Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz nash2 #15403 üzenetére

    Azért azt vedd figyelembe, hogy a windows phone rendszer egy igen zárt rendszer, nem úgy mint egy android. Sőt, a piacon sem olyan régen van, mint az android. Ezek után persze vannak benne hibák, amik a másik rendszerről jól jöhetnének.

    nem lehet alkalmazásokat az SD kártyára telepíteni.
    Valami xap fájlt kell letölteni netről, volt már róla szó és akkor mehetnek a dolgok az sd kártyára. Persze ez nem kényelmes, mert nem alapból tudja, aláírom, igazad van. De megoldható.

    nincs hívásrögzítés, mert az MS nem engedélyez WP8 alatt harmadik félnek
    Passz, még nem kellett ez nekem és nem is tudok mit mondani rá, csak azt hogy zárt rendszer.

    - egy alkalmazás csak akkor tud a telefon lezárt állapotában folyamatosan futni (pl. diktafon) ha előtérben van a lockscreen alatt....Azért mert az előtérben lévő 1 db alkalmazás fut(hat), a többi hibernálva van.
    Betudod állítani hogy mi fusson a háttérben és szépen fut is. Nekem is így volt a viber, igaz ki is nyírta pár óra alatt az akkut. A játékokról, valutáról ne is beszéljek, mert az is futott a háttérben és frissült is. Nem kellett várni mondjuk a valutánál ha ki volt kapcsolva ez a funkció, a frissítésre.

    - Nincs egy nyomorult file manager.
    Szerintem nem kell, nekem nem hiányzik per pill. Ami kell, azt rádugom gépre, kioldom a lockscreen-t majd bemásolom a dolgokat oda, ahová kell és már használom is. Én nem látom a file manager hiányát. Persze nem vagyunk egyformák.

    Nincs értesítési rendszer, csak akkor látod hogy mi értesített ha a a csempéje ki van téve. Hogy melyik alkalmazás volt az ? Nézd végig az összes csempét minden egyes alkalommal.
    Van, csak tényleg kell a csempe hozzá. Meg nem olyan nehéz végig pörgetni, melyik jelzet. Mondjuk nem is sok app-ot tudsz "kitűzni" a lockscreenre. Lásd win 8, 8.1. Csak pár darabot enged.

    Nincs upload böngészőből, kivéve Office dokumentumok.
    Ez tényleg nincs.

    Nincsenek egyedi értesítőhangok az alkalmazásokhoz.Egy hangerő van mindenhez, ha lehalkítottad cseszheted az ébresztést pl.
    Sajnos ez is így van.

    Szerintem ezek a hibák, meg hiányosságok idővel eltűnnek, de mivel a wp8 kis százalékban van jelen a világban addig maradnak is ezek a hiányosságok. Ha marad ez a wp vonal szerintem egy pár év és az emberek nagyobb százaléka veszi majd ezt a renszert, szerintem javulni fognak mind a rendszer, mind az app-ok is.

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • frisco

    aktív tag

    válasz nash2 #15403 üzenetére

    Egyetértek azzal amit írtál, nagyjából én is így látom.(van itthon 520 és droid felsőkat. telefon)
    Az is biztos,hogy vihart fogsz aratni de ez teljesen természetes pszichológiai pótcselekvés lesz.

    Zsolt 72.
    Folyamatosan olvasom a fórumot, számtalan lekicsinylő megjegyzést olvastam más platformról (csak görgess kicsit feljebb és már találkozol is eggyel), azonban sosem jelezted ugyanezt azon megmondó-embereknek.
    Kettős mérce?

    [ Szerkesztve ]

  • jambiyya

    őstag

    válasz nash2 #15403 üzenetére

    Bár az állításaiddal tételesen nem tudok vitatkozni (nem is akarok), a végkövetkeztetéseddel nagyon nem értek egyet. Ez a rendszer már most nagyon jól használható, csak épp Te nem vagy a célközönség része. Ez van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz nash2 #15403 üzenetére

    nem az ms hatarozza meg az alkalmazasok arat, egyedi ertesito hangokra is van lehetoseg (6tag pl hasznalja is).

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Clemi

    veterán

    válasz nash2 #15403 üzenetére

    Vitára valóban alkalmas amit leírtál és nem azért főleg, mert van akinek más a véleménye a rendszerről, hanem mert van a hozzászólásodban néhány dolog, amit talán a rendszer nem kellő ismerete miatt rosszul tudsz.
    Elöljáróban részemről annyit, hogy a tökéletes telefon operációs rendszert még nem találták fel, mint ahogy az asztali rendszerek egyike sem hibátlan. Ki-ki eldönti, hogy neki melyik a szimpatikus, melyik hiányosságaival tud együtt élni. Most valóban tekintsünk el az ár-érték kategóriától, mert itt most nem arról volt szó, mert gondolom azzal mindenki egyetért, hogy ebben verhetetlen ez a telefon.

    Az, hogy nem lehet SD kártyára telepíteni valóban gond lehet némelyeknek, de erre szoktam azt mondani, "egérmozizzon" akinek hat anyja van. Ekkora kijelzőn nyomni egy autóversenyt, vagy nekiállni FPS-t tolni, háááát ízlések és pofonok, de ebben a világban igencsak a 38-50"-os full HD kijelző a divat, és nem a 3,8-5,0"-os tenyér méret. A többi játék, ami meg tényleg telefonra való és csak kitölteni a pár perces várakozást, vagy elütni az időt utazás közben, nem olyan nagy méretű és azokból elég sok elfér azon a 8GB-os tárhelyen, a sima alkalmazásokról nem is beszélve, amiknek a zöme néhány kb-nyi helyet foglal. Abban igazad van, hogy már a Symbian alatt is lehetett SD kártyára telepíteni, de ott mennyi is volt a memória a telefonokban? Azt meg senki nem mondta, hogy ahogy az igények előtérbe hozzák, ebben a rendszerben nem jelenik meg ez az opció, mint ahogy megjelent a térképek mentésénél is még tavaly az Amber előtt.

    Nincs hívásrögzítés.... megynyugtatlak, nem is lesz, mivel ez ha jól tudom, de javítsatok ki, nem az MS sara, hanem mindössze a személyiségi jogok nevű törvény csomag tartalmazza. Gondolom beszéltél már telefonon egy neked szolgáltató céggel, ahol a beszélgetés megkezdése előtt tájékoztattak, hogy az rögzítésre fog kerülni és ha ehhez te nem járulsz hozzá szakítsd meg a beszélgetést és fáradj be egy ügyfélszolgálati irodába bla bla bla.

    A backup/restore folyamattal viszont totál nem értem mi a bajod. Először is, nem a skydrive-ra, hanem valahová a MS szerverére tárolódik el a telefonodról az, amit a biztonsági mentések menüpontban beállítottál, kivéve a fényképek és a videók, amik valóban a te személyes Skydrive fiókodba töltődnek fel, de cserébe ha a számítógépeden beállítod az offline elérhetőséget, akkor folyamatosan a gépeden is ott lesz az összes képed és videód, arról nem is beszélve, hogy bárhol bármikor, ha van Internet elérésed, hozzáférsz ezekhez, na meg persze mindenhez, amit a Skydrive fiókodba feltöltöttél. Az SMS-ek, és a programokról az információk, mármint hogy melyik volt telepítve nálad, és azok legtöbbjének (valóban nem mind) beállítása felkerül a felhőbe valahová. Ez mellé minek az offline mentés? "addig az MS megoldása csak és kizárólag Skydrive-ra mobilnetről, még wifiről SEM !" Na ezt a mondatod nem értem. Illetve értem, de ez nem igaz. Valóban volt a kezdetekben egy olyan bibi, hogy HR után, ha engedélyezted a telefonnak, akkor elkezdte azonnal a visszaállítást és csak mobilneten, mert a Wi-Fi bekapcsolása opció hiányzott. Nos ez a lépés már bekerült a folyamat elejébe, másrészt a már az elején is volt egy olyan lehetőség, hogy a később szinkronizálok lehetőséget választottad és akkor a Wi-Fi beállítása után volt lehetőség a teljes restore indítására. Tudom, mert csináltam már párszor ilyet mióta megvan a telefonom.

    Az alkalmazások párhuzamos futása? Nos itt megint benéztél valamit. Azok az alkalmazások futnak a háttérben és lezárt képernyőnél, amiket a telefon tulajdonosa engedélyez. Egyrészt a beállításoknál, másrészt és főleg a programon belül, már amelyikben van erre lehetőség, de ahogy megfigyeltem, amelyik programnál szükséges lehet, hogy a háttérben és lezárt képernyőnél tovább fusson, ott van is ilyen engedélyezési lehetőség. Nálam például miközben fut a Runastic, zenét hallgatok, (a nejem rádiózik), de mehet közben akár még a navigáció is, csak nem tudom minek menne. Említetted a Diktafont! Na itt megint tévesen állítasz valamit. Pont tegnap tettem fel a nejem telefonjára egy hangrögzítő programot, aminek a csempéjére bökve ráadásul azonnal kezdi is a hangfelvételt és mindezt lezárt képernyő mellett is. Igaz, ezt az opciót be kellett állítani a programban, mert nem alapértelmezett.

    File manager nincs. Valóban nincs. De minek is kellene? Mit akarsz másolgatni a telefonon belül? Bocsi, de elképzelésem nincs, minek kellene egy file manager a telefonra.

    Az értesítési rendszer még valóban gáz és még a Black sem oldja meg, hogy a jelenleg lezáró képernyőn lévő értesítési ikonok száma növekedjen, a rendszer főképernyőn meg valóban hiányzik az értesítési központ. Ebben egyetértünk!

    A hangokkal részben egyetértek, de csak annyiban, hogy nem lehet külön szabályozni a csengő, az értesítési és a multimédia hangerejét. Az ébresztés mindezektől független, mivel az a teljesen elnémított telefonnál is szól rendesen, cserébe annak meg egyáltalán nem lehet állítani a hangerejét. Vagy frászt kapsz, vagy olyat kell választani, ami diszkréten kezdi a zenélést. Az értesítési hangok már (GDR3 óta) viszont teljesen személyre szabhatók, bármilyen hang beállítható külön az SMS-nek, Hangüzenetnek, érkező emailnek, és az emlékeztetőknek. Az viszont hiányzik, de az már a programokban, hogy az értesítgető programoknál (Akku figyelők, Insider, VÉSZ, a fene se tudja mi van még) egyedi hangot állítsunk be, legalábbis ezt a programokben kellene, de én nem nagyon találok ilyen opciókat és ez megint nem a rendszer hibája. Ami viszont nagyon gáz és tényleg nagyon gáz, hogy a beállított naptári eseményeknél egyet jelez röviden a telefon, amit vagy meghallasz, vagy nem. Igen, a symbian alatt addig visítozott, amíg nem kommunikáltál a programmal, hogy tudomásul vetted. Itt ha nem hallod meg, akkor akár egész nap ott várakozhat a lezárt képernyő sötét leple alatt a teendőre való figyelmeztetés.

    Részemről ennyit fűznék hozzá, hangsúlyozva azt, hogy kilenc hónap használat után azért megtanultam élni a rendszer hiányosságaival és továbbra is azt vallom, hogy egyik rendszer sem tökéletes. Ebben az árkategóriában viszont ha tetszik ha nem, ez a megfizethető és ráadásul jól működő alternatíva. Ha valaki magasabb árkategóriában, mondjuk a felső közép, vagy a felső kategóriában keres telefont, ott már nem ilyen egyértelmű a kép, ott már a WP rendszer annyira nem nyerő, bár onnan még nem volt telefonom ez csak szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • m1lan

    őstag

    válasz nash2 #15403 üzenetére

    Esetenként van ingyenes nap is. Egy pár fizetős játék, mint például az említett Angry Birds is teljesen ingyen került fel a telefonomra az áruházból (az összes rész a RIO kivételével, mert nem volt kedvem régiót váltani miatta) és utólag sem dobott ki semmilyen "Fizess!" ablakot. Legutóbb a Disney akciózott, Where's My Waterek közül mind ingyenes volt + még 1-2 játék. Szerintem ez így elég korrekt. Még egyik telefonomon sem volt annyi játék, mint az 520-ason, pedig állítólag "a Windózfón az egy fos, még játék sincsen rá" :N

    Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

  • Devas

    őstag

    válasz nash2 #15525 üzenetére

    Biztos kifutottak a pixelhibás darabok :DDD

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

  • nikilauda

    senior tag

    válasz nash2 #15525 üzenetére

    Hihetetlen ez a T. Ennek ugrált az ára legtöbbet szerintem.

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz nash2 #15525 üzenetére

    Azt hittem, hogy rosszul látok. Én még november végén vettem 30-ért. (nem webshopban) Amikor levitték 25-re, kicsit hülyének éreztem magam, hogy miért nem vártam még, de szerencsére a kijelzője hibátlan és az online rendeléskor osztogatott +egyenleget és adatforgalmat is megkaptam. (Az ügyintéző azért beaktivált+500 MB adatforgalmat is, biztos, ami biztos, habár én erre nem kértem).

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • netpeti98

    addikt

    válasz nash2 #15551 üzenetére

    Na jó, ezt egy kicsit benéztem. :DDD Elsőre, úgy tűnt, hogy kicsit mellette van, de most hogy mondod tényleg.

  • miqlas

    őstag

    válasz nash2 #15912 üzenetére

    ... szerencsére ez a tetszik/nem tetszik dolog szubjektív ;) nekem nagyon tetszik és egyértelműnek tartom az egészet! Sokféle mobil op.rendszerrel volt már dolgom, de ez jön be a legjobban. Utálom azt a csiricsáré ikonháborút, amit az iOS és android eszközökön látok, ráadásul szerintem sokkal átláthatatlanabb az egész - persze ez is szubjektív! :DD

    42

  • Devas

    őstag

    válasz nash2 #15912 üzenetére

    Akkor te még nem láttál igényes csempés felületet. Van itt valahol egy topic ahova a kezdőképernyőiket töltögetik fel az emberkék, van egy kettő amiken ámultam. Másrészt az alkalmazások betűrendbe vannak szedve, messze gyorsabb megtalálni valamit így, mint az IOS/Android esetén, ami igazából valami "memóriajátékra" hasonlít. Kezdőképernyőt meg te állítod össze, nem kötelező kirakni oda minden vackot.

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

  • foxymaci

    senior tag

    válasz nash2 #15912 üzenetére

    Ez is egy vélemény :)
    nekem tetszik ez a letisztultság és könnyen megtalálok mindent
    Fura volt androidról a váltás de már nem cserélném vissza

    _FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

  • Воланд

    titán

    válasz nash2 #15912 üzenetére

    "minden gyári csempe egyszínű és rajtuk a piktogramok is"

    nem egyszinu minden gyari csempe.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Kube

    senior tag

    válasz nash2 #15912 üzenetére

    Hát én speciel pont azért vettem WP8 telefont mert a droid nekem sok volt, iOS-re meg nincs pénzem. Stabil, gyors, nincs vele gond. A csempés rendszer telefonra nagyon jól jön nekem nagyon kényelmes, nem kell 600 ezer ikon között hülyéskedni azt rakok ki amit akarok olyan méretben ahogy én szeretném. Az alkalmazások betűrendbe sorolása először furcsa volt, mondom ez meg minek, aztán rájöttem hogy elég jó ha éppen egy z-vel kezdődő appot kell előhalásznom.

    Szóval a rendszer egyszerű és fapados szerintem, én legalábbis ezért vettem de hát kinek mi...

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • dodesz66

    újonc

    válasz nash2 #15912 üzenetére

    Pár hónapja figyelem a hozzászólásokat és ezek alapján kijelenthetem, aki tud és akar is olvasni megtalálja a neki szükséges választ! Egyébként én is ezt a készüléket használom. Eddig minden OK! Néhány újraindítás az vele jár! egyedi csempékre én a cool tiles appot használom. Ja Ésköszönöm a sok építő jellegű hozzászólást! :R

  • nash2

    tag

    válasz nash2 #15925 üzenetére

    Amióta a T itthon is leárazta az 520-ast, és hirtelen rengeteg embernek lett filléres "okos" telefonja, azóta követem a topicot.

    Hihetetlen számomra :

    - hogy miután az MS csúnyán átverte a WP7 felhasználókat akik nem tudtak mondvacsinált okok miatt WP8-ra frissíteni, pedig várták mint a messiást, még mindig akad, aki bizalmat szavazott nekik, ld. WP8.
    Ja, és nem ártana észben tartani hogy akkor is ígérgettek az utolsó pillanatig...

    - hogy az MS ismét ignorálja a felhasználói szokásokat, csak ezúttal mobil eszközökön, miután desktopon ezt már eljátszotta (Win7-Win8) váltás (ott sokan repültek az állásukból).

    - hogy milyen nevetséges kompromisszumokkal képesek egyesek együtt élni, miközben a telefon a két konkurens cég sok évvel ezelőtti hibáit/hiányosságait/ostobaságait vonultatja fel új köntösben. Hahó MS : 2014-van !

    -hogy rengeteg mindenre 2014-ben alap dologokra egyszerűen NINCS semmilyen megoldás WP8 alatt, és mivel a FEJLESZTŐKET IS korlátozzák nem gyengén, sokáig nem is lesz.

    - hogy az MS erőlteti a Binget, ami milliárdos veszteséget termel évente és senki nem mondja hogy állj...

    - hogy mindenki bizonygatja hogy minden szép és jó, a hiányzó dolgokra nincs semmi szükség,
    aztán minden második hozzászólás arról szól hogy mikor jön a GDR3 és a WP 8.1 :D

    - hogy mindenki csak reménykedik, hogy egyszer majd beindul a szekér...

    - hogy a kvázi csődbement Nokián (aki hasonló bénázást mutatott be a mobiltelefonok piacán) kívül minden gyártó kihátrált ebből a szegmensből.

    Egyébként a helyzet a csempékkel desktopon ugyanez, csak ott a hiperszuper UI-ba belebukott pl. Steven Sinofsky, a Windows részleg vezetője és az pedzegetik hogy Ballmer lemondásának is köze volt hozzá. Kíváncsi vagyok, itt mikor kezdenek el hullani a fejek....

    [ Szerkesztve ]

    Nash

  • btudos

    veterán

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    Öööö... Jogod van utálni a WP-t, meg az egész csempés ökoszisztémát, de egy dologban nagyon tévedsz: a WP8 bejelentésekor, másfél éve a fejlesztői konferencián megmondták, hogy WP7-es eszközökre nem lesz, csak 7.8, senki nem hitegetett senkit, max. a felhasználók saját magukat.

    Az MS ignorálja a felhasználói szokásokat, de csak fejlődik az a rendszer a kis felhasználóbarát apróságokban is. Jelenleg egy GDR3 több értelmes dolgot hozott, mint amennyit egy Android 4.4 fel tud mutatni a 4.3-hoz képest.

    Még jó hogy erőlteti a Binget, van más választása? Ugyanolyan márkanév mint az Xbox, a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokat valahol használni kell, és ha itthon nem is, a MS számára releváns országokban kifejezetten használható.

    Sokan képesek elviselni a platform hiányosságait, és úgy szeretik ahogy van, az értékeit előtérbe helyezve. Van akinek jelen állapotában tökéletesen megfelel, az nyilván nem fogja folyamatosan azt mondogatni, hogy még ez kéne, meg az kéne bele. Persze, van még hova fejlődni, de a MS elmondta hogy jön a 8.1 minden készülékre (igen, hivatalosan bejelentették), ami kérdéses hogy milyen formában, de sokmindenre hozhat megoldást.

    Szóval értem, hogy Te nem szereted a WP-t, nem szereted az új irányt ami a Microsoftnál van, de sokaknak igenis bejön, és hosszú távon, ha összeér a piac és a Microsoft elképzelése, akkor nagyon jól járhatnak. Van akkora vállalat, hogy ehhez benyelje a csempés felület kezdeti bukdácsolásából adódó bevételkiesést.

    [ Szerkesztve ]

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

  • Lall

    veterán

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    Jaja, szaracsempe, szarabing, fejek hullanak, úton a csőd felé. Ahogy mondod... Ja, nem. [link]

    Amúgy én sem nagyon értem, hogy emberek ennyi energiát fektessenek abba, hogy százszor leírják, miért szar az adott rendszer és mindezt úgy, hogy közben lehülyézi azokat akik használják. Biztos velem van a baj, de én egy iOS és android topikban sem írtam többoldalas fikázásokat, pedig azoknak is van elég hibája, mindamellett, hogy rengeteg előnyük is akad. Miért nem lehet elfogadni, hogy bizonyos embereknek ez a "fujjszarcsempe" rendszer is tökéletesen megfelel - minden hibája ellenére - és megelégedéssel használja? Fizikai fájdalmat okoz vagy mi? Érthetetlen... :U

    [ Szerkesztve ]

    Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

  • foxymaci

    senior tag

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    Ne haragudj a személyeskedésért de nevetséges vagy .......
    El se tudom képzelni milyen korlátozásokról beszélsz ami nincs benne a WP de az androidba igen...
    520 30 ezer körül van ennyiért lehet venni egy használhatatlan androidot szóval nem értem

    _FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

  • Tin

    veterán

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    én 3 éve használok androidot tableten, és nagyrészt csak böngészek.

    az első 2-nél meguntam, hogy a samsung csak ígérgeti a frissítést, de valójában alig adja ki. a népszerű programok pedig mindig a legújabbra vannak optimalizálva, így idővel a régebbi rendszereken hibákat produkálnak. mivel a nagyobb gyártóknak millió terméke van, mindegyikkel egy kis csapat foglalkozik csak, ezért a driverek szarul megírtak, hibásak és erőforrászabálóak, ugyanez igaz az oprendszerre, és a frissítések leginkább csak hibákat javítanak. a fejlesztők is szenvednek, mert ezermillió készüléken kell tesztelniük az alkalmazásokat, folyamatosan javítgatni kell hogy mindenen jól menjen, és mellette mindig kapják az ívet. a vírusos programokról ne is beszéljünk.

    iphone-t nem használok, kollégáim közül van akinek van. előnye, hogy kevés a készülék, a szoftvert azokra optimalizálják, a fejlesztők így tudják mire számítsanak, és a felhasználói élmény ezáltal jó, mert a dolog működik. sajnos a régebbi készülékekre - mint látszik - ,az újabb ios-eket már nem optimalizálják, így a 2-3 éves telefonok szépen elavulnak. hátránya: a zártsága, a kisméretű kijelző, és az ára. ekkora árat fizetni érte szerintem inkább felvágás mint realitás, leszámítva persze azokat, akiknek munkára kell.

    lumia 520-at egy hete használok, kollégáim között van aki 1-2 éve használ wp8-at. sokmindent nem tud, de stabil, de azt tudja, amit tudnia kell: telefonálás, emailezés, navigáció, zenehallgatás, kis böngészés. nekem több nem kell, és a felívelés alapján sok más embernek sem. nem véletlenül veszik százasával ezeket a telefonokat a cégek sem, üzleti telefonnak tökéletes.

    és az ára? 25e-ért vettem dominóval. ennyiért normális androidot teló közel sincs. az iphone 5x meg 182e.

    van még kérdés?

  • Воланд

    titán

    válasz nash2 #15963 üzenetére

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • cattus

    őstag

    válasz nash2 #15963 üzenetére

    Akkor ez [link] micsoda?

    #15964: fogalmazzunk úgy, hogy ebben az árkategóriában jelenleg az 520 a legjobb ár-érték arányú.

    Do the thing!

Új hozzászólás Aktív témák