Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz MZsoltee #31978 üzenetére

    erre a gépre szerintem majdnem mindegy melyiket teszed, remek konfig (ilyenem volt régebben, csak nvidia kártyával), szeretni fogja az összes linux.
    szerintem ismerkedésnek egy ubuntu10.10 simán megteszi.
    Böngészés -> szerintem érdemes feltenni a chrome-ot, mert az egyelőre mellékelt firefox (3.6.x) lassabb.
    szovegszerkesztés doc és pdf (diplomamunka) -> Openoffice van előtelepítve, linux alatt bármiből tudsz pdf-et nyomtatni, mert a rendszer natívan támogatja (tehát simán fájl->nyomtatás->nyomtatás fájlba, és mehet a pdf)
    zenehallgatás néha kis film (torrent) -> zenére sok lehetőség van, majd kipróbálgatod. alapértelmezett a rhythmbox, ez viszonylag egyszerűbb lejátszó, de én pl ezt hazsnálom. aztán ott van még a banshee, exaile, amit érdemes említeni, illetve az audacious vagy aqualung, ha a winamp-ot kultiválod. ezek mind benne vannak a szoftvertárolóban, könnyű őket feltenni/leszedni.
    skype -> skype :D jelenleg 2.0.x van belőle linuxra, de ne tévesszen meg a verziózás, lényegében mindent tud szinte, amit a 4-es skype, csak a kezelőfelület régebbi.

    gfefe: szerintem nem te nem értesz hozzá, hanem valami más gond volt. ha végig alapértelmezetteket nyomogatsz, akkor fel kell simán menjen a rendszer. nem lehet, hogy a telepítő sérült volt, vagy ilyesmi?

Aktív témák