Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Ebből az egészből inkább a Blackberryt emelném ki, iszonyatosan kár értük. Szerintem a full érintőkijelzős vonal elég zsákutca volt, de számomra érthetetlen, hogy a Classic és a Passport hogy nem tudott elterjedni. Talán ha Androidot futtatott volna, akkor lehetett volna valami esély, de iszonyatosan sajnálom.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz #11563776 #36 üzenetére

    Valaki mondja már el nekem, hogy mégis mi a fene köze van az Apple-nek, vagy bármelyik másik gyártónak ahhoz, hogy ki veszi meg a termékeit? Szerinted ők az általános iskolásoknak készítik a telefonjaikat? Az összes mérnök azon gondolkozik, hogy a tizenévesek milyen igénnyel rendelkeznek és nekik feleljenek meg? Ők a fő vásárlóréteg? Nyilvánvalóan nem. Rossz a példád.

    Az, hogy kiskorúak kezébe ilyen drága eszköz (bármilyen flagship) kerülhet, az egyedül a szülő felelőssége. Amellett, hogy én nem értek egyet azzal, hogy gyerekeknek ilyen komoly és drága telefont kellene adni (nem használja ki a tudását, el is lophatják tőle, rosszabb esetben pedig még meg is sérülhet miatta a gyerek, ha valami rosszindulatú irigy szemét ezért bántja, stb.) baromira nem tartozik senkire, hogy emberek mire költik a pénzüket és családon belül kinek mit ajándékoznak. Ő dolguk. Én nem sajnálom senkitől.

    Egyébként meg nyilván a gyerekek is azokat a termékeket bálványozzák, amik tényleg jók, méltán népszerűek és mondjuk kiváltanak egy prémium hatást. Ez pedig az iPhone és a Samsung. Mint ahogyan cipőből is mondjuk Adidast, vagy Nike-t szeretnének, nem pedig valami noname cuccot. De ez egy bonyolult téma.

    Na meg az sem tiszta, hogy mi köze van ennek a Windows eszméletlen sikertelenségéhez. Akinek volt Windowsos telefonja nagyon jól tudja, hogy milyen (nekem is volt), és azt is nagyon jól tudja, hogy az utódját miért a másik két platform közül választotta. A WP és a W10 pont azért került oda, ahova, mert nem tudta felvenni a versenyt a másik kettővel. Szóval pont, hogy baromira majmolnia kellett volna, hogy legalább tudjon hozni egy szintet. Ezért ne az iOS meg az Android legyen már a hibás. Az alkalmazások terén pedig igazad van, rengeteg szemét van a Play Áruházban, de legalább ki lehet válogatni közülük a komoly applikációkat. WP-n még véletlenül sem találtam egy olyan normális appot sem, ami mondjuk komolyabb volumenű lenne, aminek mondjuk a hasznát tudtam volna venni munka közben.

    Örömteli, hogy szereted a telefonod és a platformot, tök jó, hogy van akinek bevált, nem vagy ezzel egyedül, de ettől függetlenül teljesen felesleges gyűlöletkampányt indítani a másik két platform ellen.

    Eugene Roe

    Emlékszem anno direkt követtem a BB-s topicokat, amikor nagyon ment a találgatás, hogy esetleg átállnának Androidra és rengetegen tüntettek miatta akkori BB-sek, hogy az csak elrontaná a telefonokat stb. Már csak azért is figyeltem, mert iszonyatosan gondolkodtam egy Classicon, nagyon szeretem a qwerty-s telefonokat, de nem mertem belevágni. Mindemellett egyetértek, talán jobban járhattak volna ha időben Androiddal dolgoztak volna, de én azt sem értettem, hogy minek erőltették annyira a full érintőkijelzős telefonokat, amikor BB-nek (oké tudom a rendszer és a híres biztonság mellett) a kiváló billentyűzete volt az egyik nagyon nagy ütőkártyája és stílusosak is voltak. A Passport pedig egy olyan luxustermék volt, amit én őszintén szólva sokkal nagyon sikernek gondoltam volna, mint amilyen lett. De a Classictól is többet vártam volna. Talán ha megpróbálták volna őket droiddal lett volna valami esélyük. Fene tudja. Mindenesetre nagyon kár érte.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz #11563776 #52 üzenetére

    Ez ennél azért picit bonyolultabb. A WP-k tulajdonképpen már csak a Microsoft Lumiákon futnak, más gyártó nem igazán viszi túlzásba a Windows-os mobilok forgalmazását, az Android rendszer pedig eszméletlen mennyiségű gyártónál van, nyilván a platform megítélése nagyban függ attól, hogy az adott gyártónak mennyire sikerült jól optimalizálni. Lenovoval nincs tapasztalatom, nekem Honor volt, az pl remek kis telefon volt, ezen kívül meg tableteimen van ez a rendszer, anno a kicsi kínai WayteQ tabletem pl imádtam, de ha a mostani Alcatel-féle droidot használnám először, akkor én is azt mondanám, hogy na ez egy vicc kategória és soha többet Android. Pedig nem az tehet róla, szimplán az Alcatel teljesen elszarta az egészet. Nyilván a Play Áruház ugyanaz stb, de minden más nagyban függ a gyártótól.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Lord Sidious #68 üzenetére

    Borzasztó nagy igazságokat írtál le, minden egyes szavaddal egyet lehet érteni, a probléma csak annyi, hogy teljesen hiába írod ezeket le, nem veszik figyelembe.

    Egy másik topicban leírtam ezt, kicsit más stílusban és én lettem "okoska"...Ahelyett, hogy elgondolkodott volna az illető, hogy basszus mindössze platformokról van szó, ezért ölre menni felesleges, na meg tényleg minden embernek más az igénye. A legfontosabb az, hogy mindenki megtalálja azt, ami neki a legkényelmesebb és legjobb. De erre is kaptam már olyan választ, hogy na de akkor a fórumoknak semmi értelme ennyi erővel.

Új hozzászólás Aktív témák