Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Mumukuki #190 üzenetére

    Nem kértem megoldási javaslatokat. Az egész onnan indul hogy nem értek egyet az Adobe ilyen módon történő diktálásával. Erre elkezdtetek azzal jönni hogy biztos nem értek a munkámhoz...

    A többiekenek pedig üzenek, hogy részben az otthagyom a szart a többieknek mentalitás miatt is tart itt az ország meg a közigazgatás. Mert alig maradt szakember az államigazgatásban. Pedig ezek olyan dolgok, szakterületek amiket a nagytöbbség meg a kormány is csak akkor vesz észre, hogy szükséges amikor baj van. Ha nem kéne néha nekem is vitát folytatnom arról amikor valami biztonsági szigorítást kell bevezetni hogy igen is szükségesek akkor talán könyebb lenne. De mikor az a válsz jön vezetéstől hogy tudja hogy gáz van de nincs pénz eszközbeszerzésre akkor szerintetek az a felelősség teljes lépés ha felmondok? Valakinek úgyis meg kell csinálni a feladatokat.
    Persze nehéz úgy érvelni apróbb biztonsági szigorítások mellett hogy közben az külföldi társcég titkostítatlan Ftp-n cserélteti az adatokat. Ilyenkor az az érzésem hogy harmadik lakat felhelyezése mellet érvelek mikor tárva nyitva az ablak. Vagy épp Zoomon akarja tartani a konferenciát mert az ingyenes, hiába írjuk hogy nálunk az policyból tiltott. Ez nem egy bank ahol az IT diktál, itt sajnos nekünk kell alkalmazkodni és van amikor a észszerűség és ügymenet miatt engednünk kell, vagy megkeresni a kiskapukat (amiknek amúgy nem vagyok híve).

    pcsullog: idézet abból amit linkeltél: "The emails included a .rar compressed file attachment which contained a Word document, the vulnerability, and the payload. If the .rar file is unpacked and the document opened..." Szóval egy normális emaileket is vizsgáló vírusvédelmi rendszerrel és megfelelően oktatott felhasználóbázissal ezt meg lehet előzni. A fő probléma ha ez bekövetkezik nem a flash, hanem a hülye felhasználó illetve a hiányos aktív vírusvédelem és spamszűrő rendszer.

    Csak egy kérdés szerinted mi lesz az IT biztonság jövője? Szerintem amit ma biztonságosnak gondolunk arról 10-20-30 év múlva úgyis kiderül hogy nem az. Meddig lehet srófolni ezeket a dolgokat mert most már lassan a felhasználó hátsójában is kamera van azt figyelve hogy nem akar e kárt okozni. Holott 20év alatt míg ott dolgozott egyszer sem okozott. Azt tudod hogy egy pszihológus által megvizsált IT seces csoport 80% a mutatott paranoid viselkedés jegyeket?

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák