Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BusinessGuy

    senior tag

    Kuka....
    Gyakorlatilag a Note 10 snapdragonos verziója is elveri lassan feleennyiért. Elég szomorú hogy tájékozódás helyett van aki fontolgatja a megvásárlást ahelyett hogy a samsungot végre pofáraejtenék a vásárlók és kilátásba kerülne a hulladék exynos verziók mellett a VÁLASZTÁSI lehetőség az EU régióban is a snapdragonért....
    És amellett hogy a Note 10+ legalább még nem volt generációs lemaradásban snapdragonos társához képest a Note 20+ exy-snap párosához képest még van pofájuk egy igen druva áremeléshez is.
    Tényleg fel kéne ébredni a fogyasztó társadalomnak ahelyett hogy vakon durva önigazolással ("szerintem semmi baj ezzel a telefonnal blaa blaaa") megvásárolnának minden szart, akkor talán a mobiltelefon gyártók sem lennének évről évre egyre jobban elpofátlanodva....

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz francz'70 #219 üzenetére

    Ne haragudj de ez nettó marhaság ami több sebből vérzik.

    Egyrészt a note 10 féle exynos messze nem szenvedett annyi hátrányt snapdragonos párjával szemben mint az s20/note 20 féle. Így persze ott még nem érzed, ott még nem volt szembetűnő érzékelhető probléma!

    Az exynos 990-el más a helyzet. Gyakorlatilag akadozhat a menü, a sebessége semmi perc alatt a note 10-es snapdragon szintje alá megy, a kamerás képalkotása látványosan gyengébb a snapdragonos társánál, és jelentősen szarabb akkuidővel bír. Itt messze nem arról van szó hogy sanyika aki gamer veszi csak észre.

    Persze aki a fejét a seggében hordja biztos elégedett lesz mert fél millióért telefont vett, de aki egy szemvillanásnyit is tájékozódik és van esze nem veszi meg ezt a szart mert rendesen nevetséges hogy a samsung köpve a fanokat és nagy ívben tojva a visszajelzésekre és vásárlói igényekre pofátlanul árat emelve kiad egy újabb telefont ami ráadásul immár jelentősen szarabb mint az USA-ba kiadott modell mert ott még a snapdragont is továbbfejlesztették míg mi kapjuk ugyan azt a szemetet ami az s20 ultrában volt, ráadásul mindezt az usa durván jobb készülékével szemben drágábban nevetséges akciókkal... Míg az usa-ban amellett hogy a jelentősen jobb készülék jóval olcsóbb, nem egy szaros earbuds-al szórnak meg ha megveszed a telefont...

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz doooo #294 üzenetére

    Aha, azért van tele a net ezzel kapcsolatos tesztekkel. Akksiidőben bő 25%-al marad el, kamerában szintén látványosan elmarad (Az exynosos isocell egyedül gyenge fényviszonyok mellett tud jobbat mindenhol máshol látványosan elvérzik a snapos sony egység ellen), bizony 20 fokkal jobban melegszik és melegen az előző generációs snapdragon (avagy exynos) szintjét sem éri el, mindezt akadozva még menüben is néha.
    Nem ment át semmi tévhitbe, szimplán szar lett a 990. Adják akkor a tudásához mérten jelentősen olcsóbban mint a snapdragonos párját ha már mindenben alulmarad - mert mindenben alulmarad hol kicsit hol jobban.... De nem, sőt még drágább is, ez a válasza a samsungnak az s20 kapcsán felrótt rajongói kritikára- Nesztek ugyan az a szar a note szériába is. Így kell bánni a vásárlókkal. :)
    Ezt csak a vak nem látja.
    Inkább az ilyen butaságokat hagyjuk amivel próbáljuk magyarázni a bizonyítványt. Az exynos évek óta marad el egyre jobban és jobban a snapdragontól,és egyre többen kérik a samsungot hogy legalább a választási lehetőséget adja meg az exynosos régiókba is. Mégis nagy ívben szarnak rá. SŐT mint látható még pofátlan féreg húzásba is belemennek. Az S20 fiaskó után volt pofájuk azt hazudni hogy az s20-as exynos nem lassul be s jó hiába szól ellenük milliónyi teszt és vásárlói vélemény. Eközben az USA megkapja az alapból is sokkal jobban sikerült snapdragon felturbózott változatát a Note szériával nagyon komoly kis akciókkal, addig mit kap az EU és más régiók? Pontosan ugyan azt a szar exynos 990-et ami az S20-nál is már minden téren alulmaradt. Mindezt jóval drágábban mint az Usa Note20 szériája, és kiszúrva az előrendelők szemét egy szaros fülessel....

    Persze nyilván összeesküvés elmélet, de kíváncsi leszek mikor jön a következő szankció az usa-ban a samsung és iphone nyakára erősen rászálló huawei-en túli egyéb gyártók ellen...
    Kissé érdekes hogy pont akkor jöttek a szankciók a hüvely ellen - amik továbbra is kimerítik a bizonyíték nélküli koholt kamuvádakkal történő ellehetetlenítést - amikor már durván ráment a két usa kedvenc - az apple és a samsung - nyakára, és most a samsung nem gyenge akcióval nyal fel a meleg sz*rig az USA ülepében a Note 20 szériával....Nem elég hogy ODA kiadják a rendes Note szériát ami nem csak pár szaros apróságban tér el az S20 szériától szemben az ittenivel, gyakorlatilag az európai ár töredékéért vágják utánad a Note 20 ultrát pláne ha beadod a régi készüléked, mellé egyéb extrákkal (pl 150 dolcsival töltött kredit kártya) amik nem kicsit érnek többet mint a szaros itteni samsung earbuds...Az EU meg kapja az s20 széria szemetét minimális extrával jóval drágábban....

    [ Szerkesztve ]

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz doooo #328 üzenetére

    Lássuk csak...például továbbfejlesztett cpu-t kapott én nem azt ami az s20-ban van?
    Képzeld igen, örülnék ha megint samsungra mehetnék de az s8 óta hátrafelé menetelnek az exynossal évről évre távolodva a snaptól.
    De te csak nyugtatgasd magad azzal hogy nincs nagy lemaradás. Kár hogy cirka minden rendes teszt és user vélemény ellened szól.
    Ráadásul ahogy leírtam az usa nyalást, nézz már utána mennyiért és milyen akciókkal tolják ott a note 20 ultrákat, aztán ha megvan nézd meg ugyan ezt európában...De szerintem kezd felesleges szócséplés lenni ez a beszélgetés mert látványosan nem fogod fel a problémát...

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz francz'70 #418 üzenetére

    A snapdragonos fotós tudása lehet. Az Exynosos már az S20-nál is jóval gyengébb volt, leszámítva a rossz fényviszonyok melletti fotózást. Ha ugyan az az isocell került bele itt sem lesz csoda, pláne ha az usa verzió mellé ebben is a jóval jobb minőségű sony egység került... De még a snapos s20 szériát is verte a Mi 10 pro pláne az exynosos verziókat.
    Nevetséges hogy gyakorlatilag az EU butított telefonokat kapott a samsungtól idén S és Note szériában egyaránt...
    Marad a 12gb ram (amit a büdös életbe nem fogsz kihasználni amíg meglesz ez a telefon egyébként a pro is kapható ennyivel), dual sim (pro is az), bővíthetőség (mire nem elég 256 vagy 512gb?? 2 évnyi videó és képtartalmat egy tucat zenével és egyéb anyagokkal tárolok a jelenlegi szintén 128gb telefonomon és még van cirka 20gb helyem, sosem mentettem le semmit pedig nem árt ) a 120hz (akárcsak a 90) totál gimmick felesleges feature ami drágítja csak a telefonokat mert már nem tudnak mit kitalálni közben se rendes tartalom se semmi nincs rá de legalább szmúúúth a menü (vhoaa ki nem fossa le, komolyan) a 90hz-hez képest pláne nem komoly előny, 60fps (60 fps mi?), dex helyettesíthető.....
    Lényegében a kijelzőméret (+felbontása) és a pen ami a mi 10 pro-tól lényegesebb különbséget ad, meg mondjuk az ip68 ha pancsikolni szeretsz a közel fél millás telefonnal... Cserébe könyvelhető hogy az exynosos note 20 ultra jóval lassabb (pláne ha felmelegszik), látványosan gyengébb fotós képességgel bír (ha megint a gyengébb isocell került az exy mellé), és az akksiideje jelentősen (nagyobb kijelző,nagyobb felbontás,felesleg 120hz és még exynos is) gyengébb. A szaros tollnál kicsit lényegesebb dolgokban erős a mi 10 pro amik jobban befolyásolják a mindennapi használatot....

    De végülis van jó dolog ebben a Note 20 szériában is. Az hogy megjelenés után lejjebb tolják a Note 10 széria árát.. :)
    Ezt a Note (és S) szériát a samsung idén nagyon mellélőtte az EU-ban és szomorú hogy az S20 után annyi gerinc nem szorult beléjük a vásárlók irányába hogy a Note szériát tisztességesen megcsinálják snapdragonnal....

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz Armarm80 #434 üzenetére

    Mint kitartó fórumolvasó és frissen regelt betelt poharú fórumtárstól csak kérdezem, ha ennyire olvasod a fórumot hogy jön ide ez a sok zagyvaság? Hogy jön ide a hüvely a szijajómi a szifon és a többi? Hogy nem tünt fel hogy itt a fórumozóknak a java nem magát a samsungot és a telefonját itéli el, hanem azt a gyakorlatot hogy az USA régión kívül mindenhova egy sokkal gyengébb telefon jutott minden téren elméletileg, mindezt drágábban, és ehhez a gyengébb telefonhoz képest bizony vannak jobb ajánlatok....

    Más: Népek, van már valami érdemibb teszt az EU verzióról? Kicsit meseszerű de olvastam olyat is hogy az s20 ultra-hoz képest jelentősen gyorsabb (játékokban 30+ %), hűvösebb lett és az akksi is pöpec....A kamerát pedig megváltoztatták a 20 ultrához képest (ez mondjuk tény, de komolyabb tesztet erről sem találtam).

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz MultiDoodad #453 üzenetére

    Én ezt láttam melegedéssel kapcsolatban,nem tudom kamu-e gyanús hogy a hő mérése elött mindig vágva van a videó vagyis nincs olyan mérés ami közvetlenül pár perc játék után van.. [link]

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz MultiDoodad #458 üzenetére

    Oké de engem nem érdekel az s20 ultra. Az egy elcseszett telefon. Az érdekel mennyit bírtak javítani rajta hogy ugyan ezzel adták ki a note 20 ultrát.

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz Teal'C #497 üzenetére

    Mondjuk a kamera amellett hogy "csak" 50x állítólag jobb lett pláne hogy az S20 ultra féle 100x kvázi semmire nem volt jó. De jó lenne már egy rendes átfogó teszt.
    A többi viszont gáz....

  • BusinessGuy

    senior tag

    Ezt a trükköt egy Note 20 ultra review alatt láttam, a videókban meggyőző bár az orosz nyelv miatt egy kukkot nem értek belöle. :D
    Viszont linken megkaptam a leírást, nem kell se root se semmi extra, próbálta már valaki (nem note 20 ultrán persze,bár ezen is lassan lehet próbálni,hanem egyéb régebbi exynos telefonon) ?
    Google translate-el egy angol nyelvezetet nem árt rátolni hacsak valaki nem perfekt orosz. :)

    [link]

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz Dr_Senkihazi #600 üzenetére

    Egyik se?
    Egyre több az infó.
    N20 ultra alig mutat túl az s20 ultrán ami minden téren szemét lett az árához képest. Fotóban az s20 ultrát kistestvére megeszi. Akksi idő gyászos. A telefon melegszik. Ebben az árban szerintem eleve elfogadhatatlan hogy megröccenjen, márpedig élőben nyomkorászva simánsikerült mezei menüben kotorászással is röccenteni a készüléket, amint bemelegszik.
    Ezért az árért idén valóban jobb telefonokat lehet kapni, de a tavalyi s10+ is jobb vétel és még spórolsz is.
    A spéci fülesről meg már vannaktesztek, az sem egy durranás,sőt....
    100x zoom meg konkrétan semmit nem ér. Nem hiába vették vissza.

    De te tudod, az exynos miatt nem vártam sokat, de élőben próbálgatva fél órát csak megerősített. Inkább várok én is egy évet hátha jövőre. Röhej ez a telefon ennyi pénzért.

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz ollie #603 üzenetére

    Alig marad el az s20u-tól az megnyugtató...lenne ha az exynosos s20u akkuideje nem lenne gyér...
    És nem néztem el semmit, az illeszkedése miatt az aktív zajszűrése so-so, a hangzása meg totál középszer amit az erős basszussal fednek. Lásd például [link] Arra jó hogy drágán eladd és az árából egy sokkal jobb fülest vegyél aminek aktív zajszűrése lehet nincs de kényelmeseb illeszkedik, jól kizárja ezzel a külvilágot és agyonveri hangzásban a budsot.

    [ Szerkesztve ]

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz foxstudio #618 üzenetére

    400 SORNYI...Amivel egy JÓL KÉPZETT HACKER ha fogja a telefonod tud trükközni, és amit egy frissítéssel javítanak.

    Vs

    Jóval gyengébb teljesítmény, jóval gyengébb akkuidő, jóval nagyobb üzemi hő (ami az élettartamot is nyilván befolyásolja), és gyengébb kamera

    Vagyis a snapdragon dolgot nem véletlenül senki még csak le sem sz*rja....

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz Teal'C #694 üzenetére

    Jövő ilyenkorra 150-180 körül lesz az ára garival hardveraprón, boltban meg 250...
    Szomorú hogy ennyien megveszik ahelyett hogy lett volna eszük és bebuktatják a samsungot többé ne legyenek ilyen pofátlanok. Gyakorlatilag avásárlók tehetnek a pofátlan árakról és az egyéb undorító üzletpolitikákról, mert mindig vakon rámennek mindenre sokan szemet hunyva a problémák fölött.

    Hatalmas csalódás az idei Samsung felhozatal árban,exynos-ban,pofátkanságban, mindenben...

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz poli27 #875 üzenetére

    Az is baj hogy ennyien rámentek a kis esély is hogy legalább jövőre kevésbé lesznek pofátlanok és nem egy butított szériát (exynos,kamera,stb) kapunk nagyjából el is szállt.

Új hozzászólás Aktív témák