Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz .bableWes #5 üzenetére

    Szerintem is szánalom a helyzet, de be kell látni, hogy jelenleg nincs olyan gyártó, akinek érdeke lenne egy újabb generációs akkut felhasználni vagy terveztetni, hisz a mostaniakat is lehet még használni, igaz csak pár óra erejéig. Viszont nem lehetne nagyot szakítani például azzal, ha mondjuk egy alkohollal működő akkus telefont nem engednének fel a repülőre. De számháborút se lehetne velük folytatni, mert a 2x2 GHz-re egy laikus is felkapja a fejét és ámul, miközben elfelejti vagy nem is tudja, hogy optimalizációval negyed ekkora teljesítmény is csodákra lenne képes.
    Ezen kívül ezeket már játékokra és agyonanimált, idegesítően kicsicsázott menürendszerekre tervezik, aminél már ahhoz komoly számítási teljesítmény kell, hogy belépj a főmenübe. Ez mondjuk indokolná a jobb akkut, de mint mondtam, amíg el nem érik a li-ion és li-polymer akkuk képességeinek határát, addig nem jön új generáció, mert ezt olcsóbb eladni, mint újat fejlesztetni vagy pénzt áldozni egy már létező új technológia alkalmazására.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz z0d1AK #12 üzenetére

    Ez mind igaz. Épp emiatt kéne az akkuknál is időről-időre újabb generációkat alkotni, követve az egyéb hardverek gyors fejlődését.
    Megnéztem, a 3310-ben például egy 1000 mAh-s li-ion akku volt. Ez a technológia azóta alig fejlődött, magyarul még mindig ezek az akkuk vannak azokban a telefonokban, amikbe azóta egy számítógépet zsúfolnak.
    Mellesleg a csúcs-notebookok se bírják tovább, mint egy csúcstelefon, talán még addig se, 3-4-5 óra alatt teljesen lemerülnek, ennél jobb üzemidővel rendelkezők már mind alacsonyabb kategóriába sorolandók, akárcsak a telefonok esetében, csak mások az árak, a telefonok összességében is sokkal olcsóbbak.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák