Új hozzászólás Aktív témák
-
markussandor
senior tag
válasz
SunMount3r #112 üzenetére
Ezt a kadenciahelyesség dolgot számtalanszor hallottam már, de szerencsére a TV-m lejátszójánál nem találkoztam vele.
Talán én vagyok a mázlista, de jobb képe van, mint az rpinek, és neki nem akadály az UHD sem!Csak ezért használom az rpit, mert a beépített lejátszó olyan buta, mint a tök :-)
És ha zenét akarok hallgatni, akkor minek menjen a TV? -
azbest
félisten
válasz
SunMount3r #114 üzenetére
Van, aki nem az eredeti tartalmat szerti látni, hanem a szétefektezett, túlszaturált, viaszba márottat. Általában az sd adást sem lehet megkülönböztetni úgy a 4k-tól, de ízkés kérdése
Mit szívtam szállodában, mire megtaláltam, hogy miért teljesen elkent a chromecastom képe... élesítés címszóval rajzfilmesítette a képet, a körvonalak közt teljesen elkenve minden részletet.
-
nessh
tag
válasz
SunMount3r #114 üzenetére
Sok értelme nincs a vitát folytatni, megszakítom újabb kérdéssel...
LibreELEC vagy OSMC?
Mindegyik tud torrent, share és dlna vagy direkt lejátszást? -
SunMount3r
nagyúr
Hát, nem tudom eddig milyen lejátszókhoz volt szerencséd, de ezt egy tényleg normális Android-os (30K-ról indulnak), vagy LE-s (10K-ról indulnak) lejátszó esetén elég nehéz elképzelni, hogy tűnt jobbnak a TV lejátszója, de te tudod. (És nem hiszem, hogy egy többszázezres csúcs BD Player kellene a különbséghez, főleg, hogy azok képminőségbeli fölénye az olcsóbb média lejátszókhoz képest is néha csak placebo, vagy még talán rosszabb). Nem rábeszélni akarlak, lehet az egy "kivételes csoda TV" (bár őszintébben nem hiszem).
Szerk.: Jah, hát 42"-nál már 3m-ről nem igazán látod a különbséget sem. Kb. 1.7, max 2m az optimális nézési távolsága.
-
nessh
tag
válasz
SunMount3r #112 üzenetére
Hát... Sztem mindig jobb a kép ha a tv dekódol. Akár usb-ről akár dlna-n. Igaz csúcs BD lejátszót még nem láttam élőben. Viszont izmos pc, izmos laptop, androidbox-ok számomra nem adnak olyan minőséget mint amikor a tv dekódol. Nekem egy lg 42la660s van, tehát nem csúcs. Igaz kb 3,5-4m-ről szoktam nézni.
-
SunMount3r
nagyúr
Hátha az a minőség megfelel amivel a TV dekódol... Általában azért még egy Pi is jobb képminőséget biztosít a közvetlen lejátszás során. A kadenciahelyességről nem is beszélve. Persze ez TV függő is, felsőbb kategóriás és mai TV-kben már lehet "viszonylag" normális lejátszó is, de a nagy átlag azért ettől messze van. Meg, ha nincs jobbra igény se (vagy nem láttad még "rendes" lejátszó képét összevetésképpen), akkor elhiszem, hogy nem vetődik fel...
-
nessh
tag
Én azért használnám DLNA szervernek mert az kevesebb erőforrást igényel mintha arról menne a lejátszás. Ebbenaz esetben a tv végzi a "dekódolást" (alap esetben).
És nem kell plusz egér vagy remote az asztalra a meglévő 3 mellé -
SunMount3r
nagyúr
Médiaszerver alatt nem tudom mit értesz pontosan, de ha a DLNA-t és társait, hogy a szerver hardvere dekódolja előtte a videót, akkor annál szerintem jobb a közvetlen lejátszás HDMI-n. (Elvileg a médiaszerver csak annyi, hogy azon tárolod és arról osztod meg a média fájlokat, tehát pl. egy NAS, vagy annak használt PC, router is lehet az). Sőt az ideális, ha eleve van egy letöltő/megosztó központ (média szerver) a hálózaton és onnan akár a Pi is stream-elheti a videót (SMB-ről, vagy NFS-ről), hogy simán a KODI dekódol mindent a cél lejátszó eszközön.
-
válasz
SunMount3r #106 üzenetére
Szól, igen. Eddig még nem találkoztam olyan anyaggal amit így vagy úgy, de ne játszott volna le. Egyáltalán nem tűnik úgy, hogy a hanglejátszás az egy problémás dolog lenne pl. LibreELEC-kel. Normál használat esetén szerintem nincs értelme csak emiatt inkább a médiaszervert választani (mint nessh). Ráadásul ha véletlen mégis csak médiaszerveren keresztül megy a lejátszás, akkor a KODI-ban van beépített médiaszerver, szóval a TV-n simán át lehet váltani rá.
-
LouiS22
veterán
Nekem meg sikerült kifognom egy vélhetően gyári hibás példányt. Baromira csak a piros led villog, pedig a gyári , 2.5-ös töltővel próbálom életre kelteni. Egy "sima" pi3 röhögve megy róla. Nem vagyok boldog, ráadásul érthető okokból nem áll otthon hegyekben 2.5amperes töltőfej sem. Valakinek valami ötlet?
-
SunMount3r
nagyúr
Akkor a TV-n szól a hang végül? Általában a TV-k DD-nél és DTS-nél nem tudnak "többet", tehát a HD hangokat dekódolni. Ezeket akkor vagy a KODI kódolja át PCM-re, DD-re vagy DTS-re (nem tudom annyira KOID esetén, de az elvileg tud ilyet is) amit már a TV is tud, vagy az eleve DD és DTS hangsávot küldi tovább a videóból.
A legtöbb HD hangsávos videóban ott van a DD vagy a DTS hangsáv is mellette vagy beágyazva, ezekre akár lejátszás közben is át lehet váltani. Ez utóbbit érdemes a TV-s megszólalás (vagy régebbi erősítők) esetén alkalmazni. -
válasz
SunMount3r #104 üzenetére
Van olyan aminél hangtovábbítással nincs semmi hang. Írja is, hogy csak akkor engedélyezzem ha az erősítő képes dekódolni. Ha átállítom, akkor pedig gyönyörűen szól. Ez akkor mitől van?
-
SunMount3r
nagyúr
Azokat a hangokat meg is kell valamin/valamin keresztül szólaltatni... Jah, hogy a TV-n keresztül. Akkor eleve adott, hogy annyi fog menni, amennyit a TV is tud.
De egy dedikált lejátszó (a Pi-t most annak veszem) sok szempontból lehet jobb, mint a TV sajátja, az igaz. Ahogy mostanában olvastam, képminőségben már van jobb ultra olcsó alternatíva (Amlogic).
-
Nem a feliratok kezelésére gondoltam, hanem a megjelenítésére. Úgy mint méret, vastagság, szín, keret és elhelyezkedés. Vagyis lényegében az olvashatósággal van a bajom.
A KODI tökéletesen lejátszik minden hangot ha csak a TV-n való megszólaltatás a feladat. Sokkal több formátumot támogat mint egy TV lejátszója. -
Nálam is ez a helyzet a TV frontján. Becsülendő, hogy szinte mindent lejátszik médiaszerverről, viszont funkcionalitásilag nagyon buta. A feliratok normális megjelenítését sem lehet beállítani.
Igazából számodra is akkor már javasoltabb lehet az ha egyenesen a TV-re kötöd (mármint HDMI-re gondolok). Pl. OSMC-vel futhat a KODI felülete folyamatosan, mellette meg mehet a háttérben a torrent, aminek a felületét a böngészőből eléred. -
Külön csak emiatt persze nem éri meg inkább egy sokkal többe kerülő routert venni. De ha mondjuk amúgy is esedékes lenne, akkor hosszútávon optimálisabb megoldás.
Filmeket általában médiaszerveren keresztül, vagy mondjuk NFS (Linuxon natív) fájlmegosztással szokás nézni. Erre az RPi is maximálisan alkalmas, ha mellette nincs komolyabb I/O terhelés. -
nessh
tag
Sziasztok,
Még nem foglalkoztam Pi-vel, alkalmas lehet ez az új Pi Samba, DLNA szerver és torrent használatra?
-
SunMount3r
nagyúr
Mondjuk a tökéletes az lenne, ha akár egy XBOX Classic emu is elfutna rajta, de valahogy a poligonos grafikával kezdődően nálam megáll a retro feeling. Már nem is emlékeztem hirtelen pontosan melyik jelent meg előbb, mert úgy rémlett a PS1-es játékoknak valamivel jobb grafikája volt, mint az N64-eseknek... Szóval nekem már a PS1 se feltétel.
(#94) sztanozs : Én azt sem értem
PC-reWindows-ra miért nincs Retropie. Tudom, külön OS. Legalább van helyette ez. -
Cythyel
senior tag
ps2-ig bezárólag minden, de ha sikerülne, akkor ps2-t is megpróbálnám rajta, ahhoz tom hogy édeskevés a rpi3 teljesítménye, de ez már talán elég lesz, kérdéses hogy az rpcsx2 linux verziója elfut e az arm proccon, vagy x86-os kell neki, nem találtam erről leírást...
@(#91) SunMount3r
ha psx1 a vége nálad, akkor rpi3 is elég kéne hogy legyen, n64 és korszak már erőt követel, ezért is a 2mag 1,4ghz helyett megyek neki a 4+4magos "szörnyeteggel"
-
-
SunMount3r
nagyúr
Én is azt kérdem, hogy ha csak Retro-zni kell akkor ezeknek mi az előnye? Mondjuk nálam pláne, mert kb. a SNES korszak végéig érdekelnek a dolgok, ezekhez meg gondolom bőven elég a Pi is. Legföljebb a MAME pár játéka foghatna ki rajta, bár az sem biztos.
De N64-től fölfelé már lehet számít a hardveres különbség. De ezeket én nem tervezem.
-
Cythyel
senior tag
válasz
SunMount3r #87 üzenetére
4mag 2ghz-en, 4mag 1,4ghz-en, 2gb memória, microsd vagy emmc boot, natív 1db usb2.n és 2db usb3.0, natív gbit lan, stb...
az egy dolog hogy a gpio része nem teljesen kompatibilis a rpi gpio részével, de ehhez is van bőven elég kiegészítő, szoftvere is rendben van -
Cythyel
senior tag
válasz
SunMount3r #82 üzenetére
én is most építek egy retropie cuccost, csak nem rpi3-ra hanem odroid xu4-re, ehhez is rendesen meg van csinálva a retropie image és leírás is van hozzá
-
AAAgold
senior tag
válasz
SunMount3r #82 üzenetére
Én pont most építek egy retropie-t, beszerzés alatt vannak a cuccok hozzá.
-
#54625216
törölt tag
válasz
SunMount3r #82 üzenetére
Retro gaming szempontból mindenképpen a Pi a jobb. Nem csak a szoftverek kiforrottabbak, de van rendes közösségi támogatás és sok jó hardver megoldás (joystic, game kontroller), case mod stb.
-
SunMount3r
nagyúr
Esetleg a Retro Pie miatt elgondolkodnék egy ilyenen, mert a régi PC-m most ki van vonva a forgalomból.
De van egy eléggé jó hardveres Android-os média Box-om is, amire szintén lehetne emulátorokat telepíteni a PlayStore-ból is. De nem tudom melyik nyújtana jobb minőséget, kompatibilitást. Szerintetek megéri befektetni egy Pi-ra csak a retro gaming miatt?Amúgy ilyen szempontból örvendetes a Wi-Fi (pár Mbyte-os file-ok megnyitására), mert csak erre felesleges lenne a kábelezés.
-
kacsa7
őstag
Médialejátszóként használtam PI3-at, eladtam és olcsóbban vettem egy 2GB-os Amlogic 4k+HDR képes boxot. Pont annyi gondom van vele, mint a PI-vel volt, semennyi. Üzembiztosan működik Libreelec alatt. Szerintem MP-nek nem éri meg a RPI, ennyiből kapsz jobb tudású, kész boxot.
-
#54625216
törölt tag
Attól mert a pi alapítványi és nonprofit formában működik még piaci szereplő és ha fenn akar maradni, akkor úgy is kell viselkednie. Ebben én nem látok semmi kivetnivalót.
Ahogy a titkolózásban sem: ha idő előtt kikerülnek a tervek, akkor ott a milliónyi kínai gyártó, akik még azelőtt kijönnek a saját klónjaikkal, mielőtt az új pi kikerülne. Aztán magyarázkodhatnak, hogy a kínaiban ugyan erősebb hardver, több ram stb. van és még olcsóbb is, csakhogy valami alibi androidon meg lecsupaszított debianon kívül nincs hozzá semmi és nem is lesz. Addigra már mindenki azon rugózik, hogy szar a pi, mert nem 8mag 2ghz 4gb rammal 15 dollárért.Az ipari felhasználást nem úgy értettem, hogy megfelel a szigorúbb ipari szabványoknak, hanem hogy sok olyan gyártó van, akik valamilyen módon beépítették a pi-t a termékükbe, ezért nagy tételben vásárolják és többségében ők adják az alapítvány fő bevételét.
-
Puro
aktív tag
Mi értelme a gigabit lannak, ha még mindig az usb busszal osztozik?
-
azbest
félisten
válasz
#54625216 #76 üzenetére
Kezdettől követem a pi-t, teljes mértékben elismerem az érdemeit. Nélküle nem lenne divatos, könnyen elérhető hardverek tucatja. Bebizonyították, hogy igenis van kereslet amatőr felhasználásra is boardokra és nem csak több száz vagy több ezer dolláros fejlesztőkiteknek van létjogosultsága, amelyeket csupán új fejlesztésekre használnak az iparban. Nameg nem csak mikrokontrollerekre van igény, hanem magasabb szintű cuccokra is, persze más-más terület is. A BBC mondjuk lehet pikkel rájuk, mert a microBit eléggé háttérbe van szorulva a pi mellett. Meg sem említették a szakmai műsorukban az új változatot.
Ha minden igaz, már 19 millió körül járnak az eladott példányok. Bár szerintem ez nem igazán ipari jellegű. Már csak azért sem, mert komoly ipari alkalmazáshoz nem megfelelőek. Nincsenek meg azok a paraméterek, amelyek az iparban megköveteltek. Szimplán csak azért, mert hétköznapi használathoz felesleges, ellenben sokat drágítana a gyártáson. Ipari célra vannak mások, akik ipari standardokat követnek. Egyébként az alapítvány az iparibb változatokat sem maga árulja, ügyesen átszerveszték a nagykernek a melós részt, ők meg részesedést kapnak. Ők csak a zero-t árulják közvetlenül.
Csak a mentalitásuk nem jön be, van némi EvilCorp benne. És már fitogtatták az erejüket, ami a pénz és a broadcommal való szoros kapcsolat miatt lehet. Kicsinálták a hardkernel odroid w-t, mert konkurenciája lehetett volna a saját, késő, iparinak szánt compute modulnak. Aztán a zero bejelentésével alávágtak a C.H.I.P.-nek. A bevéltel csupán 20%-t forgatják vissza, igaz nem is sikkasztják el, de ki tudja mire akarják költeni. Nagyon titkolóznak. Emellett a kritikát nem tűrik, elfolytanak minden negatív visszajelzést. Esetenként jogi lépésekkel fenyegetőznek, ha valaki túl hamar megtud valamit a terveikből és közzéteszi (korábban tévedésből pár nappal korábban kapott pár ember a még be nem jelentett verzióból és leszedették a netről mindenhonnan)
-
#54625216
törölt tag
Ez a pénz szerintem első sorban az ipari felhasználók miatt nőtt ekkorára, azaz a legyártott gépek jelentős részét nagy tételben felvásárolják közvetlenül az alapítványtól.
Persze ha megjelenik olcsóbb alternatíva arra reagálnak, de ez fordítva is igaz: sok új klón azzal próbál piacot szerezni, hogy a pi alá vágva, áron alul dobja piacra a termékét.
Főleg a kínaiak, akik egyenesen a gyárból postáznak - így nyilván nem nehéz olcsóbban árulni a hardvert -, ugyanakkor nem raknak mögé normális szoftver támogatást és időt sem hagynak a közösségnek, hogy opensource alapon kialakuljon a hardveruk köré egy normális ökoszisztéma. Legyártanak pár tízezer darabot, eladják az aliexpressen, aztán már a következő designt tolják, ami nem kompatibilis az előzővel.
Innen nézve egyáltalán nem találom problémásnak, ha a pi árban is állja a sarat, mert nem töredezik annyira a felhasználói közösség. -
azbest
félisten
válasz
paprobert #73 üzenetére
Ez egyik sem iparági probléma. Mivel a videocore4 a rendszer központi eleme és az határozza meg a legtöbb felsorolt szűk keresztmetszetet, így az hozhat nagyobb változást, ha megjelenik a videocore5. Ez nem csak gpu, hanem a memóriától kezdve az io-ig mindenért az felel. Már van a broadcomnak pár olyan soc-ja, amelyben vannak olyan elemek, amelyek túlmutatnak a 4es verzión, de még nincs minden része készen, lassan haladnak vele.
Az alapítvány hivatalos nyilatkozatiból nem szabad komolyan venni semmit. Mindig keményen titkolják a terveiket, hogy ne rontsa a régebbi verziók piaci eladását az, hogy újdonságra várnak a vásárlók. Ez kőkemény üzlet. Évente kb másfél millió fonttal nő az alapítvány készpénz vagyona. Persze ez jó, mert vissza futnak forgatni veszteséges területekre is, tudnak finanszírozni pi zerot is. De bőven hagynak elköltetlen pénzt is, senki sem tudja, hogy mi a céljuk vele. Nem olyan alapítványi forma, mint az itthoni rendszer. Olyan szempontból viszont kontraproduktív már ez a gazdagság, hogy ha megjelenne valami jobb, olcsó alternatíva, akkor alá tudnak licitálni és ki tudják nyírni a konkurenciát. A pi zero is így jelent meg 5 dolcsiért, mikor mások kihoztak más olcsó alternatívát. Pi zerot nagy mennyiségben továbbra sem lehet bárhol venni, közvetlenül az alapítványtól lehet egyedi, magasabb áron rendelni.
szerK wow, alábecsültem. Még a régebbi reportok alapján volt évente 1.5M növekedés a készpénzállományban. 2016-ban megduplázták, s még nem nyilvános a 2017es állás. 2016 végére 7-ról 14 millióra hízott a vagyon pdf. Nem bevétel, hanem ennyi maradt a kiadások után.
-
zoltanz
nagyúr
válasz
paprobert #73 üzenetére
Ésszerű lenne a driver-eket csökkenteni jobban, választhatóan, csak az adott géphez szabni, amit az ember nem hetente cserél. Tartalmazza csak az adott Chip-ét, VGA-ét, CPU-ét is esetleg, valamint valamint a nagyon régieket kihajítani. Egy ideje már szajkózom. ha kell mégis nem nehéz telepíteni.
-
paprobert
őstag
Ez az architektúra nagyon ki lett maxolva. Valaminek változnia kell a jövőben, mert a plafonig optimalizálták a jelenlegi lehetőségeket.
Vagy új litográfia kell, vagy új chip, vagy mindkettő.-Csúcsra van járatva az elérhető frekvencia 40 nm-es gyártástechen.
-Csúcsra van járatva az egyenáram elosztása, a VRM.
-Szinte csúcsra van járatva a microUSB szabvány. Elfogyott annak a lehetősége, hogy több wattot fogyasszon egy ekkora gép.
-Csúcsra vannak járatva a belső buszok (USB2.0)
-Az 1GB-os plafon optimalizált OS-sel is egyre közelebb kerül. Évente kb 10%-kal nő a libek mérete. A viszonylag herélt raspbian is 300 megánál jár, és ez csak nőni fog. Nem nagyon tehetik meg hogy nem lépnek.Nagy válaszút elé érkeztek. El kell dönteniük hogy az elmúlt években felépített kompatibilitásból mit akarnak megőrizni, és mit akarnak eldobni a teljesítménytöbblet oltárán.
28 nm, új ARM magok, új SoC, több RAM. Nagyjából ezekből mazsolázhatnak.
-
vkp
aktív tag
Vidékországban van egy ősrégi pi-m, lámpákat kapcsol, ledeket dimmel, hőfokot mér, ups-t monitoroz, ja, meg van rajta egy tvheadend, hogy tudjak dvb-t nézni.
Másik pi otthon, mediaplayer
Sokfelé pi-k, hőfokot mérnek, kazánt/hűtőkamrát vezérelnek, van ahol beléptető rendszert vezérelnek, van ahol telefonközpont, van ahol egyben minden. -
Tidus
addikt
Nálam ez megy, profi.
Torrent, miner, három térkamera, adat tárolás, filmezés.
És mindent látok okostelefonon is, bárhol vagyok.
Csak egyszer kell befektetni egy jóra, hosszútávon kényelmes.
Eredetileg nálam is a router volt a NAS, de sokoldalúbb megoldás kellett.
RPi-ben még nem gondolkodtam. Én úgy tekintek rá, hogy szórakozni, házi barkácsolásra nagyon jó.
A barkácsolást arra értem hogy sok kiegészítő kell hozzá, állítgatni, stb. -
-
válasz
Ivy.4.Ever #55 üzenetére
Ha 0/24-ben megy, akkor milyen fogyasztás különbséggel számolhatunk?
-
USB3, SATA és tényleges Gigabit LAN tényleg ráférne. Na majd talán jövőre.
-
sowi
őstag
nem a 35 dolcsival van a gond, ha tobbet tudna en szivesen fizetnek erte tobbet is, az amlogic cuccoknal vannak idegesito aprosagok, pl. nem tudsz angolon kivul mas billentyuzetet beallitani, nehany 4k film erezhetoen megreccen, hivatalos tamogatas gyakorlatilag nincs, meg ilyesmi, nem nagy gondok...de b@ssza az ember csoret...
-
Ez igaz, a VP9 az gáz. Habár manapság a TV-ken ott vannak az appok az online videónézéshez (YouTube, Netflix, HBO GO...), a helyi hálózati tartalomhoz (UPnP médiaszerver által) viszont csak nagyon alap, funkciószegény lejátszó áll rendelkezésre (esetleg pl. Plex, de ahhoz célszerű egy erős NAS is). Épp ezért ez utóbbi kapcsán került képbe nálam is az RPi és a LibreELEC/OSMC. Persze vannak erre céleszközök amik jobbak.
-
azbest
félisten
Youtube kapcsán a vp9 sem hátrány. Ha jól tudom azzal sem okosítható fel a pi. A youtube pedig mostmár arra optimalizálja a videókat, a h264 van hogy jobban szét van tömörítve általuk.
Persze otthoni filmezésnél a h264 fhd még sokáig megfelelő lehet. Aki hd hangot meg 4k képet néz szeretne, gondolom 35 dolcsinál többet is rászánhat. Vagy használhat amlogic boxot.
-
DiVaD
senior tag
Én egy Pi2-t használok az alábbi célokra: médialejátszó (Kodi, max. 720p, ennyit tud a TV-m), torrent. Néha Raspbian. Szóval amire vettem, arra tökéletesen használható.
Gondolkodtam a cserén, de rájöttem, hogy jelenleg ez is megfelel, maximum, ha lesz egy új TV-m, akkor veszek egy újabb Raspberry-t.
-
válasz
markussandor #47 üzenetére
Igen, bár számolni kell azzal is, hogy manapság még csak az 1080p és H.264 az általánosan elfogadott. Az meg nem nagy érvágás ha a TV skálázza fel a képet és nem az RPi. Ettől függetlenül persze jó lenne az a 4K HEVC HDR. De én úgy vagyok vele, hogy azt a pár sample videót lejátssza a TV önmagában is a médiaszerveren keresztül.
-
azbest
félisten
s905 vagy s905d soc-os android tv boxok, házzal táppal, távirányítóval 1-2 GB rammal, gigabit lannal, hdmi 2.0a -val, 4k 60Hz-el, hd audio pass through, egy sd-kártyára tett libreeleckel képes minden mozizós igényre amit fel szoktak sorolni, szerencsétől függően 30-50 usd körül. De ahogy már más is javasolta az odroid c2 is erre épül.
Aki meg gpio-t akar, az elvan a pi-kkel.
-
Tim82
félisten
Nálam:
- Pi 2 model B + Hifiberry Digi+ + RuneAudio -> DAC-ra vagy digitális erősítőre kötve hálózati zenelejátszó (MPD-t kezelő programok, alkalmazások segítségével távirányítható is telefonról, tabletről (Androidra van hivatalos RuneAudio Remote Control app), PC-ről, laptopról (Win 10 alatt a Chimney, Linux alatt a Cantata nevű programot használom erre).
- Pi 3 model B: "konzol" (stílusosan egy ilyen házban) RetroPie-t futtatva, jelenleg két XBox 360 kontrollerrel (de ezek SNES játékokhoz nem az igaziak, így nézek majd hozzá SNES kontrollereket is).A Pi 2-t használtam én médialejátszónak is OSMC-vel; ha az ember nem h265-re, illetve 4k-ra vágyik, akkor szerintem teljesen rendben van.
*
Hogy ON is legyek: számomra pont abban lépett előre a Pi, amiben kellett (nekem az AC-s wifi hiányzott igazán korábban is és megértettem volna azt is, ha nem fér bele az új verzióba sem költséghatékonyan). Nem várom el egy pont a "svájci bicska"-jellege miatt remek és olcsó boardtól, hogy mindent tudjon. -
Sokat alig pénzért? Dehogy is! Magyarok vagyunk vazze!!!
Szeretnénk 4K-t (opcionálisan 8K-t), 10G Ethernetet, 8 SATA portot, minimum 32 GB DDR5 RAM-ot, 1080TI SLI videóteljesítményt, két marék USB3.1-et. Legyen rajta 4 db HDMI minimum Dolby* támogatással, nem ártana legalább 6 M.2 foglalat, de elég 4 is ha tesznek rá 2TB-os EMMC tárhelyet.
Tápnak legyen elég 5V 500mA, hogy elmenjen egy sima USB foglalatról, mérete ne növekedjen és ha már lehet nagyot kívánni, legyen x86. Mer akko fut rajta a vintíz!
És persze a legfontosabb, legyen 5000 HUF alatt...postával!
-
Jonesy84
tag
válasz
markussandor #27 üzenetére
Ha a 4K hiányzik csak, akkor tudom javasolni ezt: ODROID C2
Én is nagyon szemezek vele, mert a libreelec támogatja. -
Még nem sikerült olyan hanggal találkoznom amit ne játszott volna le a LibreELEC. Sőt, amit megeszik a TV, annál engedélyezni szoktam a hangtovábbítást is (AC3, DTS). Tudsz linkelni pár példafájlt aminél problémás a lejátszás? Szívesen tesztelnék mert tényleg kíváncsi vagyok. Akkor is ha kicsit extrémnek minősül a dolog (vagyis általános felhasználás esetén - jelenleg elfogadott sztenderdek szerint kódolt anyagok - nem találkozni vele).
-
s:zozo
aktív tag
3 db. Retropie 2x, személyes NAS, néha raspbian linux is.
-
Márton
nagyúr
válasz
markussandor #27 üzenetére
+1
no 4k, no deal -
jézusom
addikt
Nas-nak még mindig gyenge.
-
Ennek van olyan jó szoftveres támogatottsága mint az RPi-nek? Mert nem biztos, hogy a felsorolt számos Linux-disztribúció ezt megfelelően tükrözi. Az egyszerűen lenyűgöző amit a 10-bites HEVC kapcsán ki tudtak hozni az RPi 3-ból (több tíz órányi ilyen Full HD-s anyagot néztem már rajta), és ahhoz csak egy képfájlt kell az SD kártyára másolni és már indul is a KODI. A frissítések meg folyamatosan jönnek. 4K-t persze nem tud, de egyelőre annak nincs is valami nagy realitása. Igazából ma még az 1080p H.264/AVC számít a sztenderdnek. Sok helyen a HEVC egyszerűen tiltott is, a jelenleg vele járó problémák miatt.
-
NAS, Torrent, router, ezekre igazából eléggé gyenge. Viszont pl. a LibreELEC vagy az OSMC segítségével remek médialejátszó, a KODI frankón fut rajta. A lényeg a kitűnő támogatottságban van, amit nem sok hasonlóan olcsó eszköz kap meg. Sokan viszont arra is használják amire eredetileg kitalálták.
-
-
Peet
senior tag
Nem vagyok járatos a témában, írjátok már meg mire lehet egy ilyen lapot használni? Értem én, hogy sok mindenre jó, meg keveset fogyaszt, de Ti mire használjátok? NAS? Torrent? Mediaplayer? Router? Felügyelet? x86 vagy x64 PC helyett?
Mivel minden általam felsorolt "funkcióra" van kész megoldás, így leginkább azt látom, hogy olyan emberek vesznek ilyet, akik szeretnek bütykölgetni, és időt nem spórolva némi pénzt megtakarítani. (Persze mivel az idő pénz így kérdéses a spórolás.) -
Ivy.4.Ever
őstag
b. meg tetszik a névválasztás
-
azbest
félisten
hehe, szóval mégis lett új hardver változat, bár én a pi3A-t jósoltam, mert az ígérték. De ezek szerint nem sok esélye van.
Kis ráncfelvarrás. Pár dologban továbbléptek kicsit, de a belső limitek nem nagyon változtak. De nem is nagyon kényszerülnek nagy változtatásra, mert egy ilyen mini eszköznél a szoftveres támogatás legalább olyan fontos, mint a hardveres képesség. Van rengeteg hardverben erősebb, modernebb, újabb alternatíva... amelykre csak tákolt, patkolt szoftver van, a képességeinek töredékét sem kihasználva. Ez a többiek gyengélye sajnos. Amire én használom, abban még mindig nem nagyon előrelépés a pi2-eseimhez képest, szóval azt hiszem ezt a kört is kihagyom
-
Igazából ez elég nudli előrelépés. A LAN továbbra is a hubon, tehát a 300Mbps is csak addig 300, amíg nincs USB-s eszköz használatban.
Évek óta fejlesztek rá, évek óta kellemetlen a komolyabb LAN hiánya, de csak nem sikerül megoldani. SATA sem volna rossz, de az sem akar összejönni. -
sztanozs
veterán
Ráadásul az egyetlen USB port ami a chipen van nem is a processzorba, hanem a VideoCore-ba van építve, és ugyan van saját DMA vezérlője, de nagy valószínűség szerint (mivel a VideoCore-nak nincs saját memóriája, hanem a host DMA-n keresztül megoszott memória), így végülis a VideoCore DMA-ját használva (a megjelenítéssel vetélkedve) üzemel.
-
Engem most leginkább a hardveres HEVC dekóder hozna lázba. Bár igazából elég jól optimalizálták már, és egy normál, 10-bites Full HD anyag sem akadály az RPi 3-nak. Ezt még megtoldhatnák 4K felbontással, és akkor nagyon frankó lenne.
-
Mennyiért szeretnéd? Annyi alternatíva van, hogy csak győzd válogatni...
Van Intel Atomos alternatíva.
Van Samsung SoC-os USB 3.0-ás támogatással.Vagy hovatovább fogsz egy integrált CPU-s x86-os deszkát....
-
Tazsam01
tag
A fogyasztás mennyit emelkedett? Tudták tartani?
-
sowi
őstag
nem lehet tudni milyen HDMI csati van rajta? meg mindig ugyanaz mint a regin es dolby atmos meg dts-x-rol ne is almodjunk?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Megkímélt állapotú Xbox Series X 1TB eladó. Kitisztítva és újrapasztázva!
- Gamer PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- Bomba ár! HP EliteBook 2570P - i5-3GEN I 4GB I 320GB I DVD I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC)
- T Phone Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
- Mire Vágyik a Gamer Szíved? Mi tudjuk! Kamatmentes rèszletre is!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest