem ért az ilyenekhez, akkor nem feltétlen fogja tudni megcsinálni és mindenképpen egy hozzáértőbb segítségét kell igénybe vennie.
-
King Unique
titán
válasz
teo77 #152682 üzenetére
Miért, nincsen ott valamilyen heyi PC bolt, ahova be tudná venni és ahol pár-néhány ezresért megcsinálnák neki szakszerűen a klónozást, az SSD beszerelését, stb?
Az meg hogy "Nagyon lassú a gépe", összetett dolog, aminek lehet több oka is. Ahol ha pl. kevés a RAM és gyenge a CPU, akkor azt az SSD sem fogja megoldani, max. valamit javíthat rajta. Aztán ha maga a Windows 10 van nagyon szétcseszve, pl. összevírusozva és / vagy 3rd party rendszeroptimalizáló programokkal széttúrva, akkor annál meg lehet inkább egy újratelepítés lenne a célszerűbb.
-
TRob1
veterán
Nincs olyan hogy ez vagy az jobb, hisz teljesen más a feladatuk.
Mint ahogy írtad is. Az előbbi a drivereket listázza/törli (pl. Nvidia ~500megák össze tudnak gyűlni), utóbbi meg a felesleges fájlokat.
Ha nem bízol benne, első körben csak mozgasd át őket egy másik meghajtóra. Aztán mikor látod hogy tényleg nem kellenek, onnan törlöd manuálisan. -
Core2duo6600
veterán
(#84225) teo77, (#84226) polgi803
Egy próbát megér, hogy felteszel egy ingyenes antivirust, hogy ne a defender dolgozzon, hátha nálad is ez lassít.
Nekem megtáltosodott a gépen, miután kiiktattam.
Photoshop start 30 vm 5-6 másodperc, azért nem mindegy.Lehet nálad is a defender lesz, ha még friss a rendszer, nincs veszteni valód, egy másik free antivirussal.
-
Cs1csó
titán
Szívesen! Semmi gond, azért említettem a másik topikot, hogy tudd volt erről beszélgetés és nagyjából mire jutottunk.
Ferenc.
Ez is egy teljesen jó irány, fontosnak is tartom BÁRMILYEN fő védelem is van a gépen ezt a pár dolgot érdemes lefuttatni 1-2 hetente.Az AVG mióta megvette az Avast gyakorlatilag egy átszkinezett Avast. Nálam jól működik nem érzékelek lassulást pedig szoktam más termékeket is kipróbálni, BÁR olyan program ami szereti a tiszta telepítést.
-
Cs1csó
titán
A vírusirtó topikban tárgyaltuk már ezt, többen kitartunk a kedvenc külső féltől származó védelmünk pl. Eset, Bitdefender, Kaspersky, Emsisoft és magam részéről az Avast free mellett.
DE a windows 10-nek már elég jó a saját védelme, a tűzfala már a windows 7 óta jó, a kártevő védelme pedig a windows 10-ben ért el egy elég jó szintet. Azt is megjegyzem hogy az EMET-et is integrálták már a legfrissebb Windows 10 buildbe. Ha ezt nézzük akkor egy hozzáértőbb, megfontoltabb felhasználó bőven ellehet a windows saját védelmével természetesen: naprakész oprendszer, UAC bekapcsolva, fontos adatokról offline mentés stb.
A laboros teszteken is jól szerepel (van aki hisz nekik van aki nem) röviden úgy tudnám jellemezni, közvetlenül ott van a legjobb védelmek alatt egy kicsivel, mondhatni hibahatáron belül mozog velük, annak tükrében, hogy ez a védelem ingyenes nem is rossz választás.
-
raidx
őstag
igaz nem könyv: [Windows10 Tutoriál]
-
movax
őstag
Eltávolítod a Defendert (Defender Uninstallerrel), felteszel mondjuk egy ingyenes Avirát és elfelejted az egész affért.
Nem lesz semmi baj (sőt), tapasztalatból tanúsíthatom.
-
King Unique
titán
Csak simán kijelölöd a partíciót - ahogyan a screenshoton is tetted - és oda telepíti. De gondolom a Partition 3-ra telepítetted. Vagy most nálad mi van, hova akartad telepíteni és hova került
-
King Unique
titán
Üdv!
A helyes telepítési sorrend a Windows
—►
Linux, mert akkor a GRUB megmarad, ami el tudja indítani a Windowst is. Ellenkező esetben a Windows Boot Manager felülírja és a Linux nem fog elindulni. Bár a GRUB akár utólag is újratelepíthető a lemezre. Illetve fontos az is, hogy milyen boot - Legacy / UEFI - módban telepítesz, utóbbinál ott az EFI partíció stb.Egyébként a Windows partícionálásánál normál esetben nincs semmi extra. Csak kijelölöd a rendszernek a partíciót és kész, léphetsz tovább. UEFI-ben meg automatikusan létrehozza a telepítő ilyenkor a többi kisebb partíciót a rendszer számára. Viszont a Windows - Linux dual-boot már kicsit macerásabb lehet, főleg UEFI-nél.
Amúgy az 50 GB-os rendszerpartíció nem biztos, hogy elég lesz...Mivel a Win10 esetén folyamatos build upgrade-ek vannak, amik alkalmanként akár további 20+ GB-ot is felemészthetnek
—►
[link].Továbbá a Linux abszolút kezdőknek topikban is célszerű érdeklődni. Itt akad sok hasznos hozzászólás a témával kapcsolatban korábbról is. "Nemrég" én is összeírtam ezt-azt.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Humble megmaradt kulcsok Frissítve 08.05
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3017, 100% Akkumulátor
- Microsoft Surface Pro 6 i5-8350U 8GB 256GB 1 év garancia
- HP EliteBook 840 G8 i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- ÁRCSÖKKENTÉS MSI Z77 MPOWER Alaplap eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2022 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2985
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest