Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- iPhone topik
- MIUI / HyperOS topik
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- Motorola G86 - majdnem Edge
-
Mobilarena
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Algol
senior tag
Hát ettől nem lettünk okosabbak.
Ha a tápod nem képes szabályozni a ventilátora fordulatszámát, az mindig 12 V-ról, maximális fordulatszámon megy, akkor én a már előzőleg említett olcsó Jamicon KF1225 ventilátort szerelném a tápba és ellátnám egy kézi fordulatszám szabályozási lehetőséggel.
Ez úgy nézne ki, hogy egy potmétert szerelnék a tápegység hátsó oldalára, a tengelye állna ki, rajta egy tekerőgomb lenne. Belül kellene még egy tranzisztor, egy ellenállás, esetleg egy dióda és egy kondenzátor. Ezután a potméter tekerésével változtathatnád a ventilátor fordulatszámát. A kiáramló levegő hőmérséklete alapján kísérletileg beállíthatnád a megfelelő fordulatszámot.
Ennek megvalósításához némi jártasság kell a szerelési munkákban. Ki kell tudni választani a potméter helyét, hogy ne legyen nagyfeszültségű alkatrész hozzá túl közel. Ki kell tudni fúrni a tápegység dobozának hátulját, lyukat kell készíteni a potméter tengelyének, meg az elfordulás ellen rögzítő pöcöknek, majd oda kell csavarozni a potmétert. Az alkatrészeket megfelelően össze kell forrasztani, majd leszigetelni.
Ha úgy érzed, hogy ezt meg tudod csinálni, akkor jelezd ezt, én majd meg leírom az alkatrészek pontos típusát és kapcsolási rajzot is kerítek.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


