Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szakiii

    addikt

    válasz justmemory #7 üzenetére

    nem azért nem fogják venni mert másolat, hanem mert nem fog tetszeni a népnek (nem feltétlen erről a telefonról beszélek)

  • minek?:S

    őstag

    válasz justmemory #7 üzenetére

    Persze, fontosabb a belbecs.. bár szerintem rengeteg embernek tökmindegy, hogy S835 vagy S845 vagy S821 van-e a telefon belsejében, vagy 3 vagy 4 GB RAM.. telefonálásra jó ez is, meg az is, messengernek meg a facebooknak úgyis mindig szar lesz.. és a külső meg szerintem igenis fontos egy telefonnál, ez nem egy videokártya vagy HDD, amit beledobsz a gépbe és úgyis eltakarod az oldallappal, hanem 0-24-ben nézed és rá lehet unni, vagy pedig, ha eleve nem üti meg azt az ingerküszöböt, akkor meg undorodni tőle.. A Samsung egyelőre még sajátos desingnal jött az S9-cel.. ja, hogy gyakorlatilag semmi nincs benne, mégis szép, mégsem annyira tömeg, mégsem másolás.. a Sony.. nincs kiálló duplakamera ami lefele nyúlik.. Persze nagyon nehéz egyediséget belevinni egy designba, itt azon van a hangsúly, hogy ki milyen ügyesen tudja összeollózni a "lopott" külsőt.. speciel ez a P20 Lite-tal elég gagyin sikerült.

    Attól, hogy nem egy kisebb kínai gyártó másolta, hanem a Huawei, attól még ronda.. ezt elég sokan mondjuk, ahogy látod, illetve tényleg értelmetlen is, ha alul akkor a káva, hogy a vezérlőgombok mellett még egy hangszóró is elférne.. Ha ez LG csinálná a G7-tel, akkor is az lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • Rothmanakos

    tag

    válasz justmemory #4 üzenetére

    Szerintem nem látod jól :D Ez nem véges, a lehetőségek száma gyakorlatilag szinte végtelen. Kis négyzetbe/körbe egymás mellé/egymástól kicsit távolabb, jobban kiáll/kevésbé áll ki/egyáltalán nem áll ki csak a lencsék egymás mellett/esetleg külön keretbe rakva, vízszintesen/függőlegesen, középre/oldalra, a vakut is ezer féle képpen oda lehet mellé rakni, felirat mellé megy/nem megy. Nincs lehetetlen, csak a fantázia, és kisebb részben a fizika szabhat határt. Akárhogyis mondod, ez 100% másolás, eddig egy telefonnak sem volt konkrétan így a kamerája. Az X óta viszont minden harmadik telefoné ilyen. Ez nem véletlen, ez a fantázia hiánya.
    Nem is tudom, min lepődtök meg, az i6 óta kb minden telefon örökölt pár külső hasonlóságot az iPhone-októl.
    Tisztelet a kivételnek.

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

  • minek?:S

    őstag

    válasz justmemory #13 üzenetére

    "Te apa, megvan még az a telefon, amit te vettél anyunak 1000 éve...?"

    Most tenyleg vegyen mindenki csak azert S5230ast, mert balf@sz a designer csapat? Na nemar..

    Ami jó, azt miért ne lehetne követni és/vagy fejleszteni...?

    Ami jo azt fejlesszek is, tamogatom is oket ezugyben, de a kiallo, undoritoan elhelyezett kamerat ugy lehetne fejleszteni csak, ha nem rakjak ugy oda. A notchcsot detto.. Az iPhone Xnel is hulyen nez ki, de ott legalabb tenyleg innovacio, mert alul nincs kava. Es a jack elhagyasa.. Komolyan.. 2016ban oda jutottunk, hogy nem upgradelunk, hanem downgradelunk es ezt innovaciokent jelentjuk be, 300000 ftert adjuk es az emberek veszik..

    Üdv.:M.

  • Rothmanakos

    tag

    válasz justmemory #13 üzenetére

    Hidd el, ez olyan, hogy ahová rajzolják a tervezőasztalon, ott lesz a kamera. Biztosan előbb a külsőt tervezik meg, és csak utána a belsőt. Máskülönben nem lenne értelme. Ahol van a rajzon, annak megfelelően rakják bele a belsejét. Egyébként meg azért is másolásnak (ez nem is másolás, inkbáb majmolás) gondolom, mert már az is egy kis fantáziát jelentene, hogy oké, hogy ugyanott van a két kamera, - tegyük fel, csak ott lehetne - ha már ki kell, hogy álljon a hátlapból ( :W ) akkor akkor már lehetne, hogy külön-külön álljanak ki, ne egy ugyanolyan kapszula alakú, ugyanakkora méretű szigeten legyenek. Vagy ha már szigeten vannak, ki lehetne találni annak is más alakot, pl egy téglalap, vagy négyzet, vagy stbstbstbstb. Már meg se merem kockáztatni, hogy ne álljon ki a kamera, mert ha az iPhone-on kiáll, a többiből is ki kell állnia!!
    Nem vagyok designer, de ennl még Nekem is több ötletem van:DD

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

  • Rothmanakos

    tag

    válasz justmemory #18 üzenetére

    Senki sem kényszerít, persze. Csak 3+ éves a telefonom, és érzem, hogy lassan esedékessé fog válni egy új telefon vásárlása. De ilyen piacon kb lehetetlen lesz (Mi Mix2s-t várom, az értelmes alternatívának tűnik), mindegyik vagy notch, vagy másban (is) iPhone copy. Arról már nem is beszélve, hogy nem lesz már olyan telefon, amin van jack, nincs notch, van benne FM rádió, nem lóg ki a kamera, hanem megáll a hátlapjára lerakva a telefon (NEM BILLEG), bővíthetőm sd kártyával, és még sok más ehhez hasonló tech vívmány, amik már régen megvannak, csak valahogy el lettek felejtve, ki lettek hagyva az idei "cúcskategória" nagyrészéből. Pedig Nekem ezek igenis szempontok.

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

  • Rothmanakos

    tag

    válasz justmemory #20 üzenetére

    Mondjuk azt sem értem, hogy miben nyilvánul meg az az érzés, hogy le kell cseréld a 3+ éves telefonodat...
    Emlékszem, milyen volt, mikor először használtam a kis Z2-t, villámgyors volt, mindent tudott.
    Most már nincs meg az érzés, alapvetően teljesen jó, mindent tud, amit szeretnék, csak nem mindent egyből. Például van, hogy a elindítom a kamerát, belép, de csak sötét képet mutat, mind a 2 kamerára. Addig nem tudok vele kamerázni, míg újra nem indítom a telefont. Néhány alkalmazást megnyit egyből, de vannak, amelyekre 5-10 másodpercet kell várni (ez most biztosan nem hangzik nagy problémának, de mondjuk lehet olyan eset, hogy egyből kell egy táblázat, egy hívás, stb, nem várhat, nem az a bajom, hogy "várnom kee' míg betőőt a Fészbúkk", plusz vannak, amiket csak úgy nyit meg, hogy bezárom, és újra elindítom.
    Viszont az a baj, hogy amíg nincs normális alternatíva, addig nem fogok tudni váltani, és ez a telefon jobb nemigen lesz:/

    vannak igényei, amit bizony a gyártók magasról lesz*rnak
    Igen, ez sajnos így van, már nem is álmodok ilyenekről, hogy a kamera ne lógjon ki, vagy legyen jack, legyen bővíthető, esetleg legyen infra a távirányításhoz, vagy ne egy agyonkeskenyített ház legyen, emiatt gyenge akksival. Az Apple másolása miatt tart itt a piac, ezen negatívumok nagyrésze tőle indult (persze nem akarom lehúzni a márkát, mert nélküle nem is léteznének a mai értelemben vett okostelefonok.)

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

  • Rothmanakos

    tag

    válasz justmemory #22 üzenetére

    A tervezett avulásról annyit, hogy 4.4.4 fut a gépen, pedig azt hiszem, 6.0 is van rá. Épp azért nem frissítettem, mert azokban az időkben jöttek hírek az iPhone 4 iOS 7 frissítéséről, és hogy kb inyírja a telót (Csak nevetek azon, hogy a sok balf*** bevette, hogy ez az akksi öregedése miatt van :)) ). Gondoltam, ha nem frissítek, stabil marad. Egyébként egyszer frissítettem 5.0-ra, amikor kijött, de az egyrészt nem tetszett, másrészt nem volt annyira stabil, és jól átgondolt, mint a 4.4, PLUS voltak bizonyos funkciók, amik kimaradtak. (Egyedi probléma, de a Sony SmartBand-del a 4.4-gyel működik a Bluetooth alapú feloldás, az 5.0-nál nem. Azt is el tudom képzelni, hogy Én vagyok a világon az egyetlen ezzel a problémával, de akkoris, miért kell egy plusz funkciót kihagyni egy frissítésből?!? Jó, ma már ezt megszoktuk, hjogy sorra hagyják el az okos ötleteket, ugye Jack, sík hátlap kamerakiállás nélkül, Infraport, meg hát amiket eddig beszéltünk ugye)
    Egy vicc az egész iparág.

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

  • Rothmanakos

    tag

    válasz justmemory #24 üzenetére

    Teljesen egyetértünk. Igen, az Android sajnos nem a legstabilabb OS, és ahogy ma áll, úgy néz ki, hogy soha nem lesz iOS szintjén a stabilitásban. Szerencsére jobb a helyzet, mint anno, a 2.1, 2.2, stb régi verziók óta, de még mindig nem az igazi.

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

Új hozzászólás Aktív témák