Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    Mostanában erősen fogom a fejem. Közröhej, ami okostelefon témában zajlik, komolyan...
    2010-ben vettem a mai napig is elsődleges telefonként használt nokia n900-amat. Adtak hozzá jó kis headsetet, dugaljba dugható töltőt, usb kábelt, ami tölteni ÉS adatot mozgatni is alkalmas, rca kábelt, hogy TV-re is ki lehessen kötni; ezen felül sztereo hangszórós, infrás (Nikon, Canon gépeket is simán lehet távirányítani...); tud raw-ban fotózni, meg amúgy faszán multitasking ment/megy és minden gond nélkül tudok váltani a videó és mondjuk a böngésző között, miközben tudom hallgatni a videót közben; simán tudok akksit cserélni benne, mert levehető a hátlapja - 2 évvel ezelőtt meg is kellett tegyem ezt a cserét... stb. Egy nagy halom plusz olyan dolgot tud, amit a maiak talán soha nem is fognak tudni... És ez egy 2009-es modell. Basszus...

    Ehhez képest az elmúlt egy hónapban mást sem olvastam, csak hogy rengeteg gyártónál, készüléknél vannak ám bajok. És nem azokról a bajokról beszélek, amik a nagy számok törvénye alapján benne vannak a pakliban, hanem hogy mennyire simlis lett mindenki ezen a téren... Szégyen és elszomorító. Én - őszintén szólva - nem vennék új okostelefont, ha most kellene vennem. Egy sz@r kis feature phone-t beújítanék, aztán hajrá.

    Mi megy ma...? Erősebb SOC. Aha, minek is...? Nézzük már meg az Oreo részesedését és bugzását (hahaha)...! Van 86 féle Android (jó, nem is annyi...), és tökre nem jönnek a frissítések, meg a javítások, meg stb. Mi van...?! Megjegyzem, céges telónak beállítottam a páromtól megörökölt Samsung Galaxy Ace-t, 2.2-es Androiddal, gyári akksival és simán megy! Minden, ami nekem kell rá, az megy! Igen, nem a legfrissebbek, de ugyan kit érdekel (biztonság miatt, mi...? aha, ja, persze...)...? Ja, nincsen rajta FB, meg isten tudja mi minden közösségi app, mert mi a búbánatnak...? Ennyire nem lehet erről leszakadni...?

    Én azt látom, hogy senki nem képes normális telefont, normális ökoszisztémát kiadni. Mert mindegyikkel van valami gikszer, vagy legalábbis rövid időn belül lesz. Azt olvastam, hogy pont a középkategóriában van még talán használhatóság. De őszintén? A teszteket olvasva minden egy kaptafa. Van sok-sok ezer modell, és alig különböznek valamiben - oké, a kategóriák nyilván; de azt azért lássuk be, hogy egy erős profiltisztítás lehet mindenkinek jót tenne? Mi szükség ennyiféle telefonra? Még a rajtuk futó OS sem jó! Meg Android One, meg Go, meg kutyaizéje... Peeersze... Aztán minek? Újabb korlátozások, meg balfékeskedések, meg magyarázkodások, meg ügyfélpampogások... iOS/iPhone kapcsán a nyilatkozatok... Jééézusom... Most komolyan ennyire hülyére kell venni mindenkit...? Csak ezekről lehet olvasni...

    Senki, de senki nem tud mostanában értelmes módon készüléket kiadni... Amikor az első okostelefonomat 2010-ben megvettem, és láttam mit tud, azt gondoltam, hogy "hurrá, ha ez most ezt tudja, mi lesz itt 5-6 év múlva?!", és örültem. Azóta eltelt 7 év, a telefonom - hála a jó égnek - még mindig ugyanaz, és szomorú vagyok, hogy azzal a mérhetetlen sok technológiai, technikai vívmánnyal, fejlődéssel ennyire nem *akarnak* mit kezdeni a gyártók (mert ugye mennyiből is tartana normális telefont készíteni...?), folyamatosan átverik a felhasználókat - és azt legalább olykor jó drágáért teszik -, akik meg... Nos, lassan talán ébredeznek...

    Bocsánat mindenkitől ezért a kifakadásért, de ez már a sokadik olyan hír, ami totál kiborítja azt a bizonyos bilit...

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák