Hirdetés

2017. február 22., szerda

Gyorskeresés

(#1) iNfAntRy

iNfAntRy
(senior tag)

Kiváncsi leszek az idei év alakulására. Van egy olyan érzésem, hogy a Samsung idén tarolni fog. Legalábbis nem ezek a számok lesznek az biztos. Az S8/Plus nagyon jónak ígérkezik és ha a Note 8 olyan lesz, mint amilyennek ígérik, akkor nem csak bepótolja a kimaradt a Note 7 eladásokat, de felül is múlja szerintem a korábbi Note széria eladásait. De persze majd meglátjuk.

Panasonic GD600 > Nokia 2600 > Samsung E250 > Samsung E250V > Samsung s5230 > Samsung Galaxy Tab 2 > Samsung E2530 > Samsung Galaxy Chat > Samsung Galaxy Tab 4 > Samsung Galaxy A3 > Samsung Galaxy Grand Prime

(#2) kcsa

kcsa
(PH! kedvence)

De oppo az nem egyenlő a bbk-val?

(#3) skitter válasza iNfAntRy (#1) üzenetére

skitter
(fanatikus tag)

Majd most kiderül, mennyire vetette vissza a vásárlási kedvet a Note-fiaskó.

Az ember már nyugodtan idegeskedni se tud.

(#4) Csapoati válasza kcsa (#2) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Én sem értem, de a BBK a táblázatban gondolom a Vivo és a OnePlus kettősét jelenti így.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#5) .Szaki.

.Szaki.
(senior tag)

Ebből az egészből inkább a Blackberryt emelném ki, iszonyatosan kár értük. Szerintem a full érintőkijelzős vonal elég zsákutca volt, de számomra érthetetlen, hogy a Classic és a Passport hogy nem tudott elterjedni. Talán ha Androidot futtatott volna, akkor lehetett volna valami esély, de iszonyatosan sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte.

(#6) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Az a szép az Apple-ben, hogy ha szériahibás lenne egy telefonjuk, leégne 4 gyáruk és eltűnne 3 szállítmány telefon, a márka akkor is tarolna minden évben.

Ha az ördög a pokolban megbünteti a rossz embereket, akkor ő igazából jófiú, nem!?

(#7) Eugene Roe válasza .Szaki. (#5) üzenetére

Eugene Roe
(fanatikus tag)

Reklám nélkül azon az áron... a priv és a passport kb a mindennél drágább kategória volt, miközben a többi egy gyors 50%-os árcsökkentés után se kellett senkinek sem.

Szerintem android kellett volna 1-2 nagyon jó appal, mint bbm. Mindenkinél korábban megoldhatták volna avégponti titkosítást és kérhették volna a havi 1-2$-t, de inkább saját oprendszert és a serverbérléses titkosítást választották, ezzel kilőve a piac 99%-t.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#8) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A W10M úgy eltűnt, mint a biciklim a bolt elől a nyóckerben...

Bring us the girl and wipe away the debt

(#9) Zolik válasza wesder (#8) üzenetére

Zolik
(senior tag)

Kár érte, kiváló ügynök volt!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#10) noxwill

noxwill
(PH! kedvence)

És ha nem lett volna a Note 7 buktája, lehet máshogy nézne ki a sorrend.

I like sarcasm. Its like punching people in the face, but with words.

(#11) RaveForce

RaveForce
(PH! addikt)

Durva szamokat hozott a samsung a note7 fiasko ellenere is : O.. es meg itt par foteltudos hogy temette.. :D

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez” RaveForce's Law

(#12) 7etape válasza wolfman (#6) üzenetére

7etape
(őstag)

Ennél többet is elbírnának... Félelmetes. :N

(#13) mrphoenix

mrphoenix
(lelkes újonc)

Nem csoda, ha az Apple lett a legkelendőbb márka, pláne így, ahogy egyesek emlegetik ->
"Minden tini kezébe ott lesz majd persze apuci veszi meg. " -> Már ma is ott van kb. 30 általános iskolás gyerekből 28-nál... az idióta szülők miatt.
Elég baj, hogy ilyen nagy divat lett az Android és iPhone - ráadásul ez a nagy "tinidivat" vitte majdnem a sírba a Windows Phone mobileszközöket is. Hogy miről is beszélek, azt olvassa el mindenki itt.

[ Szerkesztve ]

http://phoenix_art.webmuvek.hu/

(#14) hemaka válasza mrphoenix (#13) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Mar ne haragudj, de miert az Apple es az iOS a hibas, ha az MS nem tudott egy epkezlab mobilos oprendszert osszerakni? :F

„Turn your face to the sun and the shadows fall behind u.”

(#15) 7etape válasza mrphoenix (#13) üzenetére

7etape
(őstag)

A WP önmagát vitte/viszi sírba. Egyáltalán létezik még? ;]

(#16) mrphoenix válasza hemaka (#14) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Pl.: a néphülyítés miatt?

[ Szerkesztve ]

(#17) mrphoenix válasza mrphoenix (#16) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Igen létezik, és köszöni jól van a maga sajátos módján - és nem a konkurenciát majmolja. :P

(#18) 7etape válasza mrphoenix (#17) üzenetére

7etape
(őstag)

Tényleg nem azért, de itt nem a néphülyítés a kulcs. :) A WP -n is komolyan elgondolkoztam, de végül nem kellett. Borzalmasak azok a csempék, a rendszer kuszasága, a kevés app se előny...

(#19) Quqesz

Quqesz
(PH! kedvence)

Au applenak szerencséja volt, ha nincs a note7 fiaskó, csak messziről néznék a samu hátát...

LG G2/G4/ Honor 8 & Asus Zenpad 10,1;Panasonic TZ20

(#20) mrphoenix válasza 7etape (#18) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Van sok app androidra - ez így is van. De mit érsz velük, ha a többség hulladék - igénytelen és programozónak nem nevezhető emberek kezei közül került ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#21) 7etape válasza mrphoenix (#20) üzenetére

7etape
(őstag)

Miért, WP-n minden egyes app profi, hibátlan remekmű? :) Persze tudom, droidon sok a szemét tényleg. De iOS -en már kevesebb...

(#22) mrphoenix válasza 7etape (#21) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Mondhatni igen. :) Részemről kellemesen csalódtam. Van Android és Windows Phone készülékem is - pontosan tudom miről beszélek, hidd el - én se szívesen bántom az Android-ot, de nagy csalódás számomra - a Windows Phone használata pedig felüdülés hozzá képest. :)

(#23) zuioch válasza wolfman (#6) üzenetére

zuioch
(senior tag)

Es az a szep az osszes tobbi gyartoban, hogy titkon ok is erre vagynak.

(#24) Milolicoius válasza iNfAntRy (#1) üzenetére

Milolicoius
(újonc)

Azt ne felejtsd el, h az Apple idén 3 év után cseréli le a dizájnt, átvált hajlított oledre, és a 10. évfordulós iPhoneba is be fog építeni olyan jóságot is, ami más készülékben nem lesz. Szal azt figyeembe véve h hatalmas változások várhatóak, az emberek sokkal nagyobb számban fognak rohanni az üzletekbe, mint eddig.

(#25) 7etape válasza Milolicoius (#24) üzenetére

7etape
(őstag)

Visszatérnek a sátras képek... Alig várom. :U :W

(#26) tomboy0013

tomboy0013
(őstag)

A Windows platform sajnos oda került ahová a 10 miatt való. A kezelőfelület az Android és iOS szerelem gyereke(ezzel mondjuk meg használtam annyira nem volt bajom de ma már kifejezetten sivárnak hat számomra a stílustalansága a másik két platform használata után), a csempék WP7 óta semmit nem fejlődtek funkcióban. Az eszközök közötti értesítés szinkronizáció még mindig nem létező dolog.
Az app-ok minősége tényleg siralmas. 8.1-nél legalább szépen stabilan és gördülékenyen működtek meg ha funkcióban szegények is voltak. Most meg...
Arról meg ne is beszéljünk hogy egy maréknyi telefonon nem tudták megoldani a viszonylag bugmentes működést. A Nokiás időkben olyan szépen haladt előre a dolog erre csúnyán elcseszték. Kár érte.

(#27) djkakukk

djkakukk
(fanatikus tag)

'Anshul Gupta elemzése rámutat, hogy az Apple sikerének hátterében az iPhone 7 és iPhone 7 Plus népszerűsége mellett a fejlett piacokon a Samsung készülékei iránti kereslet csökkenése áll.'

Ez a Gupta -féle anomália törvény: Ha túl szép, hogy igaz legyen - sosem az.

- by James Bond in 'Tomorrow Never Dies'

Ide csak olyasmit lehet írni, aminek a CSALÓK örülnek - Eladó cuccok: djkakukk.hu/shop - A szerencse 99% véres veríték - Az a lényeg, hogy az iPhone-ban is Samsung akku van - A 'bejelentkezés' nem egyenlő a 'privát nézéssel' - OP3

(#28) Csapoati válasza mrphoenix (#22) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Ezt a vásárlók java része már nem így látja/látta...

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#29) iNfAntRy válasza Milolicoius (#24) üzenetére

iNfAntRy
(senior tag)

Persze, nyílván mások is fognak igyekezni, csak úgy értettem, hogy ha Note 7 nélkül ilyen számokat értek el, akkor vajon milyeneket fognak egy még jobb S8-al és egy szuperinnovatívnak bejelentett Note 8-al.

Panasonic GD600 > Nokia 2600 > Samsung E250 > Samsung E250V > Samsung s5230 > Samsung Galaxy Tab 2 > Samsung E2530 > Samsung Galaxy Chat > Samsung Galaxy Tab 4 > Samsung Galaxy A3 > Samsung Galaxy Grand Prime

(#30) djkakukk válasza Csapoati (#28) üzenetére

djkakukk
(fanatikus tag)

iPhone: gondolkodásmentesség.
Android: szabadosság.
WinPhone: munkásság.

Ide csak olyasmit lehet írni, aminek a CSALÓK örülnek - Eladó cuccok: djkakukk.hu/shop - A szerencse 99% véres veríték - Az a lényeg, hogy az iPhone-ban is Samsung akku van - A 'bejelentkezés' nem egyenlő a 'privát nézéssel' - OP3

(#31) scyllarus válasza mrphoenix (#20) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

Azért igénytelenségben nehéz alulmúlni a windowsos appok többségét, a tákolt portokat és a funkciószegény, de legalább instabil "most már van windowsra is, mindegy milyen" szemlélettel készült förmedvényeket. Ez nem vonatkozik az MS saját appjaira, azok csak simán sz@rok, főleg a droidos/IOS-es verzióikhoz képest. Ami még jó volt a 8.1-ben, a 10-ben azt is sikerült elszúrni.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#32) joey04 válasza mrphoenix (#13) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Ok kösz csá

Bazinga!

(#33) no more válasza mrphoenix (#20) üzenetére

no more
(őstag)

Mármint azokról az appokról beszélsz, amik képesek valós időben küldeni az értesítést, MINDIG? Win-en még ez is bugos. Érted, tök alap dolog okostelefonon, még egy 10 ezer forintos kínai telefonon is működik.

Mellesleg létezik még a Windows valóban. 0.3% a piaci részesedése. A BlackBerry-nek már nulla. Kitalálhatod jövőre mi lesz a Windows-zal.

[ Szerkesztve ]

"Az ökölvívás az önvédelem nemes művészete."

(#34) wesder válasza mrphoenix (#13) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem tudom eldönteni, hogy ez komoly, vagy trollkodás

Bring us the girl and wipe away the debt

(#35) 7etape válasza wesder (#34) üzenetére

7etape
(őstag)

Én se, de szerintem komoly.... ;]

(#36) mrphoenix válasza wesder (#34) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Melyik része nem komoly szerinted? Az hogy valóban a legtöbb ált. iskolás osztály gyerekeinek javarésze iPhone-tulajdonos - akik ezzel az új, "mindent birtoklok mert iPhone-om van" stílussal a többi szerencsétlen gyereket úgymond. elnyomják, akiknek a szülei vagy nem olyan idióták azt venni egy kisgyereknek, vagy mert az ő szüleinek egyszerűen nem telik azt vásárolni.

Vagy pedig az, hogy az Android és iPhone tényleg annyira majmolja egymást, hogy az már nevetséges?

(#37) Tomi_Ohl válasza mrphoenix (#16) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ez a néphülyítés mondjuk pont nem a Windows ellen szól, de attól még durva és elszomorító...

mrphoenix jól tippelek, hogy se te, se testvéred, se gyereked nem most járt alapiskolába?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3W - Nitrogen OS 7.1.1

(#38) mrphoenix válasza no more (#33) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Tök alapdolog már régóta mobiltelefonon a pontos idő kijelzése is - de az Android-nál sikerült még ezt is elb@szni... :D

(#39) Tomi_Ohl válasza mrphoenix (#38) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mintha egy olyan bug, ami alig ért el pár felhasználót, olyan sokat jelentene... Segítek: rég javították, mielőtt még elterjedt volna az a verzió... Cserébe hadd ne kelljen sorolni, mit b@sztak el Windowsnál.

Xiaomi Mi3W - Nitrogen OS 7.1.1

(#40) kalm007 válasza mrphoenix (#38) üzenetére

kalm007
(PH! addikt)

Belinkeltél egy 2015-ös cikket. Grat.

Ezen a sárgán még átmegyek. 🚒 🚑 🚓

(#41) mrphoenix válasza kalm007 (#40) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Te pedig felfedeztél egy dátumot. Grat. :) De nem az volt a lényeg, hanem hogy történt, ami történt... Ezek szerint még a leggagyibb karóra is okosabb volt az akkori verziójú Android-os okostelefonnál :P

(#42) Zolik válasza Milolicoius (#24) üzenetére

Zolik
(senior tag)

át tolják a kanapét az iroda bal oldaláról a jobb oldaira? ;]
[link]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#43) kalm007 válasza mrphoenix (#41) üzenetére

kalm007
(PH! addikt)

Hagyjuk már az ilyen kis hülyeségeket. Ha windowsod van te is nagyon jól tudod hogy az meg a dátumot nem tudja kiírni a csempére. 4 nappal korábbi dátum van kint mint aminek kellene. Csak ha átméretezem a csempét akkor frissít.

(#44) hroberto válasza mrphoenix (#22) üzenetére

hroberto
(PH! addikt)

Ezt te sem gondolod komolyan!
6 év Windows után hagytam ott a platformot, mert beleuntam, hogy már a telefont sem tudtam felvenni annyira elkúrták a rendszert, amit nagyon szerettem használni.
És a legszembetűnőbb az volt, hogy mennyivel jobbak, igényesebbek az alkalmazások Androidon.
Csak egy példa a Messenger. Közel 10 mp kell Lumia 950-en ahhoz, hogy elinduljon. És a hívás még mindig nincs benne. Szerintem nem is lesz soha.

Alfa Romeo MiTo JTDm, Suzuki DRZ 400 E, S7 Edge

(#45) mrphoenix válasza kalm007 (#43) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

"Ha windowsod van te is nagyon jól tudod hogy az meg a dátumot nem tudja kiírni a csempére. 4 nappal korábbi dátum van kint mint aminek kellene." -> Ezt hol álmodtad? :D Se PC-n se mobil Win10-en nem tapasztalom egyetlen készüléken sem az általad említett hibát. De te biztosan jobban tudod, hogy nálam mi hogyan működik. :)

(#46) mrphoenix válasza hroberto (#44) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

Dehogynem! Most mondjam azt, hogy már a két készülék bekapcsolásakor észrevenni melyik is a gyorsabb? :) A Windows Phone fele annyi teljesítményű CPU-val és felannyi RAM-mal mégis pár másodperccel, de beelőzi. Messanger-t szerencsére annyira pont nem is használok, hogy ne bírjam ki azt a néhányszor kb. 10 másodpercet. De helyette sok más hasznos alkalmazást pedig igen, amik szép lendületesen működnek is. Az Android meg még menet közben is random ide-oda lag-gol.

(#47) dilajoska1 válasza mrphoenix (#46) üzenetére

dilajoska1
(senior tag)

Elárulod milyen android-os és windows-os telefonod van?

(#48) mrphoenix válasza mrphoenix (#46) üzenetére

mrphoenix
(lelkes újonc)

De ha annyira csevegőprogramra vágyok, Windows-on gyárilag ott a Skype. Ráadásul gyors, működik, és még telefonhívást is kezdeményezhetsz. :) Android-on mi van hasonló gyárilag? Jah, emlékeim szerint kb. semmi. :) Arról nem is beszélve, hogy nem egy Android-készüléket láttam a Messenger vagy egyéb hasonló programok futó folyamata miatt eszetlenül lag-golni.

[ Szerkesztve ]

(#49) .Szaki. válasza mrphoenix (#36) üzenetére

.Szaki.
(senior tag)

Valaki mondja már el nekem, hogy mégis mi a fene köze van az Apple-nek, vagy bármelyik másik gyártónak ahhoz, hogy ki veszi meg a termékeit? Szerinted ők az általános iskolásoknak készítik a telefonjaikat? Az összes mérnök azon gondolkozik, hogy a tizenévesek milyen igénnyel rendelkeznek és nekik feleljenek meg? Ők a fő vásárlóréteg? Nyilvánvalóan nem. Rossz a példád.

Az, hogy kiskorúak kezébe ilyen drága eszköz (bármilyen flagship) kerülhet, az egyedül a szülő felelőssége. Amellett, hogy én nem értek egyet azzal, hogy gyerekeknek ilyen komoly és drága telefont kellene adni (nem használja ki a tudását, el is lophatják tőle, rosszabb esetben pedig még meg is sérülhet miatta a gyerek, ha valami rosszindulatú irigy szemét ezért bántja, stb.) baromira nem tartozik senkire, hogy emberek mire költik a pénzüket és családon belül kinek mit ajándékoznak. Ő dolguk. Én nem sajnálom senkitől.

Egyébként meg nyilván a gyerekek is azokat a termékeket bálványozzák, amik tényleg jók, méltán népszerűek és mondjuk kiváltanak egy prémium hatást. Ez pedig az iPhone és a Samsung. Mint ahogyan cipőből is mondjuk Adidast, vagy Nike-t szeretnének, nem pedig valami noname cuccot. De ez egy bonyolult téma.

Na meg az sem tiszta, hogy mi köze van ennek a Windows eszméletlen sikertelenségéhez. Akinek volt Windowsos telefonja nagyon jól tudja, hogy milyen (nekem is volt), és azt is nagyon jól tudja, hogy az utódját miért a másik két platform közül választotta. A WP és a W10 pont azért került oda, ahova, mert nem tudta felvenni a versenyt a másik kettővel. Szóval pont, hogy baromira majmolnia kellett volna, hogy legalább tudjon hozni egy szintet. Ezért ne az iOS meg az Android legyen már a hibás. Az alkalmazások terén pedig igazad van, rengeteg szemét van a Play Áruházban, de legalább ki lehet válogatni közülük a komoly applikációkat. WP-n még véletlenül sem találtam egy olyan normális appot sem, ami mondjuk komolyabb volumenű lenne, aminek mondjuk a hasznát tudtam volna venni munka közben.

Örömteli, hogy szereted a telefonod és a platformot, tök jó, hogy van akinek bevált, nem vagy ezzel egyedül, de ettől függetlenül teljesen felesleges gyűlöletkampányt indítani a másik két platform ellen.

Eugene Roe

Emlékszem anno direkt követtem a BB-s topicokat, amikor nagyon ment a találgatás, hogy esetleg átállnának Androidra és rengetegen tüntettek miatta akkori BB-sek, hogy az csak elrontaná a telefonokat stb. Már csak azért is figyeltem, mert iszonyatosan gondolkodtam egy Classicon, nagyon szeretem a qwerty-s telefonokat, de nem mertem belevágni. Mindemellett egyetértek, talán jobban járhattak volna ha időben Androiddal dolgoztak volna, de én azt sem értettem, hogy minek erőltették annyira a full érintőkijelzős telefonokat, amikor BB-nek (oké tudom a rendszer és a híres biztonság mellett) a kiváló billentyűzete volt az egyik nagyon nagy ütőkártyája és stílusosak is voltak. A Passport pedig egy olyan luxustermék volt, amit én őszintén szólva sokkal nagyon sikernek gondoltam volna, mint amilyen lett. De a Classictól is többet vártam volna. Talán ha megpróbálták volna őket droiddal lett volna valami esélyük. Fene tudja. Mindenesetre nagyon kár érte.

[ Szerkesztve ]

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte.

(#50) kalm007 válasza mrphoenix (#48) üzenetére

kalm007
(PH! addikt)

Felmegyek play re aztán letöltöm. Pff.

Amúgy windowst használok most is. Tudom miről beszélek.

Ha már a gyári dolgoknál járunk. Windowson van gyárilag youtube? Nincs. Waze egy katasztrófa. Microsoft alkalmazások jobbak mint a saját rendszerén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.