Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cefre00

    tag

    Google-ös dolgok szinkronizációjáról valami infó esetleg?
    Pl gmailes kontaktok (telefonszámmal, stb.) symbian-ra bírása lehetséges? A neten keresetem, de ott nem találtam használható megoldásokat.
    Köszönöm! :)

    Ui.: tényleg nehéz elboldogulni ilyen téren, azt hiszem felettébb bátor voltam, hogy 2013 H2-ben Symbian-os telefont vettem. :F

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • McLaca

    őstag

    válasz cefre00 #701 üzenetére

    Outlook-féle .csv fájlba ki tudja exportálni a google, ezt pedig be tudod importálni a telefonba PC Suite segítségével. Vagy Outlookkal tudod még szinkronizálni a névjegyeket.
    A baj egyébként nem azzal van, hogy Symbianes telót vettél, hanem a Google "globalizációjával", ez az egyik ok, amiért kerülöm a droidot, amíg lehet. Ez a "Google mindenhol és mindenre" nekem baromira nem tetszik, szinte szimbiózisban kell létezni velük, ha pl. androidos telefont veszek...

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #702 üzenetére

    Köszönöm a tippet! Addig már eljutottam, hogy a MS szolgáltatásait le fogom tudni szinkronizálni a Google dolgaival, és majd azt pedig a telefonnal. A hétvégén lesz időm megoldani ezt az issue-t. :)
    Azt nem tudod véletlenül, hogyan tudom csak a telefonban tárol névjegyeket mutatni a Contacts menüben?

    Nekem ugye droidos mobilom volt majdnem kettő évig. A Google globalizációja valóban nyomasztó, felhasználók borzasztó mennyiségű információit gyűjtik be és értékesítik más cégeknek (persze ez alól a Microsoft és az Apple sem kivétel). Könnyen egyeduralkodókká válhatnak, ha ez így megy tovább, ami természtesen megölheti a versenyt, és az nyílván nem jó nekünk, usereknek. Ahogy Assange mondta: a jövőben az lesz szabad, aki el tudja majd rejteni magát a figyelő szemek elől... :F
    Ugyanakkor azt tapasztaltam, és ez saját tapasztalat is, hogy az úgy kellemes, ha egy helyen van minden: email, névjegyzék, naptár, nem is beszélve a közösségi szolgáltatásokról (G+), stb. Az embereknek pedig kényelem és csilli-villi kell, csak gondolkodni ne kelljen...:D

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • McLaca

    őstag

    válasz cefre00 #703 üzenetére

    Na (sok egyéb mellett) ez az, amiben én kilógok a sorból. Én szeretek gondolkodni, tudatosan létezni, és nem szeretem, ha nem kontrollálhatok valamit, és helyettem döntenek (pl. a telefonom, vagy a google). Ezért is jó a Symbian nekem, mert ott csak az történik meg, amit én is akarok (kivéve, ha valami hibásan működik :D ). Pl. net. Droidnál rootolás és tűzfal kell ahhoz, hogy kordában tudjam tartani a netre mászó progikat, viszont 100MB nekem elég, nem akarnék a droid netfüggősége miatt 500MB-os csomagot venni dupla pénzért, ráadásul VoIP telefonálok SIP protokollon keresztül, ez pedig elég jól van implementálva a Symbianbe, teljesen úgy tudom használni a telefont, mint GSM hívásoknál.
    Oké, a droidban is van SIP protokoll, de ott kicsit kötelező jelleggel, a kidolgozottsága sem olyan alapos.

    Ha arra gondolsz, hogy a SIM kártyán lévő kontaktok ne látsszanak, akkor egyszerűen a névjegyzék beállításainál a megjelenítendő partnereknél csak a telefonmemória legyen kiválasztva.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #704 üzenetére

    Teljesen jogos az, amit írtál, és van egyébként egy réteg, aki egyre inkább errefelé tendál. Leginkább fiatal, iskolázott lányok és fiúk, akiknek elegük van a magukból kivetkőző közösségi oldal huszárokból. És valóban itt nagyobb a kontroll: gyári programokat simán törölhetek és nem kell órákat gugliznom, hogy megfelelően biztonságos root módszert találjak. A lényeg, hogy nem mindenki akar a közösség magja lenni és a legcoolabb lenni, mivel 3 mp-ként oszt meg valamit. :D

    Én ilyen beállítást nem találtam, de majd jobban körülnézek inkább, minthogy itt szenvedjek. :) Köszönöm az eddigieket is...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • McLaca

    őstag

    válasz cefre00 #705 üzenetére

    Mivel "contacts" menüt írtál, feltételezem, angol a telefon nyelve. Átállítottam angolra, eszerint menü/contacts, majd jobb alsó sarokban az opciók gomb (a három vízszintes sáv), a felugró lehetőségek legalján van a "settings", azon belül az első: "contacts to display", és ott választható ki, hogy mit mutasson a kapcsolatok közt.
    Ha neked ilyen nincs, akkor itt eltér az FP1 és FP2, de tudtommal a módosítás ezt nem érintette.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #706 üzenetére

    a három vízszintes sáv...ez kedves. :D
    Igen, valóban ott van, köszönöm. Azért nem volt meg, mert alapból nem mutatja a csúszkát, tehát nem látod, hogy bizony még vannak opciók dögivel...;)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • McLaca

    őstag

    válasz cefre00 #707 üzenetére

    Igen, az a csúszka az FP1-ben tűnt el, és az ormótlan, lekerekített háttér a menüben is ezzel együtt jött (nem is passzol stílusban a többi grafikai elemhez).
    A három sávért bocs, droidról tértél át, nem tudtam, mennyire ismered a piktogramok symbian-féle megnevezését. :R

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #708 üzenetére

    Semmi gáz, legalább rácáfolhatok arra sztereotípiára, hogy minden droidos emberke sügér. :) Nem mintha erről lenne szó, csak mondom...:)

    Közben közérdekű közlemény ebook fronton: van egy kiváló ebook olvasó, aminek Albite Reader a neve.
    Itt infó róla, egyébként kiváló szoftver, és ráadásul teljesen ingyenes. Olvas txt, xhtml és epub fájlokat. Annyit vettem észre, hogy érdemes notepad++-szal a kódolást megerőltetni UTF-8-ra (persze csak ékezetes nyelvek esetében, egyébként az ASCII megteszi), különben minden ékezetes betű helyére beilleszt egy kellemes kérdőjelet.

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • attisx

    addikt

    válasz McLaca #708 üzenetére

    Szerintem a Nokia Evolve téma úgy, ahogy van elég tré. Szerencsére/sajnos (nézőpont kérdése) natív témázhatóságban a Symbiannak jelenleg nincs párja...

    Pl. az említett menü háttér nekem most így néz ki:

    Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

  • viiper007

    csendes tag

    Üdv mesterek!

    Ősöreg, több sebből vérző samsung omniám végleg bedöglött, és mostmár nem tudom tovább halogatni a telefonvételt. Egy 50.000 körüli keretből akarok telefont venni. Fő szempontjaim a fényképező/videó opció, és az offline gps. Két napja olvasgatok és rosszabnál rosszabb vélemények vannak a keretem alapján szóba jöhető készülékekről. Közben eljutottam a Nokia 701-hez is, amit még most is meg lehet venni újonnan. Kérdésem hogy szerintetek megéri még ilyen telefont venni?
    Attól hogy már nem jönnek ki hozzá mindenféle programok, frissítések, az offline gps navigációs rendszer még tökéletesen használható rajta nem?
    Azzal van valami gond, hogy nincs rajta autófókusz, vagy ettől még jó képeket csinál (egy mobilhoz képest)?
    Mi a helyzet a videókkal, ill milyen formátumban készíti el (mp4)?
    Ha összekötöm (mondjuk adatkábellel) a lap-topommal akkor jól gondolom, hogy totál kommanderrel simán át tudom másolni a képeket , videókat ugye? Nézegettem pár más mobilt és azt olvastam h sok esetben valami speciális és macerás program kell ehhez, ami viszont nekem nem szimpatikus megoldás...

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • cefre00

    tag

    válasz viiper007 #711 üzenetére

    Szia!
    Én konkrétan a múlt hét közepén vettem egy 701-est, és eléggé érdekes érzem magam Android után. Olyan prémium érzés fogott el ettől a masinától, hogy csak na, ha teheted, akkor menj el megfogdosni valahova.
    Arról tudok választ adni, amit eddig tapasztaltam. attisx és McLaca kollégák valószínűleg többet tudnak mondani a témáról.
    GPS: megy offline, miután lelőttem a mobilnetet akkor is megtalálta hol vagyok, pedig van felettem és alattam is két-két emelet, és nem az ablakpárkányon álltam. :)
    Kamera: videót én még nem néztem rajta, de a fényképezés része egészen rendben van, a dual LED vaku és az a 8 MP sokat segít a minőségen.
    Szoftverezettség: a Nokia Store nem valami acélos. Vannak ott jó szoftverek, de kevés, és sok azok közül is fizetős. Konkrétan én nem találtam vállalható ebook olvasót, egy JAVA-n futó programot kellett rátegyek. A frissítésekkel viszont nem lesz gond, mert most az FP2 után elég jó kis MS Office Mobile került rá, valamint az órajel is nőtt kicsit általa. Erről a fentebb említett két kollega talán többet tud majd mondani.
    Adatok mozgatása: én konkrétan nem próbáltam Total Commanderrel, de a Windows külön meghajtóként kezeli a telefont, és azon belül is külön kezeli a telefon belső memóriáját és a memória kártyát. Úgy gondolom erre a TC is képes. Egyébként ilyen feladatokra a Nokia Suite egészen jó.

    Összegzésképpen én egyre inkább úgy vagyok vele, hogy nem bántam meg 50k Ft-t kiadni egy Symbian-os telefonért 2013 második felében. Kétségtelen, hogy a Symbian felett eljárt az idő, mivel a Nokia egyre kevesebbet foglalkozik vele. Mindenesetre annak, aki nem akar beletartozni a Google fan club-ba, annak még mindig érdekes alternatíva lehet. Nem is beszélve arról, hogy a telefont fémből építették, és kiváló minőséget képvisel köszönhetően az: IPS-ClearBlack panelnek, az NFC-nek, az 1300 mAh-s akkumulátornak, és (ki kell mondani) a Symbian-nak. :)
    Remélem segítettem... ;)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • viiper007

    csendes tag

    válasz cefre00 #712 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ! Erőteljesen rágódom hogy 701 vagy lumia 620.... Sajnos megfogni nincs lehetőségem. Ha a 701 mellett döntök akkor az ujgsm.hu webboltból kell rendelnem (Bp-ről Szegedre), mert szinte csak ott kapható. Gondolom te is tőlük vetted. Egyenlőre tovább gyűjtöm az infót...

  • cefre00

    tag

    válasz viiper007 #713 üzenetére

    Nincs mit, én is erősen gondolkodtam a Nokia Lumia 620-on, de elmentem egy Telenor boltba, és megtapogattam. Olyan érzésem van a WP-nél, hogy pontosan azt a közönséget szolgálja, amelyiknek készült, a lényeg, hogy gondolkodni ne kelljen. Maga a telefon HW szempontjából eléggé rendben van, jó az ár-érték aránya...;)

    Én az XXL-től vettem, mert korábban itt 1-2 készüléket onnan kaptak a srácok a tesztekhez, és csak ott volt dobozos, 2 év garanciás változat. Ez is Szaúd-Arábiából származik, de magyar nyelven szálltották, uh nincs vele gond. :)
    Jól nézz körül, én nem kötődöm egyik bolthoz sem. Innen gyorsan kihozták, minden simán ment. :)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • McLaca

    őstag

    válasz viiper007 #711 üzenetére

    Én is válaszolnék visszafelé, kis kiegészítésekkel:
    Fájlátvitel: igen, a symbianben baromi régóta alapértelmezett az USB mass storage mód, ezt a droidnak a mai napig nem sikerül mindig, mindenhol tudnia. Utolsó infóim szerint csak a drágább droidos telókban támogatott. A symbiant pc-szerű rendszerként képzelték el anno telefonon, így a fájl- és mapparendszere, kezelése a pc-k analógiáját tükrözi. Mintha egy pendrive-ot dugnál a gépre, úgy tudod használni a memóriáját, mind a belsőt, mind a memóriakártyát. Nálam átlagosan 7-8MB/s az írás/olvasás USB kábellel - amiről végre tölt is, ez viszont sokáig hiányzott a nokiáknál, de mára már ott is alapvető.
    Tehát a mass storage miatt bármi lekezeli, ami egy pendrive-ot is.
    A Nokia Suite is kezeli, de az valami natív módon, ami kényelmetlenebb, mint simán a totalcommanderrel másolgatni.
    Videó: .mp4-et csinál 720p felbontással. És itt jön egy abszolút nem dokumentált, nem reklámozott tulajdonsága, ami a 808 pureview-ban viszont nagyon is hangoztatva lett: a 701 is tud úgy zoomolni, hogy nem interpolál, tehát veszteségmentesen. Azaz normál nagylátószögnél a teljes érzékelőt használja, mind a 8mpixelt és abból kicsinyíti le az 1280×720-as felbontásra, 0,92mpixelre a képet, így jó csomó redundáns infóból állítja elő a képet, ami jót tesz a zajszintnek és a minőségnek. Amikor viszont zoomolunk, akkor nem ebből a 0,92mpixeles képből kezd el kivágni, és a kivágott részt visszainterpolálni 0,92mpixelre, hanem a teljes 8mpixeles képből vág ki, és aztán azt még mindig lefelé kell méretezni 0,92mpixelre. Ezt gyors zoomnál lehet is látni, hogy a zoomot először interpolálással csinálja, aztán egy ugrás látható a videóban, amikor átáll a teljes kép kivágására (azért kell ez, mert folyamatos zoom közben nem tud a 8mpixeles képből folyamatosan kivágni és méretezni, ehhez kevés az 1,3GHz).
    Remélem, követhetően írtam le. :)
    Ezen a videón tökéletesen látszik, ahogy a zoomnál először digitálisan felnagyít (elhomályosodik a kép), aztán kis idő múlva egy ugrás, és már az érzékelő kivágásával állítja elő a továbbiakban a képet. Tehát ez igazából optikai zoom, vagy intelligens zoom (digit fényképezők is alkalmazzák, csökkentett felbontás mellett) előnye a jó képminőség, hátránya a nagyobb képzaj, mivel kevesebb elemi érzékelő vesz részt a képalkotásban, és jobban felveszi a kézremegést így, mint hagyományos interpolálós digitális zoomnál. Az általános videó minőség egyébként kategóriájában elég jó, a színek helyükön vannak, az autofókusz pedig nem hiányzik, ha legalább fél méterre fotózól, bár mélységélesség az EDOF megoldás miatt nincs (erről bővebben google, vagy wikipédia, mert elég érdekes, ámde ötletes megoldásról van szó, van, akinek tetszik, van, akinek nem), viszont 40-50 centin túl minden éles, és nem kell az autofókuszra várni, csak lőni. A dupla LED-es villanó nagyon hatékony fotózásnál beltérben, és zseblámpának sem utolsó (a bill. záró csúszkát két mp-ig lehúzva tartva lehet ki- és bekapcsolni a zseblámpa funkciót).
    A navigáció net nélkül is tökéletes, de a térképek letöltéséhez persze kell net. Országonként, egyes országokban tartományonként (pl. Spanyolország) is le lehet tölteni részletekben. A GPS jól sikerült, netes támogatás (A-GPS) nélkül is hamar meghatározza a helyzetét. A térképek frissülnek (kézzel a gyárilag telepített térképtöltő alkalmazással lehet, nem automatikus ugyanis) , viszont maga a navi program már csak win platformra frissül szerintem, mivel már nem támogatja a symbiant a nokia.
    Hogy megéri-e, ezt neked kell tudnod. Tény, hogy az app ellátottsága nem túl fényes már, és már sok új szolgáltatás nem jön ki rá, csak androidra és ios-re. Tény az is, hogy a symbian meglehetősen túrható rendszer, számos modding kijött rá, és elég mélyen bele lehet túrni a lelki világába, de enélkül is lehet akár win95-öt is futtatni a telón emulátorral. :)
    Szintén tény, hogy ebben az árszegmensben a nokia már nem csak parasztvakításra megy, mint a többi gyártó (én 77 rongyért vettem tavaly függetlenül, Magyarországon, Magyarországra gyártott telót), elég szép a kialakítás, az összeszerelés minősége, bár nem a teljes telefon fém, csak az első keret és a hátlap. A hátsó keret, a belső váz műanyag, de az is a minőségi fajtából, nem fényes kopogós, hanem matt, minőségi anyag, ahogy a mikrofon, és a telefonhangszóró is, nagyon kellemes a telefonáláskori hangminőség és hangszín, és erre sok gyártó nem figyel azok közül, ahol számháborúzás és csili-vili parasztvakítás megy. A kijelző nem OLED (mint az előd C7, vagy a kistesó 700-é), hanem LCD, de abból az IPS fajta, aminek a betekintési szöge szinte 180 fokos, és a clearblack miatt napfényben is kiválóan látható. Gorilla glass is alap a telón és n-es wifit tartalmaz, NFC-vel megtámogatott a bluetooth és extraként FM transzmitter (az adóantenna a fém hátlap maga, kocsiban szoktam is használni) és OTG funkció is helyet kapott benne (megfelelő kábellel ráköthetsz USB-n pendrive-ot, vagy bármit, ami USB-re köthető, akár billentyűzetet, egeret is, utóbbival rendesen lesz egérkurzor a telón :D).
    Tehát attól függ, mire akarod használni, mennyire akarod az új funkciókat, szolgáltatásokat kihasználni. Skype csak régi van rajta, amivel msn azonosítóval belépni még nem lehet, és a videohívást se támogatja, ez már nem fog fejlődni. Androidokon elérhető facebook chat sincs rá olyan minőségben és megoldásban, mint droidra, de kiváltható pl. nimbuzzal. Persze kinek mi a fontos. VIber van már használható verzió, de videohívás ott sincs, valószínűleg nem is lesz. Viszont a SIP protokoll egészen kiválóan kidolgozott és integrált, talán már kicsit túl részletesen is testre szabható, ez fontos lehet, ha indítasz VoIP hívásokat (én másfél éve átálltam teljesen, 3,5Ft-os percdíjért - telefonadó nélkül - nekem megérte).
    Szóval sok pozitív és sok negatív tulajdonsága van a symbinannek és ennek a telónak is, de nem egy szokványos tepsi téglafon. A lumia 620 a zártsága, kötöttsége miatt nekem ijesztő, túl sok a kész megoldás - akárcsak az ios-ban, és nemigen lehet változtatni rajta.
    Ami biztos, hogy nekem második telefonként ez a 701-es mindenképp megmarad, akár droid, akár win8-as lumia lesz mellette később.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • kp78

    addikt

    válasz McLaca #715 üzenetére

    Azt tudod esetleg, hogy csak a navi program támogatása szűnt meg, vagy újabb térképek sem fognak már jönni? :U Nekem nemrég elég sok térkép is frissült :U
    Amúgy most (1,5 hete) költöztem én is vissza a 701-be, Galaxy S Duos után. Én is azt mondom, hogy élmény használni ezt a telefont. Ezért is nem adtam el, hanem inkább fiókba tettem, tudtam, hogy fogom még használni :))

    Ja, és tökéletesen összefoglaltad a telefon előnyeit, hátrányait. :K

    [ Szerkesztve ]

  • McLaca

    őstag

    válasz kp78 #716 üzenetére

    A térképek frissülnek, ugyanaz a térképadatbázis, mint a Lumiáknál, csak a keretprogi nem frissült rég, így amit a Lumiák tudnak pluszban, azt a Symbian nem fogja már tudni később valószínűleg. Jelenleg 2013.07.03-i térképverzió van a telómon.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz McLaca #715 üzenetére

    Kicsit fáradtan írtam már, szóval néhány dolgot javítanék:
    Skype-ba be lehet lépni, de csak skype azonosítóval, tehát a régi, skype fiókhoz kapcsolt msn partnerek nem fognak látszani, csak az eredetileg is skype-ból felvettek.
    Viber a hanghívást nem támogatja (persze a videót se) Symbianen, de a szövegelés az megy, és a képküldés is.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • viiper007

    csendes tag

    Köszönöm az újabb részletes választ! Lehet h 701 lesz belőle, bár az biztos h ez a telefon feladja a leckét :)

  • kp78

    addikt

    válasz McLaca #717 üzenetére

    Igen, nekem is az van rajta.
    Igazából nem tudom, mi olyat tudhat az új keretprogi, ami nekem hiányozhat. :U
    Mikor tavaly Bp-en voltam pár hétig, a tömegközlekedés részét is teljes elégedettséggel tudtam használni. :))

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #718 üzenetére

    Viccelsz? Teljesen jól leírtad, hogy mit tud...nagyon segítség nekem is. Uh köszönöm megint csak... :R

    Nagyon elszomorító, hogy a Nokia képes hagyni egy ilyen kiváló platformot eltűnni. :( Talán egy napon majd még felkarolják, mint anno a Meego-t is.

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • McLaca

    őstag

    válasz cefre00 #721 üzenetére

    A MeeGo-t kellett volna viharsebesen fejleszteni, ahelyett, hogy lepaktáltak a MS-tal. A Symbian szellemiségét ötvözve és a MeeGo innovációival simán piacképes maradt volna önállóan is, csak nem kellett volna ülni a babérokon, és azt hinni, hogy a Nokia név elviszi őket a hátán a konkurenciával szemben.
    A Symbian pedig lekerülhetett volna az Asha szériába, mert a rendszer alapjai tényleg nem az igaziak okosteló platformnak, de maga a platform egyébként életképes lehetett volna az egyszerűbb júzereknek, a MeeGo meg a high-end telókban kaphatott volna szerepet. Persze "vásár után okos a paraszt", szokták volt mondani.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #722 üzenetére

    Abszolút látok fantáziát abban, amit írtál. Sok haverom van, akik az IT különböző területein tevékenykednek hivatás szinten, és többen fejutegették már, hogy a Symbian jó-jó, de már öreg, stb... Amikor megjelent a MeeGo (Maemo+Moblin=MeeGo), és még előtte az N900-ason a Maemo, akkor sokan közülük felkapták a fejüket, mondván a Nokia olyan fába vágta a fejszéjét, amibe senki korábban nem. Akkoriban már én is aktívan olvastam a témában, és valóban vártuk, hogy majd a Nokia lesz az a cég, aki a sikerességét és szakértelmét használva bevezeti a Linuxot az emberek mindennapjaiba, főleg olyan partnerekkel, mint az Intel és a Linux Foundation.
    Aztán valami történt (nagyvállalati hatalmi játékok, Nokia vezetőség leváltása, egyik érdekcsoport a másik fölébe kerekedett, stb.), és ez a dolog elhalt. Azért is volt fura, mert közben megjelent az N9, és bár voltak vele gondok, relatíve sikeres platformnak tűnt. Erre meg azt hallom, hogy a Nokia összeházasodott a Microsoft-tal...nagy kár, de ez van. Meglátjuk, mi lesz így majd a cég és a Symbian jövője. Bár ez utóbbi jövőjét már tudjuk, hogy nincs neki ugyebár.

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    válasz McLaca #715 üzenetére

    A Nimbuzz-t személy szerint nem ajánlom. Miután megpróbáltam összekötni több account-ommal a gmail jelszó változtatási kérelmet utasított vissza. Töröltem az accountot, és mindenhol megváltoztattam a jelszavamaimat, ahol kellett. Max a telefonszámom maradt meg nekik, de azzal sokra nem mennek.
    Legyetek kicsit elővigyázatosabbak, mint én. ;)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • viiper007

    csendes tag

    válasz cefre00 #714 üzenetére

    Üdv! Na mire megszültem (tegnap estére) hogy kell a 701, addigra már le is maradtam róla. Az ujgsm-nek már csak a virtuális kínálatában volt, ahol te vetted ott (a honlapon) már szintén nem szerepelt, 1-2 másik helyen meg árulják a kínából behozottat az 1 éves bolti garival, máshol meg német nyelvű készüléket 60-ért. Még azért túrkálok kicsit neten, de az az igazság hogy nem is mindegyik webbolthoz lenne bizalmam... Hiába, előbb is beadhatta volna a kulcsot az Omniám. :)

  • cefre00

    tag

    válasz viiper007 #725 üzenetére

    Hát sajnálom, ha ilyen miatt lemaradsz róla, de ki tudja, lehet éppen a sors keze...:) Azért sok szerencsét még, hogy összejöjjön! :)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • attisx

    addikt

    Téma ajánló: X-Noire Azure


    [+]

    Bővebb infó

    Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

  • cefre00

    tag

    válasz attisx #727 üzenetére

    Hol találhatóak szép témák a 701-eshez? :)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • attisx

    addikt

    válasz cefre00 #728 üzenetére

    Ha igényes, részletesen kidolgozott, kényelmes mindennapi használatra szánt témákat keresel, akkor: AX Themes ;)

    Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

  • cefre00

    tag

    válasz attisx #729 üzenetére

    Természetesen, és köszönöm szépen! :)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    Hallottátok, a Microsoft felvásárolta a Nokia telefonos részlegét... :( Egy korszak véget ért azt hiszem. :F

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    Emberek rajtam kívül más is telepítette a Delight CFW-t? :)
    Szívesen ajánlom, mert nálam hosszabbodott az akkuidő és gyorsult a telefon. Továbbá az AAS közösség kezdeményezésére egy alternatív Store-ba kezdtek, ahová összegyűjtik a jóféle Symbian appokat. :C

    Delight banda:
    http://n8delight.blogspot.co.uk/2014/02/701-delight-v10.html

    AAS:
    http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/19709_AppList_gains_new_languages_ca.php

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • tkiceg

    csendes tag

    válasz cefre00 #732 üzenetére

    Igen, nekem is delight van a nokiákon már évek óta. Minden téren jobb mint a sima sw. Az apllist is egy jo dolog :)

Új hozzászólás Aktív témák