Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Mumukuki #79 üzenetére

    Számból vetted ki a szót. Kezemből vetted ki a billentyűzetet. :K

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Mumukuki #79 üzenetére

    Vagy pl. állami cég, ahol fontos ugyan a szoftver a működéshez, de ki ad rá pénzt? És nem az üzemeltetők fognak szopni vele, hanem az ügyfél, mert ott egy vállrándítással el lesz intézve a dolog, hogy nem működik és kész. Kézszéttárásban nagyon jó az állami szektor, legfeljebb egyel többször lesz ilyen. Végül is tényleg örülnünk kell ennek... :)

    [ Szerkesztve ]

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #85 üzenetére

    Pullcsog. ez marhára nem ilyen egyszerű... a közigazgatás nem úgy működik hogy gondolsz egyet és újrairatsz valamit... ráadásul ezek mindíg specifikus programok amik bizonyos speciális dologra íródtak ahhoz hogy valaki újraírja nem mindíg lehet találni szakembert aki azt a konkrét területet ismeri is és ismeri is a régi programot hogy migrálni lehessen adatokat... Ezek olyan rendszerek amiről átlag felhasználó sosem hallott. Komolyan nem értem hogy lehetsz ilyen naív, hogy azt gondolod minden úgy van hogy "áh újraíratom, áh veszek másikat, tartok raktáron ötöt hátha kell" konkrétan még alkatrész raktárad sem lehet... közbeszerzés hallottál róla...? És az állami cégek nem csak Magyarországon működnek így... (Csak egy példa egy szerverbeszerzés 2 év volt mire az igény leadástól végbement és ez csak egy példa).
    Persze mondhatod hogy leszarod de majd ha nem lesz vized mert nem megy a csatornaművek távoli management rendszere mert leállt a szerver és az Flashes ILO meg nem elérhető, vagy bármi ami amúgy háttérben van de szükésges az állami dolgok működéséhez akkor rájössz nem biztos, hogy az Adobe-nak van igaza.
    Úgy érzem a világ sokkal bonyolultabb mint hogy te megértsd.
    Komolyan órákig mesélhetém mi megy itt az miatt mert állami szinten kell mindent eldönteni az egységesítés miatt, olyan pénzekről és szerződésekről van szó hogy egy nyomtatóbeszerzés két év, az igény felméréstől számítva.

    Ha most kitalálnám ,hogy van egy elavult rendszer ami nyugat magyaroszág összes vizfolyásának a vízhozamát, vízszintjét és még ki tudja mennyi szakmai adatot gyűjt újra akarok íratni szerinted mire lenne ebből valami 3-5év minimum az igényfelmerüléstől számítva arról nem beszélve hogy pénzt is kellene rá találni...

    Én írtam arról hogy le fog állni a flash ittenieknek akiket érnit, háli isten ennek nem lesz beláthatalan következménye max tényleg nem megy egy két régi ILÓ vagy honlap amit amúgy senki nem néz már csak az admin :D az is havonta hogy megvan e még. De jövőre a Silverlight miatt viszont aggódom mert azon olyan rendszerek futnak amiket már 5 éve át kellett volna írni de még mindíg nem sikerült.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Mumukuki #89 üzenetére

    Rávilágított már 1000 más is, történt változás? A kórházakban uralkodó orvos / nővér / eszköz / budipapír hiányról még nem hallott senki? De. És történt változás? Naugye... Vagy a mozgólépcsők, liftek a MÁV tulajdonában? Mind áll. Mert nincs rá pénz, akkor jó az úgy is. A mánágerek luxusjutijaira persze van, nem abból fognak lefaragni, hanem az ilyen "faszságokból". Nem fog változni semmi (ahogy az elmúlt 30 - 100 évben se), csak egyel több dolog nem fog működni. Ez tényleg nagy eredmény... :D

    "Ha nem szol nagyot, akkor meg nem is volt problema."

    Akkor az se probléma hogy késnek a vonatok, hiszen hagyják... Mondjuk mit nem? Ez a következmények nélküliség országa, itt mindent hagynak. Akkor lehet hogy semmi probléma sincs itt? Igazi zen buddhizmus, csak le kell mondani a vágyainkról, és boldogok leszünk. Asszem ebben tényleg világelsők vagyunk. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Mumukuki #93 üzenetére

    Lehet hogy nem kritikus a rendszer, csak macerás nélküle. Pl. Szegedre is el lehet jutni Vlagyivosztokon keresztül, de ki akar akkorát kerülni? :)

  • Gargouille

    őstag

    válasz Mumukuki #93 üzenetére

    "Tehat az igeny mar 3-5 evvel ezelott is meg kellett legyen, ha az IT megfelelo szakertelemmel rendelkezik es kepes volt ez a vezetoseg ele tarni. Hiszen kritikus rendszerrol beszelunk."

    Illetve:

    "Szoval kerlek ne a sajat szemetdombodat nezd csak, hanem ertsd meg azon kivul is van elet (ott van csak igazan) , es esetleg legyel nemileg kritikusabb a sajat teruleteddel is, hogy mit rontottatok el vagy tologattatok az elmult evekben ti, mint IT."

    Azért te is kicsit a saját "szemétdombodból" indulsz ki, mert lehet ahol te dolgozol ott tényleg így megy ahogyan a tankönyvben le van írva, de a való életben sokszor a SaGaIn által vázolt állapotok a jellemzők és nem csak az állami oldalon (ott aztán igazán), hanem a KKV szektorban is, sőt még multinál is nem egy helyen.

    Az IT-val kapcsolatos döntéseket nagyon sok esetben nem szakemberek hozzák, nem a szakemberek ajánlása alapján (vagy annak ellenére) és legkevésbé sem a valós szakmai igényeknek megfelelően, hanem egyéb érdekek/szempontok mentén. Elképesztő sztorikat tudnék mesélni, hogy mekkora nevű cégeknél milyen valós belső állapotok uralkodnak, és miféle döntési mechanizmus van. Vezetője, tulajdonosa válogatja persze.

    Valóban van sok tróger IT-s is, de nem minden esetben ez ő saruk. Tudok céget (ismert nagy név) ahol évek alatt nem tudták a vezetőséget meggyőzni például arról, hogy biztonsági mentésük(!) legyen... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • totron

    addikt

    válasz Mumukuki #126 üzenetére

    es szerencsere a fo feladatom mas szemetdombjanak a felturasa mar egy jo ideje
    Hogy láthatsz ebben szerencsét? Én épp ebbe untam bele.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #156 üzenetére

    nem kliensekre...Egy kliensre amit a rendszeradminok használnak. Egy belső VPN el védett hálózaton. Egyesek meg azt nem értik hogy aminek mennie kell annak mennie kell és az fontosabb mint hogy jaj most flash vagy nem flash. Aludni azért tudsz vagy behegeszted éjjelre a bejárati ajtót?

    Egyet kell tudomásul venni soha nem lesz 100% os védelem, mindíg lesz min rugózni. Mindíg lesz olyan szerver vagy szolgáltatás ami nem felel meg a legmagasabb biztonságnak és le kellene állítani nem nem lehet mert nincs helyette semmi, mert nincs végtelen pénz hogy csettintek és holnapra itt van a legeslegújabb szerver meg szoftver meg szupport meg ami még szemszájnak ingere.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #159 üzenetére

    Nem nem olyan mert az előírás azt írja elő legyen kamera van kamera. A vendéglős sem fogja megvenni az 5 milliós jégkockagyártós szipiszupi hűtőt hanem amit akcióban épp kap a Mediaban.

    Amúgy abba is belekötött valaki hogy "hülye aki ilyet vesz" nem nem hülye csak erre van pénze. Nem tudom itt a fórumtársak hol élnek de Magyarországon azt veszed meg amire futja és szükésges nem amit a szemedszád megkíván.

    Egyesek annyira túl lihegik az IT biztonságot hogy elolvasnak egy sérülékenységi hírt (mint pl Spectre meltdown ) és rohannak a főnökhöz hogy: "azonnal le kell cserélni mindent mert nem biztonságos " Fontos a biztonság de helyén kell kezelni ezeket a dolgokat.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #163 üzenetére

    Egy szóval sem állítottam hogy nem lehet megkerülni vagy megoldani a problémát, mindíg van kiskapu, nyilván nekem is eszembe jutott a fenti megoldás,
    Itt arról van szó, csak arról ment vita hogy megint feleslegesen nehezítettek a munkánkon. Mert egyszerűen még nem lehet eltüntetni a világból a flasht mert túl sok helyen van még használatban. Így csak felesleges visszaélés a piaci hatalommal amit az Adobe csinál, így csak kicsesznek egy csomó emberrel, akiknek rengeteg plusz munkája lesz, kiskaput keresni az IBSZekben vagy megoldásokat amik nincsenek kizárva.

    tiobe: Nem ti nagyítjátok fel a veszélyt a valóságosnál sokkal nagyobbra hogy igazoljátok az Adobe lépését.

    qualistrom: IBSZ azt is kimondja milyen böngésző telepíthető. Meg ha gépekről magától trölődik csak a virtualizáció marad vagy egy még régebbu flash. De mivel az adobe a honlapról is törölte, ráadásul régóta netinstallos volt ezért nehezebb is beszerezni illetve ha máshonnan szerzed be ott van a veszély hogy buherált.

    De ismétlem soha nem állítottam hogy nem fogom tudni megoldani csak hogy az adobe részéről egy szemét lépés volt úgy ahogy meglépte és ez a lényeg. Nem megoldási javaslatokat kértem. Csak sokan értetlenkedek hogy egyáltalán mért probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #172 üzenetére

    Tipikus csak a sérülékenységekről szajkózni tudó fennhéjjázó megszólalás... Ez megint semmi más mint hogy a saját fontosságodat bizonygatod. Amíg nem voltak ilyen okoskodó megmondóemberek addig is üzemeltek ám a rendszerek 25évig flash mellet is. És nem dőlt össze a világ sem, nem kerültek veszélybe emberek Amúgy meg nem ismered a viszonyokat... nagyon könnyű ítélkezni... Lehet idejönni dolgozni és bemenni az igazgatóhoz verni a tamtamot a sérülékenységek miatt... kiváncsi lennék mi lenne a vége... Vagy Írj a kormánybiztos vagy államtitkár úrnak hogy rosszul írta meg az IBSZ-t Szabályzatot könnyű ám írni a betartáshoz viszont pénz kell meg ember.
    IBSZ-be beleírni bármit lehet de pénzt persze nem ad rá senki. Meg nagyon könnyű ráfogni mindíg az üzemeltetőre hogy ő hibás... Amíg napi szinten kell vezetőkkel arról vitatkozni miért bajos hogy kiírja a jelszavát a monitor sarkára vagy a billentyűzet alá addig hadd ne flash meg IT legyen a hibás... Hibát keresni meg bűnbakot keresni könnyű. De továbbra is állítom hogy semmi gond nem volt az utóbbi években abból ahogy lehetett használni a flasht, Felhasználóknak amúgy sem volt telepítve csak akiknek a munkájához kellet.
    Légyszives idézél egyetlen cikket vagy nagy volumenü estet az utóbbi 5 évből ahol bizonyíthatóan a flash sérülékenysége miatt történt adatvesztés... vagy lopás
    Ameddig az adatvesztések 95% elhagyott jelszavak meg hanyag felhasználók és zero day zsarolóvírusok miatt volt az utóbbi időben addig nem az üzemeltetőben kellene a hibát keresni.
    Nincs olyan rendszer állítom az egész közigazgatásban ahol ne találnék én is kapásból olyan területet ahol lehetne szogrítani a biztonságon. De ez legkönnyebb más munkájában hibát keresni úgy hogy nem is ő szabja meg mivel és hogyan dolgozik.
    Amíg egy felhasználónak az gondot okoz hogy a különböző jelszavakban eligazodjon és 6ot kell neki megjegyezni mindíg is lesznek problémák. Ameddig az ágazatban nem lesz annyi pénz mint a versenyszférában, ameddig szakemberhiány van és mindenki kívülről okoskodik addig mindíg is a rendelkezésre állás lesz az első és után jön az hogy na az meg van mit tudok kivédeni a sérülékenységekből ami a legégetőbb és hogy tudok kockázatokkal arányos védelmet létrehozni szoros költségkereten belül. Mert a védelemnél ez a lényeg nem a maximalizmus. Ameddig több tucat külső céggel is kapcsolat kell tartani melyek még jobban leszarják a biztonságot és naponta kell harcolni a rugalmatlanságuk ellen addig valami mindíg sérülni fog.
    A mi rendszerünk a lehetőségekhez képest elég jó pénzt meg senki nem ad... amíg 10 éves laptopokat meg gépparkot kell üzemeltetni (szoftverparkról nem is beszélve) raktárkészlet nélkül addig ne engem állíts falhoz, ne engem nevezz hozzá nem értőnek pls... Mindíg is szemelőtt tartottam a biztonságot és ha lehetett fel si szólaltam mellette de az hogy működjenek a dolgok és mennyen a munka fontosabb. Milliárdok hiányoznak az ágazatból és IT szektorból gyere és nézz körül, utána kritzálj, de tedd mellé a költségvetést is...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #190 üzenetére

    Nem kértem megoldási javaslatokat. Az egész onnan indul hogy nem értek egyet az Adobe ilyen módon történő diktálásával. Erre elkezdtetek azzal jönni hogy biztos nem értek a munkámhoz...

    A többiekenek pedig üzenek, hogy részben az otthagyom a szart a többieknek mentalitás miatt is tart itt az ország meg a közigazgatás. Mert alig maradt szakember az államigazgatásban. Pedig ezek olyan dolgok, szakterületek amiket a nagytöbbség meg a kormány is csak akkor vesz észre, hogy szükséges amikor baj van. Ha nem kéne néha nekem is vitát folytatnom arról amikor valami biztonsági szigorítást kell bevezetni hogy igen is szükségesek akkor talán könyebb lenne. De mikor az a válsz jön vezetéstől hogy tudja hogy gáz van de nincs pénz eszközbeszerzésre akkor szerintetek az a felelősség teljes lépés ha felmondok? Valakinek úgyis meg kell csinálni a feladatokat.
    Persze nehéz úgy érvelni apróbb biztonsági szigorítások mellett hogy közben az külföldi társcég titkostítatlan Ftp-n cserélteti az adatokat. Ilyenkor az az érzésem hogy harmadik lakat felhelyezése mellet érvelek mikor tárva nyitva az ablak. Vagy épp Zoomon akarja tartani a konferenciát mert az ingyenes, hiába írjuk hogy nálunk az policyból tiltott. Ez nem egy bank ahol az IT diktál, itt sajnos nekünk kell alkalmazkodni és van amikor a észszerűség és ügymenet miatt engednünk kell, vagy megkeresni a kiskapukat (amiknek amúgy nem vagyok híve).

    pcsullog: idézet abból amit linkeltél: "The emails included a .rar compressed file attachment which contained a Word document, the vulnerability, and the payload. If the .rar file is unpacked and the document opened..." Szóval egy normális emaileket is vizsgáló vírusvédelmi rendszerrel és megfelelően oktatott felhasználóbázissal ezt meg lehet előzni. A fő probléma ha ez bekövetkezik nem a flash, hanem a hülye felhasználó illetve a hiányos aktív vírusvédelem és spamszűrő rendszer.

    Csak egy kérdés szerinted mi lesz az IT biztonság jövője? Szerintem amit ma biztonságosnak gondolunk arról 10-20-30 év múlva úgyis kiderül hogy nem az. Meddig lehet srófolni ezeket a dolgokat mert most már lassan a felhasználó hátsójában is kamera van azt figyelve hogy nem akar e kárt okozni. Holott 20év alatt míg ott dolgozott egyszer sem okozott. Azt tudod hogy egy pszihológus által megvizsált IT seces csoport 80% a mutatott paranoid viselkedés jegyeket?

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Mumukuki #238 üzenetére

    Leírják, megy a fiók aljára, probléma megoldva. Ugyanilyen jól megoldották a wc papír hiányt a kórházakban is. Örüljön az ember ha a csap működik, legalább ki tudja mosni kézzel...

    Én se szeretem a flasht, de azért hagyhatták volna kifutni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Mumukuki #245 üzenetére

    A kifutás azt jelenti hogy simán csak nem fejlesztik tovább. Ehelyett most begyűjtik, nehogy túlélő maradjon.

Új hozzászólás Aktív témák