Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Jeanne d'Arc #2 üzenetére

    Csak egy kérdés...: vajon hányféleképpen lehet elhelyezni a kamerát és a szenzort úgy, hogy az tényleg jó is legyen és szép is legyen (bármit jelentsen is ez utóbbi)...? És ehhez képest hányféle gyártó van...? Valaki mindenképpen fog "másolni" valakiről... Pont olyan ez, mint a külalak: relatíve behatárolt, hogy mit és hogyan lehet és érdemes megvalósítani, tehát egy ponton túl simán le lehet sütni, hogy "óó, ilyen már vooooolt, de gáz". Ühüm... Nem tudom... Én eszközt szeretnék venni, és nem valami divat/dizájn cuccot...
    Önállósodjanak... aha... egy bizonyos kategóriában én csak azt látom, hogy minden telefon tökre ugyanúgy néz ki, mikor az emberek előveszik őket a buszon... Akkor miről is beszélünk...?

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    ... mert dizájnt könnyebb lopni, mint technológiát... Most komolyan... Az ugye biztos, hogy nem az iPhone X után kapott mindenki a fejéhez, hogy "húú, akkor alakítsuk át a dizájnt", hiszen nem sokkal annak megjelenése után érkeznek ezek, és nyilván idő, mire mindent szépen lefejlesztenek és tesztelnek, tehát tuti van ipari kémkedés (jééé...!). Igen, lehetne technológiát is lopni, de az már biztosan gázosabb lenne, ugye. A kinézet meg pont olyan, hogy... megosztó, tehát addig is tudnak úszni az árral, és ahogyan a trendeket elnézem, a notch marad, akár a kameraelrendezések is maradnak, aztán így is, úgy is meg fogja venni szépen annyi ember, amennyivel ők kalkulálnak. Vagy nem. És akkor majd lehet tanakodni, hogy mi lehet a baj.

    Mert milyen érdekes már, hogy a telefonok kapcsán a nagyobb tömegeket a dizájn érdekli, és nem a belbecs... Hmm... De olyat még nem láttam/hallottam, hogy egy gyártó tönkrement volna, mert a márkahű vásárlók azért nem vettek tőlük valamit, "mert másolat"... És ahogyan írtam is, egy idő után minden másolat lesz, tehát... Mit is fogunk akkor vásárolni...? :) ;]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Szakiii #8 üzenetére

    Na és...? A tetszés pont teljesen szubjektív, és ha mondjuk az iPhone-on tetszetős egy kameraelrendezés, akkor egy jó másolat elvileg ugyanolyan tetszetős. Feltételezve, hogy az iPhone tulajdonosok szépérzéke nem tér el élesen a nem-iPhone tulajokétól, akár még tetszhet is a népnek "úgy önmagában". Max a máslás ténye nem. De ez legyen minden gyártó egyéni szociális problémája; ítélje csak meg a piac, hogy mennyire ért egyet azzal, hogy ezek másolják egymást. Nekem spec teljesen mindegy, mert első körben azt nézem, hogy mit tud és nekem mire kell, aztán jöhet minden más. De nyilván mindenkinek más a preferenciája, ugyanakkor valahol furcsállom azt a trendet, hogy a legtöbben első körben a kinézete alapján vásárolnak/döntenek/ítélnek meg egy készüléket. Ennyi.

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz minek?:S #10 üzenetére

    Értem... :)
    bár szerintem rengeteg embernek tökmindegy, hogy S835 vagy S845 vagy S821 van-e a telefon belsejében, vagy 3 vagy 4 GB RAM.. telefonálásra jó ez is, meg az is, messengernek meg a facebooknak úgyis mindig szar lesz..
    Milyen jó, hogy minden évben elvileg marhára nagyot fejlesztenek a gyártók, és minden szuperebb, aztán már kisebb erőművek dolgoznak egy telóban, és mégis van, ami akadozik. Érdekes, hogy - én legalábbis - kevesebb háborgást látok szoftver oldalról, mint dizájn oldalról... Mert azt, hogy mondjuk egy telefon nem túl acélosan működik, azt valahogyan benyelik az emberek, de ha másolt a kamera... Ó, az más... ;]

    hanem 0-24-ben nézed
    Szerencsére nem :) Meg is vakulnék, úgy elromlana a szemem. Egyébként ha a mostani telefonok a kijelző maximalizálására és a kávák minimalizálására mennek rá, akkor mit is nézek 0-24-ben...? A hátlapot...? ;]

    Persze nagyon nehéz egyediséget belevinni egy designba, itt azon van a hangsúly, hogy ki milyen ügyesen tudja összeollózni a "lopott" külsőt
    Na ez a lényeg! De ezért írtam, hogy egy egyébként tökre szubjektív dolgot majd döntsön el a piac, kár rajta háborogni és vitatkozni. Olyan ez, mint a szépségversenyek eredményei...

    Attól, hogy sokan mondanak valamit rondának, még nem lesz ronda ;) Ahogyan szép sem.
    Én inkább háborognék amiatt, hogy ja, miért nem lehet minden telefont sztereósra csinálni, vagy a fejlettebb technológiákat alkalmazni, és miért nem lehet mondjuk az Androiddal ezt meg azt, vagy a fb-vel, vagy akármivel...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Rothmanakos #12 üzenetére

    Persze, hogy nem jól látom, mert nem is nézem... :)) Egyébként véges a lehetőség, ahogyan te is írod: Nincs lehetetlen, csak a fantázia, és kisebb részben a fizika szabhat határt - azért nagyobb részben is, mert a hátlapnak van fizikai kiterjedése, amit azért belül is le kell követni a lapkákkal, szenzorokkal, lencsékkel, stb., tehát azért nem olyan egyszerű, hogy csak odarajzolom valahová oszt' csókolom.
    Egyébként nem mondtam, hogy nem másolás; azt mondtam, hogy másolgasson mindenki ahogyan akar, mert akár még tetszhet is valakinek, aztán majd mindenki szíve szerint választ telefont. Ha nem kell a koppintós, akkor válassz mást! Ja, hogy csak notch-os van? Sebaj, akkor válassz... ööö... hmm... "Te apa, megvan még az a telefon, amit te vettél anyunak 1000 éve...?"

    Nem is tudom, min lepődtök meg, az i6 óta kb minden telefon örökölt pár külső hasonlóságot az iPhone-októl.
    Ami jó, azt miért ne lehetne követni és/vagy fejleszteni...? Csak azért, mert alma...? Gondolom a design szakma olyan, hogy próbálnak mindenféle ötletet felhasználni, akár még a természettől is ellesni. Na és...? Az, hogy mindezt hogyan teszik, az a kérdés inkább...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz minek?:S #14 üzenetére

    Most tenyleg vegyen mindenki csak azert S5230ast, mert balf@sz a designer csapat? Na nemar..
    Pedig minden jel szerint debizonyde :K Mindenki megtapsolhatja a gyártókat. És saját magát is, úgy globalice, ugyanis: ha 2018-ban nem fogynának a készülékek, és ezeket a problémákat azonosítanák be a gyártók a nem-fogyás kiváltó okának, akkor talán változtatnának. Viszont elég lesz csak megnézni, hogy mely készülékekből mennyi fogy. Mert fintoroghatnak sokan a notch meg mindenféle miatt, valahogyan mégis elegendő fogy ezekből ahhoz, hogy a gyártó nyereséget könyveljen el. És itt a baj... Én spec 2010 óta ugyanazt a készüléket használom, és az ég világon semmi hátrányom nincsen, vagy inkább: semmivel nem lennék előrébb akármelyik flagship-el...

    de a kiallo, undoritoan elhelyezett kamerat ugy lehetne fejleszteni csak, ha nem rakjak ugy oda
    Szerinted. Más szerint meg éppen mindegy vagy akár tetszetős is. Éppen ezért ilyen "nagy kérdés" ez a dizájn dolog... Engem előbb zavarna a praktikum oldaláról (esetleg billeg), mint hogy másolás vagy csúnya... De egyébként értem én, és igen, downgrade van, de utalnék a fentebb leírtakra, mely szerint mindenki megtapsolhatja magát is, aki ilyen downgrade-elt telefont vesz horror áron. Egyébként meg a véleményem erről a dologról.

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Rothmanakos #17 üzenetére

    Én sem vagyok design-er, sosem terveztem még telefont, de szerintem azért hat egymásra a kettő - mármint a külső-belső elrendezés. És ja, lehetne sok mindent másképpen is, de választanak egy utat, és kész. Nem kell megvenni, ha nem tetszik :K De a fintorgásokat sosem értem; mintha valaki akaratod ellenére kötelezne, hogy légy elégedett vele és vásárold meg...

    Nem vagyok designer, de ennl még Nekem is több ötletem van
    Na, akkor lehet, hogy jelentkezned kellene valamelyik gyártóhoz ;) ;] Hátha...

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Rothmanakos #19 üzenetére

    De azért fogsz venni másik telefont... :K Erről írtam korábban is. Szóval igen, az a baj, hogy most jön rá sok ember, hogy vannak igényei, amit bizony a gyártók magasról lesz*rnak, és ez dühítő. Igen. "Isten hozott a való világban" ;]
    Mondjuk azt sem értem, hogy miben nyilvánul meg az az érzés, hogy le kell cseréld a 3+ éves telefonodat...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Rothmanakos #21 üzenetére

    ez most biztosan nem hangzik nagy problémának
    Dehogynem. Állati nagy probléma, és akkor el lehet kezdeni belemenni olyan dolgokba, mint tervezett elavulás és társai, ugye... Namert: hacsak nem történik a hardware-el valami, akkor elvben az utolsóként az adott telefonhoz kiadott legfrissebb OS-nek (és akkor itt igenis el kell fogadni azt, hogy esetleg bizonyos gépek megrekednek egy adott szinten pl. Android 6.0; de ez nem baj!) hibátlanul KELL működnie és működtetnie a hardware-t. Tényleg csak saját példával tudok élni - 2010-ben megvettem a Nokia N900-amat, ami mind a mai napig ugyanolyan sebességgel működik, pedig szegényke elég sok mindenre van használva, mert megy ezen fejlesztés, meg partícionálás, meg minden fene, de bírja... Azóta persze vagy 4x flash-eltem, de ez ettől független, hiszen minden esetben gyári OS megy rá elsőként, aztán community port...
    Tehát szerintem ez alapelvárás. És egyébként meg nemrég állítottam be magamnak egy Samsung Galaxy Ace-t 2.2-es androiddal és semmi gondja. Jó, hogy nem is használom telefonáláson kívül semmi egyébre; egy kifejezett app miatt szórakoztam csak vele, az megy is rajta, de slussz. Még csak nem is regisztráltam a google-höz...

    És bizony, jelenleg nincsen alternatíva, de senki ne is várja, hogy lesz, noha próbálkozások vannak rá. A gyártók hozzák ki a f*sokat, mindenki meg szépen megveszi és közben morog úgy, mint te. No offense Na igen... És mi a fontos téma? Mennyire szép, mennyire másolat, mennyire notch... Az, hogy egyébként semmi értelme ennek a folyamatos hardware-háborúnak és OS fejlesztésnek jelen formájában sincs semmi értelme (elég megnézni még mindig az Androidos főverziók részesedéseit), de jól elkendőzi azt az eladói szándékot, hogy "vegyétek csak szépen megfele az újat, hogy hozzátok csak évről évre a befektetők által elvárt profitot"... No comment, mindenki annyira megy bele ezekbe, amennyire akar, de ennek fényében érdemes mindent nézni és akár hőbörögni is... Mert aztán mindenki szépen fogja magát és megveszi valamelyik (új) telefont... :K

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Rothmanakos #23 üzenetére

    Na igen, ha a szoftver "régisége" ellenére fellépnek problémák, akkor gyanús, hogy az OS sincs túl jól megírva, ami mondjuk az Android esetében nem annyira új dolog...
    A szomorú az egészben az, hogy mindenki szépen beáll a sorba és elfogadja, hogy bizony önként kiszolgáltatja magát. Úgy látszik az emberek jobb szeretik az aranykalitkát, mint keményebb (?), de szabad világot. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák