- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- iPhone topik
- Yettel topik
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
seiko
senior tag
Sok szerkezetnél van egy bizonyos EOL (end of life) funkció, ami az elem élettartamának a végét hivatott jelezni.
Ilyenkor a másodpercmutató 3-4 osztásokat ugrik, az óra pontos marad.
Ez az állapot tarthat akár egy naptól két hétig.
Ha éppen nem vetted észre, akkor sajnos megállhatott az órád simán.
Ha biztos akarsz lenni a vízállóság megmaradásában, akkor cseréltetni kellene a tömítéseket, de csak a bemérést csinálják meg az esetek többségében.
Évente illene nyomáspróbáztatni az órákat.
Így lehet a komoly problémákat megelőzni. -
Kephamos
addikt
Nekem is elküldhetnéd azt a pm-et, hátha találok benne valami jót.
-----------------
Úgy néz ki, hogy 30K körüli a keret az órára. Egy ilyen megéri az árát. Szerintetek mely márkát lenne érdemes meglesnem. -
seiko
senior tag
Nem azt állítottam, hogy a kvarcszerkezetek biztosan elhaláloznak, hanem azt, hogy a mai ilyen szerkezetek többsége nem javítható. Egy jó kvarcóra is működhet évtizedekig, nekem is van ~25 éves, máig hibátlan kvarcórám.
Külső behatások: hőmérséklet, rázkódás, mágnesesség, stb. -
Pinya007
aktív tag
Én PR50-em lassan három hetes.
42k volt, tetszik ez a fémszíjas verzió, anyagilag sokkal roszabbul jártam volna ha utólag akartam volna hozzá fémszíjat venni.
Ez a szekezet napi -10 - +30 mp eltérést produkálhat max. Mikor vettem is tisztában voltam vele, hogy quartz-ok pontosabbak, de én automatát akartam. PR50-re azt írja manual, hogy használattól függően 3-4 évente kell a szerkezetet szervizeltetni (tisztítani és zsírozni). -
seiko
senior tag
Az igaz, hogy egy automata óra esetében nem kell az elemcserével bajlódni, de 4-6 évente érdemes kitisztíttatni-olajozatni! És ez bizony többe kerül, mint az ugyanennyi idő alatt előforduló elemcserék. És az automaták jóval pontatlanabbak, és érzékenyebbek a külső behatásokra!
-
seiko
senior tag
-
Zebu
addikt
Casio-k durván jól bírják elem ügyileg. Szerintem azért a PR50 annyira nem fogja!
Automata szerkezeten nem gondolkodtál? Akkor nincs elemcsere gond...
Vagy ha nem ragaszkodsz a sjáci cucchoz, a Citizen eco drive-ok szerintem egész jó minőségűek...
Certinával nekem egy bajom van amúgy, hogy a márkaszervíz Szegeden van!
Bár szerencsére még nem volt rá szükség!
ÉN most ezeket nyúzom:[link]
[link], de mindig van kiszemelt. Tissot Heritage is nagyon bejön....csak kicsit drága Tissotnak, viszont formára, üveralles!:
Amúgy azt tudtátok, hogy a szögletes órák tömítése gagyi? Hiába WR100, hosszútávon tutira beázik.... Szóval ha valaki fürödni is akar, akkor inkább csak kerek órát válasszon magának.
Jah azt is érdemes fejbevésni, hogy a WR3), WR50 igazából csak cseppállóságot jelent, ha beázik buktad, gariban semmit nem csinálnak vele. Az WR100-tól jár!
-
-
Zebu
addikt
Doxa tudtommal nem a legjobban megkonstruált óra. Tömegtermelés áldozata lett. Úgy vettem észre leginkább csak Magyarországon cseng jól a neve, de nem egy ismert és megbízható márka.
Edox-szal nekem ugyanez a benyomásom. Volt egy automata Edox-szom és elég megbíhatatlanul működött. Hav +2,3 perc. Ez kissé sok volt. Végül a zafír ellenére sikerült összetörnöm, szóval letettem róla. Szervízbe visszaküldtem, erre kristályüveget raktak vissza bele. Akkor megint vissza lett küldve, akkor meg valamerre elkeverték, igaz nem is bántam, mert választhattam egy másikat hasonló értékben helyette.
Én is tutira inkább a Tissot-or venném. A PR50 ráadásul olyan letisztult, hogy nem unod meg, tutira megállja a helyét később is
Nekem most egy Certina-m és egy Doxa-m van. Az egyik inkább "sportosabb leasure&pleasure"
a másik egy bőrszíjas klasszik, ha inget kell felvenni!
Régóta vágyom egy Monaco-ra, de meg kell húzni a nadrágszíjat ha belecsapunk.
szerk: Jah még annyi, hogy az első elemcsere az mindig ingyenes
Ideális esetben 2 év, de ha a kirakatban járatják az órákat akkor a fene tudja. Apámnak karácsonyra vettem egy elemes Tissot Chrono-t és 1 hónapon belül lemerült..... széééééép nem mondom!
-
seiko
senior tag
A Tissot zafíros, a Doxa minerálos.
A fémcsat mellé tudsz olcsón bőrt venni, fordítva ez nem igaz!
A Tissot wr50-es, a Doxa wr30-as.
Napi használatra a Tissot megfelelőbb! "szerintem"
És amúgy a Doxa név csak kelet-Európában jelent valamit, máshol nem is jegyzik.
Max. 1-2 replika modelljét, de azok méregdrágák! -
-
cousin333
addikt
Csak az ár szerintem elég kevés paraméter. A Casio Edifice típusok között talán találsz neked való. Az áruk változó, de a többsége a 25 ezer környékén van.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
- AKCIÓ! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- Bomba ár! Microsoft Surface Laptop - i5-7G I 8GB I 256GB SSD I 13,5" Touch I Cam I W10 I Garancia!
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest