Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RaveForce

    veterán

    válasz WiZARD #58 üzenetére

    de kell, mert így összehasonlítható, azt azért meg ne várd el, hogy a cikkek végén felsorolják az összes alternatívát majd átlagot vonnak.. :U direkt nem kezdtem gariba, de te igen :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • janeszgol

    félisten

    válasz WiZARD #58 üzenetére

    Az utolsó bekezdésed +1. Egy év garancia kb 20 ezer forint. Szóval a 260-ból vonjunk le ennyit.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • vicze

    félisten

    válasz WiZARD #72 üzenetére

    Az hogy te abból vonsz le időjárási következtetést Magyarországra, hogy Ghánában milyen az idő, arról én tehetek?
    Az, hogy ez a leírás ugye mostanra olyan elavult hogy csak na egy dolog. Ráadásként ennek köze nincs a mobil töltéshez illetve a különböző gyors töltő technológiákhoz, mert olyan régi leírás mint egy kőkorszaki balta. Az megint egy tök más kérdés, hogy milyen teljesen fals következtetést vonsz le.
    Minden mobilban lévő aksi 3,7V ez ipari szabvány, nem lehet több, mert minden alkatrész erre van kalibrálva, így mindenki ennyivel dolgozik. A gyors töltés a feszültség variálásával valósítják meg 5 és 20V-ig terjedően technológia függvényében. Szóval, hogy mi a 4,35V max. azt te se tudod...

    Mellesleg 5.ös ábra: Source: Choi et al. (2002) Régebbi nem volt? :U

    Vannak elméletek, meg van tapasztalat. Én a tapasztalatomat írtam az utóbbi 1 évben, jó 300 töltési ciklus után gyors töltővel... Persze aki soha életében nem használta az sokkal jobban tudja 14éves ábra alapján.

    [ Szerkesztve ]

  • mjani1172

    addikt

    válasz WiZARD #56 üzenetére

    Mert amit írtál az nem volt igaz.
    Lehet venni kínában, gari nélkül,áfa nélkül, adó nélkül, artisjus nélkül.stb....
    Az itt feltüntetett árak a gyártó-forgalmazó eredeti árai.
    Mivel az az ár amit leírtál adócsalással ennyi,(bűncselekmény) így akár el is lehetne lopni a boltból az is hasonló,és még olcsóbb lenne.
    Legyünk már egy kicsit korrektebbek és ne hasonlítsuk össze a kínai kamu árakat a magyar valódival.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz WiZARD #77 üzenetére

    (#78) Scalpel: Lassan akkor értem min csúszunk félre. Cell nem egyelő a teljes aksival, az állhat több cellából is és az aksi méretének növekedésével ez egyre jellemzőbb.

    @MaCS_70: Az rendben van, hogy túltolják, de még akkor se magyarázat arra, hogyan tud egy QC3.0 akár 20V-ot beletolni, és a töltési időkre se magyarázat igazából. A Batteryuniversity-s anyagok erre nagyon nem adnak magyarázatot, és nem tartom túl modernnek őket ilyen szempontból(Nyilván sok minden másra tökéletesek). Sokan kérdezik kommentekben is, de sehol sincs válasz.
    Legnagyobb problémám az, hogy nincs semmilyen "up to date" kutatás erre, tényleg semmi. Az ok hogy régen XY Li-Ion (ami 100 felé lehet) aksira megcsinálták a teszteket, de ezeknek a ami technológiák eléggé ellent mondanak. Olyan érzésem van mint az Li-ion-ra válását idejében, a memória effektus, meg használat előtt 12órát töltöm stb. Mindenki fejében ez volt, de már rég nem volt igaz.
    Egyszerűen nem tudom ilyen hatalmas magabiztossággal rámondani, hogy de fél év alatt meghal a gyorstöltéstől, csak mert. A hőtermelés nyilván probléma, ez biztos, csak a mértéke megint csak nem mindegy.

    Ezért is töltöm csak gyors töltővel, mert kíváncsi vagyok, hogy ezek a megállapítások, mert még egyszer a méréseket nagyon rég végezték elég régi technológiával és nagyon újabbat nem találtam. A döglődésnek már elég rég mutatkoznia kellett volna, de sehol semmi.

Új hozzászólás Aktív témák