Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz erdoke #35 üzenetére

    szeretem ahogy rendszeresen fentakadsz a kiragadott szavakon.

    a szépség subjektív, igen. nem írtam hogy elsősorban a használónak okozzon örömöt ha ránéz, mert egyértelműnek gondoltam, e szerint hibásan.

    Az, hogy a flickr-re felszort tonnányi szart mivel készítik, lényegtelen. talán azért az iphone vezet, mert abból van sok, és a hétvégi fotósok úgy gondolják ők azzal is tudnak vmi értéket alkotni a publikum számára. Amúgy nem azt mondtam, nincs értelme a kameráknak, mert ahogy írtam bizonyos esetekben jó ha van, de nehogy már ez alapján válasszon magának valaki telefont. A kép amit csinál ígyis-úgyis szar, akkor meg janizni minek? (ezek az emberek még egy profi géppel is értékelhetetlent csinálnának, szóval mindegy mit raknak a telefonba)

    A fröccs szerintem is jó dolog, a gond akkor van ha a fröccsben keresem a bor élvezeti értékeit.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #26 üzenetére

    jól van, gyere te is, verjük erre az egy magon is jól elfut a WP7 szövegre... sebaj, hogy a droid is képes ilyesmire, ott a Nexus S példának. de amúgy tudnám hozni a Meizu M9-et, amire még az átszabott GUI-t is sikerül rendesen optimalizálni, és tökéletesen megy. most kapta meg márciusban az ICS-t és tökéletesen fut rajta. ennyit az egy magról.

    annyira vicces, hogy már lassan évek óta ez megy, hogy kijön egy újabb soc és az arra épülő telefonok, és rögtön jönnek a megmondóemberek, hogy haha, a szar droidnak bezzeg ilyen kell, hogy jól fusson. ez volt az 1GHz feletti cpu magok megjelenésekor, aztán a két magnál, aztán most a négy magnál is. ennyi erővel lehetne mondani a legújabb core-i7 megjelenésekor is, hogy "nah, mert a szar win7-nek ez kell, hogy normálisan fusson". egyszerűen hihetetlen, hogy mennyire korlátoltak az emberek néha.
    egyébként az is külön érdekes, hogy például a droid folyamatosan javul, gyorsul a frissítések után. érdemes megnézni a Nexus telefonokon a 2.2->2.3 aztán meg a 2.3->4.0 frissítéseket, hogy a quadrant és egyéb teszteken mennyit javult ugyanaz a készülék. hasonló helyzetben az ios-nél a régebbi hardvereken inkább lassult a rendszer, egyes esetekben teljesen tönkrevágva a használhatóságot. WP-nél még nem annyira látni, mert nem volt olyan sok frissítés, majd meglátjuk az apollo mit mutat.

    -=Ghost=-: van egy bizonyos dolog, amit fejlesztésnek hívnak. a több magos rendszerek és nagyobb teljesítményű soc-ok is ilyenek. én simán el tudnék képzelni ilyen 8-16 magos rendszereket is akár. például menet közben használ 2-4 magot, beteszed a dokkolóba és megy a 8-16 mag, hogy megkapd a teljesítményt. ilyen gépekre már megérné komolyabb szoftvereket fejleszteni, akár játékokat, akár nem. és egy ilyen rendszer nagyon sok (és egyre több) embernél kiváltaná az asztali gépet: beteszi a zsebébe, amikor úton van, otthon meg a dokkolóba, és használja tévéről/monitorról.

    egyébként meg akkor még megérteném a szöveget valamennyire, ha mondjuk 2-3-4x annyi ideig bírná egy WP7-es telefon az egy magjával, de nem bírja, mert nem feltétlen a soc a legnagyobb fogyasztó a gépben. nálam általános használat (telefon, sms, net, chat, push email, zene, film, térkép) mellett a kijelző fogyaszt még mindig 60-80%-ot, márpedig nagy kijelző WP7-hez is van, akkor meg miről beszélünk...?

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz erdoke #60 üzenetére

    igen, azt tudom, hogy ez a culv nem egészen az a szint, eleve alacsonyabb órajelen is jár. igazából ezt az egészet arra írtam, hogy lehessen kicsit párhuzamot vonni a másik platformmal, hogy nem magának a rendszernek kell az erős hardver, hanem az alkalmazásoknak, amiket használsz rajta. egyébként lehet, hogy a merevlemez hibája is, elszoktam már tőle, mert az otthoni gépben ssd van, igaz hogy az core-i5, nem culv.
    hulladék programok...? lehet, magam sem szeretem annyira a live csomagot :D

    Plazmacucci: igen, szeretem az ilyen ítéleteket. mégis mit csináljak vele még? a gyári állapotához képest leszedtem a bloatware-t (Dell előtelepített trial szemetek), és feltettem a live csomagot, egy skype-ot meg egy chrome-ot. nagyjából ennyi van a gépen. szerinted? vagy azt mondod, hogy rosszul kattintok a programok ikonjára? ;]

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz erdoke #74 üzenetére

    erre az esetekre kell bele kamera. De csak vázoljunk egy szitut.

    mész valahol és látsz valamit amit szeretnél megörökíteni. nem fényképezni készültél, ezért csak a mobil van nálad. Tehát valami olyan dolog lehet ami nem állandó. (tájat, várost fotózni az ember viszi a gépet) Ebből következik hogy nem beállított kép, a fény olyan amilyen, gyorsan kell készíteni hogy az esemény nehogy elmúljon.

    Vajon milyen lesz ez a kép? ígyis-úgyis rossz, ha 42mpixeles kamera van a telefonba, ha 5ös. Profi géppel se lenne túl jó, ezért ha beleraknának egy D5ös-t a következő iphoneba, ez a kép akkor is élvezhetetlen lenne.

    ha meg célirányosan szeretnél fotózni (kirándulás, nyaralás, városnézés, esetleg munka), akkor tessék vinni a fényképezőt.

    ezért mondom, hogy kell az az 1 kamera a telefonba, de kis helyet foglaljon és ne menjen más rovására (aksi, egyéb hw, külső). és 5-8mp már talán sok is.

    4 meg csillió mag is ilyen. egy telefont arra kell használni amire való. arra meg ez már felesleges, és más rovására megy. Nagyon jól hangzik hogy vihetnéd magaddal a játékgéped, meg dokkolóban telefonnal kinekteznél. De nézzen mindenki magába, milyen gyakran férsz TVhez az othonodon kívül? Ezek közül milyen gyakran tudnál játszani is vele? havi egyszer átugrasz a barátodhoz és tolnátok kicsit? Viszed magaddal a dokkolót is? Ha meg csak otthon játszanál, akkor tényleg mi értelme telefonba szerelni?

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Új hozzászólás Aktív témák