Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz Vladi #21935 üzenetére

    Köszi a válaszokat Speeedfire, Siriusb, Vladi!

    Felmerult válaszotok után újabb bizonytalanság bennem;
    írjátok, hogy ubi telepítésekor úgy is az ubi-s hdd-t, illetve partíciót választom ki,
    ezert nem fog bele írni az Ubi-telepito a WinXP-s hdd-be / particioba - ez edddig oké is....

    Na de a particiok kozul honnan tudom, melyik-melyik?
    Windows betűjeleket ismertem eddig csupán:
    c:\ , d:\, g.:\ satobbi - ezek jellemzőek windows alatt ugyebár...
    Vladi, említetted korábban, hogy ubi alatt ilyen jelek lesznek:
    sdb1
    sdb2
    sdb3
    satöbbi....

    - Na most egyrészt kérdem: ezek particiók, vagy pedig fizikai háttértárolók (hdd, cd rom satobbi), vagy bármelyiket jelölhetik?

    - Valamint kérdem : honnan tudom, az SDB-k közül melyik a windows XP particioja/vinyója,
    melyik a másik (jelenleg "üres", ubi-nak szánt) hdd jele, illetve hogy azon belul mely leendő particionak mi lesz a jele?

    - Ja, és a telepito választja ki, milyen jelet ad, pl. amikor particionálok (automatikusan, mint a Windows), vagy nekem kell megadni?

    - Valamint édekel engem, hogy az Ubi-telepítő is sdb-kkel fogja jelolni a particiokat, illetve vinyókat?

    - Vladi válaszod végén említettél valami mbr-t... Mi is az? Lehet h már mondtad korábban,
    de "nem vágom" per pill ....

    Közben eldöntöttem, hogy a 40GB (ubi-ra szánt) vinyómat ubi telepitéskor particionalni fogom, de még egyelore
    épp csak azt tudom a particiokrol, hogy "nem eszik, se nem isszák" ;-) Sokkal tobbet nem ;) .
    Azonban muszaly lesz, mert kb 2 nappal ezelotti egyik válasz alapján megtudtam, hogy
    ha XP-ből is akarok irni, meg onnan olvasni erre/erről az Ubi-nak szánt vinyómra/-ról is, akkor egy NTFS particiot létre kell hoznom azon az ubi-s hdd-n.
    20 GB-t ot particionalok majd NTFS-ként. Legalábbis szeretnék. :D A masik fele elég lesz (kizárólag) ubi-nak , ubi-s file rendszerrel.

Aktív témák