- Milyen okostelefont vegyek?
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- CMF Buds Pro 2 - feltekerheted a hangerőt
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- OnePlus 8 Pro - a túlgondolt
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Netfone
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Oliverda
titán
válasz
_Scythe_ #174 üzenetére
Az A9X egy ultramobil SoC. A Core M-mel még éppen fair összevetni, de a Core i processzorokkal már nem. Amennyiben az Apple a MacBookokban is be szeretné vetni a processzorait, akkor oda egy más dizájnt készítene, mondjuk négy maggal és/vagy magasabb órajellel. A lényeg látszik, lőtávolban az Intel.
-
_Scythe_
aktív tag
válasz
#32839680 #153 üzenetére
Why the iPad Pro really isn't as fast a laptop
Az A9X tényleg egy powerful SoC, de azért ne temessük még az x86-ot
Ezt mindenképp ajánlom a figyelmedbe.Meg úgy egyáltalán a PH! figyelmébe, erről pl sehol nem láttam itt cikket.
-
Sir Ny
senior tag
válasz
Oliverda #167 üzenetére
állítás1: az OSX és az adobe cuccok jelenlegi kódbázisa jelenleg is lefordul ARM-ra
állítás2: a winRT problémájának (hogy nincsenek rá szoftverek) az égegyadtavilágonegyhangyafaszse köze nincs a processzor ISA-hoz, hanem ahhoz van, hogy a Ms létrehozott egy új rendszert, amely, a programok nagymértékű újraírását követeli, sőt, ha az emlékezetem nem csal, egy csomó minden nem is megvalósítható benne (talán a böngészők nyilatkozatait közölte le az IT sajtó, hogy a winRT fos)
állítás1 és állítás2 már implikálja, hogy a
"Ezzel a nagy fejlesztők (pl. Adobe) rá lesznek kényszerítve, hogy a komoly, professzionális alkalmazásaikból legyenek tisztességesen összerakott ARM optimalizált verziók. A Windows RT is azon hasalt el"
egy lehetséges értelmezése, miszerint az ARM-os OSX bármiben is hozzájárnulna (a jelenlegi formájú) ARM-os windowsokhoz vagy bármi hasonlóhoz, tetemes méretű baromság.
(az irónia jó volt (nem))
@lordX: egyre gondoltunk
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #167 üzenetére
Amig nincs ARM desktop Windows (Win32 API-val ofcoz), addig milyen Windows alatt futhatna egy ARM Adobe szoftver?
Ebben a kerdesben a Microsoft a legkevesbe saros. Ok mindent megtesznek, csak ne akard a Win32 API-t hasznalni. Ha a WinRT-vel elvan az ember, akkor lehet kesziteni appot x86, x64 es ARM binariskent is, es futni fog minden Win10 eszkozon. Ez az, amit a Microsoft szeretne, nem pedig a Win32 tovabbvitelet me'g egy ujabb architekturara. Ebbe a koncepcioba vagy belerokkan a Microsoft, vagy pont ok fogjak a legnagyobbat nevetni a vegen -- majd meglatjuk par ev mulva.
Az ARM alapu OSX-szel egyebkent van egy csomo problema. Eloszor is, furan venné ki magat, ha nem minden Macen allna at az Apple, nem lenne tul jo uzenete a dolognak. Masreszt pedig, es ez a nagyobb baj, hogyan biztosithatsz megfelelo szoftver ellatottsagot azonnal vagy nagyon hamar? Ennel me'g az is egyszerubb moka lenne, ha az iOS ugrana x86-ra, hiszen ott csupan az Xcode-ot kellene kicsit megpatchelni, hogy "titokban" a csomagba rakjon x86 binarist is. Az OSX ezerszer kemenyebb dio.
-
Sir Ny
senior tag
válasz
Oliverda #161 üzenetére
Ke?
Össze nem hasonlítható a kettő.
Az adobe termékek ARM-ra való portolása nem több egy checkbox bekattintásánál az llvm-ben.
A winRT meg, kizárólag winRT programokat akart végrehajtani, az arra való portolás kb olyan mértékű, hogy a Ms sem készítette el rá az office-t.
(aztán, nem tudom)
-
Oliverda
titán
Ezzel a nagy fejlesztők (pl. Adobe) rá lesznek kényszerítve, hogy a komoly, professzionális alkalmazásaikból legyenek tisztességesen összerakott ARM optimalizált verziók. A Windows RT is azon hasalt el, hogy nem voltak rá alkalmazások, és a Windows Phone is ettől szenved (többek között). Az alkalmazásokon áll vagy bukik egy OS sikere.
-
Sir Ny
senior tag
válasz
Oliverda #158 üzenetére
mire gondolsz?
Nem látom, hogy mit indikálna ez. Szerintem a mac egy jól támogatott, viszont viszonylag független platform. Ez meg is fog maradni. A grafikus/tervező programok win+x64, osx+x64 fordításai mellé megjelennek az osx+arm fordítások.
Nem látom, hogy ez vonzóbbá tenné a linux+arm?/chromeos+arm?/android+arm?/?? platformok közül bármelyiket, se fejlesztői, se felhasználói oldalról.
---
Én úgy képzelem el, hogy először a chromebookokban törnek utat a nagyon olcsó chipek (+a samu esetleg), majd, talán valamikor megjelenik egy arm-os windows, és, onnantól kezdve mindegy lesz.
Ha a google lelövi a chromeOS-t, és a Ms se jön ki ARM-ra (pl intel nyomásra), akkor, nem látom, kinek miért kéne ARM-os PC. -
MongolZ
addikt
Jól van, akkor annyira nem voltam messze az igazságtól. Bár, van egy olyan sejtésem, hogy mire elérik az ARM procik az x86-osok teljesítményét, addigra másképpen fog kinézni az ár/teljesítmény arányuk. Valamint biztos vagyok benne, hogy ha az intelt valaki szorongatni fogja, akkor hirtelen fejlődni fognak teljesítmény/fogyasztás arányban.
-
Fiery
veterán
Ez harom valtozos egyenlet. Teljesitmeny, ar, fogyasztas. El kell donteni, hogy mi a prioritas, es aszerint lehet megmondani, hogy melyik CPU a tuti valasztas. Legalacsonyabb fogyasztas: ARM, teljesitmeny/fogyasztas arány: ARM, abszolut legnagyobb teljesitmeny: x86, legolcsobb: ARM, ar/teljesitmeny: nehez kerdes, de inkabb ARM, mint x86. Ez az egesz keplet aztan rahuzhato egy PC-re is, meg egy telefonra vagy tabletra is. Nekem pl. 2 PC-m van, az egyiknel a teljesitmeny a legfontosabb, a masiknal a teljesitmeny a legkevesbe fontos. Az elsonel (a munkagepem) szoba nem johetne egy ARM proci, a masiknal meg az a baj, hogy szoftveres akadalyok miatt nem johet szoba ARM
Anelkul csak az johetne szoba
Az ARM egyebkent rettento sokat fejlodott az ARMv7 --> ARMv8 valtasnal. Lenyegeben felnott a legkomolyabb x86 procikhoz is, legalabbis architekturalis szempontbol. Egyedul az a gond vele most mar, hogy nem skalazodik olyan magas orajelekre, mint az x86 CPU-k. De azt is meg lehetne oldani, egy egyedi mag dizajnnal, csak akarat nincs ra jelenleg.
-
MongolZ
addikt
Értem én, hogy mire gondolsz, viszont - javítsatok ki, hogy ha tévedek - az ARM pont a kis teljesítményigényű közegben domborít, ott jó a teljesítmény/fogyasztás aránya. Mintha régebben lett volna egy olyan cikk, hogy ha el akarnának érni ARM alapokon egy középkategóriás x86/64 proci teljesítményét, többet fogyasztanának, mint a jelenlegi procik.
-
Fiery
veterán
válasz
#32839680 #153 üzenetére
A Geekbench eleg sokretu benchmark, egy halom kulonfele altesztet futtat, ugyhogy ha nem is feltetlenul mondanam szupernek, de mindenkepp egy relevans cross-platform benchmark. Es jol lathato, hogy az ARM procik nagyon erosekke valtak 2015-ben, abszolut realis alternativai az alacsony fogyasztasu x86 prociknak.
-
Fiery
veterán
A legtobb desktop PC felhasznalashoz eleg lenne egy magas orajelre skalazott ARMv8 SoC is. Most jarnak 2,3-2,5 GHz kornyeken, ezt 3 GHz-re fel lehetne huzni, ha el lehetne kicsit engedni a TDP-t. 10 Wattot szerintem tudna hozni egy 3 GHz-es ARMv8 SoC, az pedig mar boven elegendo lenne desktop felhasznalasra is egy szeles adatbusszal es/vagy nagy cache-sel (ld. Apple A9X).
-
Fiery
veterán
Persze hogy nem lenne ertelme, ezert is limitalt az a bazis, ami fel tud venni ARM alapu PC-t (ld. Chromebook/Chromebox eladasok alakulasa). De ennek leginkabb a szoftver problema az oka, sokkal kevesbe a hardver problema. 14 nanon meg nincs sok ertelme legyartani egy E6700-at, hiszen annak a teljesitmenyet mar 22 nanon is hoztak az x86 procik (Bay Trail).
-
Fiery
veterán
Miert, mire jo az ARM alapu okostelefon vagy tablet?
Ugyanarra jo lenne egy PC is. Egyedul a szoftver a kerdes, azaz hogy mit hasznalsz egy ARM alapu PC-n. Nekem pl. van itthon egy Ivy Bridge alapu miniPC-m, amin tipikusan 2-3 fele szoftvert hasznalok. Ha ez a 2-3 szoftver mukodne ARM procival is, akkor le tudnam cserelni a mostani miniPC-t egy me'g kisebb, me'g kevesebbet fogyaszto, teljesen passziv masinara. Pl. egy olyasmi tetszene, mint a Cubietruck, a teljesitmenye is elegendo lenne, csak sajnos az egyik szoftvert nem tudom kivaltani. Az egyik szoftver, amit hasznalnom kell, x86 Windows alatt fut es kesz
-
-
R9DEON
senior tag
válasz
velizare #139 üzenetére
Nem a csodát, egy másik szájt trolljai végig ezen ugráltak hogy az egész GCN sorozat nem más mint egy átnevezés, furán gondolkodnak egyesek ha hozzányúlsz a félépítéshez de nem váltasz csíkszelességet egyből átnevezésnek minősítik ha pedig csak a csíkszelességet csökkented de semmit nem csinálsz vele csak kap egy másik kódnevet az úgy ok.
-
LordX
veterán
Van egy ARM-os Samsung Chromebook 2-m, Ubuntu rá van rakva egy SD kártyára (nem akartam legyalulni a ChromeOS-ot a beépitett 16GB-sről), azt leszámitva, hogy lassú, mint az atom, minden megy rajta tökéletesen. Mondjuk vicces, hogy a Mali OpenCL-ben könnyen lenyomja a Haswell Pentiumos laptopot ( vajon mire használom?
)
-
Fiery
veterán
"Tekintsünk el a szoftverbázistól, megszokástól"
Ha attol el lehetne tekinteni, akkor mar nem itt tartanank. De ha megis eltekintunk tole, akkor a notebook, tablet es desktop szegmensben lehetne ARM alapu masinakat is hasznalni. Mint ahogy vannak ARM alapu notebook es desktop gepek is, pl. Linuxszal vagy Chrome OS-szel. Valamint, ott a Continuum is, ami szinten ARM alapu PC-re egyfajta megoldas -- csak ugye megy a nyavalygas ott is, hogy nincs ra app/szoftver. A workstation es szerver szegmensben viszont me'g sehol nincs az ARM, es mar evek ota csak az igergetes megy.
-
namaste
tag
De, megoldható lenne. Elég lassan indul be a dolog, lehet SBC-ket kapni Linux-szal, Androiddal, illetve hamarosan jönniük kell a szervereknek: AMD Opteron™ A1100, Qualcomm 24 magos, Cavium ThunderX™, AppliedMicro X-Gene®.
A RISC-V architektúrát is figyelembe lehet venni mint potenciális kihívó. Berkeley egyetemi project nyílt forrású processzormagokkal, legyártott prototípus csipekkel.
-
mzso
veterán
Ha már ennyire az ISA-k felé terelődött a dolog: Az ARM nem tudná kiváltani az X86/X64-et?
(Tekintsünk el a szoftverbázistól, megszokástól, stb) -
sayinpety
tag
Long mode compatibility sub-modban van. 64bit modban nincs.
A NOP opcodeja maradt 0x90. Galibat is okozott. 8086nak nincs igazi NOPja. xchgre forditja az assembler. 64bit modban az xchg torli a felso eax 32bitet. Assembler ma mar ketbajtos kodolast 0x87h, 0xC0 general.
AMD64 NOP elonye gyorsasag. Regen a NOP ket-harom ciklus volt. Ma csak egy. -
-
Tudni kéne ténylegesen miről szól a két licensz, mennyire függetleníthető. Azaz a long mode bizonyos utasításai x86-nak tekintendőek-e, vagy az egész AMD64 licensz kiterjed rá.
szerk: na látom leírtad ugyanezt.
szerk2: szerintem szimplán azért kell csak az x86 az AMD-nek, mert rengeteg legacy kód van rá. Ha nem lenne, akkor (feltéve ha az AMD64 nem függ az x86-tól) simán felbonthatná a keresztlicensz-szerződést, hisz minek neki x86, ha senki sem használja?
-
-
Fiery
veterán
En alapvetoen tojok a NOP-ra vagy barmelyik mas kozos utasitasra. A problema csupan az, hogy a jogaszok maskepp gondolkoznak
Ok nem tudnak kihozni az AMD64-et az x86-tol fuggetlen ISA-nak, tok mindegy, melyik modjarol beszelunk. Ha az AMD valoban egy uj, az x86-tol teljesen fuggetlen ISA-t akart volna fejleszteni, akkor kapasbol teljesen uj utasitasokat talalt volna ki, uj opkodokkal, uj argumentumokkal, stb. stb. Igy is nagy melo volt, es abszolut le a kalappal elottuk, de azt mondani, hogy az AMD64 barmelyik modja fuggetlen az x86-tol, hogy nem azon alapszik, eleg fura otlet
Ettol fuggetlenul persze az AMD es az Intel az x86/AMD64 licencek kapcsan egymastol erosen fuggenek, ez nem vita targya. En csupan azt vitatom, hogy az AMD64 Long Mode-jat az AMD el tudja ugy "adni", hogy az teljesen fuggetlen az x86-tol, hogy annak implementalasahoz nem kell x86 licencet birtokolni.
-
Fiery
veterán
válasz
sayinpety #116 üzenetére
Fuggetlen ISA? Ne vicceljunk mar. Az AMD64 Architecture Programmer’s Manual doksiban tobbszor emlitik az x86-ot, mint ahany millio dollarja az AMD-nek van keszpenzben
Nincs az a birosag, ami ugy itelne meg, hogy az AMD64 felhasznalasahoz nincs szuksege a gyartonak x86 licencre... Arrol nem is beszelve, hogy a gyakorlatban -- 1-2 speci esetet kiveve, mint pl. a konzolok -- eleve nem realis olyan AMD64 alapu processzort hasznalni, ami nem tudja a legacy x86 kodot futtatni.
De az teny, hogy ha az Intelrol lenne szo, a megegyezes mindenkepp megtortenne. Csak ahhoz az is kellene, hogy a "megfelelo", azaz az Intel szamara idealis/kedves/elonyos ceg legyen a felvasarlo.
-
sayinpety
tag
Az AMD64 fuggetlen ISA tobb mukodesi moddal. A Long mode 64bitnek nincs koze x86-hoz, csak az AMD tulajdona. Tobbi modhoz kell x86 licence.
Sony PS4-ben csak a Long mode 64bit aktiv. Xbox Oneban aktiv a tobbi.
Microsoft beleszolhat egy akvizicioba. Van elovasarlasi joguk.Mindenkeppen megegyeznenek. Intel nem elhet Long mode 64bit nelkul.
-
Fiery
veterán
Az AMD64 eleve az x86-ra epul, tehat ez a lejto inkabb az Intel fele lejt. Nem vagyok jogasz, de siman lehet, hogy az x86 licenc nelkul az AMD64 licence is ugymond megsemmisul, vagy legalabbis nem felhasznalhato onnantol az sem. Es kulonben is: ha az AMD felvasarlasarol van szo, az x86 licenc nelkul mikepp mukodhetne a dolog? Egy felvasarlo hogyan tudná elvinni az AMD-t x86 nelkul? Kapasbol hogyan tudná a felvasarlo teljesiteni a jelenlegi (meglevo) szerzodesekben vallalt kotelezettsegeit, pl. a konzol APU-k folyamatos szallitasat a Microsoft es Sony reszere? Tovabbra sem vagyok jogasz, de siman lehet, hogy egy esetleges felvasarlasnal a targyalo asztalhoz le kell(ene) emiatt ultetni a Microsoftot es Sonyt is. Az pedig mar egy 5 szereplos buli, amiben raadasul kulturak (Azsia vs. Amerika) is utkoznek. Nyilvan mas lenne a szitu, ha a felvasarlo egy olyan ceg lenne, ami ennek az 5 szereplonek egyike, de en nem latok eselyt arra, hogy a Microsoft vagy a Sony az AMD-t meg akarja szerezni akár most, akár a kozeljovoben.
-
mzso
veterán
Siman lehet, hogy mar voltak a szinfalak mogott ilyen targyalasok, de az Intel megtorpedozta a felvasarlast.
Nem látom be ez hogy lehetséges, ha cserébe az intelnek ugrana az AMD64. Inkább magát torpedózná meg.
Amennyibe kerül az AMD akár simán le is lehet állítani a CPU tervezést/gyártást és ráállni az dGPU-kra arm IGP-kre. Az intel meg vakargathatná a fejét, hogy mit kezdjen AMD64 nélkül. Van neki másra épülő processzora ami ér is valamit? Nem nagyon... -
Fiery
veterán
1) A megallapodas ugy szol, hogy az AMD csak addig hasznalhatja az x86 licencet, amig nem adjak el a ceget (non-transferrable license).
2) Nyilvan ha az x86 licenc kerdeset ujratargyalja az Intel az AMD esetleges felvasarlojaval, akkor az AMD64 licenc is reszet kepezi a targyalasoknak. Nyilvan az lenne a megallapodas, hogy keresztben megy tovabb a licenceles, de akkor is targyalni kell rola, es akkor is ra kell az ugyletre bolintania az Intelnek. Siman lehet, hogy mar voltak a szinfalak mogott ilyen targyalasok, de az Intel megtorpedozta a felvasarlast. Az Intelnek adott esetben jobb megoldas lehet az AMD csodbe hajszolasa, mintha egy eros konkurense (marmint az Intel egyik eros konkurense, pl. Apple, Qualcomm vagy Samsung) felvasarolja az AMD-t. Az AMD jelen allas szerint egy konnyen kezelheto problema az Intel szamara, es annal konnyebben kezelheto, minel kozelebb van a csodhoz. A csod szelerol pedig az Intel barmikor vissza tudja rantani az AMD-t (felvasarlassal vagy toke injekcioval), ha eppen ugy kivanjak az erdekei.
-
-
-
-
actival63
aktív tag
Én nem gyárvásárlásra gondoltam. Mit tud nekem adni a RTG? Licenceket egy VGA készítéséhez. Az AMD-nek mi kell? Pénz és gyártókapacitás. De mit fogunk kezdeni a licencekkel? Na ez itt a nagy gond. Ha valamilyen együttműködés van, lesz köztük azt a tárgyalást nem most kezdték.
Érdekes de 2-3 hónapja arról írtak, hogy az AMD annyi pénzel nem rendelkezik, hogy a bérgyártókat előre kifizesse pedig a HBM2-es gyártását a rossz kihozatali arány miatt előre kell fizetni. A Samu hirtelen bevállalta az AMD bérgyártását ...majd kifizeted ha lesz pénzed öregem. Sót már lassan minden AMD terméket ők fognak gyártani. Akkor most mi van? Az utolsó negyedév annyi lóvét hozott, hogy még most is számolják?
-
actival63
aktív tag
Az almát én sem érzem igazán vevőnek de ha a Samu mondjuk szeretne pár éven belül betörni a konzol piacra akkor nagyon jó feltételekkel egyezhetne meg az AMD-vel. Szerintem ők is látják, hogy a következő generációs konzoloknak sokkal erősebbnek kell lenni mint a mostaniaknak. Ha az AMD olcsóbban juthat hozzá a Samu gyártáskapacitásához az azt eredményezheti, hogy az AMD olcsóbban adhatja a termékeit tehát versenyképesebb lehet mint a konkurencia.
Ezt a konzol dolgot nem én találtam ki ezt már mások is pedzegették hisz jó lenne valami erős alap a Samu VR világához. -
Fiery
veterán
válasz
actival63 #96 üzenetére
Ezzel csupan az a problema, hogy az AMD-nek pontosan zero kompetenciaja van azokon a piacokon, ahol az Apple a legtobb termeket adja el, azaz az ARM alapu ultramobil szegmensben. Ugyanigy zero kompetenciaja van az Android kapcsan is. SZVSZ ha kicsit komolyabban fokuszaltak volna ezekre a piacokra, akkor jobb esellyel indulna az RTG elpasszolasa. Igy sem lehetetlen, hogy az RTG-t felvasarolja az Apple vagy a Samsung, bagoer', de en az AMD helyeben nem kotyavetyelnem el pont azt a reszet a cegnek, ami me'g er valamit.
-
Oliverda
titán
Ha eddig nem vásárolták fel őket, akkor ezek után sem fogják. Értelmetlen erről beszélni. Az Apple állítólag saját GPU architektúrát fejleszt, a Qualcomm nyakig van a slamasztikában, a Samsungot pedig most látszólag annyira nem izgatja ez az egész. Legfeljebb ha egyszer tényleg bedobnák a törölközőt, akkor megveszik kilóra a szellemi tulajdont és ennyi
-
actival63
aktív tag
A grafikus részleg leválása már egy lehetséges felvásárlás előszele is lehet. Egy ilyen tárgyalás nem öt perc. Sokszor évekig is eltart. Talán nem véletlenek a Samsung-al kapcsolatos pletykák. Nekik meg van a gyártókapacitásuk és a pénzük is. Talán nem véletlen, hogy a Samu dobta az Nvidiát és az AMD-nek gyárt 2016-ban. [link]
-
R9DEON
senior tag
Ahhoz konkrétan semmit nem kéne beleteeni.
Ahhoz hogy az Nvidiát megszorongassa bizony elég sok pénzt kellene költeni reklámra és a VGA piac sajnos csak zsugorodik ezt a Microsoft biztos nem vállalná be, talán egy Samsung de nekik nem akkora üzlet és mivel nem Amerikai cég még nem is biztos hogy eladnák nekik mert túl sok értékes szabadalom kerülne külföldre.
-
mzso
veterán
Vagy csak vakok. A GPU-k első rendűek. A CPU-kkal nincsenek észveszejtően lemaradva, amiből sok írható a gyártástechnológiai hátrányra is. A zen meg alig ha nem sokat javít a helyzeten.
A konzoloknál sem sír senki Intelért.Az XBOX igen az AMD-vel meg a játékpiaci helyzetüket is javíthatnák. Meg mint említettem a PC piacon a windows mellet tovább növelhetnék a bevételeiket az Nvidia/Intel kizárásával.
Egyik sem fog egy épkézláb Windows alternatívát összedobni. -
mzso
veterán
+(#86) R9DEON
Ahhoz konkrétan semmit nem kéne beleteeni. Megveszi az AMD-t. Bekorlátozza saját hardverre a PC lelkét (CPU, GPU) +hardveres másolásvédelem, megszabott memória. Ezt mind szinkronizálni az Xbox-szal, hogy mindkettőn mehessenek ugyanazok a játékok. Az új Directx gyakorlatilag a saját hardverhez készült API lenne mint most az xboxon. Megtartani valami szabványos Opengl-t, régi (herélt) DX-et olyan fejlesztőknek akik nem ígényelnek nagy teljesítményt.
Nyílván ebből következően hogy a Windows csak saját/partner cuccon futna, vagy legalább is a Microsoft követelményeinek megfelelő alaplapon. Hasonlóan mint ahogy az Apple csinálja. Az Intel/Nvidia meg elmehetne IOT-olni vagy amit akarnak. -
Fiery
veterán
Az AMD mint ceg valodi, piaci erteket pontosan az mutatja meg, hogy mennyire olcson el lehetne vinni mar egy ideje, megsem vasarolja fel oket senki. Olcsobban lehetne az egesz ceget, a teljes GPU es x86 kompetenciaval egyutt hazavinni, mint amennyit anno az AMD fizetett az ATI-ert. Megsem kell senkinek.
A Microsoftnal szerintem most nagyobb gubancok van annal, hogy megint belevagjanak egy rizikos hardver bizniszbe. Eddig nem sok minden jott be nekik, ami nem szoftver. A Win10 es foleg a Win10 Mobile nem ugy sikerult, ahogy kellett volna, es most megy a kapkodas rendesen. A hatuk kozepere sem kivannak most egy problemas hardvergyartot. Egyszerubb, ha inkabb olyan szoftvert fejlesztenek, ami "barmilyen" hardveren elfut.
-
R9DEON
senior tag
[link]
Ez azért nem lenne egy rossz dolog már ha igaz. -
Fiery
veterán
Siman atmenne. Sokan me'g mindig azt hiszik, hogy az x86 CPU-k mindent uralnak. Hat nem. Manapsag mar kizarolag a szerver piacon van elsopro tobbseguk, mindenhol mashol egyre kevesbe jelentos az x86, es egyre durvabban nyomul az ARM. Az Intel csupan bemutatja, hogy hany ARM alapu konkurens megoldas van desktop PC-re, notebookra, tabletra, telefonra, es maris elkussol a versenyhivatal. Nyilvan mas lett volna a helyzet, ha ez 10-15 evvel ezelott merul fel.
Megjegyzem, a mostani, nullahoz konvergalo merteku x86-piaci versenyt nem rontana tulzottan az sem, ha az x86-piacon egyeduralkodo lenne az Intel. Mar most is lenyegeben ez van -- a Zen meg majd meglatjuk, mennyiben tud ezen javitani. Az Intel manapsag sajat elozo processzoraival kenytelen harcolni: nem az a kerdes, Skylake-et vegyen-e az ember vagy egy konkurens gyarto termeket, hanem az, hogy Sandy Bridge-rol vagy epp Haswellrol erdemes-e Skylake-re valtani
-
#65675776
törölt tag
válasz
#32839680 #75 üzenetére
AMD64-et már nem lehet eldobni, mert a szerverek világában kb egyeduralkodó. Igazából már nem is jó kifejezés az x86 szerver, mert az önmagában már kevés oda.
Ha az AMD gazdát cserél, akkor azonnal elvész a keresztlicencszerződés. Ergo az új tulajdonos nem gyárthat x86 processzort. Ehhez le klell ülnie az intelle, és az alapjaitól újratárgyalni az egészet.
-
derive
senior tag
Azert az AMD szabadalmi portfoliojat nem szabad lebecsulni. Siman van par olyan szabadalmuk, ami keresztlicensz megallapodas nelkul igencsak bezavarna a tobbieknek. Epp most szivja meg az NV, amikor a Samu elorantott 3db 20eves szabadalmat, es azert a Samunak nem a GPUk a fo profilja. Az ilyen szabvanyositasnal osszecsomagoljak a nagyon kivant es a ruhellt szabadalmaikat, aztan azt mondjak: mindent vagy semmit. Mivel a DX12/Vulkan atdolgozott konzol APIk, az AMD nelkul nem volna DX12...
Ha masert nem, a szabadalmaiert megerne felvasarolni az AMDt, beszuntetni a gyartast, felmondani a keresztlicensz megallapodast, aztan meg 25 evig lehetne fejni az Intel/NV parost -
Sir Ny
senior tag
"így maradt az, amit az AMD akart, annak ellenére, hogy az Intel IGP-in rosszul megy.
Tudod mi maradt ki teljesen a D3D12-ből? Az ARM nyílt ASTC LDR és HDR formátuma. Tippelsz ki miatt? Naná, hogy az AMD"Amúgy nem kifejezetten erre, hanem az összes hasonlóra vonatkozott, amit írtam.
Hogy ez nem egy cáfolat, hanem egy bizonyíték az "AMD fundamentalizmus" (???) -ra. -
imi123
őstag
Így már jobb!
Egyébként csak trollkodtam egy kicsit.Tudom hogy elég nehéz cikket írni az ilyen újdonság mentes időszakban.
Az meg hogy túlnyomórészt AMD-vel foglakozó cikkek vannak az betudható annak hogy az Nvidia nem ereszti bő lére az infókat.Mondjuk inkább ne is rizsázzanak hanem fejlesszenek. -
-
-
#10691584
törölt tag
Sosem láttam tőle ilyen kijelentéseket, de hát én csak egy egyszerű földi halandó vagyok, nem bírok gyurcsok jóska látnoki/gondolatolvasó képességeivel, mint jómagad
Tényleg, az én képzeletemben mi van, mesélhetnél kicsit, ha már így belejöttél. Amúgy mi ez a többesszám, te vagy a közös képviselő, vagy mia tököm?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
#06658560 #55 üzenetére
A Mantle nem jó példa. Annak nem kell nyíltnak lennie, hogy radikálisan befolyásolja a piac irányát. Elég a puszta létezése és az AMD megvétózhat bármit a GAB-ban és az ARB-ben. Vagy gondolod, hogy egy Intel önszántából megszavazta volna a hardvereinek abszolút nem fekvő threading modellt a D3D12-ben és a Vulkan API-ban? Előjöttek volna azzal a javaslattal, amit az Apple épített a Metal API-ba, ami működik az Intel IGP-in is, de az AMD ezt nem akarhatta. Mivel az Intel kezében nincs semmi, amivel zsarolhatja a GAB-ot és az ARB-t, így maradt az, amit az AMD akart, annak ellenére, hogy az Intel IGP-in rosszul megy.
Tudod mi maradt ki teljesen a D3D12-ből? Az ARM nyílt ASTC LDR és HDR formátuma. Tippelsz ki miatt? Naná, hogy az AMD, mert azt akarják, hogy a konzolok formátumait használja a PC és a mobil piac is, és mindenki fizessen nekik licencet utánuk. Ezzel az a baj, hogy elég ha egyetlen cég azt mondja valamire, hogy nem, és az ARB és a GAB már nem tudja betenni a szabványba. A Mantle addig volt jó, amíg arra használták, hogy utat mutassanak vele a piacnak. Erre még ma is jó, mint a LiquidVR alapja, de a háttérben egy zsarolóeszköz lett, amire már káros, hiszen a D3D12-ben buktuk az ASTC LDR-t minimum. -
leviske
veterán
Viszont tudnák az OpenCL haladását rövidebb pórázon is vinni, ahogy az OpenGL esetén is megoldották, hogy az utód egycsapásra versenyképesebb és a cég stratégiájának kedvezőbb legyen.
(#58) Kopi31415: Szerintem arra gondolt,
hogya Mantle szép példája,hogyaz AMD nincs abban a helyzetben,hogyzárt szabványokat erőltessen a piacra. -
-
-
decibel
aktív tag
válasz
Feketelaszlo #47 üzenetére
Konkrétan a pirotechnikai eszközökhöz nem tudok hozzászólni, mert ezeket az alkatrészeket tipikusan a T2/3-k fejlesztik nekünk, de ahol versenyelőnyt lehet realizálni ott nincs közös fejlesztés a konkurensekkel nálunk. Aztán lehet a hárombetűs meg a csillagos csak úgy dobálja a fejlesztési speckókat a közösbe, csak mi nem veszünk róla tudomást.
Az megint torzítja a képet, hogy autóipar sokszereplős, míg a pc vga piac kétszereplős. Almát a körtével.
-
Fiery
veterán
Igen, az a problemam, hogy nem irtak le, mit takar. Az 1 sorban elfero informacio, hogy "Polaris lesz az AMD új GPU-architektúrájának a kódneve", arra nem kellene egy komplett "hirt" irni, aminek ezen az egy soron felul nulla az informacio tartalma. Fent mar leirtam, pontokba szedve, hogy milyen informaciok, adatok kozlesevel lehetne valodi hir tartalma ennek a "hirnek". De ugy latom, masokat kevesbe zavar az, hogy a nagy semmirol olvasnak bekezdeseken at, ugyhogy hagyjuk is ezt a temat
-
actival63
aktív tag
Úgy látom az AMD-nél valaki nagyon szeretheti a csillagászatot.
-
válasz
Feketelaszlo #47 üzenetére
Akkor az MB az autóipar
trolljaNvidiája? -
#06658560
törölt tag
válasz
#32839680 #42 üzenetére
Az, hogy kinek a tulajdona a gyártósor, egy dolog, konkrétan semmit nem mond arról, ki fejlesztette ténylegesen.
Az sem, hogy végül ki fizette. Ami fontos, kinek az alkalmazottja fejlesztette. Az pedig a tietek. Ahogy a Merci-BMW közös moduláris ülés se nem Merci-BMW fejlesztés, hanem CRH/JCI. -
derive
senior tag
Ne haragudj, de ez bullshit
De mindegy, haters gona hate!
Egyebkent ha nem vetted volna eszre, mindket gyarto szeret par honappal az uj szabvany hivatalos bejelentese elott eloallni egy sajatnak mondott technologiaval, hogy megmutassa a jonepnek milyen innovativKedvencem az volt, amikor vmelyik notiban G-sync chip nelkul is mukodott a G-sync, szval kicsit sem kamu technologia...
-
jedis
senior tag
válasz
#32839680 #35 üzenetére
Nekem meg egy olyan dolog ugrott be ezzel a fríszink-gészink dologgal, hogy mi van akkor, ha veszel pl. egy csúcs 1151-es konfigot, egy csúcs NV kártyával, és egy only G-Sync es monitorral, de mondjuk az NV kártya meghasal, és míg gariztatod, addig nem tudod meghajtani a monitort az IGP-ről ? Vagy tudod, csak úgy mint egy alap xy-sync nélküli mezei monitort ?
-
korion
senior tag
Elsőnek is BUÉK!
Voltak jó vitáim és beégéseim és sokat segített sok mindenki!(köszi)az,h ez a Polaris milyen lesz,kitudja!(senki)
de azt tudom,h kb mindig AMD kártyáim voltak,de a sok fórumtól úgy éreztem,h szar,ezért az XFX 290 lecseréltem egy EVGA 970-re!
nem írok tapasztalatot,mert mindenkinek más az igénye,de most MSI 390X-van és ennyiért egy normális 970 kártyát kapsz!(szinte)ami jóval gyengébb és nem értem miért veszik annyian..
-
decibel
aktív tag
válasz
#32839680 #25 üzenetére
Az autóiparban pl. a közös fejlesztés, az információcsere, és az ettől való nem elzárkózás kézzelfogható plusz. Nem véletlenül alakultak a konszernek. Nagyon nem profitmaximalizálás céljából. Nem egy OEM beszállító gyárt olyan terméket amit a Merci meg a BMV közösen fejlesztett.
Például mit fejlesztett közösen a Merci és a BMW amit egy OEM gyárt?
-
Egon
nagyúr
válasz
#32839680 #25 üzenetére
Elég jó indoknak? LOL.
A G-sync-es sztorinak pl. jobban utánanézhetnél - én megtettem. Hasznos ám, ha nem csak a ph-ról tájékozódsz...Egyrészt maga a technológia már igen régóta létezik, csak a VESA valamiért nem szabványosította. Ha nem jött volna a G-sync, ki tudja meddig ültek volna rajta (lehet hogy pont a tutkó AMD volt a kerékkötő: mindenesetre ők trollkodták szét, még létező termék híján a G-sync-et, ami elég sokatmondó). A Freesync pár igencsak sokadrangú tényezőben jobb a G-sync-nél (egyes itteni cikkírók szokása a huszadrangú tényezőket felnagyítani), ellenben a gyakorlati legvalósításban pár fontos területen (pl. az alsóbb frekitartományok) alulmarad, nem is beszélve a kezdeti szériás termékek problémáiról, amik érdekes módon nem érintették a G-sync-es monitorokat.
Abszolút párhuzamba vonható a Mantle vs. DX12, és a G-sync vs. Freesync. Érdekes módon a piacra legalább ugyanolyan káros Mantle ki lett kiáltva megváltóként (pedig az tiszta sor, hogy nem a megjelenése ihlette a DX12-t: annál sokkal több idő kell egy grafikus API-hoz, mint ami a kettő megjelenése között eltelt; ezt az apróságot szeretik elfelejteni vörös oldalon), ellenben a G-sync magától az ördögtől való. Kettős mérce rulez. -
A válasz arra, hogy miért volt annyi átnevezgetés VGA fronton az AMD-nél az utóbbi időben: Polaris
-
Peat;)
veterán
A piac szabja meg ezeket nem te vagy az én erkölcsi morálérzetem, a magyar agyakba beleivódott valami tervgazdálkodásos életpolitika ami ennek felfogását kizárja, ezt meg megtapasztaltam már hogy lehetetlen felülírni.
Egyébként úgy elemezd hogy jelenértéket számolva mennyibe került a világ első mikró sütője, nem egy több évtizedes versenypiac által leszabályozott, lényegesen szélesebb termékskálából indulj ki. A telefont pont azért írtam mert ott jobban érvényesül a gazdaságos sorozatnagyság mint egy pc eszköznél, de láthatólag nem érted miről folyt az írás. Valakinek elsőnek kell lenni, ez a verseny. Ha nincs verseny nincs fejlődés mert senki nem akar első lenni. Ha egy termék, vagy irány van a fejlődés lassabb. Nvidia lépett, lépni kellett a többieknek is. Piaci kényszer.Álomvilág, valóság, nem vitatom az egyik sokkal erkölcsösebb tud lenni mint a másik, de ez az egyéni fejekben materializálódik örömhormonok formájában és nem a piacon fizikai termékek, vagy szellemi termékek formájában.
-
derive
senior tag
válasz
#32839680 #23 üzenetére
Azert a CUDA nem az NV sara, epp hogy ok tettek elterjedte a GPGPUt.
Sajnos mint a legtobb nyilt szabvany, az OpenCL is megragadt az "it should work" szinten. Lehet vele FPGAt meg kavefozot is programozni, raklapszam epitik be az uj featureoket, de a hasznalhatosaggal, kenyelemmel semmit nem foglalkoznak. Arrol nem is beszelve, hogy a gyartospecifikus compilerek olyan melysotetek, hogy egy sima CPU compiler (GCC,ICC,CLANG) egy i5on gyorsabb kodot general mint a csillivilli OpenCL kod egy 8TFLOPsos VGAn... -
Chiller
őstag
"Az meg hogy kit mennyire nyúlnak le megint nem értem miért gond a fejlődés szempontjából. De te sem.
Telefonoknál évente jön negyedmilláért az új modell mégis megveszik, pedig az nem is annyira rétegtermék mint egy pc komponens, alkatrész."
Ezt nem mondod komolyan....
Tudod mit, akkor csináljuk azt, hogy minden elektronikai cuccot mától tőlem veszel (billentyűzetet, egeret, elemet, mikrót, hajszárítót, mindent), negyedmilláért adom majd darabját, oké?
Gondolom akkor te is évente cseréled a telódat, persze szigorúan negyedmilláért, és biztos alig várod, hogy ott is megszűnjön a(z esetlegesen olcsóbb) konkurencia (android, wp, bb, egyéb telefonok).
Ugye érted mekkora hülyeséget írtál?
-
Peat;)
veterán
válasz
#32839680 #23 üzenetére
Írhatod ezerszer is ezek egyike sem bizonyít semmi a nagy hátráltatásról. A g-sync pl inkább gyorsította mint lassította a folyamatot ha már a piaci folyamatokat kellene elemezni, de valamit megint be kellett írnod.
Az meg hogy kit mennyire nyúlnak le megint nem értem miért gond a fejlődés szempontjából. De te sem.
Telefonoknál évente jön negyedmilláért az új modell mégis megveszik, pedig az nem is annyira rétegtermék mint egy pc komponens, alkatrész.
-
Peat;)
veterán
"arról nem is beszeltünk hogy a zárt rendszereivel az Nvidia mennyit árt a PC piacnak"
Szoktatok róla beszélni, csak nem tudjátok prezentálni. Ahol nincs nvidia (konzol exkluzív játékok), akár microsoft sem, csak egy gyár és arra az egy termékre szakosodott fejlesztőcsapat szép nagy költségvetéssel és több éves fejlesztési idővel azért elég vitathatatlan mércének kellene hogy mutatkozzon. De mivel nem teljesíti az általatok állítottakat, ezért természetesen nem vesztek róla tudomást, mert majd a jövőben, ugye nehogy már a 3-4 éve fejlesztés alatt álló uncharted4-ből induljunk ki pl.
Tökéletes önbevédő politika.
Szerintem a kikezdhetetlen softwaretámogatás kellene az AMD vga-knak és az elkezdett fizikai minőségjavítás folytatása a szigorúbb hűtési megoldásokkal(egyáltalán nem baj ha nem ők fogyasztják a legkevesebbet, a baj az hogy ha ez fizikai hatással is jár mint pár modellnél járt). A teljesítménnyel sosem volt gond, az önmagában viszont semmire sem elég ezt a piac megmutatta. Majd meglátjuk, ez a d12 elég kacifántos, hogy melyik vga lesz a legmegbízhatóbb összképileg. Engem ez sokkal jobban érdekel mint hogy az egyik vagy a másik gyorsabb 10-20%-al azonos ár mellett.
-
Fiery
veterán
Pontosan mi ujat mondott ez a "hir" ? Azon kivul, hogy Polaris. Az elegge nyilvanvalo volt, hogy 2016-ban jon egy uj generacio, es az is, hogy GCN alapu lesz, de eroteljesen tovabbfejlesztve. Nem tudtuk meg, hogy:
- mikor erkezik a Polaris
- melyik szegmensben jelenik meg eloszor
- milyen memoriat fog kapni
- architekturalisan milyen ujdonsagokat fog hozni
- milyen gyors lesz
- stb.Persze ezeket az informaciokat me'g pletyka szinten se lehet tudni, mindenki maximum talalgat. De pont ezert sem gondolnam, hogy ilyesmire erdemes egy rendes, szakmai portalon hirt pazarolni. Mas lenne a helyzet, ha a F***illarol lenne szo
De persze nem en vezetem a PH-t. Szerencsere
-
AAAgold
senior tag
én is örülök az ilyen kis "színeseknek"... nem nagy hír, de egy pici - és mivel ezt az oldalt szeretem olvasni, miért máshol olvassam ezt?
a cikk terjedelméből látom, hogy nem egy egetrengető dolog, inkább feltételezések, de még így is tájékoztat, legalább a feltételezésekről és irányokról...
-
tibaimp
nagyúr
Jó lesz az a 10nm 2018-2019 is, már az Intel is csúsztatja úgy tudom, be is jelentették, nem olyan egyszerű ilyen komplex csipeket csak úgy legyártani. Azt se felejtsd el, hogy a samu féle 14nm is még "csak" a saját S6-os csipjét gyártotta le vele, ami meg se közelíti komplexitásban egy gpu vagy egy cpu szintjét, szóval...jó lesz ott a 14nm ill. a 16nm.
Remélem ez jobb lesz mint a Fury, mert az a fejlesztés egyáltalán nem győzött meg, ráadásul az ára is szar, így marad a 290x egyelőre.
-
Gainka
őstag
válasz
robertosz91 #14 üzenetére
LOL, most jol le buktattad 😁
-
oAcido
aktív tag
Mert biztos most is rengeteget szól bele az AMD a konkurencia árazásaiba. Mert az nVidia és az Intel csak a "verseny" miatt adja "ilyen" olcsón a termékeiket... Már rég nincs itt verseny (se GPU, se CPU fronton), csak kapálózás az életben maradás miatt.
Ennél drágábban egyik cég se adná a termékeit, mert akkor ki venné őket? Egy kis réteg, de abból nem lehet megélni. Az átcímkézés megint hülyeség lenne, mert akkor senki nem venne új vga-t.
Azok a zárt rendszerek pedig legalább ott vannak a játékokba, nem úgy mint az AMD pc gaming megváltó csoda fejlesztések.
-
Fiery
veterán
Attol, hogy mas site-okon is jelennek meg 0, azaz nulla informacio tartalmu hirek, me'g nem kellene a PH-t is idaig zulleszteni. De egyebkent nem remlik nekem, hogy a HWSW-n hasonloan nulla informacio tartalmu hirt olvastam volna mostanaban, tudnal adni egy linket? Komolyan erdekelne, melyik hirre gondolsz.
-
Z10N
veterán
"fejlesztés
reT tartalmazott"Akkor nem GCN2 lesz, hanem Polaris vs. Pascal
Tovabbi infok es kepek:
http://videocardz.com/58021/amds-polaris-to-succeed-graphics-core-next-architecture
http://wccftech.com/amd-polaris-gpu-architecture-leaked/Van egy utalas az egyik twitter bejegyzesben: "Polaris is 2.5 times brighter today than when Ptolemy observed it in 169 A.D"
-
Fiery
veterán
Na az ilyen "hirekre" lehetne kitalalni egy olyan uj RIOS feature-t, ami csak 1 soros hir, es nem linkel sehova
Mert ez az egesz "hir" egy sorban is elfert volna, me'g a lead sem kellett volna hozza...
-
R9DEON
senior tag
Ha annak szurkolsz hogy ne érjék meg nagyon rossz lóra teszel mert maga a kapitalizmus messzire nem tökéletes de a verseny valamicskét javít rajta, ha az Nvidia egyedül maradna akkor legalább 30% áremelés lenne és úgy a negyedik évben is átcímkézett VGA-t kapnál, és arról nem is beszeltünk hogy a zárt rendszereivel az Nvidia mennyit árt a PC piacnak.
-
#06658560
törölt tag
És eljő vala a Kánaán a programozóknak az áhított Low Level API-nak hála. Meg azoknak, akik a gyorsfagyasztott pizzát akciósan árulják.
-
RyanGiggs
őstag
Részemről ráér a megjelenés akár pár év múlva is, nagyon megvagyok elégedve a jelenlegi R9 290-em teljesítményével. Nem találtam rajta fogást, hogy gondolkozzak a cseréjén. Majd kíváncsi leszek hogy muzsikál a Rift alatt.
-
wjbhbdux
veterán
RIP GCN
-
R9DEON
senior tag
Gondolom 10nm érkezik 2017-ben, nem lesz rossz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest