Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rdi

    veterán

    válasz dabadab #129 üzenetére

    Te egy kivétel vagy ami a szabályt erősíti :DDD

    Értsétek már meg, többször nem fogom elmondani: a helyes oktatás az életnek nevel és Dewey követője lennék ebben a kérdésben.
    Tehát ha az igény nem linux, akkor jöhettek énhozzám, hogy tanítsunk linuxot, akkor én boldogan megengedem nektek, hogy felvett tantárgyként, vagy délutáni szakkörben a linuxal foglalkozzatok. De amíg az outlook beállítása is rendkívüli nehézséget okoz én nem vágok neki a kmailnak :)))

    Hogy ne legyen ''gáz'' a szövegem: készséggel elismerem, hogy teret kell engedni az oktatásban a linuxnak, ami természetesen ott nincs ingyen, de és ugyanakkor örülök, hopgy a sulinak nem kell pénzt költenie a programokra, hanem kifizeti helyettünk a minisztérium.
    És bocsássatok meg nekem, ha ezt nem tartom az adók elkótyavetyélésnek, és / sőt arról a minisztériumi szakiról sem gondolom, hogy korrupt, aki ezt kitalálta és megvalósította.
    [[Kár is egyébként vagdalkózni ez ügyben, mert mi, begyepesedett pedák bizony örülünk ennek, és boldogságunk felhőtlen. Bármit is mondjatok]]

  • rdi

    veterán

    válasz luciferc #122 üzenetére

    ''ja, és szvsz nem szar az ms (meg a suzuki sem), csak a szöveged, hm, kissé gáz.'' :)

    pont annyira mint a Tiéd. :D

    [Szerkesztve]

  • rdi

    veterán

    Flame on: Még midíg nem értem, hogy a munkahelyeken mért mindenütt windóz van, biztos ezért is a Gates a felelős, mert lefizette az árubeszerzőket.
    Vagy a szemét tanárok a hibásak, mert windózra tanittyák a gyerekeket.
    Csak a linuxosok nem hibásak semmiben, szegényekkel még az állam is kibaszik, mert megveszi a windózert az iskoláknak és a miniszter is korrupt disznó. Gondolom ezt a szemébe is megmondanátok, mint harcos linuxosok, csak ne felejtsétek el elmondani, hogy linuxosok vagytok, az biztos sokat lendítene az ügyötökön. :C

    Hát tényleg borzasztó, hajaj.:))
    Egyébként csak én láttam, hogy a szabad szoftvereket is támogatja a minisztérium?

    : Flame off
    Ttényleg van itt miről vitatkoznunk? Szerintem nincs. Végül is kiderült, hogy Ti itt a köz pénzéért aggódtok csak és semmi bajotok a wordddel....




  • rdi

    veterán

    Most már csak ismételgethetem magam, én értem a linux tábor igényét, hogy valahol meg szeretné fogni az Ms -et (az indokok most mindegyek is, igen legyenek pozitívumok) de ne az oktatásnál kezdjék, hanem a gazdaságnál.
    Nem kockáztatunk, ez az alapelv. Sok ezer ember jut oprendszerhez és programokhoz.
    De igazatok van: legyen linux is. Ahol csak lehet. pl. a közigazgatásban nyugodtan.
    Aztán majd ha a piaci részesedése a linuxnak 30 % lesz, akkor térjünk vissza az oktatás ügyre.

    Ja és még valami: folymatosan képezzük a főiskolásokat, jó hegesztőket meg egyszerűen nem lehet találni.


  • rdi

    veterán

    válasz luciferc #74 üzenetére

    Igen, cáfolom, hogy aki pl ismeri a OO.o -t az egyben tudja kezelni az MS Excelt is. Cáfolom, hogy aki ért a linuxhoz, az érteni fog az XP-hez.
    De nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy miként dönt a gazdaság, a piac a programokról. És én elimerem, hogy a linux hátrányból indul ebben a versenyben és azt is, hogy ezt a hendikeppet csökkenteni kell az esélyegyenlőség elvében.
    Csak nem az iskolákban.
    Nem mindegy, hogy az ált isk -ban kezdesz linuxot tanítani, utána a középiskolában meg nem? :DDD
    Megsúgom a függőség a következő (ilyen szar az élet, bezony)
    cégek << szakképzés << ált isk.

    És nem fordított.

    Egyébként szerintem meg éppen az a dolga a minisztériumnak, hogy támogassa a diákokat és a tanárokat, (az iskolákat). Ugyanis lehet, hogy fizetni kell érte, de ezt a forrást nem a levegőbe puffogtatja szét a minisztérium, hanem az az iskolákban kézzel foghatóan megjelenik.

  • rdi

    veterán

    válasz luciferc #68 üzenetére

    Hát kolléga, ez egy számomra ismerős vitastílus: Egy mondat első részét előkapod, abból következtetésket vonsz le, majd ezekkel a következtetésekkel vitatkozol. Ezt szokták az Index ''dühöngőjében'' csinálni. Itt talán nem kéne.
    *
    Vagyis amit Te leirsz az a csúsztatás, mert meghamisítod a mondatom mondanivalóját. De ez már tényleg gyerekes.

    Tisztelem az MS iránti gyűlöletedet, és értem, bár megérteni nem fogom. Véleményem szerint Te értesz a számítógéphez, vagy autodidakta módon, vagy oskolában megtanultad, de még sohasem jártál egy szakmunkásképzőben, vagy felnőtteket oktató tanfolyamon.

    Egyébként ha már itt vagyunk, akkor hadd kérdezzem meg: mielőtt ''ingyenes'' lett az XP az iskolákban, előtte hányban használtak Linuxot? Hány iskolában váltottak most Linuxról MS XP-re ?
    Persze Te is tudod az utóbbira a választ: egyben sem.És az előbbi kérdésre a válasz?

    Ugye az ''ingyenes'' program előtt is Win volt a sulik túlnyomó többségében, melyet vagy az iskolák fizettek, vagy az önkormányzatok, vagy az állam. Vagyis Te.
    Ha linux lenne, aminek ugyebár kb 50 % az ára az MS -hez viszonyítva, akkor pedig a supportért kellene fizetni. A világon semmi nincsen ingyen a linux sincs. Valahol, valamikor mindenért fizetni kell.
    Remélem ezt azért tudod. Ha nem, akkor olvasgass pszichológiát.

    Volt még egy beírás: hogy ti. a linux alatt is az ''ismerős'' ablakkal, és programfelülettel fog a delikvens találkozni.
    Pl, ahogy manapság szokás: a szerver linux, a localon meg ott a microsoft. :D


  • rdi

    veterán

    válasz ngabor2 #63 üzenetére

    Jó.
    Tehát akkor szerinted ne legyenek ingyenes programok az iskolákban, illetve legyenek de azok legyenek a szabad szoftverek.

    Szerintem nincs tovább miről vitáznunk, ez annyira más álláspont, hogy semmi remény a közeledésre.

    azt meg nem mondod komolyan, hogy az OOo alternatíva ?

    Még mindíg nem értem, hogy a sok kibocsátott szakmunkásnak miért lesz jobb, ha nem fogják felvenni dolgozni, mert nem ért a MS Wordhöz. De Te biztosan tudod, mert nyilván egy fejvadász cégnél dolgozol, vagy a Munkaügyi központnál, esetleg tanár vagy, akinek a keze alól évtizedek óta kerülnek ki diákok.

    Ráadásul az velem szemben nem ellenérv, hogy sok közigazgatás vagy cég használ Linuxot, mert én is ugyanezt mondom: ha a cégeknél Linux lesz, akkor nem lesz szükség XP -ét tanítani. És akkor majd Linuxot fogunk tanítani. A szükségletet ugyanis a piac határozza meg.
    Most a piac azt mondja : elsősorban windows.

  • rdi

    veterán

    válasz luciferc #34 üzenetére

    nos, ha már ilyen szép szavakat használunk, akkor meg szerintem a hozzáállásod a faszság. és kvittek vagyunk
    :DDD

    Szóval csak nem akarom én ezt megérteni:
    1) Mi akadályozza (akadályozta) a Linuxot , Unixot, BSD és társait, hogy ne csak jobbak legyenek mint az XP hanem ugyanolyan sikeresek is?
    Csak nem az, hogy elsősorban programozói ismeretekkle rendelekzőknek készültek ?
    Tudom, mert én is használtam Linuxot, a Debiant,

    2) Miért is rontja a Linux esélyeit, ha az oktatás ingyen juthat a Windows hoz?
    Csak nem azt szeretnéd, ha adminisztratív eszközökkel belenyulna a minisztérium az oktatásba?

    3) Ha nem ezt szeretnéd, mert nyílván nem, hiszen az igazságtalan lenne, akkor csak arra gondolhatsz, hogy oktassák mind a kettőt, vagyis legyen kötelező a Linux és a hozzátartozó szabad szoftverek tanítása is, de lagalább is legyen szabadon választható.
    Nos mit gondolsz, melyik programot oktatnák hoszabb ideig és több iskolában az Abiwordöt vagy az MS Wordöt? És miért? Csak nem azért, mert jobb?

    4) A piacon támadási pontot lehet találni, de az nem az oktatás. Egy egyszerű kérdéssel rávílágítok a probléma lényegére: ha egy szemlélet és oprendszer váltás az gazdaságban, közigazgatásban stb. mondjuk 4 év alatt lefutna, és végre hajtódna, szerinted azok a milliók, akik windózert tanultak mit csinálánának? Vagy azok menjeneki munkanélkülinek? Vagy munka mellett menjenek tanulni Linuxot és szabad szoftvereket?

    5) Ha most az oktatásnál találod meg azt a pontot, aminél fogva felforgatnád a világot, akkor szerinted hány évnek kellene eltelnie, hogy érezhető váltás menjen végbe a munkahelyeken? És addig hol fognak dolgozni a szabad szoftvereket tanuló végzősök? Jelentkezéskor majd beírják, hogy ismerik a táblázatkezelőt, aztán a próbaidőben kiderül, hogy nem megy az Excel?


    Szóval egy picit összetettebb dolog az, mint ahogy gondolod.
    Viszont egy doldogban igazad van: az operációs rendszernek szerintem is nyíltnak kellene lennie, valahogy idealisztikusan úgy képzelem, hogy egy vének tanácsa igazgatja az oprendszer fejlesztésének programját és az ENSZ pénzeli, de ezen az oprendszeren aztán hadd fussanak akár fizetős programok is, pl. a legjobb szövegszerkesztő: a MS Word.

    Most látom, hogy ezt írtad:
    ''ja, és a kereslet meg a kínálat megtalálja egymást. nem rögvest ''állnának át'' a munkavállalók linuxra, hanem hosszú évek alatt. ugyanis most azt kellene, hogy általánosban ne wint, hanem linuxot oktassanak. mire ők dolgozni fognak, egész más is lehet a világ szoftvertérképe...
    ''

    Fiatal lehetsz, könnyedén veszed az életet...

    [Szerkesztve]

  • rdi

    veterán

    válasz luciferc #31 üzenetére

    Szerintem meg az a faszság amit leírtál. A munkahelyek 95 %-ában a diákok windózert fognak használni több ok miatt is. Ez egy kvázi szabvány lett és világmonopólium. A minisztériumnak azonban nem feladata a harc ezzel a monopoliummal, viszont feladata az oktatáselősegítése, az emberek felkészítése a munkára az életre, a szg kultúra terjesztésének elősegítése. Nem tanítható az embereknek olyasmi, aminek nem veszik hasznát.
    A szabad szoftverek melletti kiállása a minisztériumnak tiszteletre méltó dolog, és nem is baj, de ez a politika (parlament, törvényhozás EU dolga).
    És majd ha a civil szervezetek és a politikusok elérik, hogy megfelelő törvényekkel egyengessék a szabad szoftverek útját, akkor a minisztériumnak azt kell teljesítenie.

  • rdi

    veterán

    Persze nyilván nem jár rosszul az MS ezt végül is beetetésnek is nevezhetnénk. Viszont jelenleg két három programban nincs alternatíva és szerintem nem is lesz. Így aztán nincs más út, mint legalább olcsóvá tenni a használatukat.
    Azért remélem, hogy a szabad szoftverek felé is mozdul a program.

  • rdi

    veterán

    válasz moonman #15 üzenetére

    vazze csak nem ?

    hát mindenester a megadott honlap nagyon fos. Vki szólhatna nekik.

    [Szerkesztve]

  • rdi

    veterán

    válasz _Petya_ #13 üzenetére

    Tiszta szoftver program esetén az iskola kérte a licenszet, úgy, hogy mi összeírtuk a neveket és mindenki kapott egy papírt. De mindenki ugyanazt a a telepítő kódot kapta.
    Ja és nem kell az XP ét regisztrálni .

    ja és: Bővebben: link

    [Szerkesztve]

  • rdi

    veterán

    válasz X-COM #11 üzenetére

    Igen ez így van. A Campus az más (volt) ha jól értem.

  • rdi

    veterán

    válasz _Petya_ #7 üzenetére

    Az iskolákban a program ''megváltja'' a régebbi nem jogtiszta programokat is. Tehát ha most a tisztaszoftver keretein belül frissítesz, upgradolsz, akkor az jogtiszta lesz. Ez szinte szó szerint le van írva a licenszben.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés