- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Fotók, videók mobillal
Aktív témák
-
#51736960
törölt tag
hali, lenne 2 xubuntu kérdésem (6-os verzió):
1, install közben nagyon lelassul minden, a cd egyfolytában tölt valamit. egy idő után nem is megy tovább, tehát nem lehet installálni. a gép egy p2-es compaq 128 mega rammal. (a cd tökéletes, ellenőriztem, dvd-re is kiírtam, de úgy sem megy)
2, a xubuntu alól is a pppoeconf-al kell az adsl-t belőni, mint az ubuntunál?
[Szerkesztve] -
#51736960
törölt tag
srácok, szokás szerint elakadtam a flash telepítésnél: 6-os ubuntum van, és a synaptic package managerben rákerestem a ''flash'' szóra, de nem talált semmit. hogyan tudnám beizgatni a flasht?
-
#51736960
törölt tag
sziasztok!
gondoltam kipróbálom az új 6-os ubuntut (az 5-ös tetszett), de bizonytalan vagyok hogy a 64 vagy a 32 bites verziót rakjam-e fel? s754-es 64 bites sempronom van, de egyes fórumokon azt olvastam hogy célszerűbb a 32 bites ubuntut felrakni, mert stabilabb és kevesebb memóriát fogyaszt. Van valakinek tapasztalat ezügyben? -
#51736960
törölt tag
úgy néz ki működnek a dolgok, mindenkinek köszi
-
#51736960
törölt tag
Lenne két újabb megoldásra váró problémám, bár ez már csak finomhangolás:
1, hogyan lehet ubuntuban szoftveresen jobbra-balra mozgatni a képernyőt? (gondolom nem egyszerű, de nem baj)
2, hogyan tudok bizonyos címeket tiltani böngészéskor? Például: szeretném ha az összes ''ad''-dal kezdődő internetcímről érkező cucc ne jöjjön be. Win alatt úgy csináltam, hogy az Avast tiltólistájára beírtam: http://ad*. Ubuntuban hová kellene írkálnom? -
#51736960
törölt tag
cathfaer és snowflake: máris kipróbálom, köszi
(ezt a leborulós szmájlit be kellene raknom egy funkcióbillentyűre, úgy érzem még sokszor fogom használni mire belejövök ebbe a linux témába)
-
#51736960
törölt tag
ami még nem teljesen világos, az a különböző progik installja netről. addig eljutottam, hogy az sudo apt-get install blabla paranccsal lehet ezt megoldani, és ez működött is tökéletesen az előbb például a flash playerrel.
de hogyan tudok például java-t, vagy mplayert, vagy akármi mást így installálni, honnan tudhatom hogy pontosan mit kell az sudo apt-get install után írni? nincs véletlenül egy lista az így elérhető progikról? -
#51736960
törölt tag
Na, csak nem hagyott nyugodni ez az ubuntu, így gondoltam kipróbálom. Rögtön 1000 kérdés merült fel, de a google segítségével elég könnyen lehet előre haladni, szóval nem olyan vészes a dolog.
Ami furcsa, hogy internetezéskor minden weboldal hibátlanul jelenik meg, de a ph-n a jobb és bal oldali oszlopokban levő szöveg nagyon kicsi, alig olvasható. Arra rájöttem, hogy a ctrl++ -al lehet növelni a betűméretet, de olyankor mindet megnöveli, ami nem jó mert például így a hsz-ek szövege már túl nagy lesz. valakinek van tippje?
Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 15" Workstation: Lenovo Thinkpad P1 gen2 // P52s // P15 gen1 // FHD, 4K oled touch
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest