- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Yettel topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Egy óra, két rendszer
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Magisk
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
válasz
Oliverda #167 üzenetére
Amig nincs ARM desktop Windows (Win32 API-val ofcoz), addig milyen Windows alatt futhatna egy ARM Adobe szoftver?
Ebben a kerdesben a Microsoft a legkevesbe saros. Ok mindent megtesznek, csak ne akard a Win32 API-t hasznalni. Ha a WinRT-vel elvan az ember, akkor lehet kesziteni appot x86, x64 es ARM binariskent is, es futni fog minden Win10 eszkozon. Ez az, amit a Microsoft szeretne, nem pedig a Win32 tovabbvitelet me'g egy ujabb architekturara. Ebbe a koncepcioba vagy belerokkan a Microsoft, vagy pont ok fogjak a legnagyobbat nevetni a vegen -- majd meglatjuk par ev mulva.
Az ARM alapu OSX-szel egyebkent van egy csomo problema. Eloszor is, furan venné ki magat, ha nem minden Macen allna at az Apple, nem lenne tul jo uzenete a dolognak. Masreszt pedig, es ez a nagyobb baj, hogyan biztosithatsz megfelelo szoftver ellatottsagot azonnal vagy nagyon hamar? Ennel me'g az is egyszerubb moka lenne, ha az iOS ugrana x86-ra, hiszen ott csupan az Xcode-ot kellene kicsit megpatchelni, hogy "titokban" a csomagba rakjon x86 binarist is. Az OSX ezerszer kemenyebb dio.
-
Fiery
veterán
Ez harom valtozos egyenlet. Teljesitmeny, ar, fogyasztas. El kell donteni, hogy mi a prioritas, es aszerint lehet megmondani, hogy melyik CPU a tuti valasztas. Legalacsonyabb fogyasztas: ARM, teljesitmeny/fogyasztas arány: ARM, abszolut legnagyobb teljesitmeny: x86, legolcsobb: ARM, ar/teljesitmeny: nehez kerdes, de inkabb ARM, mint x86. Ez az egesz keplet aztan rahuzhato egy PC-re is, meg egy telefonra vagy tabletra is. Nekem pl. 2 PC-m van, az egyiknel a teljesitmeny a legfontosabb, a masiknal a teljesitmeny a legkevesbe fontos. Az elsonel (a munkagepem) szoba nem johetne egy ARM proci, a masiknal meg az a baj, hogy szoftveres akadalyok miatt nem johet szoba ARM
Anelkul csak az johetne szoba
Az ARM egyebkent rettento sokat fejlodott az ARMv7 --> ARMv8 valtasnal. Lenyegeben felnott a legkomolyabb x86 procikhoz is, legalabbis architekturalis szempontbol. Egyedul az a gond vele most mar, hogy nem skalazodik olyan magas orajelekre, mint az x86 CPU-k. De azt is meg lehetne oldani, egy egyedi mag dizajnnal, csak akarat nincs ra jelenleg.
-
Fiery
veterán
válasz
#32839680 #153 üzenetére
A Geekbench eleg sokretu benchmark, egy halom kulonfele altesztet futtat, ugyhogy ha nem is feltetlenul mondanam szupernek, de mindenkepp egy relevans cross-platform benchmark. Es jol lathato, hogy az ARM procik nagyon erosekke valtak 2015-ben, abszolut realis alternativai az alacsony fogyasztasu x86 prociknak.
-
Fiery
veterán
A legtobb desktop PC felhasznalashoz eleg lenne egy magas orajelre skalazott ARMv8 SoC is. Most jarnak 2,3-2,5 GHz kornyeken, ezt 3 GHz-re fel lehetne huzni, ha el lehetne kicsit engedni a TDP-t. 10 Wattot szerintem tudna hozni egy 3 GHz-es ARMv8 SoC, az pedig mar boven elegendo lenne desktop felhasznalasra is egy szeles adatbusszal es/vagy nagy cache-sel (ld. Apple A9X).
-
Fiery
veterán
Persze hogy nem lenne ertelme, ezert is limitalt az a bazis, ami fel tud venni ARM alapu PC-t (ld. Chromebook/Chromebox eladasok alakulasa). De ennek leginkabb a szoftver problema az oka, sokkal kevesbe a hardver problema. 14 nanon meg nincs sok ertelme legyartani egy E6700-at, hiszen annak a teljesitmenyet mar 22 nanon is hoztak az x86 procik (Bay Trail).
-
Fiery
veterán
Miert, mire jo az ARM alapu okostelefon vagy tablet?
Ugyanarra jo lenne egy PC is. Egyedul a szoftver a kerdes, azaz hogy mit hasznalsz egy ARM alapu PC-n. Nekem pl. van itthon egy Ivy Bridge alapu miniPC-m, amin tipikusan 2-3 fele szoftvert hasznalok. Ha ez a 2-3 szoftver mukodne ARM procival is, akkor le tudnam cserelni a mostani miniPC-t egy me'g kisebb, me'g kevesebbet fogyaszto, teljesen passziv masinara. Pl. egy olyasmi tetszene, mint a Cubietruck, a teljesitmenye is elegendo lenne, csak sajnos az egyik szoftvert nem tudom kivaltani. Az egyik szoftver, amit hasznalnom kell, x86 Windows alatt fut es kesz
-
Fiery
veterán
"Tekintsünk el a szoftverbázistól, megszokástól"
Ha attol el lehetne tekinteni, akkor mar nem itt tartanank. De ha megis eltekintunk tole, akkor a notebook, tablet es desktop szegmensben lehetne ARM alapu masinakat is hasznalni. Mint ahogy vannak ARM alapu notebook es desktop gepek is, pl. Linuxszal vagy Chrome OS-szel. Valamint, ott a Continuum is, ami szinten ARM alapu PC-re egyfajta megoldas -- csak ugye megy a nyavalygas ott is, hogy nincs ra app/szoftver. A workstation es szerver szegmensben viszont me'g sehol nincs az ARM, es mar evek ota csak az igergetes megy.
-
Fiery
veterán
En alapvetoen tojok a NOP-ra vagy barmelyik mas kozos utasitasra. A problema csupan az, hogy a jogaszok maskepp gondolkoznak
Ok nem tudnak kihozni az AMD64-et az x86-tol fuggetlen ISA-nak, tok mindegy, melyik modjarol beszelunk. Ha az AMD valoban egy uj, az x86-tol teljesen fuggetlen ISA-t akart volna fejleszteni, akkor kapasbol teljesen uj utasitasokat talalt volna ki, uj opkodokkal, uj argumentumokkal, stb. stb. Igy is nagy melo volt, es abszolut le a kalappal elottuk, de azt mondani, hogy az AMD64 barmelyik modja fuggetlen az x86-tol, hogy nem azon alapszik, eleg fura otlet
Ettol fuggetlenul persze az AMD es az Intel az x86/AMD64 licencek kapcsan egymastol erosen fuggenek, ez nem vita targya. En csupan azt vitatom, hogy az AMD64 Long Mode-jat az AMD el tudja ugy "adni", hogy az teljesen fuggetlen az x86-tol, hogy annak implementalasahoz nem kell x86 licencet birtokolni.
-
Fiery
veterán
válasz
sayinpety #116 üzenetére
Fuggetlen ISA? Ne vicceljunk mar. Az AMD64 Architecture Programmer’s Manual doksiban tobbszor emlitik az x86-ot, mint ahany millio dollarja az AMD-nek van keszpenzben
Nincs az a birosag, ami ugy itelne meg, hogy az AMD64 felhasznalasahoz nincs szuksege a gyartonak x86 licencre... Arrol nem is beszelve, hogy a gyakorlatban -- 1-2 speci esetet kiveve, mint pl. a konzolok -- eleve nem realis olyan AMD64 alapu processzort hasznalni, ami nem tudja a legacy x86 kodot futtatni.
De az teny, hogy ha az Intelrol lenne szo, a megegyezes mindenkepp megtortenne. Csak ahhoz az is kellene, hogy a "megfelelo", azaz az Intel szamara idealis/kedves/elonyos ceg legyen a felvasarlo.
-
Fiery
veterán
Az AMD64 eleve az x86-ra epul, tehat ez a lejto inkabb az Intel fele lejt. Nem vagyok jogasz, de siman lehet, hogy az x86 licenc nelkul az AMD64 licence is ugymond megsemmisul, vagy legalabbis nem felhasznalhato onnantol az sem. Es kulonben is: ha az AMD felvasarlasarol van szo, az x86 licenc nelkul mikepp mukodhetne a dolog? Egy felvasarlo hogyan tudná elvinni az AMD-t x86 nelkul? Kapasbol hogyan tudná a felvasarlo teljesiteni a jelenlegi (meglevo) szerzodesekben vallalt kotelezettsegeit, pl. a konzol APU-k folyamatos szallitasat a Microsoft es Sony reszere? Tovabbra sem vagyok jogasz, de siman lehet, hogy egy esetleges felvasarlasnal a targyalo asztalhoz le kell(ene) emiatt ultetni a Microsoftot es Sonyt is. Az pedig mar egy 5 szereplos buli, amiben raadasul kulturak (Azsia vs. Amerika) is utkoznek. Nyilvan mas lenne a szitu, ha a felvasarlo egy olyan ceg lenne, ami ennek az 5 szereplonek egyike, de en nem latok eselyt arra, hogy a Microsoft vagy a Sony az AMD-t meg akarja szerezni akár most, akár a kozeljovoben.
-
Fiery
veterán
1) A megallapodas ugy szol, hogy az AMD csak addig hasznalhatja az x86 licencet, amig nem adjak el a ceget (non-transferrable license).
2) Nyilvan ha az x86 licenc kerdeset ujratargyalja az Intel az AMD esetleges felvasarlojaval, akkor az AMD64 licenc is reszet kepezi a targyalasoknak. Nyilvan az lenne a megallapodas, hogy keresztben megy tovabb a licenceles, de akkor is targyalni kell rola, es akkor is ra kell az ugyletre bolintania az Intelnek. Siman lehet, hogy mar voltak a szinfalak mogott ilyen targyalasok, de az Intel megtorpedozta a felvasarlast. Az Intelnek adott esetben jobb megoldas lehet az AMD csodbe hajszolasa, mintha egy eros konkurense (marmint az Intel egyik eros konkurense, pl. Apple, Qualcomm vagy Samsung) felvasarolja az AMD-t. Az AMD jelen allas szerint egy konnyen kezelheto problema az Intel szamara, es annal konnyebben kezelheto, minel kozelebb van a csodhoz. A csod szelerol pedig az Intel barmikor vissza tudja rantani az AMD-t (felvasarlassal vagy toke injekcioval), ha eppen ugy kivanjak az erdekei.
-
Fiery
veterán
válasz
actival63 #96 üzenetére
Ezzel csupan az a problema, hogy az AMD-nek pontosan zero kompetenciaja van azokon a piacokon, ahol az Apple a legtobb termeket adja el, azaz az ARM alapu ultramobil szegmensben. Ugyanigy zero kompetenciaja van az Android kapcsan is. SZVSZ ha kicsit komolyabban fokuszaltak volna ezekre a piacokra, akkor jobb esellyel indulna az RTG elpasszolasa. Igy sem lehetetlen, hogy az RTG-t felvasarolja az Apple vagy a Samsung, bagoer', de en az AMD helyeben nem kotyavetyelnem el pont azt a reszet a cegnek, ami me'g er valamit.
-
Fiery
veterán
Az AMD mint ceg valodi, piaci erteket pontosan az mutatja meg, hogy mennyire olcson el lehetne vinni mar egy ideje, megsem vasarolja fel oket senki. Olcsobban lehetne az egesz ceget, a teljes GPU es x86 kompetenciaval egyutt hazavinni, mint amennyit anno az AMD fizetett az ATI-ert. Megsem kell senkinek.
A Microsoftnal szerintem most nagyobb gubancok van annal, hogy megint belevagjanak egy rizikos hardver bizniszbe. Eddig nem sok minden jott be nekik, ami nem szoftver. A Win10 es foleg a Win10 Mobile nem ugy sikerult, ahogy kellett volna, es most megy a kapkodas rendesen. A hatuk kozepere sem kivannak most egy problemas hardvergyartot. Egyszerubb, ha inkabb olyan szoftvert fejlesztenek, ami "barmilyen" hardveren elfut.
-
Fiery
veterán
Siman atmenne. Sokan me'g mindig azt hiszik, hogy az x86 CPU-k mindent uralnak. Hat nem. Manapsag mar kizarolag a szerver piacon van elsopro tobbseguk, mindenhol mashol egyre kevesbe jelentos az x86, es egyre durvabban nyomul az ARM. Az Intel csupan bemutatja, hogy hany ARM alapu konkurens megoldas van desktop PC-re, notebookra, tabletra, telefonra, es maris elkussol a versenyhivatal. Nyilvan mas lett volna a helyzet, ha ez 10-15 evvel ezelott merul fel.
Megjegyzem, a mostani, nullahoz konvergalo merteku x86-piaci versenyt nem rontana tulzottan az sem, ha az x86-piacon egyeduralkodo lenne az Intel. Mar most is lenyegeben ez van -- a Zen meg majd meglatjuk, mennyiben tud ezen javitani. Az Intel manapsag sajat elozo processzoraival kenytelen harcolni: nem az a kerdes, Skylake-et vegyen-e az ember vagy egy konkurens gyarto termeket, hanem az, hogy Sandy Bridge-rol vagy epp Haswellrol erdemes-e Skylake-re valtani
-
Fiery
veterán
Igen, az a problemam, hogy nem irtak le, mit takar. Az 1 sorban elfero informacio, hogy "Polaris lesz az AMD új GPU-architektúrájának a kódneve", arra nem kellene egy komplett "hirt" irni, aminek ezen az egy soron felul nulla az informacio tartalma. Fent mar leirtam, pontokba szedve, hogy milyen informaciok, adatok kozlesevel lehetne valodi hir tartalma ennek a "hirnek". De ugy latom, masokat kevesbe zavar az, hogy a nagy semmirol olvasnak bekezdeseken at, ugyhogy hagyjuk is ezt a temat
-
Fiery
veterán
Pontosan mi ujat mondott ez a "hir" ? Azon kivul, hogy Polaris. Az elegge nyilvanvalo volt, hogy 2016-ban jon egy uj generacio, es az is, hogy GCN alapu lesz, de eroteljesen tovabbfejlesztve. Nem tudtuk meg, hogy:
- mikor erkezik a Polaris
- melyik szegmensben jelenik meg eloszor
- milyen memoriat fog kapni
- architekturalisan milyen ujdonsagokat fog hozni
- milyen gyors lesz
- stb.Persze ezeket az informaciokat me'g pletyka szinten se lehet tudni, mindenki maximum talalgat. De pont ezert sem gondolnam, hogy ilyesmire erdemes egy rendes, szakmai portalon hirt pazarolni. Mas lenne a helyzet, ha a F***illarol lenne szo
De persze nem en vezetem a PH-t. Szerencsere
-
Fiery
veterán
Attol, hogy mas site-okon is jelennek meg 0, azaz nulla informacio tartalmu hirek, me'g nem kellene a PH-t is idaig zulleszteni. De egyebkent nem remlik nekem, hogy a HWSW-n hasonloan nulla informacio tartalmu hirt olvastam volna mostanaban, tudnal adni egy linket? Komolyan erdekelne, melyik hirre gondolsz.
-
Fiery
veterán
Na az ilyen "hirekre" lehetne kitalalni egy olyan uj RIOS feature-t, ami csak 1 soros hir, es nem linkel sehova
Mert ez az egesz "hir" egy sorban is elfert volna, me'g a lead sem kellett volna hozza...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Crypto Trade
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Melyik tápegységet vegyem?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Formula-1
- Autós topik
- Villanyszerelés
- Gurulunk, WAZE?!
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP ProBook 440 G6 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- BenQ PD-3200-U Monitor - Designer 4K 32"
- Xiaomi Redmi A3 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- 100 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IRP8) - Intel Core i9-13905H, RTX 4070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest