Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli62

    addikt

    válasz Nagy Gábor #128 üzenetére

    Szia Gábor!

    Én a saját gépemen és nem pendrive-ról akartam elindítani mondjuk a writert. A nagyobb baj ott van, hogy klikkelés után a feladatkezelőben se láttam a futó folyamatok között.

  • zoli62

    addikt

    válasz Nagy Gábor #126 üzenetére

    Szia, csak ezt egy portable programot akartam kipróbálni, a legújabb verziót, Java nélkül előfordulhat az a hiba, hogy valamelyik exe file-ra klikkelve egyszerűen nem indul el?

  • anulu

    félisten

    válasz Nagy Gábor #122 üzenetére

    az utolsó 2 bekezdésre szeretnék reagálni:
    1) jelenleg már közel sem annyira tragikus a helyzet az Outlook biztonságával, köszönhetően pl az UAC-nak is. ha valami települni akar, jó eséllyel kér egy hozzájárulást, valamint a spam filter is elég sokat fejlődött a 2003 óta, ahol ez még valóban rendkívül komoly probléma volt.
    2) a szoftver fejlesztők a lelküket is kidolgozhatják, ha a user gondolkodás nélkül kattint rá minden linkre ami bejön, ill az "ezthaelinditodingyenscreensavertkapsz.exe" jellegű programokra.
    3) security csomagra böngészőtől és levelezőtől függetlenül szükség van, aki enélkül netezik az száguldozzon 200-al motorral városban, őt úgysem érheti baj...

  • Carasc0

    őstag

    válasz Nagy Gábor #104 üzenetére

    Tisztelt Nagy Gábor!

    Meglepett a feladat szövege és hogy a hallgatók hogy viszonyulnak hozzá. Teljesen érthetetlenül állok a tények előtt. Nagyon visszamegyek. Én egy általános és középiskolába tanítok, nagyon sok évfolyamot. Gyakorlatilag én egy fő mozgatórugója vagyok annak, hogy aki a mi iskolánkba kerül, akkor ő mire kikerül, olyan tudást kapjon hogy ilyen eset mint amit kifejtettél ne igazán forduljon elő. A következő a tematikám:

    - Word használata már 4. évfolyamon megjelenik, amikor gépelni és betűformázni tanítom a gyerekeket. Ha belefér még szúrunk be képet. Megtanulnak szöveget igazítani.

    - 5. évfolyamon már elmélyül a betűformázás+képformázás.

    - 6. évfolyamon betűformázás már alapdolog és bejön a bekezdésformázás.

    - 7. évfolyamon betűformázás teljesen alap+ elmélyül a bekezdésformázás + bejön a szegély+mintázat és tabulátor és a teljes oldalbeállítás ismerete

    - 8. évfolyamon az előzőek egyvelege+ táblázat és körlevél.

    9. és 10. évfolyam teljesen ECDL.

    Amit írtál feladatot, azt egy 8.-as gyereknek meg kell tudnia csinálni. És ha egy hallgató erre nem képes, akkor ott tényleg a gyerekkel is meg a tanárral is baj van. Szomorú :(

  • Carasc0

    őstag

    válasz Nagy Gábor #95 üzenetére

    Üdvözlet!

    Még mindig nem értem ezt a kifejezést hogy "Nem program használatot kell tanítani!" Hát akkor mi a rossebet? Pont írtad hogy, a diplomaíráskor már ne legyen gond a formát kialakítani. Hát pont ezért a program használatát megtanítani. Hogyan kell használni a betűformázó, bekezdésformázó eszközöket, stb stb....Ezt be kell gyakoroltatni.

    Egyébként tessék elfogadni azt a tényt, hogy alapiskolában heti 1 órában nincs idő a begyakorlásra, az alapokra van idő. És itt nem a tanár a hibás, hanem az hogy az informatikára kevés óra jut. Ezért nem szeretem mikor sírnak a matektanárok hogy jaj de kevés a heti 4-5 óra. Akkor én mit szóljak.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Nagy Gábor #69 üzenetére

    Kedves Gábor,

    A SUSE visszaesett, na és...

    Te hoztad a két céget példának, nem én. Azt a két céget, akik a növekvő linux-piacon egy még egy stagnáló disztribet sem tudtak készíteni.

    A könyvemet Writerben írtam, [...] a Word minden egyes átlapozásnál újratördelte.

    Ha nem tudsz tördelni Wordben, akkor tördeltesd mással. De ha magad csinálod, akkor csináld jól, és nem fog szétesni. Minden felhasználói programhoz szükség van némi szaktudásra, legyen az Word, Writer, AutoCAD, akármi. Ne haragudj, de ha a kacsa nem tud úszni, azért nem a víz a hibás.

    A tartalomjegyzéket a címsor stílusok felhasználásával a program dobja össze a doksi végén, mert én olyan öreg vagyok, hogy azt szeretem, ha a végén van a tartalomjegyzék. Én még ezt tanultam az oskolában.

    Ezzel mire akarsz kilyukadni?

    Ami pedig a support költségét illeti, valamit alaposan félreértesz. A Wordhöz tartozó támogatás sem ingyenes. Kifizetted, amikor megvásároltad. Szóval miért is várnál egy ingyenes támogatást.

    Pont erről beszélek. Mindkettőért fizetsz, és akkor támogatják, tehát ilyen téren nincs különbség. Ezt csak azért írtam, hogy ebben nincs előnye a nyílt forráskódnak.

    Igen sok munkámba került - ráadásul egy korábbi főnököm elvárása volt állásom megtartása fejében - a doktori cím, ami ma már a nevem hivatalos része. Ezen poénkodni khm. tiszteletlenség.

    Poénkodott rajta a fészkes fene. Feltételeztem, hogy akinek doktorátusa van, az ismeri a ceteris paribus összehasonlítási elvet, és nem kell külön elmagyarázni, hogy ez mit jelent. Ha ezt te ki akarod forgatni, mert meg akarsz sértődni rajta, nos, én nem tartalak vissza, de én nem ezt írtam, és nem is gondoltam.

    Mellesleg 4 évig latint is tanultam a gimiben, és az országos latin tanulmányi versenyen harmadikos gimnazistaként az első 30-ban voltam. Úgy hogy félidőben beadtam, mert a további finomítgatás helyett siettem le Csepelre evezni a barátaimmal.

    Nagyon jó neked, but who cares...?

    Lassan még rasszista, homofób, antiszemita is leszek?
    Jé, nem is gondoltam volna.

    Nem, ugyanis nem te írtad a párhuzamot, és én nem neked írtam, te válaszoltál egy nem neked címzett levélre. Namost ennek fényében te vagy szándékosan nem érted, amit írok, vagy doktor létedre funkcionális olvasási zavarral küzdesz. Mindegy melyik, az eszmecserének részemről vége.

  • eternam

    tag

    válasz Nagy Gábor #69 üzenetére

    Azt kifelejtetted hogy a Google is linuxot használ, konkrétan mindig a legfrissebb módosított Ubuntu LTS verziót és ha linuxot használ, akkor eleve nem a MS irodai programcsomagját preferálja. És a Google elég nagy cég ahhoz hogy komolyan vegyük őket.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Nagy Gábor #61 üzenetére

    Való igaz, a SENKI az költői túlzás volt, tekintve, hogy nem írtam pontosabban körül.

    A felhozott tényekre annyit reagálnék, hogy a Novell linux-disztribúciójának piaci részesedése világszerte stagnál, itthon esik. A Lotus Symphony részesedése mennyi? Az ODT hamar szabvány lett. Igaz. És? Megfelelő befolyással elérheted, hogy az RTF legyen a szabvány, de senkit nem érdekel. Az érvelésed nagyrészt igaz, de mellőzi a valós felhasználási arányokat.

    A könyvedhez annyit, hogy egyrészt az ilyet mért nem PDF-ben használod? Ha szerkeszteni kell: küldd már át azt a docx-et, hogy nálam is szétesik-e. Érdekes, mert a docx valójában egy zip fájl, benne egy xml-lel és egyéb komponensekkel. Nem lett véletlenül OpenOffice (alapú) szoftverrel szerkesztve, ami megborította az xml-t...?

    A kéziratodnál használsz automatizált fejlécet-láblécet, tartalomjegyzéket, stílusparciálást, kereszthivatkozást, dinamikus tartalomlinkelést, egyéni szövegdobozt, automatizált tartalom- és ábrajegyzéket és makrókat? Mert ez csak pár dolog, amit mi vagy az ügyfeleink használnak és nem teljes értékűek OpenOffice alapon.

    Support. Ingyenesen letölthető programhoz is ingyen vállalnak supportot? Mert ha igen, az zseniális. De szerintem csak szerződéses partnereknek, díjfizetés ellenében. Figyelembe véve a doktori titulusodat, tudnod kell, mi az a ceteris paribus összehasonlítás, így ezt nem fejteném ki jobban.

    Végezetül: nem írtam, hogy az OpenOffice alap nem jó, vagy a formátuma nem jó, sőt, biztos van olyan, ahová ez a legoptimálisabb. De összességében akkor is az MS Office tartja mind a mennyiségi, mint a minőségi nívót. Ahogy írtad, a piacon előbb-utóbb minden a helyére kerül. Ugyanakkor a piacon mindig minden változik. A Microsoft 10 éven belül nagyot fog zakózni, mert a piaci innováció úttörői már nem ők. De egyelőre nem ez a helyzet, én pedig azért szólaltam meg, mert az, hogy valaki a világ 65-70%-hoz hasonlóan a Microsoft szoftverek mellett teszi le a voksát, még nem indok arra, hogy bevonjuk egy náci párhuzamba.

  • anulu

    félisten

    válasz Nagy Gábor #61 üzenetére

    Tisztelt dr. Nagy Gábor!

    sokszor feltettem már a kérdést, de általában "gyomorból" kaptam rá választ, viszont úgy gondolom, hogy Önnek is feltenném: ha és amennyiben ennyivel jobb, olcsóbb és megbízhatóbb akár a Lotus Symphony, akár a Novell rendszer, akkor miért van az, hogy nem kapnak a cégek az alkalmon, manapság úgyis a költségcsökkentés a bűvös szó? miért hallom IT engineer ismerősöktől (outsource-olt infrastruktúrát felügyelnek, alakítanak, stb), hogy a náluk levő nagy cégek menekülnek a Novelltől és kész örömmel "zárják be" magukat a komplett MS infrastruktúrába (már aki eddig nem tette meg)?

    Üdvözlettel,
    anulu

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz Nagy Gábor #26 üzenetére

    Ha már szerkeszteni nem tudom, mert pár másodperccel kifutottam az időkeretből, akkor hozzászólok.

    Az előző levelemben megadott címen ínycsiklandó leírást találni, de momentán egyetlen letöltési vagy kontakt címet sem. Ha megtalálom a terméket vagy az alkotóit, közreadom az eredményt.

    Találtam még egy általános címkenyomtató sablont hirdető oldalt, de ott sincs letölthető fájl.
    Egyelőre.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés