Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    Egy kis érdekesség: megmértem a kijelzőt műszerrel és az alábbi eredmények születtek.

    Felszerelés

    - X-Rite ColorMunki Display
    - Color HCFR 3.4.0 (PC oldalon)
    - Voodoo Screen Test Patterns alkalmazás a telefonon (amivel előállnak a különböző színminták)
    - Led Lenser M7 zseblámpa új elemekkel

    Mérési módszer

    - HCFR minta: primary + secondary colors (gyors)
    - Telefonon a minták kézi módszerrel végigléptetve
    - EMUI színprofilok: Normál alapértelmezetten, normál kalibrálva, élénk alapértelmezetten, élénk meleg beállításon, (élénk+hideg beállítást nem tartottam érdemesnek megmérni a kapott eredmények alapján)
    - Kalibrálás: A beállításoknál kézi adjusztálás, majd visszamérés, iteratívan, amíg elfogadható eredmény nem születik (iterációk száma < 10)
    - Max. fényerő teszt: A mérés közben zseblámpával (fókuszálva, max fényerőn) a fényérzékelőbe világítottam

    Eredmények

    Normál beállítás:
    Fehér fényerő: 468 cd/m2
    Fekete fényerő: 0,012 cd/m2 (valószínű a műszer nem tudja ezt rendesen megmérni)
    Számított kontraszt: 39000:1 (kvázi végtelen, tájékoztató jellegű)
    Fehérpont: 6733K
    Avg deltaE: 2,1

    Élénk beállítás (alap):
    Fehér fényerő: 480 cd/m2
    Fekete fényerő: 0,012 cd/m2 (valószínű a műszer nem tudja ezt rendesen megmérni)
    Számított kontraszt: 40000:1 (kvázi végtelen, tájékoztató jellegű)
    Fehérpont: 7958K
    Avg deltaE: 6,2

    Élénk beállítás (meleg):
    Fehér fényerő: 484 cd/m2
    Fekete fényerő: 0,012 cd/m2 (valószínű a műszer nem tudja ezt rendesen megmérni)
    Számított kontraszt: 40333:1 (kvázi végtelen, tájékoztató jellegű)
    Fehérpont: 6634K
    Avg deltaE: 5,7

    Normál kalibrált:
    Fehér fényerő: 463 cd/m2
    Fekete fényerő: 0,012 cd/m2 (valószínű a műszer nem tudja ezt rendesen megmérni)
    Számított kontraszt: 38583:1 (kvázi végtelen, tájékoztató jellegű)
    Fehérpont: 6503K
    Avg deltaE: 1,5

    További érdekességek:

    Max fényerő mérések, napsütést szimulálva:
    - Normál profil (alap) fehér fényerő: 622 cd/m2
    - Élénk profil (alap) fehér fényerő: 639 cd/m2

    Színtér lefedettség normál (kalibrált):

    Színtér lefedettség élénk (alapértelmezett):

    Kalibrált beállítás:

    Összegzés:

    OLED-hez méltóan a statikus kontraszt kvázi végtelen. Intenzívebb környezeti fény hatására a kijelző képes további ~150-160 cd/m2-t produkálni.
    Normál mód, alapértelmezett beállítás elég valósághű képet ad, egy kis módosítással tovább lehet tökéletesíteni. Itt a színterünk ~sRGB.
    Élénk beállítás esetén a színtér megnő, viszont nagyon elmegyünk a kékes árnyalatok felé (lásd fehérpont), melyen szintén lehet valamelyest javítani, ha a melegebb színek felé mozdulunk el.

    Szubjektív vélemény: normál mód eléggé fakítja a színeket, az én szememnek talán az élénk alap, vagy az élénk + csúszka a melegebb árnyalatok felé tolva a legideálisabb.

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák