- Yettel topik
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Magisk
- Telekom mobilszolgáltatások
- Folyamatos vérnyomásmérést kínál a Huawei Watch D2
- Milyen okostelefont vegyek?
- Olasz webshop szivárogtat Honor Magic7 árakat
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
Új hozzászólás Aktív témák
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #791 üzenetére
Mondjuk személy szerint fogyasztok tejterméket, keto miatt tejet nem (egyszerűen nem éri meg), de tejszínt, sajtokat és túrót igen.
túrúról jut eszembe, ebből találtál olyat, ami nem ilyen félzsíros vagy light?
az összes, amit láttam abban a 100g-ból kb. 7g volt a zsír vagy még annyi se -
mephi666
nagyúr
májkrémből el tudok csemegézni egy családi kiszerelésűt én is kiskanállal, mintha puding lenne (kenyérre meg képes vagyok kenni olyan vastagon, mint a kenyérszelet)
"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris
-
nbg
senior tag
Konkretan kanallal...
Neha, amikor betolok valami lowcarb kenyeret, akkor rendeltetes szeruen, arra kenve - de ilyen eleg ritkan van.
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #791 üzenetére
Amúgy belegondolva szerintem egy átlag ember étrendje tuti nem hozza az 1000mg kálciumot, azért a 150g sajt napi betolása se általános szerintem, se a ~liter tej megivása. 500mg már esélyesebb, de egy átlagos "müzli - rántotthús krumplival - felvágott kenyérrel" étrend azt se hozza ha jól számolom.
pont erre utaltam én is a korábbi hozzászólásomban, meg ezért kérdeztem is vissza, hogy mit csinál nem ketón
-
nbg
senior tag
Etrenddel kapcsolatban, csak ugy nagy altalanossagban:
munkanapokon, ebedre, cegnel mindig talalok valamit: salatabar, valami hus es/vagy sajt hozza, ha keto-barat, akkor leves is.
Vacsorara altalaban hideget eszek: felvagottak, kolbaszok, szalonna, sok sajt, neha tojas, toportyu(krem), majkrem, szokoevenkent valami low-carb kenyer.
Hetvegen (es neha hetkoznap este is) evszaktol fuggetlenul grillezek, esetleg fozocskezek valamit.
A reggeli nalam ketotol fuggetlenul mar tizenpar eve kimarad, valahogy nincs ra igenyem.Etrendkiegeszito jelleggel multivitamin mellett ezt fogyasztom, napi 9 grammot:
Igy teljesen jol elvagyok, hianybetegsegek jelet nem tapasztalom, verkepem, ertekeim rendben.
(Es yeeeee, ma reggelre vegre becsusztam 90 kilo ala, mar csak nem egesz 5 kilonyira a megcelzott suly... )
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
Cathfaern
nagyúr
Tojást meg a marhát nem is úgy gondoltam, hogy abból megoldani a napi kálcium bevitelt, hanem hogy sok mindenben van kálcium, és azért ezek összeadódnak.
Amúgy szigorú ketónál 20g / nap nettó ch, de elvileg 40-50g-ig fel lehet menni úgy, hogy még ketózisban van az ember (illetve egyénfüggően és keto-adaptáltságfüggően ez lehet magasabb is).Amúgy találtam még pár jó forrást:
Mandula, 100g-ban 270mg, 9g ch
Szezámmag, 100g-ban 975mg, 12g ch (vagy kicsit emberibb mértékegység: 1 teáskanálban 88mg, 1g ch)Mondjuk személy szerint fogyasztok tejterméket, keto miatt tejet nem (egyszerűen nem éri meg), de tejszínt, sajtokat és túrót igen. Ugye keménysajtok laktóztartalma minimális (nagy marketingérzékkel kiadják a "laktózmentes trappistát", csak az a poén, hogy a simában is pont annyi a laktóz), tehát ha a laktózt nevezzük meg "bűnösnek" a tejtermékekben, akkor az nyugodtan fogyasztható.
De azért valahol elgondolkoztató, hogy ha "kizárólag" tejtermékből tudja az ember fedezni a kálcium szükségletét, akkor hogy élte túl amíg nem háziasította a tehenet Mert megnézve zöldségeket, egyikben sincs igazán sok kálcium, szóját leszámítva.
Plusz ugye ott a szigorú zerocarb vonal (hús és víz), elvileg ott is egészségesek az emberek, igaz ilyen téren sajnos tényleg nincs kutatás, és több évtizedes tapasztalat is csak egy-egy esetben.Amúgy belegondolva szerintem egy átlag ember étrendje tuti nem hozza az 1000mg kálciumot, azért a 150g sajt napi betolása se általános szerintem, se a ~liter tej megivása. 500mg már esélyesebb, de egy átlagos "müzli - rántotthús krumplival - felvágott kenyérrel" étrend azt se hozza ha jól számolom.
-
Lortech
addikt
Olajos magvak nagyon jók ásványi anyagokra, nálam a mandula jól bevált és snacknek is kiváló (kalcium és magnézium is sok van benne), de jó a lenmag is. Vagy pl. ott van az olívabogyó (zöld), amit büntetlenül lehet enni, az is jó kalcium forrás.
Thank you to god for making me an atheist
-
válasz Cathfaern #788 üzenetére
Kalciumból napi 1000 mg a hivatalos ajánlás, Szendi szerint ~500? Most maradjunk az 1000mg-nál, amihez az alábbi mennyiséget kellene megenni naponta.
Spenót: 1kg-ot kellene enni, amivel 14g szénhidrát is jön. Nagy mennyiségű fogyasztásánál nem probléma az oxalát?
Brokkoli: 2kg / 80g ch (Ketónál napi 20g ch a max?)
Tojás: napi 33 db / 7g ch
Marhahús: több mint 3 Kg-ot kellene enni belőle naponta. A marhahús általában drágább és nehezebben beszerezhető. Milyen marhahúsban van 30mg? Mert ennél én csak kevesebbet találtam.
Szardínia: 25dkg, ez még rendben is volna. A lidlben kapni kilós fagyasztott sprotnit, nem sokkal kevesebb benn a kalcium (280mg)Mák: 100g 1438mg kalcium, 28g br. ch, 20g rost. Mákból napi 70g-ot kellene enni, amiben ha jól számolom 5,5 a nettó ch?
Trappista sajt: 100g 650mg kálcium, ~0g ch, napi 150g mennyiséget kellene enni.
Kombinálva a fentieket - a sajtot nem számolva - összejöhet úgy a napi 500mg, hogy nem bolondul meg az ember a mennyiségektől? És ez még csak a kálcium.
Én kíváncsi lennék egy átlagos heti ketós étrendre.
-
Cathfaern
nagyúr
Keto kompatibilis zöldségek:
100g spenót 99mg kálcium, 1,4g netto ch
100g brokkoli 50mg kálcium, 4g netto chNem zöldségek:
1 tojás 30mg kálcium, 0,2g netto ch
100g marhahús 30mg kálcium, 0g netto ch
100g szardínia 382mg kálcium, 0g netto chSzóval megoldható tejtermékek nélkül is
-
tlac
nagyúr
És úgy általában a ketogén diétánál, hogy kerülitek el a hiánybetegségeket? Úgy gondoljátok nincs is, mert a jól összeválogatott ételek mindent tartalmaznak vagy tablettákat szedtek?
hogy kerülöd el nem ketogén diétán?
ugyanúgy lehetnek hiánybetegségek a szokásos étkezéssel is
és mivel aki ketogénezik sokkal tudatosabban eszik, én arra fogadnék, hogy kevesebb eséllyel lesznek hiánybetegségeik, mint a lakosság többi részének, aki csak úgy eszik valamitegyébként én nem ketogénezek, de szedek vitaminokat
van többféle is, általában azt veszem meg, ami akciós vagy legolcsóbb vagy épp ami vitamintartalom alapján szimpatikus
napon belül sem mindig ugyanakkor szedem be, plusz nem is mindig ugyanazokatnekem ez a stratégiám erre, hogy jó lefedettséget érjek el
a véletlenszerűség miatt a szervezetem sem kapja meg azt a luxust, hogy hozzászokjon egy adott termékhez -
Az olyan étrendeknél, amelyek kizárnak valamely ételeket valahogy pótolni kell a kizárás miatt kieső tápanyagokat.
Te ugye kizártad a tejet és tejtermékeket, illetve a szénhidrát és ezzel a növényi táplálék is korlátozva van. Emiatt megjelent nálam a kérdőjel, hogy te hogy oldod meg a kalcium bevitelt.
És úgy általában a ketogén diétánál, hogy kerülitek el a hiánybetegségeket? Úgy gondoljátok nincs is, mert a jól összeválogatott ételek mindent tartalmaznak vagy tablettákat szedtek?
-
-
anda64
csendes tag
Egyébként vannak ennél hosszabbak is, pl. a harcos étrend: 23 óra böjt, 1 órás étkezési ablak. A böjt ideje alatt itt megengedett némi nassolás, ha jól emlékszem, zöldség és gyümölcs, talán magok is. Nem olvastam végig a könyvet, mert végül nem volt "szimpatikus". De olvastam angol oldalon több verziót, pl. 19/5 és 20/4-et. Azok szerint csak kalóriamentes italok fogyaszthatóak a böjt ideje alatt.
-
anda64
csendes tag
Igazából még nem álltam át, hanem fokozatosan emeltem a böjtös idő hosszát, 13 óra volt, amikor abbahagytam. (Amúgy nőknek 14 óra ajánlott.) Közben egyfolytában olvasok, ahogy van egy kis időm, és mindenhol az köszön vissza,hogy inzulinrezisztencia (IR) esetén a napjában 5 vagy akár többszöri étkezés ajánlott. Akár szénhidrátos étrendet tart valaki, akár ketogént kezd. Nem tudtam, hogy nekem IR-em van, csak most nyilvánultak meg a tünetek olyan erőteljesen, hogy utánanézzek, mi bajom lehet.
Ismerem, amit linkeltél, köszi. Érdekes dolgok vannak az oldalán. -
Cathfaern
nagyúr
Igazabol mar hivatalos egeszsegugyi ajanlasok se ajanljak a tejtermekeket, mint jo kalcium forras, lasd pl: [link]
Amugy beleolvasgattam par cikkbe az oldalakon amit linkeltel, nekem nem igazan tunnek hitelesnek. En se vagyok "Szendi-hivo", de ezek az oldalak inkabb tunnek "anti-hype" oldalaknak, mint tudomanyos megkozelitesu cikkeknek.
-
anda64
csendes tag
Bocs a rövidítésekért, úgy emlékszem, már volt szó ezekről itt a fórumon, és így egyszerűbb volt leírni. IF: Intermittent Fasting. Magyarul több fordítása van: időszakos /szakaszos /átmeneti böjt. ESE: Eat Stop Eat. 24 óra böjt (alvásidőt is beleértve) hetente egyszer vagy kétszer. 16/8: Napi böjt 16 óra (alvást is beleértve), 8 óra áll rendelkezésre étkezésre.
-
-
anda64
csendes tag
Elikezdtem egy160 gr-os IR diétát, úgy tűnik,hogy ez most segített. A fejfájás, ami már napok óta tartott, délutánra elmúlt. Hőhullámok ritkábbak, és rögtön beveszek egy-két csipetnyi szőlőcukrot (bízom benne, hogy ilyen adagban nem nyomja fel túlságosan az inzulin szintet), és így nagyon rövid idő alatt el is múlnak.
Amit találtam még a témában, aszerint nem kellett volna még ilyen ritkára venni az étkezések számát. IR-eseknek azt javasolják, hogy több kis adagot egyenek, és a ch legyen elosztva. Ez elkerülte sajnos a figyelmemet, de nem is tudtam, hogy ilyen gondom van. Bár lehet, hogy akkor is felléptek volna ezek a tünetek, mert egy blogon olvastam olyanról, aki hasonlóan járt, hiába evett gyakrabban. Neki végül kb. 6 hónap után rendeződött a problémája. Én most inkább fokozatosan próbálom meg csökkenteni a ch-bevitelt, a 160 gr-ról indulva.
Az IF-et sem akarom abbahagyni, mert az ESE módszer jó volt, akkor kezdtek el csökkeni a hőhullámok, amikor azt elkezdtem. Aztán elkezdtem a 16/8-at, és csak napi két étkezéssel. Lehet, hogy azt nem kellett volna.
-
tlac
nagyúr
Javasolják még, hogy ne azonnal kezdjük a ketogén étrendet, hanem fokozatosan csökkentve a szénhidrátbevitelt
ezt egyébként én mindenkinek így tanácsolnám
a drasztikus életmódváltoztatások csak felesleges stresszt okoznak a testnek (meg szellemileg is megterhelő)persze fiatalkorban kb. mindent kibír a szervezet, de idősebb korban már nem annyira
[ Szerkesztve ]
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #767 üzenetére
"szerintem ennek hátterében akár (kezdődő) inzulinrezisztencia is állhat"
Biztos, hogy az inzulinrezisztencia is belejátszik, de ahogy elgondolkoztam, nekem gyerekkorom óta voltak és vannak energia problémáim. Emlékszem, hogy volt olyan időszak még sulis koromban, hogy úgy mozogtam, és az utcán is úgy mentem, mint a csiga. Azt hitték, kamaszkori hülyeség, de igazából nem volt energiám, ez volt az oka. A legutóbbi szabadnapomat olvasással töltöttem, és több dolog utal pajzsmirigy alulműködésre is (arra elkezdtem szelént szedni), szóval összetett a probléma. Viszont amikor elkezdtem ezt az étrendet, nem hirtelen csökkentettem a szénhidrátot, mert nem akartam kidobni néhány cuccot, ami romlandó volt. Az első időben egész jó volt, és megnőtt az energiaszintem, de akkor még magasabb volt a szénhidrátfogyasztásom. Visszaolvastam, és látom, hogy még a 10. hetem sem volt nagyon problémás, az utóbbi két hét alatt lett rosszabb, és ez lehet amiatt is, hogy ritkábban ettem, sokszor csak naponta kétszer.
Tulajdonképpen én is arra jutotta, amit írtál. Több szénhidrát, és fokozatosan, hosszabb idő alatt lassan csökkenteni az adagot. Étkezések gyakrabban, és a szakaszos böjtöt is ritkábbra és rövidebbre veszem. A szőlőcukor meg csak arra az esetre, ha nagyon szükséges. Valójában nem klasszikus hipoglikémiás roham, ami rámjön. Az egyik cikkben ahogy leírták, szinte érzem, ahogy elönt az adrenalin hullám, kivörösödök, felforrósodok, és elkezd dőlni rólam a víz. Ha megeszek egy szem szőlőcukrot, fél perc alatt el is múlik. Szőlőcukor nélkül perceken keresztül forró vagyok, és annyira izzadok, hogy törölközővel járok mindenhova, mert ilyenkor szó szerint folyik rólam a víz. Mióta rájöttem, hogy a cukor segít, már mielőtt elkezdődik (már előtte érzem, hogy valami lesz), beveszek egy szemet, és így meg is tudom előzni.
Tulajdonképpen örülök, hogy ez történt, mert a hőhullámoktól már pár éve szenvedek, csak nem volt ilyen durva. És mivel azt szajkózzák mindenhol, hogy változókor meg hormonprobléma, eszembe sem jutott, hogy más oka lehet.
Majd beszámolok, hogy mik a fejlemények.
-
anda64
csendes tag
válasz Ted_Beneky #768 üzenetére
Köszönöm, azon leszek.
-
Cathfaern
nagyúr
"Most szőlőcukrot eszem a rosszullétek elkerülésére, ezt is javasolják az egyik oldalon, de nem vagyok biztos benne, hogy ez hosszú távon megoldás lehet-e (természetesen fokozatosan csökkentve az adagot), vagy csak elfedi a problémát. Javasolják még, hogy ne azonnal kezdjük a ketogén étrendet, hanem fokozatosan"
Ez a téma nekem is új, nem igazán találkoztam még ilyen problémával. De a cikkeket elolvasva valószínűleg a cukorfogyasztás csak elfedi a problémát, illetve egy ördögi körben tartja. Ha jól értem a cikkeket (ebben kb. mind a négy egyetért), az alapvető probléma, hogy a szervezet mivel nincs hozzászokva ahhoz, hogy kevés szénhidrátot kap, sok inzulinttermel, amitől leesik a vércukor (a többi már csak ennek a következménye). Megjegyzem, szerintem ennek hátterében akár (kezdődő) inzulinrezisztencia is állhat, bár ezt a cikkek nem említik. Cukor azért problémás, mert cukorra a szervezet reakciója csak az lesz, hogy megint termel egy csomó inzulint, amitől megint le fog esni a vércukorod, amire megint eszel cukrot...Viszont azért amíg ez nem rendeződik, mindenképp legyen nálad cukor biztonsági okokból, hipoglikémia elég veszélyes, és a keto csak ront rajta Szóval ha nagyon rosszul vagy, akkor inkább cukor, mint hogy baj legyen...
Egyébként mennyi ch-t eszel jelenleg? Ha 20 körül, akkor lehet megérné egy próbát felemelni 50-re.
Illetve hányszor eszel egy nap? Olvastam olyanokat, hogy nőknél az időközi böjtölés nem feltétlen működik olyan jól, mint férfiaknál, szóval ha nem eszel legalább napi 3x, akkor arra mindenképp emeld fel, de lehet amíg ezek a tünetek vannak, addig be lehetne iktatni egy-egy nassolást is (szóval hogy 3-4 óránként egyél). Persze nyilván idővel ezt megpróbálni majd kitolni, ahogy a szervezet egyre jobban hozzászokik a zsír "üzemmódhoz".
Harmadik kérdés, hogy a szénhidrát mennyire van elosztva étkezésnél? Inzulinreakció szempontjából jobb ha egyenletesen, szóval ha napi 21g-ot eszel, akkor jobb ha minden étkezésnél eszel 7-et, mint ha egyiknél 1-2, másiknál 4-5, maradéknál meg betolsz 12-t.Ha ezek se jönnek be, akkor lehet megpróbálnám kezdetben a 100g ch-s étrendet (édesburgonya, rizs, hüvelyesek), aztán ha az működik pár héten, hónapon keresztül, akkor utána megpróbálni visszacsökkenteni.
Kíváncsian várom a tapasztalataidat, remélem sikerül megoldani a problémát (valószínűleg majd bele is szerkesztem a cikkbe, mert ebbe más is belefuthat... )
-
anda64
csendes tag
Üdv Mindenkinek! Remélem, mindenki jól van (vagy legalább jobban, mint én
Szeretnék némi tapasztalattal - jóval és rosszal egyaránt - szolgálni.
12 hétig folytattam a ketogén étrendet. Nem tapasztaltam olyan gyors fogyást, mint amiről sokan beszámolnak, de azért szép lassan csökkent a súlyom, havi átlag 1-1 kg lement. Viszont ahelyett, hogy megtapasztaltam volna a növekvő energiát és a többi jó dolgot, ami miatt sokan örömmel folytatják ezt az étrendet, egyre rosszabbul kezdtem érezni magam. A hőhullámok visszajöttek, és ismét rosszabbodtak. Nagyon sűrűn és erősen rám törtek. Egyéb kellemetlen tünetek is jelentkeztek, ezért elkezdtem kutakodni. Az eredmény: reaktív hipoglikémia.
Magyar oldalakon nagyon kevés olvasható róla, de a tünetek alapján egyértelműen sikerült beazonosítani. A reaktív hipoglikémia és a ketogén étrend összefüggéséről viszont magyarul sajnos semmit, de végül angolul sikerült találnom néhány oldalt. A linkeket majd a végére beteszem.
Konklúzió: akinek már problémája van a cukoranyagcserével, óvatosan kell ebbe az étrendbe belefogni. Én most még nem tudom, hogyan folytassam. Most nem vagyok ketózisban, mert a hőhullámokat szőlőcukorral tudom kordában tartani (tulajdonképpen ebből lett egyértelmű, hogy mi is valójában a probléma). Viszont folytatni akarom, most keresem az utat hozzá. A problémámat egyértelműen nem a ketogén étrend okozta, mivel átgondolva gyerekkoromtól kezdve az egészégügyi problémáimat, a rendszeresen alacsony vércukorszint már valószínűleg nagyon régóta fennáll. A szénhidrát csökkentése viszont egyértelművé tette, aminek nagyon örülök, mert remélhetőleg így már nem kell félnem a cukorbetegségtől, amitől úgy tűnik, már nem sok választhatott el.
(Zárójelben megjegyzem, hogy nagyon sajnálom azt a sok nőt, akit telenyomnak hormonokkal a változókorban a hőhullámok miatt, miközben biztos vagyok benne, hogy sokaknál ugyanaz a probléma, ami nálam, vagyis a cukoranyagcsere zavara, ami miatt rendszeresen leesik a vércukor, amit a szervezet egy adrenalinlökettel próbál meg helyreállítani, és ez kivörösödéssel és hőhullámmal jár.)Van több javasolt megoldás erre a problémára, még nem döntöttem el, melyiket próbáljam ki. Most szőlőcukrot eszem a rosszullétek elkerülésére, ezt is javasolják az egyik oldalon, de nem vagyok biztos benne, hogy ez hosszú távon megoldás lehet-e (természetesen fokozatosan csökkentve az adagot), vagy csak elfedi a problémát. Javasolják még, hogy ne azonnal kezdjük a ketogén étrendet, hanem fokozatosan csökkentve a szénhidrátbevitelt, az egyik oldalon pedig vajjal készült tojás fogyasztását javasolják. Most az lesz a vacsorám.
És akkor a linkek: [link]
[link]
[link]
[link] -
nbg
senior tag
válasz kovaszoskeny #761 üzenetére
Miutan in medias res bekoszonsz egy "agyhalott" jelzovel, gyakorlatilag itt mindenkit minositve, szemelyeskedve, az a legkevesebb, hogy rakerdezek a mentalhigienias allapotodra. Ugyhogy hagyjuk az ovodas-szintu, mesterkelt sertodest; ha provokalsz, ezt kapod.
Amikor majd ember modjara viselkedsz, ne adj isten napszaknak megfeleloen koszonsz, aztan kulturaltan kifejted a velemenyed, akarmi is legyen az, azzal semmi baja nem lesz senkinek.
Szoval bocsanatkeres (hahaha) es minden egyeb helyett inkabb arra kernelek, ha masra nem vagy kepes, hogy huzzal haza, aztan idd a buzi sorodet.I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
kovaszoskeny
aktív tag
válasz kovaszoskeny #760 üzenetére
Bár látom meg kell jegyeznem irónia...
Megyek nem zavarok tovább .Természetesen én kérek elnézést ha sértő lettem volna,.Abe due dembella
-
kovaszoskeny
aktív tag
Miylen jogon személyeskedsz ?Ha valaki cikket ír és kommentelni engedi viselje el,hogy vannak másképpen gondolkodok.-Kérlek relax bár látom a ketogén étrend téged is agresszívvá tett...
Full megértem ha bárki betegsége miatt kényszerülhet rá ilyesmire bár én epilepsziás ismneröseim egyik se emiatt él teljesebb életet a lehetőségeihez képest.
Szerintem ez egy kamu kb mint a sugárzó italok az atomkorbanSENKIT NEM ÍTÉLEK EL HA EZZEL PRÓBÁLKOZIK SŐT HA SEGÍT HAJRÁ::
A véleményem bármennyire is puritán fent tartom...Ezt viszont tisztelned kellene és elvárom a bocsánatkérésed...[ Szerkesztve ]
Abe due dembella
-
nbg
senior tag
válasz kovaszoskeny #757 üzenetére
Te tenyleg ilyen hulye vagy, vagy csak minket akarsz szorakoztatni? Kar volt am ilyesmikert regisztralni...
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
sztanozs
veterán
válasz kovaszoskeny #757 üzenetére
Gondolom a cikket végigrágva alakult ki ez a részletes és mélyenszántó vélemény, amit itt megosztottál - nem csak csupán a címet elolvasva.
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
kovaszoskeny
aktív tag
Újabb agyhalott fényevés....
Abe due dembella
-
nbg
senior tag
válasz Cathfaern #755 üzenetére
Aham... valami Aldis "okos-merleggel", vagy valami komolyabb coccod van? Azert kerdem, mert nekem Aldis, de nem igazan hasznalom, csak mazsalasra, az egyeb funkciok nem tudom mennyire megbizhatok... kiir ez mindenfele szazalekot vizre, zsirra, izomra, stb, csak ugye ez igy tul szep lenne szerintem egy mezei, olcso merlegtol.
[ Szerkesztve ]
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
Cathfaern
nagyúr
Fogyás nem lineáris, azt szokták mondani, hogy ha 2-3 hétig stagnálsz, az teljesen normális lehet. A teljesen normális alatt értsd azt is, hogy nem tudsz tenni ellene, meg értsd azt is, hogy hosszú távon nézve átlagfogyáson nem változtat (szóval később bepótolod a stagnálást). Ha mondjuk 2 hétig stagnálnék, akkor megvizsgálnám, hogy mit változtattam az étrenden, de szerintem amíg fogy az ember, addig kár aggódni bármiért.
Mozgás amúgy csak segíthetSzemélyes eredmény, hogy hétvégén 22%-os testzsírt mértem, szóval végre az is megindult lefele (kb. 1-2 hónapig 24% körül voltam) Súly az már február óta stabil 74 kiló. Edzeni meg még mindig többet kéne
-
Xtras
csendes tag
sziasztok, szépen haladok a diétámmal. Az első 3 hétben heti 1,5kg is lement vagy egy picit több is, most azt tapasztaltam, hogy -80dkg csak a deficitem. Tudom tudom, ez is príma és örülök neki, csak attól félek, hogy előre vetít valamiféle stagnálást. Azt is tudom, hogy az is rendben van, türelemmel át kell vészelni és hajrá.
Ma beveszem a a tempós sétát a történetbe.
-
Xtras
csendes tag
Szerintem a reggeli nettó tömeget kell mérni, szárazon és üresen. Este nincs értelme pontosan a béltartalom meg egyéb dolgok miatt, de így a napi méréseknek sem. Minek? hogy idegesíts magad ha nem mozdul, vagy ha 20dekával több? én hetente mindig hétfőn mérem magam, vagy ha nagyon nem bírok magammal akkor félidőnél rálesek.
-
anda64
csendes tag
válasz Ted_Beneky #747 üzenetére
"Lehet inspiráló, hogy milyen sokat fogytál már, de ..."
Mi az a "de..."? Ha mindig reggel történik a mérés, és egyre kevesebb a súly, akkor az valóban fogyás. Nyilván napközben és este már magasabb az érték, de nem az egy napon belüli változás számít, hanem az egymás utáni napok értékeinek a változása.
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #743 üzenetére
De lehet egyik nap több fehérjét ettél, mint szoktál, meg csomó salátát, magvakat (sok rost -> nagy tömeg). Máskor meg szalonna + tepertő + hús. Utóbbi esetben kevesebbet fog mutatni a mérleg.
de ezek csak dekákat számítanak szerintem
De mondhatom a hidratáltságot is, ha csak 2 pohárral kevesebbet ittál előző nap, máris lesz fél kiló különbség
ha mérés előtt nem iszok, már egyébként is dehidratált vagyok
-
Cathfaern
nagyúr
Napi minimum súlyod igen. De lehet egyik nap több fehérjét ettél, mint szoktál, meg csomó salátát, magvakat (sok rost -> nagy tömeg). Máskor meg szalonna + tepertő + hús. Utóbbi esetben kevesebbet fog mutatni a mérleg. De mondhatom a hidratáltságot is, ha csak 2 pohárral kevesebbet ittál előző nap, máris lesz fél kiló különbség. Szóval lehet azt látod, hogy ugyanannyi vagy, mint előző nap, de ha meg tudnád mérni csak a testeden lévő zsírmennyiséget, akkor az jönne ki, hogy kevesebb, mint volt.
"ez egyébként tök fura is
ránézel kajára és úgy néz ki, hogy a félfogadra sem lesz elég, aztán félúton rájössz, hogy de mégis
plusz még előnye, hogy nem lesz "pókhasad" evés után "
Igen, ez eleinte nekem is szokatlan volt Főleg, hogy korábban is ugye diétáztam, és ott is voltak ránézésre kis adagok, ami elvileg egy ebéd lett volna, és attól valahogy sose lakott jól az ember. Itt meg megeszek 3 grillkolbászt mustárral és tele vagyok -
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #740 üzenetére
grammra kevesebb kaja lesz benned, mivel 1g ch csak 4 kcal, 1g zsír meg 9, tehát ugyanannyi kalóriaához ketos étrenden grammra kevesebbet kell enni
ez egyébként tök fura is
ránézel kajára és úgy néz ki, hogy a félfogadra sem lesz elég, aztán félúton rájössz, hogy de mégis
plusz még előnye, hogy nem lesz "pókhasad" evés után(bevitt étel és víz mennyiség is), de ezeket nem tudod kiszűrni, csak a mérleg által mutatott számot látod
ha reggel ébredés utána nem eszel, nem iszol semmit, elmész wc-re és utána megméred magad, az szinte biztos, hogy a napi minimum súlyod lesz
[ Szerkesztve ]
-
Xtras
csendes tag
válasz Cathfaern #740 üzenetére
Sok minden máshogy működik itt, nem volt a 2 hetes stagnálásom súlyvesztés előtt ami szokott lenni, mondhatni egyből működött a dolog. Nem az a baj, hogy ha 2kg vagy 1,3 lemegy, csak ne hogy utána benyújtsa nekem a számlát jojo-ba. Bár a kalória meg van, nem koplalok.
Én 12 kg plussz súllyal kezdtem bele ebbe a dologba, már a felénél járok. Ha még lemegy 1-2 hónap alatt a maradék 6, akkor utána ráér stagnálgatni :_)
Én teljes súlyra számolom a fehérjét. Éppen elérem amúgy az 1-et, de sokszor 0,8. Eszek egy picivel több húst majd. Ez nekem baromi szokatlan, eddig mindig 2-2,5 körül fogyasztottam.
szép napot
-
Cathfaern
nagyúr
"Viszont kérdés, hogy itt mennyire számít a fogyás mértéke? Ugye azt mondják, hogy az egészséges a heti max 1kg, mert a többi akkor vélhetően izomból megy. A mi esetünkben elvileg az izomhoz nem nyúl, mert ott van számára a zsír mint fő energiaforrás, az meg ugye van bőven mert akkor nem ketóznánk, ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét. (pláne ha iszogatok BCAA-t) Én sportolok, nekem lehet kicsit több kéne. Na most, én ahogy nézegetem kb 1,5kg megy le per hét. Ahogy nézem ezt a hetet, lehet le megy a 2. Ez nem gáz?"
Gyors matek alapján ha valakinek a szintentartó napi kalóriászintje 2500 (sportolást beleszámolva), az heti szinten 17500 elégetett kcal, zsírnak 1 grammja 9 kcal, tehát heti szinten 1944g zsírt tud elhasználni.
De ugye ez a teljes böjttel igaz, bevitt étel mellett ennél ez kevesebb lesz, mert egy részét a bevitt táplálékból fogja fedezni. Ez alapján azt gondolnám, hogy keton is reális az 1kg / hét max zsírfogyasztás. Viszont első pár hét miatt ne aggódj, ugye először is jelentős mennyiségű víz kiürül a szervezetből, másrészt a más makrók miatt is csökken az ember testsúlya (grammra kevesebb kaja lesz benned, mivel 1g ch csak 4 kcal, 1g zsír meg 9, tehát ugyanannyi kalóriaához ketos étrenden grammra kevesebbet kell enni). Ugyancsak célszerű figyelembe venni, hogy a fogyás nem lineáris, szóval lehet egyik héten fogysz 2 kilót, másikon meg 0,5-öt, vagy akár nem is fogysz. Kiszámoltam, nekem 7 hónap alatt ment le a 20 kiló, ez átlagban kb. 0,7 kg / hét, de eleinte volt olyan, hogy szó szerint pár nap alatt 2 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg: július 29-el kezdtem, augusztus 21-én 92 kg volt, augusztus 23-én meg 90. Nyilván ebbe sok mindent belejátszhat (bevitt étel és víz mennyiség is), de ezeket nem tudod kiszűrni, csak a mérleg által mutatott számot látod.
Szóval én azt mondanám, hogy a kezdeti gyors fogyás miatt ne aggódj, ha hónapok múlva is heti 2 kiló megy le, akkor lehet valamit változtatni kell. Másrészt ha hónapokig lemegy heti 2 kiló, akkor valószínűleg hamarabb eléred a célsúlyt, mint hogy ez probléma legyen"ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét"
Hogy számolva? Kg-ban, teljes testsúllyal vagy zsírmentes testsúllyal? Kg-ban és teljes testsúllyal nézve annál nyugodtan mehet több, 1-2g / ttkg. -
Xtras
csendes tag
válasz Cathfaern #738 üzenetére
Köszönöm a válaszod.
Igen, a BCAA-ban olyan mennyiségben találod meg az eszenciális aminosavakat, ahogy máshogy nem nagyon tudnád bevinni, de ha igen, akkor meg rengeteg kalória mellett. Így pedig ugye, tisztán táplálod az izmokat, jó tesz a hormonrendszernek és a kortizolszintet is csökkenti.
Én baromira oda vagyok a BCAA-ért, a szüleimmel itatom mert hagy némi kívánni valót a táplálkozásuk, ha van időd kicsit olvass utána mert nagyon jó cucc. Antikatabolikus hatása miatt innám, nem vinnék be több fehérjét, inkább csak aminók. Viszont több helyen olvastam hogy nem fér bele, de nem tudtam az okát, nem írták. Én meg új vagyok a ketóban, örülök hogy megy le a súlyom, elrontani nem akarnám azt a csodálatos folyamatot :_)Az L-Carnitin a zsír energiává való átalakításában segít, egyik legértelmesebb amino, csak itt kérdéses volt számomra a használata, hogy hogyan avatkozna be, bár a szervezetük előállítja. Külön nem venném meg most ezeket, csak nekem mindig van ezekből itthon :_))
Amíg szépen megy a fogyás, addig ezek parkolnak.
Viszont kérdés, hogy itt mennyire számít a fogyás mértéke? Ugye azt mondják, hogy az egészséges a heti max 1kg, mert a többi akkor vélhetően izomból megy. A mi esetünkben elvileg az izomhoz nem nyúl, mert ott van számára a zsír mint fő energiaforrás, az meg ugye van bőven mert akkor nem ketóznánk, ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét. (pláne ha iszogatok BCAA-t) Én sportolok, nekem lehet kicsit több kéne. Na most, én ahogy nézegetem kb 1,5kg megy le per hét. Ahogy nézem ezt a hetet, lehet le megy a 2. Ez nem gáz?
Nem koplalok, jókat eszek de még is érzem persze a féket. Bár tegnap tudtam volna többet enni este, de 2000kcal meg volt így is, csak azért nem ettem többet, mert estére nem akartam volna +70g zsírral többet bevinni.köszönöm a figyelmetek
-
Cathfaern
nagyúr
BCAA: ha nincs benne szénhidrát, akkor mehet
CLA: Őszintén nem tudom mi ez, de rákeresve ez lényegében olaj, szóval az is mehetEgyébként személyes véleményem, hogy ha nem vegetáriánus ketogén étrendet eszel, és eszel mindenféle húst (nem csak csirkemellet), akkor se a BCAA-nak, se az L-carnitinnek nincs igazán jelentősége. Ahogy nézem ezt a CLA-t meg zsírégető hatás miatt szokták szedni, arra megint csak nem lesz szükséged keton. Szerintem többre mész azzal, hogy ha az ezekre szánt pénzt elköltöd drágább / minőségibb húsra (pl. időnként marha vagy hal csirke / sertés mellé)
"Nekem 2200kcal kb az amit meg kell ennem, van hogy meg van, van hogy csak 1800-1900kcal. Ez, a ketóban mennyire gond? nem lassul az anyagcserém mint másik diétában? költői a kérdés, úgy gondolom, hogy ilyenkor nem éhezik a szervezet feltétlen, mert a májam folyamatosan bontja a zsírt ami által ketonhoz jut, és eltartja magát. Vagy rosszul gondolom?"
Jól gondolod. Igazából zsírból "csak" annyit kell enni, hogy ne legyél éhes. Csak tapasztalatok alapján a túl magas deficitet nehéz tartani, ezért célszerű követni a kiszámolt értékeket. De ha mondjuk 1900 kcal-on állsz és totál tele vagy, akkor teljesen felesleges azért enned még valamit, hogy meglegyen a 2200."Itt is kell figyelni, hogy este a lefekvéshez képest 3 órával fogyasszam a vacsorám?"
Erre igazából étrendtől függetlenül célszerű figyelni. Szervezet akkor tud pihenni ha az emésztés is pihenni tud. -
Xtras
csendes tag
Heti 2-3 edzésem van, edzés előtt L-Carnitint szoktam magamhoz venni.
És itt lenne pár kérdésem:
- BCAA-t lehet fogyasztani szerintetek? ezek is aminosavak, semmi cukor nincs bennük, ezt egy jó edzésnap meginnám. Glutamint elhagytam, hogy ne töltse fel a glikogénraktáraim.
- Vagy van valami tapasztalatotok? CLA-t fogyaszt valaki esetleg?
- Nekem 2200kcal kb az amit meg kell ennem, van hogy meg van, van hogy csak 1800-1900kcal. Ez, a ketóban mennyire gond? nem lassul az anyagcserém mint másik diétában? költői a kérdés, úgy gondolom, hogy ilyenkor nem éhezik a szervezet feltétlen, mert a májam folyamatosan bontja a zsírt ami által ketonhoz jut, és eltartja magát. Vagy rosszul gondolom?
- Itt is kell figyelni, hogy este a lefekvéshez képest 3 órával fogyasszam a vacsorám?
köszönöm, hirtelen ennyi kérdésem támadt, még majd szedegetem őket :_)
-
Xtras
csendes tag
válasz Cathfaern #734 üzenetére
Köszi! Az értékek úgy értendők, hogy lisztezés után két grammal, zsemlemorzsa után további 13 grammal lett nehezebb a szelet, vagy a 15 gramm ch már számított érték?
az össz ch érték 15g, ami a rátapadt mennyiségből számolódott, csak arra emlékeztem, hogy 2g tapadt a lisztből....zsemlemorzsából 15-18g az ami kb tapadt
nbg-nek szerettem volna válaszolni, rossz helyre nyomtam sorry, de így is jó helyre került
[ Szerkesztve ]
-
-
nbg
senior tag
Köszi! Az értékek úgy értendők, hogy lisztezés után két grammal, zsemlemorzsa után további 13 grammal lett nehezebb a szelet, vagy a 15 gramm ch már számított érték?
[ Szerkesztve ]
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
Xtras
csendes tag
Hátha segít is másnak a válasz, bár régi a kérdés. Egy átlagos szelet rántott húsban 15g CH-val lehet számolni. Nem is olyan régen mértem le, mikor paníroztuk a húst, hogy a különböző szakaszok után mennyi tapadt rá lisztből és prézliből, és ebből kalkuláltam. Átlagosan 2g lisztet vett fel, a többi volt zsemlemorzsa.
Mi rusztikus morzsát használunk, az lehet kicsit nehezebb. De ha 15-tel számol az ember ch-ból, akkor az kb jó. -
Xtras
csendes tag
Sziasztok. Bár még csak 2,5 hete folytatok ketogén étrendet, egyértelműen pozitívak a tapasztalataim.
Édesanyám 62 éves, ebben a korban is lehet ezt az életmódot csinálni, illetve elkezdeni?
köszönöm
-
nbg
senior tag
ha az alacsony szénhidrát be van tartva, de a zsír-fehérje arányában a fehérje van többletben, abból lehet probléma?
pl. átalakul glükózzá és kizökkent a ketóból vagy lerakódik zsírnak a felesleg stb.Valahol, valamelyik angol nyelvu ketos oldalon olvastam, hogy tul sok feherje ugyanugy ki tud utni ketobol peldaul, de ott a koszveny veszelye is azt hiszem.
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #726 üzenetére
Nagyon köszönöm a választ! A kérdésre adott válaszod bemásoltam a Hoxán (remélem, nem baj), és javasoltam, hogy olvassák el a többi dolgot is, amit itt leírtál a cikkel kapcsolatban.
Amit most el tudtam olvasni, számomra egyértelmű és logikus. Most nincs időm végigolvasni, de holnap pótolni fogom. -
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #726 üzenetére
ezt jól szétcincáltad
örülök, hogy leírtad a véleményedet, korábban én is olvastam és voltak benne részek, amik nem tetszettek
Hangsúly a "szükség esetén"-en van (tehét pl. 0g ch bevitel mellett a szervezet kb. 45g fehérjét fog felhasználni arra, hogy előállítsa az agynak és egyéb glükózfüggő szöveteknek szükséges 25g glükózt. Tehát zerocarbon ennyivel több fehérjét kéne enni
mennyire megy nehezen vagy könnyen a glükóz előállítása?
van lényegi különbség a zerocarb és a 20g-os ketogén között? (természetesen a szénhidrátbevitelen kívül)
az előbbi drasztikusabbnak tűnik, lehet a ketogén étrendet "egészségesebbnek" nevezni?Be kell vinni a szervezetnek szükséges mennyiségű fehérjét, szénhidrátot be kell limitálni a kívánt szintre, és emellé enni kell annyi zsírt, hogy jóllakjon az ember. Igen, ez átlagos esetben kb. 5% ch, 70% zsír és 25% proteint jelent.
ha az alacsony szénhidrát be van tartva, de a zsír-fehérje arányában a fehérje van többletben, abból lehet probléma?
pl. átalakul glükózzá és kizökkent a ketóból vagy lerakódik zsírnak a felesleg stb.Ez cukorbetegeknél fontos, mert a szervezet már nem működik jól és emiatt túlzottan ingadozna a vércukorszint, de ha fogyásról beszélünk, akkor ezek csak rontanak a helyzeten. Hogy miért? Mert bizonyos inzulin felett a szervezet nem bont zsírt. Ha magas GI-s ch-t eszik valaki, akkor az inzulinszintje felugrik magasra, viszont rövid időn belül le is esik, és indulhat a zsírbontás. Ellenben sok rost és alacsony GI-s ch mellett a közepes inzulinszint sokáig fennmarad, és így sokáig nem indul meg a zsírbontás.
ezzel érdekes témát hoztál fel
a legújabb divat szerint a teljes kiőrlésű péktermékek az egészségesebbek
a magasabb rosttartalom elvileg jobb, de pont emiatt lesz egy kiugró vércukor szint helyett egy kevésbé kiugró, de időben hosszabban elnyúló emelkedésazt értem, hogy cukorbetegeknél jobb, de az egészségeseknél is, nem?
tovább nem lesznek éhesek és nem fognak megint letolni még egy adagotami szerintem ugyanúgy érvényes egy szokásos diétázó emberre is, ott is kisebb lesz a kényszer az evésre
lehet zsírbontás szerint nem ideális, de így nem könnyebb a kalóriadeficitet tartani?a ketogén étrendnek nincs metabolikus előnye a szénhidrátdúshoz képest (értsd: azonos mennyiségű fogyáshoz azonos kalóriadeficit kell)
az, hogy könnyebben tudod felhasználni a zsírt, az nem egy metabolikus előny?
vagy az anyagcserébe ezt nem értik bele?a zaggini.com-os oldalon írt
mennyire tartod megbízhatónak az ottani írásokat?
vagy azokat is szét tudnád így szedni, mint a builder-eset? -
Cathfaern
nagyúr
Közben átnéztem az egész builder.hu-s cikket, megjegyzéseim / véleményem az ott írtakkal kapcsolatban okulásul:
"Amikor beállt a ketózis (tehát amikor a keton koncentráció a vérben magasabb, mint a glukóz koncentráció), a ketonok válnak az említett három szövet fő tápanyagává, akár az üzemagyag 75%-át is szolgáltatva. Az agy, amely normál esetben kizárólag glukózt használ, 2-3 hét alatt áll át arra, hogy majdnem kizárólag keton testeket használjon energiaforrásként. Az agy anyagcseréjének ez az időbeli késése némi magyarázatra szorul. "
Kár, hogy aztán nincs magyarázat Mert ez totál tévedés. Egyrészt félrefordítás, mert a 75% csak az agyra vonatkozik. Sajnos több helyen is látom a cikkben, hogy félreértelmezések / félrefordítások vannak (vagy csak magyartalan tükörfordítások).
Másrészt az agynak nem kell 2-3 hét semmire, rögtön átáll ketonra (sőt kutatások szerint az agyszövetek könnyebben felhasználják a ketonokat, mint a glükózt...), pont hogy a szervezet többi részének kell idő... de nem a ketonfelhasználáshoz, hanem hogy ne ketont, hanem közvetlenül zsírsavakat használjanak fel energiatermelésre (amire az agy nem képes).
Vicces lenne amúgy ha az agynak 2-3 hét kéne az átálláshoz, ugyanis az agy napi ~120 gramm glükózt éget el "szénhidrátmódban". Magyarul ha nem tudna azonnal átállni, akkor szénhidrát elhagyása után 1-2 napon belül meghalna az ember."A ketontermelődés ellenőrzésének van egy nagyon egyszerű módja. A cukorbetegség esetét leszámítva, a keton többlet ugyanis egyszerűen kiválasztódik a vizeletbe. Ez bárki számára lehetővé teszi, hogy ellenőrizze a ketonok termelődését, azaz jelenlétét a vizeletében aceton-csík használatával [pl. Ketophan tesztcsík]."
Vagy nem Vizeletben lévő ketonmennyiségből nem lehet egyértelműen következtetni a vérben lévő ketonmennyiségre. Főleg ha már a szervezet jól adaptált és nincs kalóriadeficit, akkor nem fog több ketont termelni, mint amennyit fel is használna, így vizeletben minimális ketonmennyiség lesz. Továbbá probléma, hogy a tesztcsík a vizeletben relatív ketontartalmát méri. Magyarul ha valaki többet iszik, akkor alacsonyabb lesz az érték, miközben a vér ketontartalma változatlan."Az élelmi zsírok a leginkább ketogének, glukózzá alakulásuk csak mintegy 10%-os hatékonyságú. A fehérjék középtájon helyezkednek el, 58%-ban alakulnak glukózzá (ezt az okozza, hogy némely aminosavak ketoplasztikusak, ketonná alakulnak, mások glukoplasztikusak, glukózzá alakulnak)."
Ez nem az, hogy fixen ennyire alakul át, hanem hogy szükség esetén a szervezet ennyi %-át képes glükózzá alakítani. Hangsúly a "szükség esetén"-en van (tehét pl. 0g ch bevitel mellett a szervezet kb. 45g fehérjét fog felhasználni arra, hogy előállítsa az agynak és egyéb glükózfüggő szöveteknek szükséges 25g glükózt. Tehát zerocarbon ennyivel több fehérjét kéne enni, mondjuk ott ez magától is meg lesz ).
Amúgy a cikkben többször is emlegetett "ketogén hányadosnak" a ketózis szempontjából semmi jelentősége. Be kell vinni a szervezetnek szükséges mennyiségű fehérjét, szénhidrátot be kell limitálni a kívánt szintre, és emellé enni kell annyi zsírt, hogy jóllakjon az ember. Igen, ez átlagos esetben kb. 5% ch, 70% zsír és 25% proteint jelent. De az átlagos eset azt jelenti, hogy az illető napi 2000 kalóriát eszik, és "átlagos" izomzata van. Ettől bármilyen eltérés esetén ezek az arányok már borulni fognak (ezért sem szabad kifejezetten a %-okat nézni)."Meg kell még említenünk, hogy hasonló hormonális állapotot (lenyomott inzulin, stb.) el lehet érni normál diétás feltételek között is, különböző eszközökkel. Például a magas glikémiás indexű szénhidrátok helyettesítése alacsony indexűekkel leviszi az alap inzulin szintet ugyanúgy, mint például a megnövelt rost fogyasztás. A reggel éhgyomorra végzett kardiovaszkuláris edzés hasonló hormonális képet rajzol fel, a 8 óra alvás utáni alacsony vércukor szint miatt."
Magas glikémiás index és táplálékkiegészítős rostbevitel (ami egyenes út a székrekedéshez) nem csökkenti a szervezet inzulinreakcióját, csak kitolja. Ez cukorbetegeknél fontos, mert a szervezet már nem működik jól és emiatt túlzottan ingadozna a vércukorszint, de ha fogyásról beszélünk, akkor ezek csak rontanak a helyzeten. Hogy miért? Mert bizonyos inzulin felett a szervezet nem bont zsírt. Ha magas GI-s ch-t eszik valaki, akkor az inzulinszintje felugrik magasra, viszont rövid időn belül le is esik, és indulhat a zsírbontás. Ellenben sok rost és alacsony GI-s ch mellett a közepes inzulinszint sokáig fennmarad, és így sokáig nem indul meg a zsírbontás."Emellett egyes szerzők 2-es ketogén arányt javasolnak a biztos ketózishoz, ami 82% zsírt és 18% fehérjét jelent!"
Mégegyszer, a ketózishoz magához nem kell se zsír, se fehérje, sem az arányuk. Ketózis fellép ha bizonyos szintnél kevesebb ch-t eszik az ember."A ketogén diétának talán a legnagyobb mellékhatása a fáradtság, különösen a keton képződés kezdeti szakaszában, és főleg az agyban. A legújabb tanulmányok úgy találták, hogy a ketogén diéta első hetében a szellemi kapacitás visszaeshet, de ez a hatás a diéta folytatásával enyhül."
Ez továbbra se igaz, fáradékonyságot a sóhiány okozza, megfelelő sópótlás mellett nem lép fel."A ketogén diéta megszorító jellegéből következik a mikroelemek hiányának nagy valószínűsége."
Ez se igaz, zöldségek nagymennyiségben fogyaszthatóak, amik jobb vitaminforrások, mint a gyümölcsök. Plusz ha az ember rendszeresen fogyaszt tojást, már csak azzal fedezi a vitaminjainak a jó részét. Nyilván össze lehet hozni vitaminhiányt, de semmivel se könnyebb vagy nehezebb, mint más táplálkozás esetén."A ketózis előidézésének és fenntartásának másik kulcstényezője, hogy a vércukor szintet a normál 4-6 mmol/l értékről amilyen gyorsan csak lehet lenyomjuk 2,5-3-ra. Ezen a ponton az inzulin szint lecsökken és a glukagon szint (ami a ketózisért felelős) megemelkedik. A sima szénhidrát megvonás 3-4 napon belül alakítja ki a ketózist. Megfelelő edzéssel ugyanakkor a szénhidrátbevitel leállítása utáni 36-48 órán belül ez elérhető."
Itt megint csúnya dolgok vannak 2,5-3-as vércukor szint kóros állapot, beteg szervezet az amelyiknek erre az értékre áll be a vércukorszintje akár éhezés alatt is. A szervezet mindent megtesz, hogy fentartsa a normál vércukorszint értéket (4-6 mmol/l), teljes éhezés alatt is, nem hogy ketogén étrend alatt. Plusz ugye mint már írtam, gyakorlatilag 12 órán belül beáll a ketózis edzés nélkül is (időszakos böjt ketogén étrend nélkül pontosan ezt használja ki)."Ehhez hozzájön még az is, hogy a ketonok alacsony üzemanyag "hatékonyságának" következtében (ami 7 kcal/g, szemben a zsírok 9 kcal/g értékével) több gramm zsírt égetsz el, mint amennyi a kalóriahiányból következne. Ez azt jelenti, hogy kevesebb kardió tréningre van szükség."
Ez bizonyított tény, hogy nem igaz, a ketogén étrendnek nincs metabolikus előnye a szénhidrátdúshoz képest (értsd: azonos mennyiségű fogyáshoz azonos kalóriadeficit kell). Plusz alapból se kardióval fogy az ember, hanem kalóriadeficittel. 0 perc kardió mellett is lehet fogyni (meg is lep egyébként hogy testépítős oldalon kardióról beszélnek, amikor testépítős körökben inkább a "már attól is elsorvadnak az izmaid ha ránézel egy biciklire" szöveg szokott menni ).Amúgy a brutális fehérjebevitelről amit ír többször is a cikkben, bebizonyították, hogy teljesen felesleges. Profi sportolók (értsd: napi 8 órákat edzenek) képesek 2g / ttkg fehérjét érdemben hasznosítani. Ennél több csak elégetődik energiaként / kiürül. Szóval amit ír "ajánlott" 200g fehérjemennyiséget, az akkor reális ha valaki 100 kg és profi sportoló. Reális mennyiség egy átlagos férfinak közelebb van a 100-hoz.
Szerk: Olvasgattam kommenteket, ott látom ő is 1-1,5 g / ttkg-ról beszél már, az teljesen reális.
Ugyancsak sokszor említi, hogy unalmas a ketogén étrend... nos ez igaz lehet ha valakibe legalább egy minimális kreativitás nem szorult ételkészítés terén (direkt nem főzést írok, mert csomó olyan dologgal is lehet variálni amihez nem kell főzőtudomány) Mai ebédem pl.: [link]. Szerintem ez messze van az unalmastól Vagy a tegnap vacsorára készített wasabis-tormás töltött tojás is
Illetve annyit még a cikkhez, hogy a ciklikus ketogén diétával személy szerint nem igazán értek egyet. Először is tény, hogy erre az egészre csak akkor van szükség, ha az illető versenyzik. És nem hobbi / amatőr sportoló, hanem tényleg tétje van a dologva. Ellenkező esetben max placebó hatása van a teljesítményre nézve, mert nem ezen fog állni vagy bukni egy versenye. Másik oldalról továbbra is azt gondolom (de ez nem tény, nem tudok kutatást mutatni), hogy hosszú távon a ciklikus ketogén diéta egészségtelenebb, mint egy jól összerakott szénhidrátos. Azzal, hogy minden hétvégén brutális ch mennyiségel megküldi a szervezetét, egyrészt elég durva inzulinreakciót fog kiváltani, másrészt minden héten jelentős vízveszteséget szenved el, ami folyamatosan kimossa a szervezetéből az elektrolitokat. Nyilván ezt lehet pótolni, de ez a folyamatos átállogatás szerintem megterheli a szervezetet. Ráadásul teljesen szükségtelenül, lásd mondandóm első felét.
Azon még el lehet gondolkozni, hogy lehet érdemes időnként nagyobb mennyiségű ch-t is bevinni, de ez alatt is a zaggini.com-os oldalon írt egyszeri 100-150g-ra gondolok, nem két napig megállás nélkül ch-t enni. Bár személy szerint inkább az a tapasztalatom, hogy egyértelműbben jobb volt a közérzetem amikor szigorúan 20g ch alatt voltam, mint utóbbi hetekben amikor 20-30g között ingadozik a napi ch bevitelem.
Szóval szerintem ciklikus ketogén étrendet csak olyan csináljon, aki szerint fontosabb a versenyteljesítmény, mint az egészség.
------------------Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudnád értelmezni az itt leírtakat? Én nem értem, mivel szerintem ha valaki nem fogyaszt szénhidrátot (vagyis csak a minimálisat, amit a ketogén étrend enged), akkor nem tudom, hogyan működhetne, amit itt olvastam:
"A ketogén diéta arról szól, hogy a testet a magas zsírfogyasztással és gyakorlatilag 0 ch bevitellel átállítod arra, hogy zsírból történjen az energiafelhasználás. A sima súlyzós edzés és a hagyományos ketogén diéta éppen ezért nem fér össze: hiába esel ketózisba, a súlyzós edzés olyan intenzív folyamat, amit nem képes a szervezet zsírból finanszírozni energia terén, így egyből visszaáll a szénhidrátokra és kiesel a ketózisból. Ebből láthatod, hogy a hagyományos ketogén diéta inkább azoknál válik be, akik nem súlyzós edzést vagy bármilyen hasonló izommunkával járó sportot űznek."
Megpróbáltam értelmezni, de nem sikerült, mert szerintem nincs értelme Ketózis addig áll fent, amíg nem viszel be egy bizonyos mennyiségű szénhidrátot. Ha súlyzózástól abbamaradna a ketózis, akkor rögtön elájulnál, mert a szervezetnek nem lenne energiája, hiszen annyi szénhidrát nincs benned, hogy abból fedezd. Ami tény, hogy anaerob terhelés alatt egyre több glükózt fog felhasználni a szervezet, VO2max környékén keto adaptált szervezetnél is a glükóz adja az energia jó részét (ugye izomban ketozis alatt is van glükóz, mert a szervezet feltölti), bővebben erről lásd: [link]. De ez egészen addig tart amíg abba nem hagyod a fizikai terhelést. Ez nem az fajta "kiütés", mint amikor a bevitt étel miatt az egész metabolizmus egy más folyamatra áll át.Közben visszaolvasgattam Hoxa-n is, és ha jól látom onnan indult a dolog, hogy valaki edzés után ketoncsíkkal méregette magát, és nem jelzett be a csík. A ketonmérő csíkról tudni kell, hogy nem ketogén diétára találták ki, hanem ketoacidózis kimutatására. Ketoacidózisnál a vérben nagymennyiségű cukor és keton is van. Ami azt eredményezi, hogy mindkettőből sok a felesleg. Szervezet hogy oldja meg a felesleget? Kiüríti (vagy elraktározza). Ezért ketoacidózisnál nagy mennyiségű keton jelenik meg a vizeletben, mert a szervezet megpróbál megszabadulni tőle, hogy ne alakuljon ki elsavasodás. Ezzel szemben (kontrollált) ketózisnál csak annyi keton van a vérben amennyire szükség van a szervezetben (ezért is van, hogy minél inkább keto adaptált valaki, annál kevésbé fog bejelezni a csík, mert egyre kevesebb ketonra van szüksége a szervezetnek). Illetve némileg több, biztonsági tartalékként, és ez a kis többlet ürül ki. Súlyzós edzésnél mi történik? Hirtelen sok energia kell a szervezetnek. Mivel a zsírbontás lassabb folyamat (főleg ha valaki nem teljesen zsíradaptált még), ezért a szervezet fel fogja használni ezeket a tartalékokat, értsd: a vérben lévő ketontöbbletet is. Ennek az eredménye, hogy nem lesz mi kiürüljön, és nem fog kijelezni a csík semmit. Ha biztosra akar menni, akkor kapni már olyan vércukormérőket, amik tudnak ketonszintet is mérni vérből, ez az egyetlen megbízható mérés.
De igazából az egész méregetés felesleges pénzkidobás. Ha tartja a 20g ch-t, akkor úgyis ketózisban van, nincs mit méregetni. Ha valamiért mégis kijön ketózisból, akkor rögtön felpattan az emberre pár kiló víz formájában, illetve láthatóan is ki fog kerekedni emiatt, szóval nem igazán lehet észrevétlenül kijönni ketózisból, nem kell emiatt aggódni. -
Cathfaern
nagyúr
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudnád értelmezni az itt leírtakat? Én nem értem, mivel szerintem ha valaki nem fogyaszt szénhidrátot (vagyis csak a minimálisat, amit a ketogén étrend enged), akkor nem tudom, hogyan működhetne, amit itt olvastam:
"A ketogén diéta arról szól, hogy a testet a magas zsírfogyasztással és gyakorlatilag 0 ch bevitellel átállítod arra, hogy zsírból történjen az energiafelhasználás. A sima súlyzós edzés és a hagyományos ketogén diéta éppen ezért nem fér össze: hiába esel ketózisba, a súlyzós edzés olyan intenzív folyamat, amit nem képes a szervezet zsírból finanszírozni energia terén, így egyből visszaáll a szénhidrátokra és kiesel a ketózisból. Ebből láthatod, hogy a hagyományos ketogén diéta inkább azoknál válik be, akik nem súlyzós edzést vagy bármilyen hasonló izommunkával járó sportot űznek."
Megpróbáltam értelmezni, de nem sikerült, mert szerintem nincs értelme Ketózis addig áll fent, amíg be nem viszel egy bizonyos mennyiségű szénhidrátot. Ha súlyzózástól abbamaradna a ketózis (értsd: szervezeted nem termelne ketont, és a tested nagy része nem ketonból / zsírsavakból fedezné az energiáját, hanem szénhidrátból), akkor rögtön elájulnál, mert a szervezetnek nem lenne energiája, hiszen annyi szénhidrát nincs benned, hogy abból fedezd. Ami tény, hogy anaerob terhelés alatt egyre több glükózt fog felhasználni a szervezet, VO2max környékén keto adaptált szervezetnél is a glükóz adja az energia jó részét (ugye izomban ketozis alatt is van glükóz, mert a szervezet feltölti), bővebben erről lásd: [link]. De ez egészen addig tart amíg abba nem hagyod a fizikai terhelést. Ez nem az fajta "kiütés", mint amikor a bevitt étel miatt az egész metabolizmus egy más folyamatra áll át.Közben visszaolvasgattam Hoxa-n is, és ha jól látom onnan indult a dolog, hogy valaki edzés után ketoncsíkkal méregette magát, és nem jelzett be a csík. A ketonmérő csíkról tudni kell, hogy nem ketogén diétára találták ki, hanem ketoacidózis kimutatására. Ketoacidózisnál a vérben nagymennyiségű cukor és keton is van. Ami azt eredményezi, hogy mindkettőből sok a felesleg. Szervezet hogy oldja meg a felesleget? Kiüríti (vagy más esetekben elraktározza, lásd kalória többlet). Ezért ketoacidózisnál nagy mennyiségű keton jelenik meg a vizeletben, mert a szervezet megpróbál megszabadulni tőle, hogy ne alakuljon ki elsavasodás. Erre a nagymennyiségű keton kijelezésére fejlesztették ki a csíkot. Ezzel szemben (kontrollált) ketózisnál csak annyi keton van a vérben amennyire szükség van a szervezetben (ezért is van, hogy minél inkább keto adaptált valaki, annál kevésbé fog bejelezni a csík, mert egyre kevesebb ketonra van szüksége a szervezetnek). Illetve némileg több, biztonsági tartalékként, és ez a kis többlet ürül ki. Súlyzós edzésnél mi történik? Hirtelen sok energia kell a szervezetnek. Mivel a zsírbontás lassabb folyamat (főleg ha valaki nem teljesen zsíradaptált még), ezért a szervezet fel fogja használni ezeket a tartalékokat, értsd: a vérben lévő ketontöbbletet is. Ennek az eredménye, hogy nem lesz mi kiürüljön, és nem fog kijelezni a csík semmit. Ha biztosra akar menni, akkor kapni olyan vércukormérőket, amik tudnak ketonszintet is mérni vérből, ez az egyetlen megbízható mérés.
De igazából az egész méregetés felesleges pénzkidobás. Ha tartja a 20g ch-t, akkor úgyis ketózisban van, nincs mit méregetni. Ha valamiért mégis kijön ketózisból, akkor rögtön felpattan az emberre pár kiló víz formájában, illetve láthatóan is ki fog kerekedni emiatt, szóval nem igazán lehet észrevétlenül kijönni ketózisból, nem kell emiatt aggódni. -
anda64
csendes tag
Egy kis saját tapasztalattal is szolgálnék. Ez a tizedik hetem, és az eddigi havi egy kilós súlyvesztés a múlt héten hirtelen heti egy kg-ra nőtt. Úgy látszik, ennyi idő kellett, hogy a szervezetem kicsit helyrerázódjon. Közben elkezdtem szedni a javasolt kiegészítőket (kálium és magnézium). Kezdetben nem szedtem semmit, de eléggé fáradtnak éreztem magam sokszor, aztán hajnalonként többször is begörcsölt a vádlim, arra ébredtem (mit ne mondjak, nem volt kellemes ébredés ). Mióta szedem ezeket, elmúltak a görcsök, és a fáradékonyság is. Van hogy négyszer is eszem egy nap, de gyakran csak kétszer. Nem éhezek, többnyire nem is vagyok éhes, inkább megkívánok valamit, és azért eszek, vagy azért, mert tudom, hogy később nem lesz időm. Nagyon finomak az ételek, amiket lehet enni, semmi hiányérzetem nincs. Egyelőre ennyi.
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #722 üzenetére
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudnád értelmezni az itt leírtakat? Én nem értem, mivel szerintem ha valaki nem fogyaszt szénhidrátot (vagyis csak a minimálisat, amit a ketogén étrend enged), akkor nem tudom, hogyan működhetne, amit itt olvastam:
"A ketogén diéta arról szól, hogy a testet a magas zsírfogyasztással és gyakorlatilag 0 ch bevitellel átállítod arra, hogy zsírból történjen az energiafelhasználás. A sima súlyzós edzés és a hagyományos ketogén diéta éppen ezért nem fér össze: hiába esel ketózisba, a súlyzós edzés olyan intenzív folyamat, amit nem képes a szervezet zsírból finanszírozni energia terén, így egyből visszaáll a szénhidrátokra és kiesel a ketózisból. Ebből láthatod, hogy a hagyományos ketogén diéta inkább azoknál válik be, akik nem súlyzós edzést vagy bármilyen hasonló izommunkával járó sportot űznek."
Kiemeltem, amit konkrétan nem tudok értelmezni. Ha nincs bevitt szénhidrát, akkor milyen szénhidrátokra tud visszaállni a szervezet? Esetleg hülyeséget írt az illető?
Az idézet innen: https://shop.builder.hu/ketogen-dieta-minden-amit-tudni-erdemes-rola-a248
A cikk alatti hozzászólásoknál ez egy válaszként lett leírva itt: mark_c1a69a (2017-02-09 18:33:54)
A Hoxán van egy ketogén étrendes fórum, és kialakult egy kis vita. Most már nem tudom, kinek van igaza (szerintem persze nekem ) ezért kérném a segítséget, és akkor ott is tisztázhatjuk végre ezt a dolgot.
Előre is köszönöm!
[link][ Szerkesztve ]
-
#89091072
törölt tag
válasz Cathfaern #719 üzenetére
Köszönöm a választ. Az érdekelne még, hogy mennyi ideig kellene ketózisba lenni, hogy a vérzsír szintjében jelentős változás legyen kimutatható? Illetve általánosságban a vérből mikortól lehet kimutatni, hogy a szervezetben elindultak a pozitív változások?
Lassan 4 hónapja vagyok ketóban, nem tudom mikor lenne ildomos elmenni egy vérvételre.
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #712 üzenetére
Nagyon köszönöm, azt is, hogy utánanéztél, és hogy ilyen hosszú, részletes választ írtál. Én huszonéves koromtól foglalkozom az egészséges táplálkozással. Egy időben a munkám miatt is, de egyébként is érdekelt. Néhány évig viszont nem foglalkoztam vele, mert besokalltam attól, hogy minden irányzat különféle élelmiszereket károsnak mond, és oda jutottam, hogy ha mindenkinek hiszek, akkor fényevő leszek, mert lassan már szinte minden tiltólistás lett. Ahogy írtad, én is igyekszem magamon kikísérletezni, hogy mi az, ami nekem működik. De nem könnyű.
-
#89091072
törölt tag
Sziasztok! A vér triglicerid szintjét mennyire befolyásolja a ketogén étrend? Ajánlott lehet egy olyan embernek, akinek eleve magas a koleszterin és a a triglicerid szintje?
-
Lortech
addikt
válasz Cathfaern #716 üzenetére
Fránya szója ne lenne ott az összes ilyen termékben.
szerk: Aldiban még nem láttam ilyet, csak pl. a jókenyér márkájú kenyereket, na azok is olyan hosszú összetevő listával rendelkeznek, hogy borzalmas, és mindegyikben ott a szója.[ Szerkesztve ]
Thank you to god for making me an atheist
-
Cathfaern
nagyúr
Barátnőm szokott enni, ketobarát (mi Aldiban vesszük) Ebből se lehet azért kilószámra enni (mondjuk ebben az ára is segít), de a 100g / 6,4g ch teljesen vállalható arány. Nekem mondjuk nem jön be, mert nem szeretem a barna kenyerek ízét.
Arra érdemes figyelni, hogy glutén van benne, szóval aki esetleg ilyesmi okokból (is) ketozik, annak ez nem lesz jó.[ Szerkesztve ]
-
BoC1ka
senior tag
Mi a velemenyetek errol a kenyerrol?
http://trendplus.hu/termekek/fittandwell
(Bocsi, telorol vagyok)
YNWA
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #702 üzenetére
A vércukornak van egy normális szintje, ami evés hatására felmegy, inzulin hatására csökken. A rendeződik, az azt jelenti, hogy visszaáll erre a normális értékre.
igen, de mitől tud visszaállni magától, ha éppen elmarad egy étkezés?
a glikonraktárból?egyébként ketón a normális vércukorszint alacsonyabb?
-
nbg
senior tag
válasz Cathfaern #703 üzenetére
kb. 1600-1800 kaloriat tolok be, zsirdusan, siman van tobb is, mint 70-75% szerintem...
(36 vagyok, 184 centi, oktoberben 118-rol indultam, most 92 vagyok)(#704) tlac:
Az elso 4+ honapban szigoruan betartottam 20g ch/nap adagot -az elejetol fogva is csak alig ereztem magam kevesbe ehesnek-, de kb. masfel-ket honapja lazabb vagyok: ha esetleg 30, vagy 40g, pont nem erdekel. Ha pl. egy kicsit cukrosabb a saliontet, vagy nagyon jol nez ki a hagyomanyosan panirozott cordon bleu, siman megeszem. Persze nem napi haromszor, de nem izgulom tul a dolgot, ha heti par alkalommal elgyengulok ilyen aprosagokkal.[ Szerkesztve ]
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
anda64
csendes tag
Olvasmányaim szerint a hasi zsír része a hormontermelő rendszernek, és konkrétan az ösztrogéntermelésben vesz részt. Viszont a változókori problémákat sok esetben éppen a felborult hormonegyensúly, azon belül is az ösztrogén magasabb szintje okozza. A hasi zsír csökkenése tehát tartósan kell hogy pozitívan befolyásolja a változókori panaszokat, mivel ahogy csökken a hasi zsír mennyisége, nyilván csökken az ösztrogén termelése is. Ehhez nincs linkem, de ha beírod, hogy ösztrogén és hasi zsír, több cikk is van a neten. Viszont a napokban találtam egy cikket, ami szerint újabb kutatások szerint a változókori panaszokat nemcsak hormon probléma okozhatja, hanem inzulinrezisztencia is. Márpedig nagyon sok nőnek van IR-re, én nem vizsgáltattam, de a tünetek alapján nekem is van. Az IF és a ketogén étrend állítólag csökkenti az inzulinrezisztenciát, vagyis ezek szerint a változókori panaszokat is. Tehát akárhogy nézem, ez nem lehet átmeneti javulás, ha folytatom az étrendet és az időszakos böjtöt, akkor tartósnak kell lennie. Nagyon bízom benne, hogy így lesz.
https://www.endokrinkozpont.hu/hirek/a-klimax-soran-tapasztalhato-hohullamok-inzulinrezisztenciara-utalhatnak -
tlac
nagyúr
Hát a legpozitívabb valószínűleg itt nem sokakat érint, mivel úgy látom, ez egy fiús fórum. De azért leírom. 50 felett vagyok, változókor, már az őrület határán voltam a hőhullámok miatt.
ne, hogy aztán csak ideiglenesen javuljon ez
a cikkben ugyanis a hormonokra ez volt írva:
Női gondok: zsírban (főleg hasi zsírban) a szervezet nagy mennyiségű hormont tárol. Amikor megkezdődik e zsírterületek bontása, akkor ezek a hormonok felszabadulnak
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #703 üzenetére
Szeretném megkérdezni a véleményedet erről: http://www.zoldhaz.info/zsiradekban-gazdag-etrendek-mellekhatasai
Nemrégen találtam, és egy kicsit megijesztett. Látom, hogy nagyon utánajársz a dolgoknak, talán már találkoztál is ezzel az írással, vagy hasonlóval. Nem tudom, mennyire kellene komolyan venni. Amit találtam magyarul, azt én is elolvastam a ketogén étrendről, de az angolom még sajnos nem elég jó, pedig talán több régóta ketózó tapasztalatát lehetne úgy megtalálni. Fiatalon vegetáriánus étrenden voltam 3 évig, és eleinte nagyon sok pozitív hatása volt, azt hittem, megtaláltam a Szent Grált. De a harmadik évben már egyre rosszabbul éreztem magam, végül abbahagytam. Most van bennem egy kis félelem, hogy talán ez sem működik hosszú távon, ez a cikk pedig pont ezt állítja. Örülnék, ha írnál ezzel kapcsolatban, ha tudsz valamit olyanokról vagy olyanoktól, akik már régóta eszerint étkeznek. Előre is köszönöm! -
anda64
csendes tag
Hát a legpozitívabb valószínűleg itt nem sokakat érint, mivel úgy látom, ez egy fiús fórum. De azért leírom. 50 felett vagyok, változókor, már az őrület határán voltam a hőhullámok miatt. Próbáltam egy csomó féle készítményt (gyógyszereket nem), de max. kicsit enyhítette egy kis időre, aztán ismét erősödött. Tavaly decemberben kezdtem az IF-et (Intermittent Fasting, a 24 órást próbáltam), és néhány alkalom után éreztem, hogy jobb a helyzet. Aztán január közepén kezdtem a ketogént, és azóta is egyre jobb. Tulajdonképpen nem tudom, hogy a keto nélkül az IF is elég lett volna-e, de nekem együtt a kettő tökéletes. A keto miatt nincsenek éhségrohamaim, sokkal könnyebb így az IF-et is csinálni. Elkezdtem fogyni, bár nem olyan nagy mértékben, mint sokan (heti 1-2 sőt 3 kilót is olvastam néhol), de én ennek is örülök, mert már évek óta hiába próbáltam lejjebb vinni a súlyomat, nem sikerült. Kevesebb alvással is jól vagyok, jobb a kedvem, a közérzetem. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja, még valami. A lábszáramon a bőr évek óta nagyon száraz volt, ez megszűnt, most tejesen normális.
-
Cathfaern
nagyúr
"hogyan? be áll valami középértékre?"
Hogy őszinte legyek, nem teljesen értem a kérdést. A vércukornak van egy normális szintje, ami evés hatására felmegy, inzulin hatására csökken. A rendeződik, az azt jelenti, hogy visszaáll erre a normális értékre."és ha a korábbi példám szerinti napi 1 szénhidrátos étkezésnél maradnánk, de a többi lenne a ketós, akkor ilyenkor egyformán tudná majd használni a zsírt és szénhidrátot is?"
Szervezet eléggé priorizálja a szénhidrátot, szóval azt mindig jól tudja felhasználni. Viszont épp emiatt ha rendszeresen kap nagymennyiségű ch-t, akkor nem lesz késztetés arra, hogy hozzászokjon a zsír hatákony felhasználásához. Szóval szerintem egy ilyen étkezés hatásaiban közelebb áll egy sima 4/20-as IF-hez, mint ketohoz. -
nbg
senior tag
mert amit korábban itt olvastam, azért az nem hangzik olyan jól, hogy ketogén étrenden egy kockacukor már "kiüt"
Oktober kozepe ota ketozom, mult honapban ceges uton bebunoztem, egyik este megittam vagy harom rendes, eros nemet sort (minimum 100g ch) - semmi bajom nem volt tole, nem utott ki ketobol...
Az ehsegerzetre: keto ide vagy oda, en speciel ugyanugy meg tudok pusztulni az ehsegtol, mint elotte. Talan egy hanygyanyit jobb a helyzet, de azt, hogy soha nem vagyok ehes, nem tudnam kijelenteni.
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Filmvilág
- Öregszem
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AliExpress tapasztalatok
- Synology NAS
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Szombathely és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5480 laptop (14FHD/I5-G7/8GB/256SSD/MagyarVilágítós/AkkuX)
- PS5 Lemezes 825GB - használt -
- Xbox 360 játékok,akár 1000ft-tól(részletek a leírásban)
- Playstation 3 játékok,akár 1000ft-tól(részletek a leírásban)
- GAMER félgép - GIGABYTE B760M H DDR4 + Intel I5 13400F + Corsair VENGEANCE LPX 2x16GB DDR4 3200MHz
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest