Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mumukuki

    aktív tag

    válasz SaGaIn #158 üzenetére

    "nem kliensekre...Egy kliensre amit a rendszeradminok használnak. Egy belső VPN el védett hálózaton."

    Az eredeti problema az volt (es a cikkben is ez van) hogy _globalisan_ kinyirjak a flasht, tehat a _kliensekrol_ globalisan kb eltunik vegre ez a daganat.
    A peldadnal, pont ezt irtam, hogy kell egy adott feladatra fenntartott VM ahol van mondjuk regi bongeszo, flash player, amit csak es kizarolag az adott feladatra hasznalnak, akkor ez rendben van. De arrol nincs net eleres, sem mas nem az adott feladatra valo hasznalat, stb...
    De ne en oldjam mar meg a te problemadat is. Ezert normal esetben fizetest kapok. :)

    "Egyesek meg azt nem értik hogy aminek mennie kell annak mennie kell és az fontosabb mint hogy jaj most flash vagy nem flash. Aludni azért tudsz vagy behegeszted éjjelre a bejárati ajtót?"
    Ez nem arrol szol, hogy mennie kell es kesz. Szinte nem nagyon talalkoztam olyan esettel ahol uzemeltetoi oldalon csak panaszkodas ment tenyleges megoldasi javaslatok helyett, es ne lehetett volna relativ onnyen olyan megoldast talalni, hogy az adott kockazati szintet ne lehetett volna jelentosen csokkenteni. Ezek raadasul a legtobb esetben nem penz kerdesek.

    "Egyet kell tudomásul venni soha nem lesz 100% os védelem, mindíg lesz min rugózni. Mindíg lesz olyan szerver vagy szolgáltatás ami nem felel meg a legmagasabb biztonságnak és le kellene állítani nem nem lehet mert nincs helyette semmi, mert nincs végtelen pénz hogy csettintek és holnapra itt van a legeslegújabb szerver meg szoftver meg szupport meg ami még szemszájnak ingere."
    Mivel ebben dolgozok napi szintem igy hidd el tisztaban vagyok mi fan terem a security. ;) Az viszont teny, hogy az adott kornyezet biztonsagi eretsegi szinteje nem a penzen mulik.

    Elhizem hogy tre helyen dolgozol, es sokszor lehetetlennek tunik atverni valamit a vezetosegen, de eddig egy olyan dolgot nem lattunk meg aol leirtad volna, hogy kiprobaltuk ezt vagy ezt es ez eert meg ezert nem volt jo. Csak siras megy.

Új hozzászólás Aktív témák