Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #15 üzenetére

    Ha ez gondot okozna, akkor a mosógépet is vissza kellene venni 5V 1A-re.

    Hát bizony pont ezért terjednek az inverteres motorok a mosógépekben, mert ott már bevett szokás az energiacimke, ami ha nem mutat jó értéket, akkor a vásárló már lép is a következő modellhez :K

    Látszólag nem tűnik soknak, hogy egy telefonnál a normál 10-15 W-os töltéshez képest a 165 W-os töltés vesztesége mondjuk 20 W, de ha úgy nézzük, hogy a 20 W nálunk elég a konyha teljes világításához, akkor már mindjárt elég komoly a veszteség.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #18 üzenetére

    Nem mondom, hogy őrültek, de az amerikai szabványok szerint 0,7 mm átmérőjű (AWG21-es) vezeték szükséges a 8,25 amper átviteléhez.

    Pontosabban két 0,7-es átmérőjű vezeték kellene, csak az áramhoz, meg még pár vékonyabb az adatátvitelhez :K

    Nem tudom, hogy a telefon töltéséhez adott kábeleknek van-e akkora kábelátmérője, de kétlem.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz Nekton #20 üzenetére

    Nalátod. A 45W vs 165W azért 100+W difit tartalmaz ;)
    Egyébként meg nyilván nem kötelező megvenni, satöbbi. Nem is értem miért húzom fel magam, de azért láthatóan komoly innováció manapság kevés van, helyette ilyen hülyeségek jönnek. Mint az innovatív, egyenes vonalon 2s alatt gyorsuló Tesla, amire ugye szintén égető szükség van a mindennapokban (ez közelíti egy F1 autó tudását, csak abban nem Béla ül a Körútról, hanem a Hamilton és versenyzésre való, nem hétköznapi autózásra).

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #30 üzenetére

    Éppen te voltál az, aki volt szíves rámutatni, hogy semmi újat sem mondtam a töltőáram növekedése és a veszteség közötti négyzetes összefüggés felfedezésével, mert ezt Ohm úr már a 1800-as években kimutatta :K

    Szóval ha az 5 W-os töltés során 1 A-al tölt a rendszer és a 165 W-os töltés során nyolcszoros, vagyis 8,25 amper a töltőáram, akkor nem lehet ugyanúgy 10 % a veszteség, mert ahhoz nyolcszoros keresztmetszetű kábelt kell alkalmazni (vagy nyolcad-akkora ellenállású kábelt kell használni, de ez jelenleg nem lehetséges).

    Szóval kizárt, hogy az 5 W-os és a 165 W-os töltés esetén ugyanakkora legyen a veszteség, márcsak azért sem, mert egy 5 W-os töltés esetén se a töltő, se a telefonnem melegszik. Nekem nincs 165 W-os töltőm, de 65 W-os GAN töltőm van, az bizony nagyon erősen melegszik töltés közben.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #35 üzenetére

    Vegyünk egy azonos töltőt és egy azonos kábelt. Az első esetben ez a töltő 1 ampert ad le, akkor nem melegszik, se a töltő, se a telefon az egész töltési folyamat során.

    A második esetben viszont ez a töltő 8 ampert ad le, akkor melegszik jelentősen, mint ahogyan a telefon is melegszik.

    Nézd, ha nem érted, hogy ha az első esetben kevesebb a veszteség, mint a második esetben, akkor nem tudok mit mondani. Ha nem melegszik fel valami, akkor ott nincs ilyen típusú veszteség, ezt szorozhatom akármilyen hosszú idővel is, akkor se lesz veszteség.

    Ne hivatkozz folyton a 30-as hsz-edre, már leírtam, hogy az miért hibás, olyan számokat választottál, amelyek nem megalapozottak. Pl. honnan veszed, hogy egy 165 W-os töltő 6 perc alatt feltölti a telefont? Van erre bármilyen alátámasztásod?

    Honnan veszed, hogy a 165 W-os töltés során ugyanúgy 10 % a veszteség? Van erre bármi alátámasztásod?

    Szóval a számaid légbőlkapottak, hiába hivatkozol folyton a saját hsz-edre, az nem erősíti az állításaidat :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #38 üzenetére

    Rendben, látom, hogy egyik általad beírt adatot sem tudod megvédeni, tehát nyilván az általad beírt légbőlkapott adatokból levont következtetéseid sem helytállóak.

    Az itt berakott töltési diagram szerint egy (névleges) 120 W-os töltő 24 perc alatt tölti fel egy Xiaomi 11T Pro telefon 5000 mAh kapacitású akkumulátorát (a gyári adat ugye 19 perc lenne), akkor nagyon bátor kijelentés az, hogy egy 165 W-os töltő 6 perc alatt töltené fel a Nubia Red Magic7 telefon nagyjából hasonló méretű akkumulátorát :P

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #73 üzenetére

    Ezek eszközök, nem emberek. Nem kell törődni a lelkivilágukkal. Egy telefont elég 5 évre tervezni. 5 év alatt meg egy álló akku is tönkrenegy.

    Az a baj, hogy technikai fejlődés félreértelmezéseként ez a nézet teljesen általános lett a modern társadalmakban :(

    Használd és dobd el. De mi lesz 5 év múlva az eldobott eszköz sorsa? Az elektromos autókban lévő akkupakkok elég nagyok és elég értékesek ahhoz, hogy háztartási energiatárolókban még 5 évig használják őket.

    De egy mobil akku (sőt, akár az egész mobiltelefon) mostanában 5 év múlva a kukába kerül, sajnos senki sem fordít energiát az újrahasznosítására.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • subset

    senior tag

    válasz Nekton #73 üzenetére

    Igen, lehet Magyarul is és legyen igénybevétel....
    Az elég egzakt, hogy mondjuk 5W vagy 25W vagy 165W ?
    Igen, ahogy már említettem én is, fejlődik a technológia stb. Ezért "életképesek" ezek az extrém módon töltött akkuk is... Mindez leginkább marketing fogásból történik azt sem árt nem elfelejteni. Az akku lelkivilága engem sem izgat, de az már zavarna ha 1 napot sem bírna ki a telefonom X év után, és akku csere miatt kell megbontani a gyári IP védettséget. Ezért sem töltöm a gyári töltőjével. Nem tudom, nekem általában rá szokott érni mire megvan egy normál-al is. Ezért mertem ajánlani, hogy ne stresszeld vedd feleslegesen igénybe gyorstöltés-el az akku maradék kapacitásait...De ez nagy hiba volt, már látom.
    #74 Lami66
    Általánosságban beszéltem, közöltem tényeket, referenciát is mutattam, próbáltam szemléltetni, hogy nagyobb igénybevétel=nagyobb elhasználódás. Örülök, hogy ezt legalább Neked sikerült belátnod. Nem tudok konkrét példát hozni, Te tudsz ?
    Mondjuk emlékszem akku/töltés miatt robbanós és visszahívott samsung telefonra, illetve gyenge üzemidejűekről sem nehéz hallani itt a fórumon, csak nem tudni mivel töltötte a tulajdonosa...és nem én fogom kinyomozni, tippelni persze lehet.

    Olyan is van érdekes módon, hogy vannak elektromos autó gyártók akik az akku garanciális feltételei között megszabják a györstöltés ciklusainak a számát. De minimum ajánlják, hogy rendszeresen ne alkalmazz DC (gyors) töltést, ugyanis az negatívan befolyásolja az akku élettartamát - meglepő nem ?
    "Kia Motors suggests, “Frequent use of DC Fast Charging can negatively impact battery performance and durability, and Kia recommends minimizing use of DC Fast Charging.”"
    https://www.greencars.com/guides/definitive-guide-to-electric-car-batteries-range
    A legújabb Ioniq is azt mondja bármennyire is best off technology, hogy legalább havonta töltsd normál AC töltővel is...
    Az autógyártók is mind tök hülyék nem ? Most akkor az fog jönni, hogy de hát az autóban ilyen meg olyan technológia meg akku van ami a mobil akkukra ugye nem érvényes ?? :)
    Az különálló dimenzió....ja, az.

    #75 pusszycat
    Ezért mutattam a grafikont a gazdájuknak, mivel ők határozzák meg a terhelés mértékét...ők uralkodnak felettük. Illetve nekik szemük is van amiből talán eljut az információ a megfelelő helyre és ott feldolgozásra is kerül.

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • subset

    senior tag

    válasz Nekton #87 üzenetére

    Teljesen értem amit mondasz, főleg itt egy tech fórumon írom alá, hogy amiket említesz fejlesztések stb. a miatt nem fut ki sokaknál ez az életciklus sem, mert előbb cserél, de...
    Rengeteg, jellemzően az idősebb korosztályból kikerülő embert ismerek én is, aki ezek miatt az újítások miatt nem fog telefont cserélni, hiszen, jó ha telefonálni, sms-ezni és néhány képet tud vele lőni...Nem olyan régen keresett meg egy kollegina (50-es korosztály), hogy most mit csináljon ? Nem megy a banki appja a régi iphone 6-osán (a régi os miatt, amit már nem támogatnak). Ő például csak e miatt fog telefont cserélni amúgy eszébe sem jutott volna - egy akku cserén amúgy már túl van ezzel a készülékkel (és igen azt sem a gyorstöltés tette tönkre).
    Nyilván ezeknek az embereknek - főleg most még nem a csúcsközeli, jellemzően györstöltős cuccaik vannak, de egyre inkább szivárog lefelé a termékpalettán ez a feauture.
    Szóval nagyon sokan nem követik a trendeket, nem azok miatt cserélnek majd, látok olyan készülékeket embereknél hogy jajjjj....Amúgy gyorstöltésben is vannak ugye lépcsők. Most pont a 165W-os topikjában vagyunk - ami már tényleg eszement szvsz.
    Ha magamat nézem, én sem cserélem még a 2,5 éves anno még csúcs telefonom, mert nem érdekelnek azok az újítások amiket most kapnék, főleg olyan súlyos áron ahogy mérik őket.
    Különbözőek vagyunk, különböző igényekkel...és jól látod, nagy igény van az újításokra is ezért nyomják a gyártók, egyértelmű. Egy mobil kamerás topikban nem láttál volna hőbörögni, hogy már 500 Megapixelnél tartunk... :)

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • Noukoum

    veterán

    válasz Nekton #99 üzenetére

    Nem kell velük foglalkozni. Őszintén szólva nem is állnék le vitatkozni, de fáj hogy normális embereket befolyásolnak az idióta tévhitükkel. Aztán meg én küzdök vele hogy bebizonyítsam milyen hülyeségekkel tömték tele a fejüket.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Nekton #106 üzenetére

    Korábbi hsz-emben beraktam az erre vonatkozó mérések eredményét, ebből világosan látszik, hogy a töltés közben melegedő akkuk élettartama a melegedés függvényében kimutathatóan csökken.

    Már 45 fokos töltés közbeni akkuhőmérséklet is 30-40 %-al csökkenti az akkuk élettartamát.

    A nekem ellentmondók mivel bizonygatják az ellenvéleményüket?

    1: ez nem így van. Ezt az "ellenvéleményt" nem kell minősítenem :U

    2: a melegedést elektronika figyeli. OK, van ilyen, írták is itt, hogy a 17 perces elméleti töltési idő így 24 perce romlik. De akkor miért hívják 120 W-os gyorstöltésnek, ha végül 80 - 90 W-ra jön ki az effektív teljesítmény?

    Szerintem a 100 W feletti gyorstöltés jelenleg a marketing témaköre, a mai töltők, kábelek, USB csatik, akkuk nem bírnak 1-2 percnél tovább 100 W feletti teljesítményű töltéssel mit kezdeni.

    (Az pedig, hogy van itt olyan fórumtárs, aki szerint egy 20 W-al tölthető telefon az már "gyorstöltésű", és azzal a telefonnal kapcsolatban ír ide akku statisztikát, az már a röhej kategóriája ;] )

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Noukoum

    veterán

    válasz Nekton #106 üzenetére

    De hiszen ő berakta az elméletét az idegenekről amit egy három éves gyerek is megrajzolhatott volna. És azzal érvel. Szint. :)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák