Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quqesz

    nagyúr

    válasz Maffia91 #862 üzenetére

    Mert szabad szemmel nem igazán veszed sztem észre. Ha jól tudom a pro volt igazából érintett(pro samu kijelző, a miénk meg boe ha jól tudom) én sem vettem észre ilyet amúgy.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

  • mugencivic

    tag

    válasz Maffia91 #862 üzenetére

    Arról van szó, hogy eddig gyakorlatilag az összes OLED-es telefon PWM-es fényerőszabályzást használt. Ami - pongyola megfogalmazásban - nagyjából azt jelenti, hogy a kijelző fényerejének csökkentését a LED-ek gyors ki-be kapcsolgatásával érték el (jellemzően kb. 240Hz-es frekvenciával). Minél tovább van kikapcsolt állapotban a kijelző, annál sötétebbnek látja az ember. Ez szépen működik, csak épp olyan, mint amikor egy nagyon gyors stroboszkópba bámul az ember. Nem mindenkinek egyformán fárasztja a szemét, de az biztos, hogy hosszú távon senkinek sem tesz jót.
    No és akkor itt jön képbe a DC dimming, ami ténylegesen a kijelző fényerejét csökkenti és nem villogtatással éri el azt.
    Amúgy ez a PWM-es fényerőszabályzás szabad szemmel nemigen vehető észre de az nem azt jelenti, hogy nem létezik és hogy nem káros. Egy másik mobil kameráján keresztül pl. tökéletesen látható. Pro módban érdemes nézni, 1/1000s -os záridővel, fekete csíkokat lát az ember, minél sötétebbre veszi a fényerőt, annál nagyobb fekete csíkokat.
    Monitorokból egyébként már egy ideje szinte csak PWM mentes ("flicker free") kijelzőket árulnak (nem véletlen...), de azok LCD-k, ahol kicsit más helyzet, ott "csak" a háttérvilágítást kellett megoldani, de az OLED-nél a színek torzulása miatt nem nagyon volt rá mód. Most is járhat némi képminőség csökkenéssel, a DC dimming - mindenki eldönti megéri -e. Én Mi9-en próbáltam eddig, én nem vettem észre hátrányát.. Szóval ennyi, hálistennek terjednek a DC dimminges telefonok - OnePlus, Xiaomi, Huawei már lépett - kíváncsian várom mikor követi őket az Apple és a Samsung.

Új hozzászólás Aktív témák