Hirdetés

2017. október 17., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-09-15 21:14:43

Mobilarena

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1) rdt89

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

Jó kis telefon ez, bár ide már dukált volna a nagyobb felbontás, és ezt nem divatból mondom, hanem tapasztalatból. :)

Köszönöm a tesztet, jó telefon, de nem csábított el a Phab 2 Pro-tól. :)

(#2) batai15

batai15
(PH! félisten)

Batar vágó deszka.
Szvsz az újlenyomat olvasó nem jó helyen van , inkább elől kellett volna elhelyezni.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#3) laci_csk

laci_csk
(senior tag)

Ez igen, jo lenne megtapogatni.

Smart Platinum 7

(#4) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem rossz, de hatalmas, valaki használ ilyet a mindennapokban? Miért jó?

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#5) rdt89 válasza enginev3.0 (#4) üzenetére

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

Én használok hasonlót méretben és a hordozhatóságát ha meg tudja oldani az ember, akkor nagyon jó kis társ. Tartalom fogyasztásra ezek a péklapátok a legjobbak. :) Én is inkább nyomogatom a telefont, mint kommunikálok vele, így ezekre a méretekre vagyok vevő. :)

(#6) csabi63

csabi63
(senior tag)

Tabnak kicsi, telefonnak batár nagy. Öszvér megoldás.

(#7) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Szép. Bejövős. :K
Gondolom itthoni XiaomiShop-ban azért lehet majd kapni...

"Cable management is for the weak!"

(#8) batai15

batai15
(PH! félisten)

Ráadásul csak ugyan az a szimpla egykezes mód van benne ami minden miui telefonba , lehetett volna az ekkora méretet segíteni jobban ,esetleg egy pen is mehetett volna.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#9) ThorsHUN

ThorsHUN
(őstag)

Tobbedszerre kerem, hogy ha mar fenykepezes akkor legyszi ugyanazt a temat fotozzatok le mindig, mert igy bazi nehez a teljesitmenyt osszehasonlitani.
Lehetne mondjuk kulonbozo fenyerovel egy tesztlap fotozasa ugyanarrol a helyrol. Jo kozepes es gyenge megvilagitassal.
Ja es ha nem lesz eles a kep (nem ennel a tesztnel) fotozzatok ujra pls. Thx!

(#10) Tejberizs76

Tejberizs76
(tag)

Épp most terveztem a megvásárlását az SpeMALL-ról.
Elgondolkodtam most, ahogy megláttam az EUStock-ban az akciós MI NOTE3 PRO-t 68eFT-ért. :(

Nagyon nagy a készülék? 6,4" tényleg olyan nagy?

Phone: iPhone 7 Plus 128Gb Matt Black & Xiaomi MiMAX Prime Laptop: MacBook Air 2016 TVBox: Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced

(#11) kakuk.tamas

kakuk.tamas
(őstag)

Én éppen mostanában akarom eladni a kis RN2-m, és váltani más gyártóra.
Meguntam, hogy baromi nehezen raknak össze egy normális rendszert, hogy mindig van valami gebasz vele. S
Sajnálom, mert egyébként nem csinálnak rossz telefonokat.

🐦 Twitter @ProtoColeX 🐦 🏠 Zalaegerszeg 🏠 📱Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI 8) 📱

(#12) kakuk.tamas válasza Tejberizs76 (#10) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Rajzolj egy téglalapot, ami átlóban csak 16 centi, és megtudod... :DD

(#13) Fall-N

Fall-N
(senior tag)

Úgy látom még mindig jobb ötlet az angol globál ROM, mint ez a magyarított.
Egyébként jó telefon azoknak akiknek kell a nagy telefon.

[ Szerkesztve ]

EMUI témáim: (G+) https://goo.gl/LEVjOJ

(#14) hallerlaller válasza enginev3.0 (#4) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

kocsiba kirakod műszerfalra pl

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#15) kakuk.tamas válasza Fall-N (#13) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

A globálban nemsokára benne lesz a magyar nyelv is. Szóval nemsokára nem lesz ilyen probléma.

(#16) gerii válasza hallerlaller (#14) üzenetére

gerii
(PH! addikt)

Egy óvodáscsoportot pont ki is takar :DDD

Akinek ilyen batár cucc kell, ennyiért nem talál jobbat, az tény.

(#17) prolad

prolad
(őstag)

Tetszik, igazi szörnyeteg,ha minden jól megy, pár hét és lesz egy ilyenem. Egyedül a fehér előlapot sajnálom, mert ott a fekete káva.
Viszont ahogy néztem, kb akkora mint egy asus fonepad note 6,amibe viszont "csak" 6 hüvelykes kijelző fért. És még jóval vastagabb is volt,de még a kezelhető kategória, itt se lesz baj.

Xiaomi mi mix

(#18) ollie válasza csabi63 (#6) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A Phabletnek pont ez a lényege.

(#15) kakuk.tamas: tudtommal erre nincs global, mert csak belpiacos készülék

[ Szerkesztve ]

*** OnePlus 5 6/64 slate grey eladó! ***

(#19) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Volt nagy telefonom, meg használtam tabletet is 1-2 hétig mobil céllal.

Van ahol és akinek ez egy élhető alternatíva, pl aki sokat tartózkodik autóban, kamionosoknak, stbstb.

Nekem bejön, habár inkább 5,2-5,5 körül nézelődök, de mindenképp jó piaci résbe talált bele megint a Xiaomi.

100 alatt tényleg jó vétel

@csabi63: Kiválóan leírtad a phablet jelentését :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 5A - keress privátban - Xiaomi Mi A1 Gold - 57990

(#20) nemlehet válasza batai15 (#2) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Hidd el nagyon jó az ott hátul. Sokkal jobban kézreáll ekkora méretben mint elöl. Bárki aki próbálta a hasonló megoldású Redmi Note 3-amat ugyan ezt mondja.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) Charx válasza prolad (#17) üzenetére

Charx
(fanatikus tag)

Nekem is jobban tetszene feketében, nem is értem miért nincs. De azzal a fekete sávval is elég vékony a káva, szerintem igen jól néz ki. Az asus fonepad note6 meg már 3éves.
Ollie: Most megjelent indiában is tehát nem belpiacos, remélhetőleg lesz rá global rom.

(#22) Fejvadi

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Köszi a tesztet.
Ez már az a méret amit nem szívesen cipelném napi szinten.

(#23) blackrulz válasza csabi63 (#6) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Pont ekkora volt az xperia z ultram is. Kegyetlen jó volt, ez a következő szinte biztos nálam.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#25) peestee83

peestee83
(fanatikus tag)

Kicsit sajnálom, hogy most vettem RedmiNote3-at. Néha kicsinek érzem a kijelzőt, ezt szívesen kipróbálnám. Ár-érték arányban nagyon jó, a hardware nekem elég lenne :D

Xiaomi RedmiNote3, Xiaomi Power Bank 10.400 Xiaomi MiBand 1S, Xiaomi Piston3............... Minden anyuka életet adott egy gyermeknek. Kivéve az én anyukámat, Ő egy LEGENDÁNAK adott életet!

(#26) prolad válasza Charx (#21) üzenetére

prolad
(őstag)

Jól néz ki és itt tényleg vékony a káva, de nem szeretem ezt a megoldást. Egy teljesen fekete előlapnál fel se tűnne.

Tudom, hogy 3 éves, azért azt írtam, mert azt elég sokáig használtam és még emlékszem mekkora. Az jól látszik a példából hogy fejlődik a technika ha akarnak tudnak kis kávákat csinálni a gyártók.

Xiaomi mi mix

(#27) Charx válasza prolad (#26) üzenetére

Charx
(fanatikus tag)

Igen, ezeken szépen látszik, bár itt meg kérdéses a strapabíróság, talán nem hajlik majd meg :)

(#28) Balzak83

Balzak83
(senior tag)

Nincs ezzel a mérettel semmi baj. Ugy kell használni, mint egy felextrázott tabletet, amit akár zsebre is vághatsz ha úgy adódik. Viszont ezért a pénzért még tablet kategóriában is jól körül kell nézni, ha ilyen hardveres teljesítményre vágysz. Eleve 3/4 giga memória tabletben+
Adreno 530?

[ Szerkesztve ]

(#29) kengyel

kengyel
(PH! nagyúr)

Ez már hatalmas :)

Fotóim : https://www.flickr.com/photos/139652133@N05/albums

(#30) mg1992mg válasza batai15 (#2) üzenetére

mg1992mg
(fanatikus tag)

*ujjlenyomat.....

[ Szerkesztve ]

LG G5

(#31) hallerlaller válasza gerii (#16) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

műszerfal, nem szélvédő.

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#32) Balint1408

Balint1408
(fanatikus tag)

Nem rossz.

A térerő veled van!

(#33) laci_csk válasza blackrulz (#23) üzenetére

laci_csk
(senior tag)

Azert az egy kicst nagyobb (6mm hossz es 4mm szeles)

Smart Platinum 7

(#34) Charx

Charx
(fanatikus tag)

32Gb-os ra már van is global rom. :))

(#35) Obyboy

Obyboy
(őstag)

"Akkumulátor:4850 mAh-s lítium-polimer" Na akik sírni szoktak, hogy kevés a ~3000mAh azok most nyugodtan hátradőlhetnek.

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint egy disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#36) Tejberizs76 válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére

Tejberizs76
(tag)

Gyááá! Tényleg! :DD :DD :DD :))

Phone: iPhone 7 Plus 128Gb Matt Black & Xiaomi MiMAX Prime Laptop: MacBook Air 2016 TVBox: Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced

(#37) Duliee válasza Tejberizs76 (#36) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Redmi Note 5A - keress privátban - Xiaomi Mi A1 Gold - 57990

(#38) Tejberizs76 válasza Duliee (#37) üzenetére

Tejberizs76
(tag)

Ennyi! Köszi! Most jelenleg egy iPhone6 Plusom (5"5) van és másod telónak kellene tablet helyett, filmezni, játszani. iPad nem kell, volt és eladtam :)

(#39) helixP válasza ThorsHUN (#9) üzenetére

helixP
(PH! kedvence)

Azért a fényviszonyok is teljesen mások egy-egy fotónál, tehát olyan nagyon nagy viszonyítási alapot az azonos téma sem adna.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 tartozékok és egyéb eladó dolgok. Eladó dolgaim: http://hardverapro.hu/tag/helixp

(#40) aelod

aelod
(PH! addikt)

A gyári böngésző gond nélkül teszi a dolgát, viszont túl sok extrát nem tartalmaz. [+]

A gyári böngésző nem annyira gyors, mint a Chrome, viszont számos extra került bele: beállíthatunk mobilinternetes letöltési maximumot, van szemkímélő mód az éjszakai használathoz, és ahogy az lenni szokott, gond nélkül kezel könyvjelzőket és előzményeket és állíthatjuk a betűméretet is.

Most akkor :F

Amúgy jó ez a tepsi. Otthonra kéne egy ilyen.

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#41) BrianDK

BrianDK
(fanatikus tag)

Köszönjük a tesztet (és természetesen a felajánlást is, hogy létrejöhessen a teszt)!
Anno, amikor SGS4-et használtam, azt mondtam: ennél nagyobb kijelző nem kell. Aztán meg lett a Redmi Note 3 és most azt mondom, 5.5" alatt már nem szeretnék következő telefont. De szerintem az az ideális méret, ami még használható (egykezes módban akár egy kézzel is), nem hiszem, hogy ez a méret nem billenne ki a kezemből pl. a villamoson, ha egy kezes módban ügyködök vele. Szép, a hardver is jó, de én maradok az 5.5"-nál (reméljük mihamarabb jön Note4)...

BTW: csatlakozom az előttem szólóhoz ujjlenyomatolvasó ügyben. A hátoldali nagyon kényelmes, kellemes.

iPhone 6 + Samsung Galaxy J5 2016 (céges)

(#42) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Brutál a mérete.

•••"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ••• PC: pici.tk/x Mac: pici.tk/e | iPhone 8 Plus 256GB | Fuji X-Pro 2 Graphite + 10-24/4 + 35/50/90/2

(#43) jonnyjoker01

jonnyjoker01
(PH! kedvence)

Z ultrám van, de biztos, hogy erre fogom lecserélni. :R Pöpec teló ráadásul MIUIval (nekem nagyon bejön :B ). Instabuy :DDD

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Üdv. Johnny -- Doctor Who topic: http://goo.gl/ol5lkq -- Sony Xperia Z Ultra AICP Marshmallow

(#44) ripla

ripla
(őstag)

végre egy normális méretű eszköz, mondom ezt 2 nagy lapáttenyérel, csak kár hogy kínai.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Z10 White, 100-1, 10.3.2.2474

(#45) enginev3.0 válasza hallerlaller (#14) üzenetére

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Vagy a helyére

De ez csak holtteret csinál, feleslegesen.

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#46) blackrulz válasza laci_csk (#33) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

A kijelző viszont cakk ekkora átlóra. Ilyen szinten szerintem már nem sokat oszt vagy szoroz az a pár mm, engem pl biztos nem zavar túlzott módon:)

#43 Jonny te is ?:D Remélem én júli végén már azt szeretném csapatni :D

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#47) futo001 válasza jonnyjoker01 (#43) üzenetére

futo001
(senior tag)

Sokkal jobb a Z Ultránál. Engem az a telefon kiakasztott. :D
Ez viszont tud mindent, amit abból hiányoltam, az NFC meg annyira nem fontos talán.

batai15
Pont jó helyen van, nagyon ujjra esik, sokkal inkább mintha elöl lenne.

¯\_(ツ)_/¯

(#48) batai15 válasza mg1992mg (#30) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

köszönöm nyelvtanár bácsi, de majd ha kérlek akkor javísd ki amit írok. :U

(#49) NecroPedo válasza enginev3.0 (#4) üzenetére

NecroPedo
(kvázi-tag)

Anime. Manga. Shadowrun Returns. Baldur's Gate.

De ehelyett inkább vennék egy hét colos Huawei X2-t. Kb. egy árban vannak.

(#50) jonnyjoker01 válasza blackrulz (#46) üzenetére

jonnyjoker01
(PH! kedvence)

Nekem attól függ, hogy sikerül-e eladni, én is örülnék, ha legalább augusztus elején már nyomkodhatnám :) Melyik változatot veszed?

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Üdv. Johnny -- Doctor Who topic: http://goo.gl/ol5lkq -- Sony Xperia Z Ultra AICP Marshmallow

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.