- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- One mobilszolgáltatások
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- iPhone SE 4 dummy pózol a kamerának
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Android szakmai topik
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
Új hozzászólás Aktív témák
-
gagyi
újonc
Végig olvastam az összes hozzászólást.Mindenki a maga prefereciáját hajtogatta és fikázta a gyártókat. A témához elég kevesen szóltak érdemben hozzá.
Legalább 15 éve nem vettem Asrock lapot. Régebben alsó polcos volt nálam olcsóbb gépeket építettem belöle.Talán kevesen tudják , hogy az ASUS alapította valamikor a 2000 évek elején és a harmadik legnagyobb gyártó a világon az MSI is megelőzve.
Az alaplap méret vita partalan minden méretnek megvan a maga felvevő piaca.Felesleges bizonygatni bárkinek is a saját igazságát.Ez igaz a VRM-re is. Elektromos szakemberként csak annyit tennék hozzá, hogy az áramkörök tervezésénél mindig van egy kis túl méretezés, hogy a gyártó által adott TDP határokat stabilan tartsa. Mert ha "koppra" terveznének akkor sokszor probléma merülne fel hiszen nagy az Isten állatkertje.
X870E Taichi tulajdonosként annyit fűznék hozzá a cikhez, hogy a táblázatban hibásan van leírva az NVMe csatik tipusa nem 3db Gen 3 NVMe slot van benne hanem 3 db Gen 4.
A BIOS témában szintén ugyan az a véleményem mint a méret szabványban.
Életem során legalább 100-120 gépet építettem nekem volt szerncsém még Abit, Chaintech, Epox, Foxcon, Tyan plusz a mai nagy gyártók lapjait szerelni BIOS-át kezelni.
Az Asrock Bios-a nem egy szofisztikált darab a hozzáadott szoftverek felejtősek.A Gigabyte Bios-t szokni kell és tanulni a hozzáadott szoftverek fele üveggyöngy. Probálkozik a Giga is egy Armory Crate féle ökoszisztémável de eerősen izzadságszagú.
Az MSI BIOS szerintem használható viszonylag átlátható.Az MSI az MSI center nevű szoftverrel próbálkozik több-kevesebb sikerrel és sok-sok üveggyögyel . Az egyetlen sikeres alkalmazásuk az Aftermath érdekes módon nincs benne a szoftver csomagba.
Az ASUS Bios jelenleg nálam a kategória legjobbja a hozzáadott szoftver csomagról ugyanaz a véleményem mint az MSI-ál.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung 8GB DDR4 2666MHZ M471A1K43DB1-CTD. Több darab!
- 32GB 3600MHz hűtőbordás DDR4 kit (2x16GB)! Számlával, garanciával! ÁRON ALUL! BONTATLAN!
- ASRock FM2A55M-DGS AMD FM2 Alaplap
- DDR4 2666-3200MHz laptop ramok - 8GB
- PBZ77-M PRO alaplap plusz Intel i7-3770K proci plusz 2x8Gb DDR3 plusz GTX1060-6G egyben eladó