Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Avicularia #253 üzenetére

    Összehasonlításul, nekem ezek jöttek ki az a701-en (XScale 520MHz), a gyári WM5-ös romot használva:

    114,55%
    117,34%
    102,14%
    127,39%
    137,57%
    71,13%

    Ennél WM6.1-gyel valószínűleg jobb lenne, figyelembe véve, hogy általánosságban mennyivel gyorsabb minden a főzött romokkal. Mondjuk az utolsó videót normálisan lejátszva nem láttam szaggatni, de ez inkább a kis kijelző (2.8") hatása.

    Régóta várok már egy HD képességű PDA-telefonra, de ilyen videólejátszási képesség mellett még várhatok egy darabig... Talán a T*omnia, ha valaha elér idáig.

    Mod.: Köv. héten megpróbálunk tesztelni kollégám N520-as kütyüjén, kíváncsi vagyok milyen eredmények jönnek ki, valamint ott látszik-e már a szaggatás 70%-os eredménynél. (Mondjuk jobban belegondolva itt az is közrejátszik, hogy az utolsó egy rajzfilm, aminél nincs nagyon svenkelés és természetes mozgások, ahol igazán látszódna az akadozás.)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rumos14 #287 üzenetére

    A CorePlayer beállításai ugyanazok voltak? Fentebb beírtam az én gépemen az eredményeket, XScale driver használatával. Mint látod azok sem kiemelkedően jobbak a HD-nál, csak éppen ez jelenti a különbséget a szaggat és nem szaggat között. Mash-t (sorozat) néztem anno, az szaggatott 80%-nál is (füstös jeleneteknél, helikopter mozgásánál látni nagyon).

    Omnia eredményei elég impresszívek, de a 2010% kicsit soknak tűnik. Nem írtad el egy tizedes jegyet? Az, hogy az eredmények változnak a renderpath változtatásával, miért meglepő? Ha használsz valamilyen lejátszót, ami Win alatt ugyanezt engedi (pl.: MPC) ott is hasonlót tapasztalhatsz, ha nézed a procihasználatot.

    Kolléga holnapra hozza be a FuSi-t, tesztelünk ott is.:)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rumos14 #288 üzenetére

    Vigyázz! Elsőnek decode-olni kell a videót, utána jön az átméretezés és megjelenítés, aminek elenyészően kis erőforrást kéne igénybe vennie, ha hardware és megfelelő driver szinten is támogatva van. (Btw, ilyen egyszerű műleteknek anélkül is simán mennie kéne egy ilyen szintű procin.)
    Bár csak találgatás, de a fő gond az xda-s tippeknek megfelelően a driver/alacsony szintű leírás hiánya lesz a Qualcomm procikhoz, mert ugyanazt a pl. DCT műveletet az XScale driverrel a CorePlayer végre tudja hajtatni 'direktben' a procin, míg a Qualcomm esetében csak általános szoftverként fut. Nem véletlen a gyorsulás Qt driver használatával.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rumos14 #293 üzenetére

    Jó az ötlet, sajnos nem rendelkezem egyik készülékkel sem (na majd a prémumosztás után :D ), de a linkelt tesztben lévő videót nálam futtatva 120%-ot adott. Ez pontosan megfelel a procik közötti különbségnek 624/520 ~ 150/120.

    Nem tudnád lefuttatni a 6 videót az N560-adon? (Legalább nem kell a kollégáét becitáltatnom. Egyébként most látom, hogy feljebb n520-at írtam n560 helyett...)

    Átméretezés: nincs ötletem, nálam úgy is 120-at csinált ha 4:3-ra állítom. :F

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rumos14 #296 üzenetére

    Ki tudja.:) Minden esetre elég furcsa, próbáltad egy soft reset után? Lehet a CorePlayer hülyült meg. (Vagy használ valamilyen spec gyorsítást, csak ötletem nincs, hogy mit. :F )

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    Kollégám behozta az N560-asát ( :R neki), a következő eredményeket kaptuk:
    teszt.avi: 154%
    video1: 120%
    video2: 124%
    video3: 123%
    video4: 150%
    video5: 160%
    video6: 70%

    Az eredmények magukért beszélnek, bár az utolsó video eléggé megfogja még ezt a gépet is... (Renderpath: XScale, minden beállítás ugyanaz, mint a mio-mnál.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rumos14 #315 üzenetére

    Nem reset-eltem a kolléga pda-ját telepítés után, de ezek jöttek ki. Kicsit kerekítve vannak a számok, de csak egészre. Három dologra tudok gondolni: vagy valami beállítás lesz, vagy a kolléga pda-ja nagyon 'tiszta', mivel csak iGo van rajta és CorePlayer vagy pedig a CoraPlayer <> TCPMP különbsége csinál ilyen hibát és ennyit fejlődött a CorePlayer (bár így volna...). Az utolsó teszt viszont nagyon érdekes, hogy ennyire gyengén muzsikál minden gépen egy kicsit jobban tömörített divx 5-ös video.

    N560: amikor kijött nem gondoltam volna, hogy egészen mostanáig kell várni a hasonló tudású készülékre, amiben van telefon. Ahogy kézbe vettem, meglepett, hogy még most is igencsak ott van. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Mac! #342 üzenetére

    A tcpmp/coreplayer benchmark rutinja minden, csak nem random generátor. Elég egyszerű kis rutin, nem csinál mást mint megnézi, hány képkockát tud lerenderelni adott idő alatt, majd azt osztja azzal a számmal ahány képkockát normálisan lejátszás mellett le kellene játszania ugyanennyi idő alatt. A gondot és az eltérő eredményeket az okozza, hogy a lejátszható képkockák száma sok mindentől függ, a háttértár sebessége, fut-e valami a háttérben, winmo éppen mit működik, stb.

    Ellenben olyan tesztet még nem láttam, ahol egy sima Xscale 520-624MHz-es procinál gyorsabb vagy legalább azt megközelítő eredményeket mutatott volna a HD videólejátszás terén. Persze sok tesztben leírták, hogy szépen futnak a videók, de számok ilyenkor persze sehol.

    A Qualcomm procikhoz a coreplayer-es srácok szerint egyszerűen nincs hozzáférhető driver (htc *ik megvenni), így csak a qtv-s hekket lehet használni, de az meg csak Diamond-ra jó sajnos: [video teszt a mobile-review-on]. Xda-s arcok szerint egyelőre marad a videók 1mb/s-esre limitálásra, azaz a konvergálgatás. A rom update-ek segíthetnek valamicskét (kevesebb process zabálja a gépet miközben videózol), de amíg általános regiszterműveletekkel kell elvégeztetni egy vektorszorzást, amire mondjuk a prociban van célhardware, de a megfelelő driver hiánya miatt nem tudod kihasználni, addig ez nem fog változni. (Talán akkor, ha lesz végre valaki megveszi a driver licence-ket, mert után az xda-n hamarosan lesz a HD-hez is driver. :K )

    Azért idegesít ez kifejezetten, mert régóta várok egy normális winmo-s gépre, de egyszerűen mindig direkt elcsesznek valamit. Sokáig nem volt 2,8"-os-nál nagyobb kijelző, utána a VGA felbontás nem akaródzott, most meg megy a szívás a Qualcomm procikkal videólejátszás terén....

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Mac! #346 üzenetére

    [OFF]Teljesen követhető vagy, de sok minden befolyásolja az eredményeket a winmo alatt (moonman ne figyelj, de legfőképpen a winmo maga:D). A két n560 között én nem láttam nagy eltérést 10-20% ide-oda nem vészes, de ha megnézed az orosz tesztet ott nem ennyivel van lemaradva a HD.

    Folyamatosság: mint írtam, én is folyamatosnak látom a 6-os videót (Simpsons), de a media properties szerint 17 fps-sel játsza le... Szerintem a folyamatosnak látás csak, abból jön, hogy kicsi a kijelző. (meg talán abból, hogy nem nézzük sokáig) Abban nem vagyok biztos, hogy nem szedné szét a szem ez a framerate egy négy órás repülőút során.

    Rumos14 eredményei ott vannak a 315-ös hozzászólásban, nekem nem 10-20%-nak tűnik az eltérés az eredeti xda-s eredményhez, ráadásul nem ezekhez a régi gépekhez kellene hasonlítani, hanem mondjuk az Omnia-hoz, ott meg már óriási a különbség. (Az a701-N560 összehasonlításból látszik, hogy a kijelző felbontás nem nem sokat számít, de nem is szabadna.)

    moonman: nekem is van olyan ismerősöm, a ki szerint a Crysis 10fps-sel "megy min állat, semmi szaggatás" ;)

    WiZARD: hazamegyek leszedem és megnézem nálam mit mutat. Az 1mbit/s-et xda-s ajánlások miatt írtam, valszeg a felbontás lesz kissebb vagy nem tudom.:) [/OFF]

    iGo: tegnap talán a pda*ánia fórumában láttam, hogy már arra is van megoldás, hogy 240*400 helyett natívban felbontásban menjen az iGo 8. Alakul ez. :R

    Mod.: OFF parancs mintha nem menne :F

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz rumos14 #351 üzenetére

    Egészen a videós tesztek nézegetéséig azt hittem, a Marvel csak átvette az XScale gyártását az Inteltől, de akkor lehet, hogy optimalizáltak rajta valamit, mert mindkét Samsung-ban már Marvel proci van.(Vagy csak a Coreplayer simán Marvel-es idhoz köt valamit vagy itt is van valami driver ügy, ami a mi telefonjainkban nincs benne, de a Samsung adja, erről a Coreplayer-es fórumon kéne kérdezősködni. Beta szokott ilyenekre válaszolni.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz erdoke #361 üzenetére

    Az N560 <-> i780, Omnia közötti kölünbségre gondolt, mert látványosan gyorsabbak a videók ez utóbbi kettőn.

    Köszönöm! Off-olok itt direktbe.:)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Mac! #371 üzenetére

    Hát ha nagyon érdekel titeket, feltolhatok egy wm6.1 romot a hétvégén és megnézzük mi jön ki (én olyan 10-20% +-ra számítok). Vagy mégjobb: miousers-en (most éppen áll a site) vagy másik mio-s fórumban megkérem a srácokat, hogy futtassanak wm6.1-es romos gépen, biztos találok egy önkéntest. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Mac! #373 üzenetére

    A 10-20%-ot nem a proci miatt írom, hanem azért, mert a mio gyári romjai finoman fogalmazva is kihívásokkal küzdenek. ;)

    Hmm közben megtaláltam ezt: http://www.mobilitysite.com/boards/ipaq-200-series-ipaq-210/227977-hp-ipaq-210-depth-review.html

    Érdemes elolvasni a wmmx-ről szóló részt (1.4-es pont), emiatt lesz az Omnia és az i780 sokkal gyorsabb avc-t igénylő dekódolásnál mint az n560 és a mio, szóval lehet a tesztvideók közül valamelyik avc-t használ. Itt legalább kiderült, mivel több a pxa310 a pxa 270-nél.:)

    A linkeknél el lehet érni a tesztvideókat is, csináltam is gyorsan egy mérést az ASP.mp4-gyel (ez ugye sima xvid/divx videó, itt nem játszik az avc-s gyorsulás):

    Mio a701: Xscale: 190% DirectDraw: 168%
    A weblapon az ipaq 210: Xscale: 247-257% DirectDraw: 187-191%

    AVC esetén (default.mp4):
    Mio a701: Xscale, no deblock: 80% DirectDraw: 81%
    A weblapon az ipaq 210: Xscale, no deblock 121-132% DirectDraw: 89%

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák