- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- iPhone topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Google Pixel topik
- Magisk
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A TDP keret az Intelnél mindig úgy van belőve, hogy a 3DMarkok grafikai tesztjeinél az IGP turbó maxon legyen végig. Ez egy legális csalás a részükről, hogy minél több pontot érjenek el. Ez jelen helyzetben kellemes, ha vizsgálni akarod a rendszert. Összességében persze köze nincs a játékokban mérhető erősorrendhez.
Konkrétan ez a teljesítmény 1,2 milliárd tranyóból és 128 MB eDRAM-ból igen érdekes. Mint mondtam eDRAM nélkül már a 600 milliós HD 7660D tempója alatt van az IGP. Valami nincs rendben valahol a rendszeren belül, mert sokszorosan több tranyót kell költeni a teljesítményre. -
Abu85
HÁZIGAZDA
De mi nem a rendszer skálázhatóságára vagyunk kíváncsiak, hanem csak az IGP-jére. Ezért jó a 3DMark itt, mert minden egyéb komponenst kizár a képletből. Ha pedig már az IGP skálázásra rossz, akkor a rendszer skálázásán az nem segít.
(#524) HeavyToys: Gondolom úgy, ahogy a többi GPU-architektúránál. Rendkívül specifikus ISA-t használnak, amibe eleve bele van tervezve a skálázódás. Igazából ezért nem értettem még régen az Intelnek azt a mondatát, miszerint elég egy GPU ISA és arra lehet építeni 20-30-40 évig, vagy tovább, így el lehet dobni az API-kat is. Gondolat szintjén ez jó, de oka van annak, hogy minden GPU-t fejlesztő 4-5 évente csinál egy új architektúrát. Ez biztosítja a skálázhatóságot. Nehezemre esik elhinni, hogy az Intel még mindig azt hiszi, hogy a GPU-t úgy is lehet tervezni, ahogy egy processzort. A Larrabee-nak elég nagy pofonnak kellett lennie, hogy ezt a gondolatot elhessegessék a mérnökök. Vagy a vezetőség köti az ebet a karóhoz?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Vannak gyártói eredmények. Furán teljesít mindenhol. Persze ez relatív, de mondjuk úgy, hogy nem 20-30%-ot vártam egy IGP duplázástól.
De még ha a skálázódást nem is számoljuk bele, akkor is sok sokszázmillió tranyótöbblettel hozni egy konkurens kifutó architektúra teljesítményét ... Az AMD Cape Verde Prót épít ennyi tranyóból egy IGP-be. Ez így nagyon nem jó. Mivel tisztán látszik, hogy a Genx architektúrát nem skálázásra tervezték, így logikusnak tartom, hogy a tranyótöbblet a blokkok konkrét duplázásából ered. Így csak az ultramobil réteg tervez GPU-t, de ott nem jelent gondot ennek a skálázása, mert TBR architektúrákról van szó. Az AMD és az NV már felosztja a rendszert 10 különálló blokkra és azzal skáláznak. Utóbbi nyilván sokkal hatékonyabb. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Mivel ki akarjuk zárni a processzort a képletből, így csak a 3DMark graphics score a használható, mert az előre számolt jelenetekkel dolgozik, így bármilyen processzor mellett megegyező eredményt ad az IGP teljesítményére.
Minden programban bottleneck? Fura lenne, de nyilván elképzelhetőnek tartanám, ha az Intel a GT3-as dizájnt nem csak az U-s termékeknél vetné be. Inkább tűnik ez egy olyan döntésnek, hogy a GT2->GT3 váltás teljesítményelőnye más modellekben nem ér meg plusz 500 millió tranzisztort.
Szerintem logikus a GT3-at valahova berakni. Nem a teljesítményelőny miatt, hanem hogy lássák hol van a limit.
Skálázódási gondokra pedig nem először látnánk példát. A Larrabee is azért nem jött VGA-nak, mert 10-12 mag beépítése után a skálázás megszűnt a grafikus programokban. Hiába raktak bele még 2x magot a teljesítmény nem nőtt. A GMA alapjaira épülő architektúrát azaz a Gen7.5-öt lényegében most skálázza először az Intel. Amikor tervezték az alapokat lassan 8 éve nem biztos, hogy gondoltak arra, hogy itt ezt még skálázniuk is kell majd egyszer. -
Sir Ny
senior tag
,,nem pont egy ultramobil chipben kene szabadulni a felesleges tranyoktol, es a tok mindegy mennyit fogyaszto desktop chipnel lenne mindegy, hogy mennyi van benne?"
tipikusan az ultramobilba szokták rakni a célabb (-ebb?) egységeket, amik kevesebbet fogyasztanak, és asztaliba az általánosabbakat, amiket olcsóbb gyártani.
-
dezz
nagyúr
"50%-kal tobb gflops-bol 10%-kal er el nagyobb pontszamot."
Gondolom, a 3DMarkok kevésbé építenek a shaderekre...
Talán úgy lenne logikus, de mobil vonalon fontosabb az IGP, mint desktopon. Legalábbis ők így gondolják. Desktopon kicsit egyszerűbb beletenni a gépbe egy dGPU-t.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nagyon nem fejleszthető értelmesen. Ha megduplázod a tranyószámot, de meg sem közelíti az eredmény a gyakorlatban a közel kétszeres gyorsulást ilyen kis teljesítménytartományon belül, akkor az az architektúra a határaihoz közelít.
A6-5400K: 3DMark11 - 900 pont körül
A10-5800K: 3DMark11 - 1650 pont körül
Ennek így kell skálázódnia.(#484) Atom_Anti: Tekintve, hogy az IGP teljesítményét vizsgáljuk csak, így ez az ami számít.
Minden mobil IGP állítja az órajelet. A Richland Radeon HD 8650G még igen vállalható ebből a szempontból, hiszen 600-720 MHz-ig tart ez a tartomány. Ha 120 MHz zavar, akkor a Haswell IGP-k 200-1300 MHz-es tartományától sikítófrászt kapnál. De ezek az órajeltartományok bevett dolgok a mobil termékeknél, nem olyan nagy probléma, hiszen a mobil eleve egy kompromisszum.(#498) gbors: GT3 tesztből csak a 3DMark graphics score lesz érdekes, mert csak a U és az Y procik kapnak ilyen IGP-t. Semelyik más. De már megerősítették, hogy a GT3 az azonos órajelen ~15%-kal több, mint a GT2. Ez nagyon kevés az én nézőpontomban, hiszen a feldolgozókat konkrétan megduplázták mindenhol. Ebből a szempontból az is érthető, hogy miért nincs GT3 a normál fogyasztású termékekben. +15%-ért nem éri meg még 500 millió tranzisztort beépíteni egy chipbe. Az eDRAM segít rajta, de az architektúra elérte a skálázási határt.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Desktop LGA1150-es Haswell eleve nem lesz GT3-mal.
Mobil Richland lesz az ellenfele. Abból a 35 wattos verzió IGP-je 5%-kal lassabb, mint az 5800K IGP-je. De ez a verzió meg eleve feleannyit fogyaszt, mint az eDRAM-os mobil Haswellek.
Skálázási verseny van, és az eredményekből tisztán látszik, hogy duplájára növelve az IGP blokkják a teljesítmény meg sem közelíti a duplázást. Ez az architektúra így nem jó. Szerintem ezt az Intel is látta az első teszteknél és azért vették meg gyorsan a ZiiLabsot bőven áron felül. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az Intel sematikus tranyószámokat ad meg. Az a tervben annyi, de gyakorlatban sok tervben szereplő tranyó egy helyett négy lesz. Ugyanaz a móka, mint a Sandy és az Ivy idején. Az Intel a valós helyett megint a sematikust tartja fontosnak. Az 500 millió valós tranyó a fullos feldolgozó blokk és 200 millió a setup. Mivel a GT3 konkrétan kétszerezi a blokkot, így 1,2 milliárd a végeredmény.
Az eDRAM nélküli GT3-as IGP 10-30%-kal lassabb az eDRAM-os verziónál. Ez alatta van az A10-5800K IGP teljesítményének.
Ezt az architektúrát vagy gyökeresen átdolgozik, vagy kidobják a kukába. Az nem versenyképes, hogy kétszer több tranyóval sem hozza a konkurencia teljesítményét. Az eDRAM az jó dolog, de remélhetőleg nem vezeti félre az Intelt, mert ha ezt az irányt viszik tovább, akkor irtózatos többlettranzisztort költenek majd az IGP-kre a jövőben. -
-
peti_s
addikt
A Haswell azért folyamat úgy lett beharangozva, hogy 10-20% teljesítménykülönbség CPU-ban, és egetrengető változások IGP-ben. Ebből pedig lényegében semmi nem jött be, no, és gondolom az Intel továbbra is folytatja azt a szemét taktikát, hogy i7-től lefele, mondjuk egy i3-ba, van Pentiumba ahol tényleg használnák az IGP-t, oda egy butított szemetet fog beletenni. Számomra egyre inkább AMD.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! MSI H510M i5 10500 32GB DDR4 960GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest