Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz kraftxld #1 üzenetére

    És akkor még egy rakás soho router, switch stb. eszközről nem is szólva, amiket kizárólag flash alapú web felületen lehet csak konfigolni. Ott még csak opció sincs, hogy frissítsd :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz strogov #17 üzenetére

    Ez azért nem ilyen egyszerű kérdés, rémlik, hogy pályafutásom során nem csak routerből láttam ilyet (asszem Fortinet, CISCO is volt ilyen meg tán ASUS is), találkoztam NAS-al, IP telefonnal, nyomtatóval,UPS-el, média eszközzel is aminek szintén flash alapú volt a kezelőfelülete. Most egyéb drága speciális eszközökről (nyomdagép, vezérlők stb.) nem is szólva.

    Meg hát router-t sem csak internet elérésre lehet ám használni, például nekem is van itthon 4 vagy 5 olyan router ami sosem lát netet, csak teszt környezet felépítéséhez vannak használva (igaz, nem flash alapúak). :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Armagedown #25 üzenetére

    Azt azért érdemes lenne elfogadnod, hogy nem minden esetben van megoldás hiába keresed, vagy csak aránytalan költségekkel. Nyilván nem a 6ezer forintos soho router lesz a legnagyobb gond. Abban SaGaIn kollégának teljesen igaza van, hogy ez a megoldás így ebben a formában eléggé baltával lett kifaragva.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz lezso6 #83 üzenetére

    Legjobb tudomásom szerint az Adobe flash az nem egy szolgáltatás. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Mumukuki #93 üzenetére

    "Tehat az igeny mar 3-5 evvel ezelott is meg kellett legyen, ha az IT megfelelo szakertelemmel rendelkezik es kepes volt ez a vezetoseg ele tarni. Hiszen kritikus rendszerrol beszelunk."

    Illetve:

    "Szoval kerlek ne a sajat szemetdombodat nezd csak, hanem ertsd meg azon kivul is van elet (ott van csak igazan) , es esetleg legyel nemileg kritikusabb a sajat teruleteddel is, hogy mit rontottatok el vagy tologattatok az elmult evekben ti, mint IT."

    Azért te is kicsit a saját "szemétdombodból" indulsz ki, mert lehet ahol te dolgozol ott tényleg így megy ahogyan a tankönyvben le van írva, de a való életben sokszor a SaGaIn által vázolt állapotok a jellemzők és nem csak az állami oldalon (ott aztán igazán), hanem a KKV szektorban is, sőt még multinál is nem egy helyen.

    Az IT-val kapcsolatos döntéseket nagyon sok esetben nem szakemberek hozzák, nem a szakemberek ajánlása alapján (vagy annak ellenére) és legkevésbé sem a valós szakmai igényeknek megfelelően, hanem egyéb érdekek/szempontok mentén. Elképesztő sztorikat tudnék mesélni, hogy mekkora nevű cégeknél milyen valós belső állapotok uralkodnak, és miféle döntési mechanizmus van. Vezetője, tulajdonosa válogatja persze.

    Valóban van sok tróger IT-s is, de nem minden esetben ez ő saruk. Tudok céget (ismert nagy név) ahol évek alatt nem tudták a vezetőséget meggyőzni például arról, hogy biztonsági mentésük(!) legyen... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz lezso6 #103 üzenetére

    Azért érzed a különbséget aközött, hogy befejezni valaminek a gyártását, vagy bezúzni mindent amit eddig gyártottam. Félre ne érts, rühelltem a flasht és nem hullajtok könnyeket érte, de azért mert nekem személy szerint nem okoz gondot, még megértem, hogy másoknak igen. ;)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Pingüino #251 üzenetére

    "Eleve miért használ valaki olyan programokat, amik már évek óta nincsenek fejlesztve? Agyrém. Még ha nem is jelentene önmagában biztonsági kockázatot a flash, akkor is egy több éve nem frissülő programban lazán kerülhetnek elő olyan problémák, amit már senki nem fog kijavítani. Hányan érvelnek itt PH fórumon pl. azzal, hogy szervereknél azért nem váltanak tömegesen AMD konfigokra, mert nincs meg a support. És akkor jöttök egy ilyennel, hogy több éve nem frissített programot használtok, és mekkora érvágás, hogy most le kell cserélni. Már bocs, de ez a legalja hozzáállás."

    Ez azért elég lenéző / lekezelő hangnem. Csak egy példát mondok (és ne kezdj el a példán lovagolni), mondjuk azért használnak, mert például tízen éve költségesen lefejlesztették valakivel a programot adott feladatra és mondjuk adatokat kezelnek vele és az évek alatt tetemes mennyiségű adat került bele, amivel folyamatosan dolgozniuk kell. Mivel nem értenek hozzá, így maguk nem tudják "újraírni", az eredeti fejlesztőt már elcsapta a villamos, aki anno értett hozzá a cégnél az már rég külföldön él, akitől meg ajánlatot kértek rá az elmúlt 3 évben, az olyan árat adott amit nem tudnak kigazdálkodni. Egy multi esetében az ilyen helyzet nem kérdés, van rá elég pénz, paripa, fegyver, hozzáértés stb. De egy kis KKV simán meg van lőve. Használni meg kénytelen mert ez a munkaeszköze... de ez persze csak egy fiktív példa, ezer olyan szcenáriót lehetne mondani a való életből, amikor valaki történeti okokból benne ragad egy ilyen ügyben. Nem csak a flash-el volt persze ilyesmi, csak itt egy elég értelmetlen önkényes döntés miatt történik.

    Felhasználói oldalról nézve ez az eljárás, ahogyan az Adobe ezt "kivezette", hát hogy is fogalmazzak, nem volt túl elegáns, akárcsak a legaljázásod. Legalábbis nehezen érthető, hogy még tapsolsz is hozzá.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Pingüino #264 üzenetére

    Nem volt célom meggyőzni, csupán árnyalni szerettem volna a képet és esetleg kicsit több belátást javasolni.

    A konkrét példa szóra sem érdemes, viszont attól, hogy vannak jól menő KKV-k is akik valóban értelmetlenül szórják a pénzt, vannak olyan kis cégek is, ahol tényleg komoly kiadást jelent akár egy új notebook beszerzése vagy egy szoftver licenc megvásárlása. Lehet te nem láttál még ilyet, de ettől még léteznek és nem is kevesen. Nekünk is van sok ilyen ügyfelünk a nagyobbak mellett. Ez nem egyszerűen "gyávaság" vagy "lustaság" kérdése. Az, hogy összemosod az egészet és általánosságban csuklóból lekutyázol mindenkit, az elég degradáló. Olyan mintha azt mondanád, hogy nincsenek szegények az országban mert az átlagfizetés alapján mindenkinek elég pénz jut. Pedig az átlag pont abból jön össze, hogy van akinek nagyon sok van és van akinek nagyon kevés. Na most itt pont azokról van szó akiknek nagyon kevés van...

    Az Adobe-nak pont ugyanannyiból tartott volna szimplán elengedni a Flash kezét, mint letiltani. Ez szimplán csak döntés kérdése volt. Sokan mások is megtették már előttük, kis túlzással mondhatni ez a bevett gyakorlat a szakmában. Szerintem értelmes ember nem tapsol egy ilyen döntésnek, mint amit most az Adobe meghozott.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Pingüino #293 üzenetére

    Pedig milyen szép lett volna ha az XP-t is így nyírta volna ki az MS, mint most a flash-t az Adobe. Na akkor legalább nem lennének már működő XP-k. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Pingüino #298 üzenetére

    Objektíven: Valóban más a kettő, csupán analógiának szántam a következmények tekintetében. Nevezetesen, hogy a többségnek nem okozott volna áthidalhatatlan nehézséget, de azért kétség kívül lettek volna akiknek nem kis bosszúságot okozna. Elvonatkoztatva a jogi részétől, felhasználói oldalról azért sokkal emberibb megoldás ez.

    Szubjektíven: Nem mondom, hogy nem értelek meg, de én inkább minden szempontból versenyképesebb alternatívát nyújtanék és akkor magától menne a levesbe. Bár ez már inkább szemlélet kérdése, de szerintem egy értéktelenség meghaladásának a helyes útja nem az elpusztítása, hanem az ha csinálunk olyat ami értékesebb, jobb, szerethetőbb.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák