- Yettel topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Íme az új Android Auto!
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Parano1d
tag
Ez már csak csűréscsavarás. Nem a hűtésre gondoltam, hanem az órajelekre.
Nem mintha változna a teljesítményük attól, hogy 1000, vagy 1020Mhz-en ketyeg a mag. Még a több shaderrel rendelkező, magasabb órajelen (50Mhz) járó kártya is csak kb 5%-al gyorsabb. Ami javíts ki ha tévedek, de észrevehetetlen különbség. -
Parano1d
tag
Amúgy kemény 4 napja volt a PH-n teszt a 390X/390-ről, átlagolva kb ugyanaz jött ki, hogy 390X gyorsabb a 980-nál, 390 pedig egy szinten van vele. DX11 játékoról van szó.
Nyilván alkalmazás/driver függő a dolog, de leszögezhetjük, hogy nagy különbség nincsen teljesítményben. -
szacsee
nagyúr
+1
Minden új szabvány, technológia megjelenésekor ezt látom, de ahogy a jóslatok úgy a csodadriver sem akar bejönni.
Low level api mizéria elején 3 dolgot irosgattak.
1: 3-5 ezer rajzolási parancs helyett lesz 100 ezer.
2: csökken a késleltetés
3: fürgébb lesz mint a dx11-es kód 10-30 százalékkal.
Ezek amíg nem teljesülnek addig leszarom az amd innovatív ötleteit, ha ugyanúgy néz ki és ugyanolyan sebességgel fut nv-n is. A tesztek szerint eddig nem gyorsultak a radeonok dx12 alatt mint ahogy a pr beharangozta. Majd ha játékokban annyival gyorsabb lesz, akkor elgondolkodom rajta. Amúgy 7950-em van és úgy néz ki nv-re váltok.
Ez az egész ua. mint a krízis megjelenésekor a quad core optimalizáció.
Vettem egy quadot, más meg felhúzta az e8400-at és ugyanott volt, a gáz az hogy anno E8400-ról váltottam. -
janos666
nagyúr
tévhit, hogy a 144Hz-es monitort ki kell "hajtani"
Nem kötelező, de van igazságalapja.
Egy 60Hz-es LCD mehet úgy, hogy kap 60fps-t és 60Hz-en pulzál a háttérvilágítás (valódi black frame insertion), így gyakorlatilag tű éles és kellően folyamatos hatású lesz a mozgókép.
Ez inkább drágább HDTV-knél jellemző, ott is inkább a menük mélyére elásott üzemmód, de létezik PC monitoroknál is, akár olyanokon is, amik opcionálisan képesen 120-144Hz frissítési frekvenciákra is, a pulzálás csak választható alternatíva, ami magas valós frissítési frekvenciánál szükségtelenné válik, de olyankor kell a magas fps is.
Ha 120-160Hz-en hajtod, akkor nem kell pulzálni, de akkor oda kell neki adni a 100+ fps-t is, mert ha csak ~60fps-t kap, de nem pulzál hozzá 60Hz-en, akkor ismét el fog mosódni a mozgókép és nem fog elég folyamatosnak tűnni a mozgás.A fentiek miatt én nagyon 100+Hz ellenes vagyok, mert sokkal nehezebb stabilan >=100-140fps-el etetni egy monitort, mint fix 60-al, és a monitornak is nehezebb a dolga 144Hz-el, mint jól belőni egy 60Hz-es impulzus módot (komplikáltabbá válik már a VGA és monitor közti átvitel is, a belső feldolgozás is, stb, ha nyomjuk felfelé az Hz-et és fps-t).
Egyetlen gyakorlati probléma szerintem, hogy elszokott az emberek szeme a pulzálástól (CRT monitor/TV) és nem bírod őket rávenni, hogy nézzék 5 percig úgy, hogy fáj tőle a szemük, de pár perc vagy nap alatt megszokják. Általában pár nap múlva már nem is látják, ha nem erre koncentrálnak, pár hét múlva ha direkt látni akarják, akkor sem mindig sikerül. Az a pár perc kinyírni látszik a technológiát. Bár erre is van jó próbálkozás, mikor szabályozható különböző fokozatokban, hogy lassabban szokhass hozzá. De ennek is egy másik oldala, hogy mindehhez nem árt kicsit érteni is a dolgot, hogy miért jó ez valakinek, mert elsőre csak azt látják, hogy sötét és vibrál a kép, az elveszik, hogy "hé, 60Hz, 60fps és tű éles, folyamatos a mozgás".
-
Joshi
titán
Pont az lenne a lényege a DX12-nek, hogy megoszlik a terhelés a cpu magok között. Így az AMD procik sok magján eloszlik a terhelés, ezáltal csökken az egyébként gyenge egyszálas terhelés. A grafikonon pont az látszik, hogy a Fury X nem használt 2 magnál többet ami érdekes.
-
MongolZ
addikt
Nem. Azt írtam, hogy nekünk, felhasználóknak ez jó a használtpiacon, mert az AMD kártyák egyébként is nyomott áruak, miközben általában erősebbek az ugyanolyan használtpiaci áru nV kártyáknál (kivételek persze bőven vannak).
Én arra gondolok, hogy az AMD erőltethetné, amit elkezdett:
Megmutatni a vásárlóknak, hogy nézzétek, mi adunk drivert az IGP-hez a x év múlva is, míg az Intelnél van olyan, hogy ki se jött a hardver, de már nem adnak hozzá drivert. Lehetne eröltetni tovább ezt a jövőálló dolgot, akár példával bemutatva a múltból (persze ez mindig necces téma, és gyanítom, a vásárlók többsége sz*rik rá).Az a baj, hogy ennek a levét mi, felhasználók isszuk meg, mert az 1 bites vásárló annyit lát, hogy MOST ez a kártya jobb. Az, hogy pl. 6 hónap múlva, vagy 3 év múlva nem kell majd kártyát cserélnie, mert az egyik még mindig elfogadható szinten teljesít, míg a másik már meg se moccan, rohadtul nem érdekli. Így a cégek is arra kényszerülnek, hogy "ma jó, de holnap már nem biztos, hogy elég" kártyát gyártsanak.
-
temerole
csendes tag
"Évek óta ezt játssza az AMD.....hát....nem igazán jön be ez a stratégia, miért nem veszik már észre, nem tudom miért erőltetik."
Azért erőltetik, mert akkor még vagy 20-25 évig DX11-nél rostokolnánk (thanks NV).
Ha belegondolsz, kb MINDIG az Ati/AMD volt előrébb technológiai fejlettségben.
(Előbb volt nekik dx10.1; 11; Mantle--> Vulkan API / Dx12; HBM memó; igaz, ezeket jó ideig nem használták a fejlesztők, hisz a konkurens gyártónak nem volt olyan terméke ami támogatná XY feature-t...) -
Abu85
HÁZIGAZDA
Állandóan megfigyelhető az AMD termékeinél, hogy túltervezik őket aszerint, hogy a fejlesztők mit mondanak nekik. A Hawaii is a GK110-zel csatázott amikor megjelent, és ma már bőven veri. A Tahiti a GK104-gyel csatázott és ma veri. A Fury esetében bizonyosan közrejátszott a tervezésben, hogy milyen útiterve van a top cégeknek. Lásd Oxide, akiknél a Nitrous első verziójában a compute:grafika pipeline arány 20:80. Ez hamarosan 50:50 lesz, és egy év múlva már jön a full compute verzió, amiben a pipeline-ok 99%-a compute. Aki Fury-t vesz az jövőre is használni fogja, tehát érdemes úgy tervezni a hardvert, hogy jövő ilyenkor is jó legyen. Évek óta ezt játssza az AMD.
(#38) con_di_B: Ezt megkérdeztem az MS-től. Az FX a valós nyolc mag miatt megveri a Sandy-t, de nem veri agyon.
-
Azért azt is tegyük hozzá, hogy R9 390X bizony elveri a sima 980-at...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Inno3D GeForce iChill X4 RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X 256bit videokártya
- PNY RTX 5080 16GB GDDR7 Overclocked Triple Fan - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Intel ARC B580, 2 év gyári garancia! Számlával, garancialevéllel, gyári dobozában!
- MSI Gaming X Trio 3060
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B550M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5-2GEN I 4GB I 250GB I HDMI I 14" HD I W10 I Gari!
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! R5 5600X / RTX 3080 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest