- Telekom mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen GPS-t vegyek?
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- CMF Buds Pro 2 - feltekerheted a hangerőt
-
Mobilarena
A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Anulu79 #71287 üzenetére
Legújabb főverzió (most 20H2) az lehet, de legfrissebb, vagyis teljesen naprakészre frissített nem valószínű a konzumer forrásból letölthető 10-es ISO-nál (.572), max. esetleg egy 3rd party integrált telepítőnél. Másrészt nem tudom nálad mi az iszonyat lassú kategória, de mint említettem használtam korábban és most is akad még elfekvőben 5400-as HDD-vel szerelt hasonló hardveres erőforrású laptopom, sőt 2,5"-os külső merevlemezen WTG telepítésem is van és bár lassú a boootolás + míg teljesen feláll a rendszer, de utána úgy-ahogy viszonylag használhatóan fut rajta a 10-es, meg ugye laptopnál adott a lehetőség altatni a rendszert és abból ébreszteni.
Ha SSD van alatta, akkor meg nyilván jóval gyorsabb minden és nem téma ez az egész, illetve abba a laptopba is pusztán egy SSD kellett volna a lassú HDD helyett.
-
King Unique
titán
válasz
Anulu79 #71285 üzenetére
Annyira nagyon azért nem kellene a 10-esnél sem, max. ha a friss telepítés után teker a Windows Update átmenetileg, mert ugye frissíteni kell a rendszert. Sőt, ez 7,8.1 esetén problémásabb lehet, legalábbis korábban ha nem volt alkalmazva az itt említett módszer, akkor képes volt csak a frissítések keresésével órákig "tekerni" a WU.
-
King Unique
titán
válasz
Anulu79 #71283 üzenetére
Egy frissen, a 0-ról újratelepített Windows nem meglepő, ha gyorsabb valamivel mint egy belakott, több hónapos/éves telepítésű, pláne ha az utóbbi esetlegesen sok automatikusan induló, rendszert lassító programmal van megspékelve, netán még vírusos is, stb.
Igen, az a része érthető, bár ez lényegében 1 téma, ahol az azzal kapcsolatos kérdést alapesetben elég egyszerre 1 topikban feltenni és végül is a másikban is le volt már írva a lényeg. -
King Unique
titán
válasz
Anulu79 #71275 üzenetére
A másik topikban már feltetted ezt a kérdést és ott (is) válaszokat is kaptál rá. Ahol a lényeg továbbra is ugyanaz, SSD kellene abba a gépbe rendszermeghajtónak W10 alá a lassú HDD helyett, ennyi. + Ha belefér, akkor a RAM bővítése is megfontolandó, mert a 4 GB manapság nem túl sok, annyit a mai modern böngészők simán meg tudnak zabálni, ahol ha emiatt intenzívebben használja a W10 (is) a lapozófájlt és ezzel jobban "tekeri" a HDD-t, akkor megint nem meglepő a lassúság.
Egyébként meg nem, nem lenne sokkal (max. kicsivel) gyorsabb egy W8.1 sem a jelenlegi hardverkörnyezetben, használtam évekig laptop + lassú, 5400-as HDD felállásnál W7, 8.1, 10 rendszereket egyaránt, sőt volt ezekkel triple boot megoldásom is. Ami érezhetően gyorsabb volt, az a Linux, illetve abból is főleg valami könnyűsúlyú változat. Meg ugye nagyban számít Windowsoknál is, hogy milyen szoftverkörnyezet van, milyen programok vannak telepítve, azok automatikusan indulnak-e a rendszerrel együtt és futnak-e háttérben, milyen AV van telepítve és az mennyire fogja a rendszert, stb. + Ha a tulaj egy egységsugarú, átlagos user és összevissza van a gépén telepítve mindenféle, automatikusan induló programmal a Windows, + netán még vírusos is, akkor ugye megint nem meglepő ha belassul. Ez esetben nyilván a felesleges programok kikapcsolása/eltávolítása, vírusirtás, vagy akár az újratelepítés lenne a megoldás, illetve W8.1/10 esetén a gépházban a felújítás/alaphelyzetbe állítás is opció. -
King Unique
titán
válasz
Anulu79 #69063 üzenetére
Üdv!
Ezen leírás 3. pontja szerint kell eljárni és GPT-re inicializálni / konvertálni a lemezt, ha UEFI boot módban akarsz telepíteni. Ha nem, akkor meg átállítod Legacy bootra és annál ok lesz az MBR.
A diskpart törlés mindent gyalul a lemezről! Tehát, ha van rajta valami fontos adat, akkor először azt kell lementeni!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• a Microsoft Windows 8 és Windows 8.1 (Blue) egyaránt a topic témája
• tilos a warez
• Windows Store - alkalmazások
• hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
• Tilos az OFF!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Gyermek PC játékok
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Csere-Beszámítás! Sapphire Pure RX 7700XT 12GB GDDR6 Videokártya! Bemutató Darab!
- Felújított laptopok Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Csere-Beszámítás! Ryzen 9 9950X3D Processzor! 16Mag-32Szál!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Motorola Edge 50 Ultra - Nordic Wood - Használt, karcmentes
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest