- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Redmi Note 7 - nota bene
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Google Pixel topik
- Rekordbevétel az Apple-nél a csökkenő iPhone érdeklődés árnyékában
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Január 30-tól Magyarországon is kapható a Vivo X200 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ricardo
titán
válasz
aprokaroka87 #81 üzenetére
Így van. valami gond adódik egy alkalmazással, és mondjuk előző nap frissült akkor tudom, hogy azzal lesz valami. Miért nem dönthetem el, hogy akarom e látnia frissítési értesítéseket vagy sem? Nem tetszik ez az Apple féle gondolkodás mód. Majd mi tudjuk hogy jó neked.
-
Ricardo
titán
válasz
<Adamsky> #78 üzenetére
Nem jó az irány. Úgy néz ki a frissítési értesítések is eltűnnek .
Az indok. Rengeteg értesítés veszi el az emberek figyelmét.
Ezért fogják és letíltják. Ez iOS szemlélet. Az Android a lehetőségeké volt. Azzal semmi gondom nem lenne, ha azt mondanák hogy akit zavar az kikapcsolhatja. -
qqzs
őstag
En azt nem ertem hogy miert nincs egy normalis hivashistory es notification history. 2000 ben megvol tobb honapra visszamenoleg most meg masfel honap. Mindkettohoz app kell
Eladó: GTS450
-
<Adamsky>
nagyúr
Nem tudom volt-e már: Android Q kills its default gesture navigation if you install a launcher like Nova
Egyébként látom, megy a vita, miszerint a Google lassan tönkreteszi az Android-ot. Nos, az utóbbi időben engem sem fog el semmilyen kellemes érzés, mikor ez új (fő) verzió megjelenéséről hallok. A zsigeri reakcióm újabban az, hogy "na vajon most mit tilt le, tüntet el vagy éppen módosít már vm. régóta jól működő funkción".
... és, igen. Ha pedig megjön az új rendszer, akkor az ember (én legalábbis) igen kevés pozitívummal találkozik. Annál több módosítás / újdonság teszi használhatatlanná az eddig megszokott rendszert ill. kárhoztatja ezáltal a felhasználót hosszas guglizásra (a megoldás után).
Sajnos az Android egyre jobban kezd hasonlítani iOS-re, és veszíti el ezáltal kezdeti előnyét utóbbihoz képest. Szerintem ...
Egyébként
(#74) Somatom
+1[ Szerkesztve ]
-
I02S3F
addikt
válasz
Lincoln6echo #32 üzenetére
"Annyira lènyegtelenül elhanyagolható, hogy milyen oprendszer fut a telefonon, amíg az kielègíti a usert" - Érdekes! Engem még telefon nem elégített ki!
-
Bóti
senior tag
Nem hiszem el, hogy a Google-nél még senkinek nem jutott eszébe az, hogy "Mi lenne, ha a felhasználó ki tudná tűzni a neki fontos értesítéseket?"
Priorizálás, már így is van, lenne egy új kategória, pl.: "pinned", és ezek mindig a lista elején helyezkednének el. Az Oreo óta teljesen felborult az értesítési rendszer, addig, ha valaminek max prioritása volt, akkor a lista tetején volt, most meg pl a FB is, meg bármelyik app eléjük kerül.. A fejlesztők meg nyilván úgy írják meg a saját alkalmazásukat, hogy a lista elejére kerüljön..
A másik, tömik teli funkciókkal, de még mindig nincs egy normális rendszerszintű mentés root joggal nem rendelkezőknek.
Kb. minden telefonomat azért rootolok és rakok fel egy TWRP-t, hogy tudjak PIT mentést csinálni, de ezek nem fontosak... ááááááá... -
Somatom
veterán
B@sz6om a rootomat, ha a Google korlátozása ellehetetleníti a fejlesztőt és bedobja a törölközőt. Akkor tényleg csak a kígyós játékok maradnak a Playen. Miért nem az alkalmazásokat ellenőrzi, mielőtt a Play -re engedi? Nemrég az ES File Explorer -t tiltotta ki, de annál sem a Google szúrta ki a simlit.
Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G
-
joey04
titán
Megértem az álláspontodat, de a Google szemszögéből is meg kell ezt vizsgálni: Ez nem egy hobbirendszer, ez a legelterjedtebb mobilos operációs rendszer a világon. Nem lehet akkora szabadságot adni a usereknek mint az elején. Még későn is kezdték el behozni ezeket a megszorításokat. Nem azok a felhasználók vannak többségben, akiket úgy érdekel mint téged, akik úgy beleásták magukat a témába mint te. A döntő többség teljesen laikus felhasználó, akik ha egy app azt közli vele, hogy esélye van megnyerni a Galaxy S10-et ha megadja a hozzáférést mindenhez amit az adott app kér, akkor már örömmel kattint is. Értem én, hogy aki hülye az haljon meg, stb, de a Google ezekből az emberekből él (persze az Apple is, meg mindenki, csak most a kugli a téma), és meg kell oldania, hogy ne történhessen ilyen a rendszerükön, bolondbiztossá kell tenni. Lehetne mondani, hogy legyen egy kapcsoló, ami feloldaná a korlátozásokat egy figyelmeztetés után, mint most a fejlesztői beállítások pl., vagy engedélyt kellene kérni stb, de ezek megoldása, kijátszása villámgyorsan terjed a neten, és hozzáférnek a laikusok, akik az emlegetett idióta nyereményt ígérő app miatt feltúrnák a netet és minden létező korlátozást és biztonsági funkciót kikapcsolnának. És hiába ők a hülyék, akkor is a Google rendszere lenne a "szar", azzal lenne tele minden, hogy könnyen kijátszható, kikapcsolható a védelem és korlátozás és sebezhetővé válik a rendszer, a felhasználó. Na ezért van ezekre szükség, és ezért lépett a Google is erre az útra. Hogy hol a határ az jó kérdés, az emberek véleménye alapján az iOS ügyesen lavíroz, mert az átlag laikustól ugye olyan vélemények szoktak jönni, hogy nem tud bt-n fájlt küldeni (ez már kezd kikopni), meg hogy 2 kattintással nehezebb felmásolni egy letorrentezett filmet. Korábban még odáig is csak kevesen jutottak el, hogy zavarja őket az, hogy csak az adott app látja a számára felmásolt fájlokat, egy másik, adott fájltípust kezelő app nem, ha csak fel nem másoltad neki is.
szerk.: látom picit lassan írtam.
[ Szerkesztve ]
-
Divinity
őstag
Ha ez a döntés a userek kezében lenne akkor szinte adnának egy pofont a sz*rnak. Persze ha valahol mélyen a fejlesztői beállításokban lenne egy full control kapcsoló akkor az lenne a legoptimálisabb megoldás ellenben meg marad a root mivel a system appok jogosultságát nem piszkálják.
Ha a store-ból tölt le az ember valamit és az nem követel semmi speckó jogosultságot az is éehet biztonsági rés, bármi lehet az. Ellenben pont ezt próbálják megoldani ezekkel a megszorításokkal. Mivel eddig volt és mostmár nincs így fáj érem én és egyetértek de mivel egyre nagyobb hangsúly van a Privacy & Security oldalon így muszáj feláldozniuk olyan dolgokat amik nagyobb vezsélyt jelentenek és kisebb réteg használja arra amire kéne.fun User.resolveSign() = StringUtils.EMPTY
-
Somatom
veterán
Az Android alkalmazások topik összefoglalójában három ajánlott automatizáló van. A Taskernek van engedélye a névjegyekhez, a másik kettőnek nincs. A kettő közül az E-Robot fejlesztője Barta Tamás, akire inkább bíznám a névjegyeimet, mint a Google -re. De, nekem nincs beleszólásom, hogy kire bízom a névjegyeimet.
Ezt az irányt továbbgondolva mi jöhet még a "biztonságunk érdekében"? Szted a külső forrásból történő alkalmazás telepítés nem biztonsági rés? Vagy, a "külsős" billentyűzet alkalmazások? Aktiváláskor figyelmeztet a rendszer, hogy bármilyen bevitelünket logolhatják. A böngészők is veszélyesek. Nosza, tiltsuk be azokat is! Hol a folyamat vége? Megállunk az IOS szintjén, vagy a butafonig "növeljük a biztonságot"? Kígyós játék azon is volt, úgyhogy marad nekünk élmény.
Emellett a Google vállal bármilyen garanciát a rendszer biztonságára? Nem. Egy komoly támadó nem a kliensekkel bajlódik, hanem a szervert támadja. Lásd NSA! Meglékelte a Google vezetékét és ennyi. Ilyen biztonság illúziójáért korlátozza a Google a felhasználók lehetőségeit.[ Szerkesztve ]
Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G
-
Divinity
őstag
Mondjuk ha mélyebben belegondolsz ezek a megszorítások jogosak. Muszáj meghúzni a határt mert egyre több a user és egyre nagyobb az ágaskodás a privacy irányba. Mivel eddig nem voltak aktívak ebben a szférában most minden fáj de azok a fejlesztők akik tényleg értelmes dolgot tesznek le az asztalra fognak találni workorundot viszont a kis kínai a random macskás appjával nem fogja emberek ezret lelopni adattal.
fun User.resolveSign() = StringUtils.EMPTY
-
Hallosz
senior tag
Aha.... értem!
Nagyjából arról szól, hogy fejlesztenek valamilyen fontosnak gondolt appot, majd ezt követően fejlesztenek egy másikat, ami az elsőt kontrollálja, visszafogja annak működését.
És így tovább....[ Szerkesztve ]
-
Somatom
veterán
Nem tudom, hogy az Apple hogyan áll a tilalomfákhoz. A Google katasztrófálisan. Kiszámíthatatlan, kapkodó, következetlen. Pl. körbeküldte a fejlesztőknek, hogy kitiltja azokat az alkalmazásokat, amik nem a dokumentációnak megfelelően használják az API -kat. Rengeteg ilyen alkalmazás van, amelyek fölött évek ota ott van Demoklész kardja.
Később 30 napos ultimátumot adott a kisegítő szolgáltatásokat használó alkalmazásoknak, hogy töröljék ezt a jogosultságot. Majd, a nagy felháborodás miatt visszakozott. Azóta sincs erre megoldás.
Aztán a névjegyekhez hozzáférés jogosultsága szúrta a szemét. Ennek (többek között) a tárcsázó alkalmazások estek áldozatául. De, a Google egyedi elbírálása alapján mégis kaphat alkalmazás ilyen jogosultságot. Az elbírálás szempontjai természetesen nincsenek dokumentálva. És ez csak a jéghegy csúcsa.[ Szerkesztve ]
Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G
-
<Lacy85>
addikt
Ebben a kommentben valóban, de 1000 éve mondod, hogy mennyivel jobb a felhasználói élmény iOS alatt. Hát nem, nem jobb.
Mint ahogy azt sem igazán merném mondani, hogy a nagy szabadság miatt veszik a felső kategóriában az androidos telókat. Ez a kijelentés konkrétan egyik ismerősömre sem igaz.[ Szerkesztve ]
-
<Lacy85>
addikt
"a felhasználói élmény sokkal rosszabb a rendszer miatt"
Egy teljesen szubjektív dolgot nem tudom, miért kell egyetemes igazságként kezelni.
Engem pl. a halálba tudnak kergetni az iOS nagymama tempójú animációi, a scroll-ozás sebessége Safari alatt, stb.
A felhasználói élmény semmivel nem jobb iPhone-on, csak teljesen más.
Aztán megint döntse el mindenki, melyik kell neki.
Ha tény lenne, hogy ennyivel jobb az élmény az egyiken, akkor senki nem venné hasonló áron a másikat. -
Axisone06
újonc
Valakinél hasonló hiba?
[ Szerkesztve ]
-
#16820480
törölt tag
Persze, nem ebből indult ki, csak ez már a szubjektív véleményem, hogy igazából továbbra sem szeretem az ios-t, de volt egy cikk (nem találom most sajna), ahol megnézték mennyire követ a két rendszer, és Android alatt naponta több százszor lekéri a pozíciód a Play Services, ios alatt meg alig néhányszor. Ez a tulajdonsága tetszett meg a rendszernek, és hirtelen felindulásból ránéztem, hogy mennyire drága mostanság (ipad-et ugye lehet már kicsivel 100e felett kapni), de sajnos még mindig nagyon drágának találtam, főleg úgy, hogy egyébként estig tudnám sorolni a dolgokat, amiben számomra kényelmetlenebb az ios.
-
joey04
titán
válasz
#16820480 #56 üzenetére
ott van már 200 alatt az S10e, ami sokkal jobb telefon
itt már elmegyünk szubjektív irányba. szerintem a kijelzője sem szebb, a felhasználói élmény sokkal rosszabb a rendszer miatt, kamerája sem jobb. Biztos nem azt választanám. De ez már erősen szubjektív, ott van Somatom, akinek tele van korlátokkal a rendszer, neki nem lenne jobb. De ne erőltessük ezt a vonalat, azt mondtad kipróbálnád, de nem adsz 200+ pénzt telefonra. Mondtam van friss készülék is 200 alatt. Ennyi csak részeről.Androidos készülékkel meg teljesen fölösleges összevetni, mert ahogy már sok helyen kibeszéltük, azonos árkategóriában már minden telefon szép képeket lő, szép a kijelzője, gyors, stb, stb, az egyéni szubjektív élmény ami dönt, hogy iPhone vagy egy androidos készülék.
Olvasd vissza az 54-es kommented, abból indult ki az egész, szó sem volt s10e-ről vagy motoról. Az ilyen összehasonlításokba nem megyek én bele.
-
#16820480
törölt tag
Lehet, de nem is kínai cuccokhoz akarom hasonlítani, ott van már 200 alatt az S10e, ami sokkal jobb telefon, bár akksiban az sem annyira erős, vagy ha a méretet el tudja fogadni az ember, akkor kb 400€-ért jön hamarosan a Moto Z4, ami szoftveresen (leszámítva a Play Services-t) amúgy sokkal kényelmesebb.
Szóval lehet a legjobb ár/értékű iphone, de még mindig elég drága sajnos. Az SE olyan 120 ezer környékén ment emlékeim szerint ilyen korára újonnan, ami azért jóval megfizethetőbb, bár lényegesen kisebb kijelző is.
-
Sinesol
veterán
Igen, kár a számokat nezni, pl a FullHD Amoled valos felbontasa is csak 1564*864, megis jol neznek ki a Huawei telók vele, a P30 FHD+ az valos felbontasban kb ugyanaz, mint az Xr. Mindket telónak nagyon szep a kijelzője, hasznalni kell, nem specifikaciokon lovagolni.
[ Szerkesztve ]
-
joey04
titán
válasz
#16820480 #53 üzenetére
Ezek csak a számok. Ezt nem az iPhone Xr vagy bármilyen Apple cucc érdekében mondom, hanem általánosan. Sok másodvonalas gyártó kínál nagyon jó hw csomagot kedvező áron, de mindegyik esetben kompromisszumot kell kötni. Nem egy iPhone-hoz képest, hanem mondjuk egy Samsunghoz képest. De akár még egy Sonyhoz képest is. A Xr kijelzője nagyon szép, üzemideje meg a legjobb az iPhone-ok között. Szerintem ár/érték arányban a legjobb iPhone most a piacon.
-
#16820480
törölt tag
Az még mindig rengeteg pénz
Majd 1-2 év múlva lemegy 100-120 környékére, de addigra meg ott tartunk, hogy 3-4 éves lesz már.
Egyébként meg ha közelebbről megnézem, akkor az Xr nem egy annyira jó ajánlat azért. Nincs dualSIM (csak a kínaiban elvileg), nagy és nehéz, de kicsi az akksi és a képernyő sem kiemelkedően nagy vagy jó felbontású, illetve nincs LDAC de még aptX-HD kodek sem (jó ezek a többi Apple cuccban sincsenek).[ Szerkesztve ]
-
#16820480
törölt tag
Mondjuk ebből nem tudok sajnos kiindulni, mert 200+ ezret sem adnék telefonért, nem hogy 300-at. Pár hónapja, amikor kicsit elegem lett a Play Services kikapcsolhatatlan szolgáltatásaiból, akkor eszembe jutott, hogy esetleg ki kellene próbálni egy iphone-t, de kb egy 3-4 éves modell férne bele árban, akkor meg már nem igazán állja meg a helyét a tartósság. Ráadásul a mostani 3-4 éves modellek még a régi ronda designt használják, azért pláne nem adnék annyi pénzt sem szívesen.
-
vanye
senior tag
Ez a Multi Resume is érdekes dolog. Ha ma megnyitsz egy YT-ot, illetve mellette/alatta egy Chrome-ot, akkor az utóbbinál úgy is tud futni a videó, hogy közben a másik appban matatsz (tipikusan scrollozol, mondjuk). Messengernél, multiscreen esetében meg csak akkor frissül az app, ha rá is böksz, mert addig szünetelteti a droid az applikációt. (Persze ez is csak egy újabb "first-world-problem", hiszen a Messenger értesítései azért ettől függetlenül is beesnek a készülékre.)
Kérdés, mennyivel több naftát kér ezentúl a rendszertől az, hogy a két megnyitott app szimultán fusson.Stern des Südens!
-
<Lacy85>
addikt
-
Divinity
őstag
válasz
AliceWake #25 üzenetére
Nem kifejezetten ez az újítás.
Inkább az összhang a parental controllal.
Android Q extends Parental Controls, making them easier to set upfun User.resolveSign() = StringUtils.EMPTY
-
Sinesol
veterán
válasz
#16820480 #39 üzenetére
Ne azt nézd, hogy 300, mivel nem nulláról indulsz, hanem 200+ az alapösszeg top androidos teló esetén, ahhoz képest meg +30k mondjuk egy XR vagy +60-70k egy Xs és legalább 3-4 évig nem kell telót venni, minden frissitest megkapsz, még tán jövőre se veri el a benne lévő SOC-ot a Qualcomm, annyival előrébb tartanak, szal van benne tartalék a jövőre nézve is.
[ Szerkesztve ]
-
Somatom
veterán
válasz
sz.balazs.95 #42 üzenetére
Ez egy érdekes dolog lesz a Q -ban. Jön a multi resume, (ami a cikkből szintén kimaradt) és amit a Samsung -nak integrálnia kell(ene) a DeX -be, ami gyártói feature.
Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G
-
sz.balazs.95
veterán
Viszont az ahány gyártó, annyi megoldás miatt ennyire inkonzisztens és fragmentált az egész Android, úgy, ahogy van. A Gagyi frissítési rendszeréről nem is beszélve.
Windowson, vagy házon belül maradva ChromeOS-en miért nincs igény erre? Vagy akkor miért találták ki az Android One-t?
Jó lenne már eljutni arra a szintre, hogy 1-1 gyártó között maximum az előre telepített bloatware jelentse a különbséget, de maga az OS egyező legyen UX és vezérlés terén egyaránt, plusz ne mindenféle gyártó kénye-kedve határozza meg, hogy mennyire lehet naprakészen tartani a rendszert.Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.
-
<Lacy85>
addikt
válasz
sz.balazs.95 #42 üzenetére
Egyrészt igazad van, másrészt viszont ha már el tudnak kérni 300+ ezreket egy telefonért, akkor legyen már bennük annyi, hogy szoftveresen is odateszik magukat.
Az Apple ennyiért egy komplett op. rendszert fejleszt, nem csak reszelgeti azt, amit a segge alá raknak.
Szóval ezzel az "erőforrás pazarlással" azért nem igazán értek egyet.
Az android meg épp azért változatos, mert ahány gyártó, annyi féle megoldás. Mindenki meg tudja találni a neki tetszőt. -
sz.balazs.95
veterán
Cserébe az, amit a Google beépít az AOSP-be, az mindegyik gyártó számára egyből elérhető lesz, anélkül, hogy mindegyik gyártó külön erőforrást pazarolna a lefejlesztésre, mellesleg pedig konzisztensebb is lesz tőle a platform, hiszen egyféle megoldás felé terelik a gyártókat, ahelyett, hogy ahány gyártó, annyiféle megoldás lenne.
Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.
-
Somatom
veterán
A Clipper+ annyira perfekt volt, hogy nem értettem, hogy a Google miért nem vásárolja fel és építi be a rendszerbe. Értem én, hogy külsős alkalmazásként biztonsági rés. De, egyrészt ez az indoklás nagyon sántít, másrészt, semmilyen alternatívát sem kínál helyette. Azért vettem okostelót, hogy kihasználjam a lehetőségeit. Ha a Google megfoszt ezektől a lehetőségektől, akkor nem vagyok előrébb, mint egy butatelóval.
Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G
-
joey04
titán
A biztonsági csomagok biztosítása így nem a gyártók kompetenciája lesz, kivéve azokban a régiókban, ahol a Google szolgáltatáscsomagja nem alapértelmezett
meg hát: A Google pedig rejtélyes módon valamiért lehetővé teszi a gyártóknak, hogy kivonják magukat a Project Mainline biztonsági frissítései alól.így már nem akkora buli, pedig jó funkció lehetett volna, droidon ez fontos lenne.
-
dzsi23
addikt
Hm, én vígan elvagyok több mint egy éve a Mi A1-gyel, egyszer sem éreztem, hogy le kellene cserélnem, pedig mindig telepítem a frissítéseket, és nem 200k+ kategória.
A virtuális gombok elhagyása nekem sem tetszik, viszont egyelőre nem aggódom, mert van fizikai.Jobb lenne opcionálissá tenni a Q-ban, megvárni, hogy kiforrjon a dolog, és majd az R-ben kötelezővé tenni. Bár fizikai gombok mellett elvileg lesz alkalmam hozzászokni.
Amúgy támogatom a fejlődést, a változást, csak ne menjen a kényelem rovására. A fizikai (érintő)gombok még mindig mindig kényelmesebbek nekem, mint a virtuálisak (használtam olyat is). Meglátjuk, ez milyen lesz. -
Stauffenberg
nagyúr
A OnePlus bevezette, hogy minden készülékére 2 évig főverzió frissítést és ezen felül +1 év biztonsági frissítést garantál. Az én OP5-ösöm is kapja még, friss 9-es főverzión vagyok és havonta jönnek az OTA frissítések hozzá még mindig. Kicsit több mint 150 ezer (inkább 175 körül) egy új OP, de basszus... A százezerrel drágább flagshipekkel nem bánik így a többi gyártó. Ja és garancia bukta nélkül nyitható a bootloader, ha nem vagy elégedett a gyári Rommal, mehetsz másra amit az XDA-n találsz. Aki fel tud telepíteni Windowson bármilyen szoftvert, annak ez sem okozhat gondot (nincs BL megkerülős mókolás, nyitod, felteszed a Zip-et és kész, megy, nem büntet érte a gyártó).
-
M@cika
őstag
Én igénytelen user vagyok, nem kell semmi xarság a telóra, MIUI 10 jól elvan, abból is csak minimális dolgot használok. A helyadatokhoz meg semminek nem kell hozzáférnie, egyedül a BKK appnak, hogy ne kelljen bepötyögni honnan indulok. Az ilyen "eleget használtad már" az idióta függőknek való, akik fizikai rosszullétet produkálnak, ha 5 percre 1 méternél távolabb kerülnek a telójuktól. Ami viszont tetszik, az a valós idejű feliratozás. persze mire magyarul is működni fog....
Nasit a kis fehér medvének!
-
SkyLine3000
addikt
Nem értem, miért éreznek kényszert, h évente új főverziót hozzanak ki, amikben rendre alig van újdonság az előző(ek)hez képest. Persze, a kényszer, h az olyan olyan júzerek is tudjanak mit venni, akik csakis az újdonságra buknak...
-
Lincoln6echo
tag
Nekem jó lesz a 8.1 is, amíg a 3as NOKIA+m nyúvad.
Annyira lènyegtelenül elhanyagolható, hogy milyen oprendszer fut a telefonon, amíg az kielègíti a usert, hogy az már fáj. Nekem jó,ami van,megszoktam, szerencsère tovább nem frissül.😁 -
-
Somatom
veterán
Vannak még remek újítások. Pl. az, hogy külsős alkalmazás nem férhet hozzá a vágólap tartalmához. A Clipper+ fejlesztője már bejelentette, hogy ennyi volt, befejezte. A leghasznosabb alkalmazásom volt. Automatizálókban is remek feature volt a vágólap kezelés. Rohadj meg, Google!!!
[ Szerkesztve ]
Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G
-
antim
tag
A droidba utoljára kerülnek be a kísérleti romok, gyártói bütykölések közül a kiforrottak, ami nem baj, csak nem alfa meg béta verzióknak, hanem ómega verziónak kellene hívni! 😃
-
jeni
félisten
Csak nekem nem okés az évenkénti min. 150000Ft kiadás egy telóra.Így is az olcsóbb kiadásra megyek használtan, garival veszem.
Meg vettem az Alpha telót és arra is sz@rtak kiadni az android 6-t. Ebből kettő is volt. Most az S7 van és erre sem lesz kiadva az android 9. Pedig lazán vinné azt is.[ Szerkesztve ]
-
vanye
senior tag
válasz
AliceWake #25 üzenetére
Na igen, Bog is lerendezte annyival, hogy ott van "a Digitális Jólét, ami a felhasználást monitorozza". Mint említettem, Pie alá APK-ból is fel lehet tenni a DW-et; akkor pont ennyit fog tudni az app: monitorozni. Ha meg natív a DW, akkor meg be lehet állítani, hogy pl. egy óra jútúbozás után letiltson az app, vagy hogy mondjuk este 11-kor kiszürküljön a UI, mondván, ideje már abbahagyni a mobil nyomkodását. Ezekre nem kitérni, ugyanakkor arra meg igen, hogy "gyárilag fent van a Spotify, az Office Mobile, a Facebook, a LinkedIn és a OneDrive", véleményem szerint jó nagy aránytévesztés.
Stern des Südens!
-
AliceWake
HÁZIGAZDA
Az újdonság valószínűleg az lesz, hogy natívan benne van. Most nem minden pités telefonon érhető el.
Egyébként a Samsung régen szürkeárnyalatos módot energiatakarékossági opcióként adott meg. Nem értem, miért hagyja ki egyes készülékeken a Wind Downt, Note9-en még Digitális jólét sincs, nemhogy Wind Down. Pedig igény az lenne rá... Az S10-es szériában van, az A40-ben van, felteszem az A50-ben is, de erre Bog sem tért ki.Non omnis moriar.
-
vanye
senior tag
Ennyire nem ástam bele magam, de jó, hogy szóltál.
Ugyanis az S10-es cikket is Alice jegyzi; március elején írta, és egy árva szó nincsen a DW-ről, holott a 9to5google február végi cikke szerint: "First spotted by the folks at XDA-Developers, the Samsung Galaxy S10 is loaded up with Google’s version of Digital Wellbeing out of the box."
Ennyit az alaposságról... Holott a DW a Pie egyik olyan fícsöre, amely nem egyértelműen van jelen egy kilences droiddal szerelt telefonon, lévén azt a gyártónak implementálnia is kell a rendszerbe. (APK-ból felteheted ugyan, de kb. csak az alkalmazásokkal elb*ßott időt fogod látni összesítve és appokra lebontva.)#AliceWake: A DW a Pie indulásakor még valóban béta állapotban leledzett, de még ebben a formájában is jelen volt benne a Wind down. 2018 nyarának végén...
[ Szerkesztve ]
Stern des Südens!
-
#24556544
törölt tag
Engem az zavar, hogy pl mi a2 re már decemberbe meg volt a VÉGLEGES Pie, de még mindig össze vissza foltozgatják, és sokszor 1 buggot javítanak, helyette 2 lesz effektus van.
Mire oda jut az egész, hogy tényleg igazán stabil lesz jön az új, és kezdődik előről.
Míg ha ezeket csak hozzáadnák frissítés gyanánt a rendszerhez hónapról hónapra, szerintem sokkal eredményesebb lehetne.
Nem hiába kell verzióváltásoknál resetelni a telót, hogy ne legyen annyira buggos...
Most ilyenek, mint a sötét mód stb. viccnek is rossz... pik pakk bele lehet rakni akármelyikbe, még egy legutolsó noname telós oprendszer is simán tudja hibátlanul... És nem csak ezt az egyet. -
vanye
senior tag
válasz
AliceWake #17 üzenetére
Értem én, hogy ezt a bétát Magyarországon nem egyszerű feltenni egy tetszőleges Pixelre (ja, de), pláne a Mobilaréna berkein belül, mondjuk fél nappal a hármas béta élesítése után (és akkor talán mehetnének is a magyar nyelvű screenshotok), de hogy sikerül még a Wind down-t is Android Q-s fícsörként beharangozni, amikor az MÁR_MA_IS minden egyes, guglis Digital Wellbeing-appot natívan futtató androidos telefonon elérhető (kilences droiddal szerelt Nokiák tömkelegén pl.), az valami külön honi csoda lesz.
Értem én, hogy Note 9-en nincsen ott a DW a beállítások között, mert a Samsung nem implementálta azt a saját Pie-változatába, és sideloadolni is csak úgy lehet, hogy aztán pl. a Wind down sem működik, de ezért ne ez határozza már meg azt, hogy a cikkíró hallott-e már egyáltalán erről a dologról vagy sem.
Sic transit gloria mundi, mélyen szeretett MA.Stern des Südens!
-
vicze
félisten
válasz
AliceWake #17 üzenetére
Elnézést.
Amúgy gyártó választás marad, hogy hozzá nyúlhat-e Google vagy sem.
"kizárólag az eleve Android Q-val érkező modellekre vonatkozik."
Ez viszont nem helyes, minden Android Q-t futtató készüléken elérhető lesz. Akár frissített akár nem. "All devices running Android Q or later will be able to get Project Mainline"
Olyan jó lenne, ha a kommentelők többsége is észrevenné, és nem sötét témán csámcsogna. -
<Lacy85>
addikt
válasz
#24556544 #11 üzenetére
Én is csak azért vártam a Pie-t, mert ugye ezzel startolt a One UI. Ez meg azért ég és föld az Oreo-s Experience-hez képest.
Ha maradt volna az Experience, akkor engem sem izgatott volna.
Nugat, Oreo váltáskor fel sem tűnt, hogy másik rendszerem van.De amúgy nézzük a jó oldalát. Kb. már minden benne van a rendszerben, ami kellhet. Ezért nem tudnak semmit kitalálni.
[ Szerkesztve ]
-
AliceWake
HÁZIGAZDA
Honnan maradt ki? Harmadik bekezdés.
fejlesztették a rendszerfrissítések menetét, ami a biztonsági protokoll és egyes rendszerelemek automatikus letöltését teszi lehetővé a háttérben, anélkül, hogy a rendszer ezzel zargatná a felhasználót. A biztonsági csomagok biztosítása így nem a gyártók kompetenciája lesz, kivéve azokban a régiókban, ahol a Google szolgáltatáscsomagja nem alapértelmezett. Például Kínában. Ez a funkció frissítéssel nem aktiválódik, kizárólag az eleve Android Q-val érkező modellekre vonatkozik. A korábbi főverzióról frissített készülékek esetében továbbra is a gyártó küldi a Google által kiadott biztonsági csomagokat.
Non omnis moriar.
-
Phoenixy
senior tag
válasz
enginev3.0 #1 üzenetére
Nem. Például a Zenfone 5Z-re elérhető Beta 3 most "tiszta" Android, de a végleges változat majd ZenUI 6-tal jön ki rá.
Motorola 4EVER
-
Silenzio
addikt
válasz
#16820480 #10 üzenetére
"A virtuális navigációs gombok teljes kiiktatása kissé drasztikus megoldás, az oldalélekről való vissza funkció pedig egy sor egyedi UI esetében nem kivitelezhető."
Szerintem az Apple is nagy hülyeséget csinált ezzel. 2016 óta Androidon voltam, most visszatértem az almára. Nem tudom megszokni a középső gomb hiányát.
https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR
-
whatwhatwhat
aktív tag
válasz
#24556544 #11 üzenetére
Most őszintén, nem mindegy, hogy 9.1-nek hívják vagy 10.0-nak? Évente fejlesztenek valamit, aztán kiadják. A marketingesek meg gondolják hogy a 10 jobban hangzik mint a 9.1. Kap egy szép új csillivilli nevet is és mindenki boldog. De végeredményben mi ígyis úgyis ugyanazt kapjuk, akárhogy hívják.
-
maczera
aktív tag
Nem, mert így is túl ritkán veszel telefont. A cél az, hogy lehetőleg félévente vegyél új telefont, és lehetőleg addig se tudd használni, mert minden héten máshová teszik a keresett gombot/menüpontot, vagy ha már belejöttél a megtalálásába, akkor egyszerűen elhagyják.
Azután, ha veszel egy új telefont, az első 1-2 frissítésig minden szép és jó lesz, utána kezdődik elölről minden...
-
#24556544
törölt tag
Egy csomó telefon meg sem kapta a P -t egy csomó meg sem fogja, egy csomón amin rajta van meg folyamatosan foltozgatják, de jön az új andorid, hogy mindez megint előröl kezdődhessen... Miközben ezeket a röhejesen kevés újításokat simán hozzá lehetne csapni a jelenlegi androidhoz.
Rengeteg baromság van mindenfele, de az évenkénti andorid főverzió simán a csúcson van...
Pedig nekem One -os telefonom van szóval ezt is majd megkapom, nem kell "izgulnom" miatta, hogy na vajon...
De már az Oreo után a Pie nál is kikerekedett a szeme, hogy mi a szar, csak ennyi?!... Pedig a Pie sokkal izgalmasabbnak hangzott, mint ez.
Talán még 2 év alatt is alig tudnak eljutni oda, hogy fel lehessen annyit mutatni, hogy igen, ez egy új főverzió... Nem, hogy 1 év. -
vicze
félisten
Az azért vicces, hogy kimaradt az a ici-pici apróság, hogy ha a gyártó is engedi akkor a biztonsági frissítések közvételül a Play Store-on keresztül települnek, közvetlenül Google-től, a megjelenés napján.
Végül is apróság. -
jeni
félisten
Nem kéne inkább a jelenlegit jobbá megcsinálni és kevésbé erőigényessé , hardverfüggővé tenni, mint évente újabb Android rendszerrel kijönni?
-
Sinesol
veterán
Kétlem, hogy ez a live caption működőképes lesz, a youtube feliratozó funkciója mezei angollal sem működőképes, pedig irdatlan nagy számítási kapacitás áll ott rendelkezésre, nem csak egy random teló..
-
atike
nagyúr
Végre sötét téma...
...amúgy meg tényleg elég soványka a lista...
[ Szerkesztve ]
-
joey04
titán
válasz
Narancskoma #2 üzenetére
így van. Már évek óta a gyártók hozzák az újdonságokat, és csak később veszi át a google.
-
Végre érthető lesz a pornó a budin. :_D
5600X 2x16GB 6800XT | ASUS Zenbook 14 UX425 | iPad Pro 12.9 | iPhone 15 | iMac e2008
-
Narancskoma
tag
Hát nem tudom, nem látok semmi igaz újdonságot a samsungos oneUI-hoz képest.
-
Amikre már most fel lehet tenni azok így akkor Android one készülékek lesznek?
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
Új hozzászólás Aktív témák
ma Két jelentős változást leszámítva. A helyadatokhoz való hozzáférés újragondolása nagyon időszerű volt, a Live Caption pedig hiánypótló.
- Apple iPad Air 6.gen. M2 (2024) 11" 128GB WiFi + Cellular - (Space Gray) - Csak 1db!
- Munkagép Fujitsu Celsius i7-7920hq 16gb ram 256gb SSD Nvidia 4gb dedikált win11
- Eredeti dobozával eladó MOTO E13 2gb 64gb Független
- Vegance Rgd DDR5 Memory 4x16Gb EXPO
- Apple Watch SE 2020 40mm Rose Gold színben extra szíjakkal (Istyleban vásárol)
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest