- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Mobil flották
- iPhone topik
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Huawei Watch GT 4 - kerek karék
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel 10 és 10 Pro összehasonlító gyorsteszt
Új hozzászólás Aktív témák
-
xabolcs
őstag
válasz
#41133696 #629 üzenetére
na vegre, megtalaltam!
szoval ezert nem erdemes a gyari frissitot hasznalni:
"Más: bocs hogy annyit idegesítelek, de lenne itt még 1 TP-link 8810b modem is, amire cikk megjelenésekor feltettem a legelső szoftvert, de sajna én hülye ezt vvebes felületröl követtem el, ezért mostmár a resetes módszerrel nem jön elő a frissítő menü amivel lehetne frissíteni a BS-tValami más módszer nem létezik adott modemen a BS frissítésére esetleg? A szoft müxik rajt egyébként, de jólenne ha lehetne valahogy frissíteni
"
forras: #512
bar az egy tp-link, s nem d-link modem.
-
dchard
veterán
válasz
#41133696 #660 üzenetére
1. Egy ideális világban, ahol árnyékolt, csavart érpárt használ a szolgáltató, nincs 500 méternél hosszabb hurka, minden kötés szabályos és minden végberendezést maximális minőséggel és műszaki igényességgel építenek, ott valóban nincs szükség saját firmware-re. Viszont ez a világ nem ideális: nagyok a hurok hosszak, szarok a vezetékek, árnyékolás nincs, és még ha elfogadhatóak is a végberendezések, sokszor a szoftveres körítés vacak. Én sem örülök neki, de ez van.
Miket beszélek... Egy ideális világban mindenhol optika van, rézből pedig maximum dísztárgyak készülnek nem pedig távközlési berendezések.
2. A 360R T1-et kivéve mindenki vissza tudja tenni a gyári szoftvert a modemére. Előbbinél is meg lehetne ezt oldani, csak nincs publikált gyári firmware. Mindettől függetlenül senkinek nincs veszélyben a garanciája. Ha hardver hiba van, akkor úgysem indul el rajta semmi, szoftveres problémáról pedig még senki nem számolt be.
3. A gyári ledkezelő alkalmazásnál még a semmi is jobb, mert az legalább nem vezet félre.
Félreértés ne essék: én nem óhajtok senkit sem rábeszélni a saját szoftveremre, de azt sem szeretném, ha valaki megpróbálná megalapozott érvek nélkül távol tartani azokat, akiknek szüksége van rá. És sajnos sokaknak szüksége van rá.
Dchard
-
-
dchard
veterán
válasz
#41133696 #621 üzenetére
A gyári alatt remélem nem a rendes, webes felületről elérhető (nem failsafe) frissítőre gondolsz. A leírásban világosan elmondom, hogy azt még véletlenül se használja senki. Nem véletlenül írtam le.
Amúgy kísérletképpen átraktam a modemet a gyári műanyag házából egy régebbi router fém házába (csak kevés szellőzőpötty van rajta, amúgy tömör fém), minden más ugyanaz, és láss csodát: 1mbit/s-mal magasabb szinkronsebesség, egy nagyságrenddel kevesebb bithiba, az SNR monitornál pedig az eddigi 10-20dB-t produkáló, sok vivőt érintő zajok eltűntek. Most összesen 5dB-t sem éri el a legnagyobb SNR ingadozás. A bitswap-ek száma is 1000-es nagyságrendről 50 alá ment.
És még nincs is kész a földelése
Dchard
-
-
dchard
veterán
válasz
#41133696 #615 üzenetére
Telneten a webes felület jelszavával, de nem azzal a felhasználói névvel kell belépni."root" vagy "admin" a user név telneten.
DMT-vel nem is fog menni gyári FW-vel, OrbMT-vel meg néha megy, néha lefut de nem ad spektrumképet, vagy hiányos a spektrumkép. Nálam 10-ből egyszer működött.
Dchard
-
-
xabolcs
őstag
válasz
#41133696 #595 üzenetére
ha megcsinalod a telepites elokeszitesehez szukseges lepesek egyik alabbi lepeset, akkor el fogod tudni erni a modemet:
2. A számítógép hálókártyáján az alábbi beállításokat végezzük el:
IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1#583, dchard:
koszi, ugy lesz. -
dchard
veterán
válasz
#41133696 #579 üzenetére
321B-hez gyári szoftverrel OrbMT 3.38 működik megbízhatóan. A 3.42 néha szarul rajzolja ki a bitallokációs táblát. UGyanez igaz a D-Link 360R T1-re is gyári szoftver esetén.
Mindkét modemre igaz, hogy támogatja a szoftverem őket, és átszoftverelés után CSAK a DMT 80.7-es verziójával lehet lekérdezni őket, OrbMT-vel nem.
A régi Dlink 360R típusokat (C3 és B3 hw verzió, szürke doboz) az SM50B-vel lehet lekérdezni.
Minden modemre igaz, hogy csak közvetlenül lehet őket lekérdezni és/vagy a webes felületüket/telnetet elérni. Routeren keresztül nem. Természetesen a megfelelő IP-s beállításokat is meg kell tenni, de ezt már milliószor leírtam itt is, a cikkeimben is, meg máshol is.
Dchard
-
dchard
veterán
válasz
#41133696 #564 üzenetére
A szürke neked nem jó! Csak fekete 360R (T1) vagy 321B vagy a tplink 8810, 8816, esetleg a dlink 320B modemjei jók. Összességében elég sok modem készült ugyanabból a hardverből.
A másik kérdésedre a válasz: nem. A modemet bridged módba kell állítani, és a routerben kell megadi felhasználói nevet és jelszót.
Dchard
-
#41133696
törölt tag
válasz
#41133696 #564 üzenetére
Ha rákkatintok az adatlapra, ott meg egy fekete van
Két esélyes a dolog vagy egy 360 R-et küldenének szürkében ami nem T1 vagy egy fekete T1-et. Mindegy mivel webshopról van szó, hogy szürkét küldenének megszívnám, és több lenne vele a vesződség mint a hasznos, szóval marad a 321 B
Így nem is buknak ki, hogy variálgatok össze meg vissza . -
dchard
veterán
válasz
#41133696 #562 üzenetére
Ha az én szoftveremet fogod használni akkor igen. Ha nem, akkor is
Az ADSL beállításokat meg kell csinálni mindkét esetben. A leírásomban megtalálod a részleteket.
A 360R t1-ben és a 321B-ben ugyanaz a hardver van. A különbség annyi, hogy a 360R T1 kisebb csillapítást mutat (vélhetően ez mutatja jól), viszont a 321B-ben van az egyenirányító rész, így ha ott valami fáradás történik, könnyebb cserélni, mert a trafót nem kell szétszedni. Tegyük hozzá, még nem hallottam olyanról, hogy bármelyiket is javítani kellett volna.
Én azt mondom, hogy a kisebb csillapítás és a jobb szellőzés miatt, valamint a jóval alacsonyabb ár miatt vegyél 360R T1-et. Valószínűleg könnyebb is hozzájutni.
Dchard
-
dchard
veterán
válasz
#41133696 #179 üzenetére
A 360R b3 és c3 csalnak de masszívan a vonali csillapítás tekintetében lefelé. Az a 17 inkább 27dB lefelé, de miért érdekel téged, ha kapod a maximumot amiért fizetsz? Egyébként a modem csillapítási adatából pontosan nem lehet megmondani, hogy mennyire vagy. Én a látottak alapján 1-1,5km-re saccolnálak.
Dchard
-
PonPon
senior tag
válasz
#41133696 #168 üzenetére
Milyen messze vagy a központ-tól?
Más: én egy panelban lakom a 2.on, arra gondoltam hogy kicserélem a telefonvezetéket a szűrőtől odáig ahol bejön az épületbe, egy árnyékol jobb minőségű 2 eres vezetékre mert több helyen a szintek között kézzel vannak összecsavarva a drótok, toldozás foltozás...botrányos a kivitelezés.
szerintetek elérnék vele vmit? nagyon sokat szakad a net, 360R-el.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fotók, videók mobillal
- Milyen notebookot vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Trollok komolyan
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Red Dead Redemption 2 (PC)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- HP Thunderbolt-dokkoló, 120W G4 (4J0A2AA)
- Powercolor Red Devil 6700Xt - 6 hó garancia
- Asus ROG Zephyrus G15 - 15.6" 4K 120Hz - Ryzen 7 6800HS - 24GB - 512GB - RTX 3060 - 2 hó garancia -
- Samsung Galaxy Z Fold 7 512gb makulátlan állapotban dobozában
- Apple iPad Mini 6 Purple 64GB Wi-Fi, Apple Pencil 2nd gen, kitámasztós tokkal
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 490+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I9 9900K / RTX 3070Ti / 64GB DDR4
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450 - i5-5GEN I 8GB I 240SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest