- iPhone topik
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Valami új érkezik november 5-én. (Egy vékony Motorola)
- One mobilszolgáltatások
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
SaGa59
őstag
Kissé kezd bosszantani, hogy minden modban van egy halom olyan szöveg, amit nem is olyan egyszerű lefordítani, de játék közben gyakorlatilag sosem kerülnek elő. Pl ebben is. Sok "legenda". Legenda a Zóna elektromosságáról, a monolitról, a "Hívásról", a Zóna Gazdáiról (ők az O-Tudat, eredetileg halálraítélt bűnözők, akik a bitófa helyett egy tudományos kísérlet alanyai lettek) Dr Strangelove-ról (ő egy ősöreg, agyafúrt vérszívó, a Rostock Factory területén játszadozik az arra tévedőkkel és ha már nem éhes, a következő áldozatot tövisszúró gébics módjára egy karóra tűzi) . Némelyik nem is rossz, így tényleg kár, hogy pár napot eldolgozgatok vele oszt soha senki nem is látja.
Már írtam korábban hogy az oroszul értőknek a STALKER sokkal többet jelent, mint nekünk. Komoly irodalom épült fel köré. Mint a Star Wars, Shadow Run és társaik. Egy "Világ" a benne játszódó regényekkel. Az orosz modok jórésze ezekből táplálkozik, bár gyanítom visszafelé is igaz, egy mod alapötletét, történetét valaki rövidebb-hosszabb regénnyé konvertálja alkalomadtán.
Az egyik kedvenc történetem Jurij Szemeckij, az Örökkévaló Sztalker. A Változás Idejében az a script, ami az "X.Y.-t belezavarták a kutyák egy Szunyogpilis anomáliába a Rakáraknál" jellegű üzeneteket generálja (és ebben a modban bár kettő is van belőle, egyiknek az üzeneteivel sem találkoztam), gondosan szűri, hogy az amúgy "véletlen generált" (valójában nem, mert van két fájl, az egyikben többtíz keresztnév, a másikban többszáz vezetéknév és ezekből pakolgatja össze a feladatokhoz szorosan nem kötődő NPC-k neveit) nevek között aznap szerepelt-e már Jurij Szemeckij. Ha igen, akkor "újat dob".
A legenda ugyanis úgy szól, hogy ő az egyike azoknak, akik elérték a Kívánságteljesítőt és megvalósult az álmuk. Örök életet kért. A Monolit persze a maga módján oldotta meg. Jurij Szemeckij azóta is járja a Zónát és minden nap újra és újra, más-más módokon hal meg. Majd ismét életre kel és folytatja az útját a másnapi haláláig. A sztalkerek az erről szóló SMS-t (amit a Sztalkerhálón át adott területhez közel lévők megkapnak) jó ómennek vélik, az a napjuk szerencsésen fog alakulni, mert Szemeckij elhasználta az arra a területre jutó aznapi szerencsétlenséget.
Új hozzászólás Aktív témák

- Kerékpárosok, bringások ide!
- PlayStation 5
- Asztrofotózás
- Path of Exile (ARPG)
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- iPhone topik
- Opel topik
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- 2017 CTO iMac 27" 5K - i7 4,2 GHz, 32 GB RAM, 512 GB SSD, Radeon Pro 580, Magic Mouse+ Numpad Keyb.
- Újszerű ERŐMŰ Lenovo P1 G3 (4K Intel Core I7 10850H 32Gb 1 Tb) Tervező/vágó/gamer - Nvidia 4Gb!
- ERŐMŰ Lenovo Thinkpad P1 G2 Workstation (Core I7 32Gb 1 Tb 4Gb Nvidia 4K kijelző) laptopom eladó!
- Macbook Pro 16 A2485 EMC 3651 27% 16" Retina XDR IPS M1 Pro 32GB 500GB magyar vbill gar
- G.SKILL Trident Z RGB 64GB (2x32GB) DDR4 3600MHz F4-3600C18D-64GTZR
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T2000 32GB 512GB 15.6" 1év garancia
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP ProBook 430 G6 Celeron 4205U laptop
- BESZÁMÍTÁS! LG 24GM79G-B 24 144Hz FHD TN 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



