Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    Mondjuk valóban érdekes dolog, hogy mindenhova megengedik tonnaszámra telepíteni az ilyen vackokat... Én ezentúl tuti kötelezném a szolgáltatókat legalább ilyen adótornyok telepítésére...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Calibos

    addikt

    válasz orbano #1 üzenetére

    Hol van erről kép :F

    Na most már van kép! Jól néz ki

    [Szerkesztve]

  • _seth_

    veterán

    A lakásunktól kb 10 méterre akarnak 3G-s adótornyot telepíteni a lakótömb tetejére... mi azt írtuk, hogy köszi de nem kell... évi 1 millát fizetnének bérleti díjként ami leírva sem sok főleg ha elosztjuk 135 lakással és lebuntjuk havi szintre: 617 forintot fizetnek lakásonként... ez az összeg még a közös költségvetésben is csak egy kis tétel... Persze sokra megyünk vele ha nem teszik a fejünk fölé hanem a szemközti bérházra teszik fel.. nem baj az sem a mi tetőnket nyomja és nem rajtunk keresztül fognak mászkálni a bunkó koszos szerelők akik persze a lépcsőházat nem mossák fel maguk után...

    Éllettani hatása: ami sugároz az még ha nagyon kis mértékben is de minden esetben rossz... az, hogy a mobilt valaki a fejéhez teszi egy dolog elterjedt de nem mindenki rak komplett adótornyot a fejéhez szal a kettőt nem érdemes összehasonlítani és a teljesítményüket sem. (én pl hívásaim 50%-át bt headseten bonyolítom le persze az is sugároz...).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • fateless

    veterán

    Hm, jobbról a harmadik tetszik.
    Egy olyan USDPA-sat kérnék a házunk elé.
    (Mivel nálunk nincs 3G)

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Ricardo

    félisten

    válasz _seth_ #3 üzenetére

    Annyi ebben a szívás hogy ha a mellettetek lévő házra telepítik. Nem hogy ugyanakkora hanem nagyobb sugárzást kaptok.

  • Coyote2000

    őstag

    válasz Ricardo #5 üzenetére

    igen, én is úgy tudom, hogy - antennától függően - egy bizonyos távolságra a legnagyobb a sugárzás, hogy az antenna minél nagyobb területet fedjen le. Sok közülük nem gömbalakban sugároz minden irányban, hanem kb 60-120 fokos szögben (függőlegeshez képest).

    [Szerkesztve]

  • (An)Dante

    őstag

    válasz _seth_ #3 üzenetére

    Összesen két kérdésem van hozzád! Tudod mekkora teljesítménnyel ad egy WCDMA adótorony? Fogadjunk hogy nem.. Egy régebbi Nokia Flexi torony maximális adóteljesítménye 240 Watt, ha 6 frekvenciasávon tud adni, ami szinte kizárt. Egy telefon névleges adóteljesítménye 1 vagy 2 Watt. Az egységnyi felületre besugárzott energia a távolság négyzetével arányosan csökken.. Tehát a tőled 10 méterre lévő torony nem sokkal nagyobb energiát sugároz egységnyi felületre vetítve mint a tőled 1 méterre lévő mobilod miközben Bluetooth fülessel telefonálsz..
    Azt tudod mekkora teljesítménnyel ad egy tévé adótorony? Nézz utána.. Majd meglepődsz..

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • badacsony

    őstag

    Jobbról a holdrakéta meg a furdancs jók lettek. :)

    iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

  • piqla

    őstag

    Mar kezdtem orulni, hogy Magyarorszagon jelennek meg ezek a tornyok. En naiv.

    Szereted az állatokat?

  • _seth_

    veterán

    válasz (An)Dante #7 üzenetére

    Nekem megy 1 kérdésem van hozzád: Ha megkérdenék tőled, hogy akarsz-e egy olyan adót a fejed fölé aminek az éllettani hatásairól sok helyen azt írják, hogy rákkeltő máshol azt, hogy egyéb betegségeket okoz és az Ericssontól kiküldött papír 2007-ben úgy írja, hogy ''A 2006-ban bevezetésre kerülő 3G-s hálózat'' de ezt úgy írták, hogy hatástanulmány a lakótelepről... tuti már tavaly megcsinálták na ja, word, fedlap átírása, szal abban minden szép és jó egyáltalán nem ártalmas stb...

    És ha arról van szó, hogy havi 600 forintot adnak érte lakásonként.... dugják a tudod hova...

    Egyébként ne bizonyítsd már be, hogy a tőlem 1 méterre lévő telefon és a 10 méterre lévő adó teljesítménye megegyezik... biztos én vagyok hülye de akkor annak az adónak olyan kis teljesítményűnek kellene lennie amihez szerintem nem kellene ipari áramot bevezetni az adóba amit mellesleg terveznek... na meg akkor 100 méterre már a jelet sem lehetne fogni.

    Szal most itt egy olyan dologról írsz amiről nincs egységes vélemény, hogy ártalmas-e vagy sem. Azt mondják a mobil ártalmas, akkor egy sokkal nagyobb teljesítményű adó szerintem szintén ártalmas de lehet csak én gondolkozom hülyén...

    Lehet csak én vagyok olyan, hogy crt képcsöves tvt, monitort nem használok, nem mikrózok vagy ha mégis nem állok előtte, ha kirándulni megyek elkerülöm a több 10e voltos villanyoszlopokat, ha a külső sávban vmilyen dizel autó megy felhúzom az ablakot vagy ha előttem akkor kikapcsolom a ventit és lezárom a kis fúvókákat, nagyon ritkán eszek gyorskaját, megnézem, hogy milyen kaját veszek, sportolok szal sokmindenre vigyázok :) Lehet hiába foglalkozom ezekkel mindenesetre 4 éve nem voltam dokinál (akkor is csak kullancs elleni védőoltásért mentem)... (kopp, kopp, kopp).

    TV adótorony: mekkora a teljesítménye nem tudom de valahogy most nem is sok köze van a témához mert nem kérdezték, hogy akarunk-e tv adót vagy sem, telepítik maguktól de a 3G adót kérdezté...

    Újabb infóm alapján a szemközti bérház nem jó nekik csak a miénk lenne jó... (tőlünk a fél várost látni lehet a szemköztiből meg a miénket és még pár bérházat...).

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • tkazmer

    addikt

    válasz _seth_ #10 üzenetére

    Egyébként ne bizonyítsd már be, hogy a tőlem 1 méterre lévő telefon és a 10 méterre lévő adó teljesítménye megegyezik...
    ezt nem is bizonygatta, csak azt, hogy a rád eső energia közel megegyezik, ami viszont igaznak tűnik...

    mod:
    Újabb infóm alapján a szemközti bérház nem jó nekik
    akkor majd ajánlanak még többet is, mint 6xx forint/lakás:)

    [Szerkesztve]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • fateless

    veterán

    válasz _seth_ #10 üzenetére

    Örülök, hogy vannak olyan emberek, mint te, akik egészségesen gondolkodnak. Sok szempontból ez a jövő. Nem rábeszélni akarlak a toronyra, mert persze, valóban sugároz, még ha kis mértékben is.

    Abban viszont teljesen igaza volt másnak, hogy ha egy másik ház tetejére rakják, negatívabb hatásal lehet rátok. Nem tudom, milyen sugárzási szöggel rendelkezik egy ilyen antenna, de lokátorműszerész az eredeti végzettségem, amiből annyira még emlékszem, hogy sugárzási irányban közelről veszélyes, távolról (katonai lokátornál, ami jóval erősebb pár tíz méter) már nem. Azért egy macska egy órás közvetlen sugárzás után nem bírta sokáig, csak pár napig. Ezt kapjuk mi nap mint nap, csak kis dózisban...

    Szóval engem nem zavarna egy torony, de teljesen megértem azokat, akiket irritálna.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • ngabor2

    nagyúr

    Az új gyártási eljárásnak köszönhetően 30 százalékkal kevesebb a CO2 emisszió,
    hö? eddig füstölögtek ezek a tornyok? hogy jön ide az emisszió?

  • fateless

    veterán

    válasz ngabor2 #13 üzenetére

    A torony gyártása alatt keletkező CO2-ről szól a hír...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz fateless #14 üzenetére

    ja, az más. de imho az is anyira minimális szeletke, hogy azzal túl sokat nem nyerünk.

    (másrészt nem biztos, hogy a kibocsátást kellene csökkenteni, hanem a co2-t elnyelő/elhasználó területet nem kellene rombolni... de ez már más téma.)

  • And

    veterán

    válasz _seth_ #10 üzenetére

    ''Lehet csak én vagyok olyan..''
    Valszeg nem csak Te vagy olyan, de azért alaposan túlzásba viszed.
    ''Egyébként ne bizonyítsd már be, hogy a tőlem 1 méterre lévő telefon és a 10 méterre lévő adó teljesítménye megegyezik...''
    Nem is ezt írta. Amit pedig írt, abban igaza van. Azt is többen említették, hogy a saját házatok tetejére telepített cella titeket kevésbé terhelne, ami megintcsak igaz. Az embereket általában sokkal kevésbé zavarja az, hogy a fejüktől 1-2 centire tartanak egy - rossz esetben - akár 2W teljesítménnyel sugárzó mobiltelefont, mint az, hogy egy néhányszor 10W-os bázisállomás van párszor 10m-re tőlük. Pedig utóbbiaktól a távolság miatt nagyságrendekkel kevesebb teljesítményt képes elnyelni a szervezet.
    A lokátoros / mikrós példát talán a hősugárzáshoz (lévén az is elektromágneses) lehetne hasonlítani: egész életedben ülhetsz a radiátor vagy hősugárzó mellett, de a grillsütőben percek alatt leégne a bőröd. A lokátor sokszáz kW-os, akár MW-os RF-impulzusokat képes kibocsátani egy igen keskeny, koncentrált nyalábban, ami kis távolságban természetesen káros lehet. Ugyanakkor Mo.-on (is) az 1930-as évek óta működik olyan MW-os (!) teljesítményű műsorszóró adóállomás, amelynek párszáz méteres körzetén belül lakóházak állnak.

  • (An)Dante

    őstag

    válasz _seth_ #10 üzenetére

    Kedves _seth_, akkor most koncentrálj erősen, és próbáld meg megérteni, amit most mondok!

    1) Először is egy logikus kérdés, amire nagyon könnyen adható válasz. Ha a telefonod 1W ill. 2W teljesítménye elegendő ahhoz, hogy a rádió hullámok biztonságosan elérjék a rádió adótornyot, akkor a rádió adótoronynak vajon egy kiszolgált készülékre vetítve mekkora teljesítménnyel kell adnia? Ugye ha a telefonod 1-2W teljesítménye eléri a bázisállomást, akkor hidd el, hogy az egy mobiltelefonra vetített 1-2W teljesítmény az antennától is el fogja érni a mobilod.. DE ez nem azt jelenti, hogy 1-2W teljesítménnyel adnak, hiszen egy antenna több mobilt is kiszolgál, de nem mobilok ezreit, még százat sem egyszerre. (Most nem szeretnék belebonyolódni a vonal és csomagkapcsolt átvitel rejtelmeibe, de ha érdekel a téma tudok ajánlani pár izgalmas olvasmányt). Mint korábban írtam, a Nokia Flexi WCDMA Base Station [link] 6x40W vagy 12x20W leadására képes, mely 240W adóteljesítményt jelent, miközben a rendszer össz. teljesítmény felvétele sem haladja meg a 730W-ot. A három fázis -- ha hiszed ha nem -- az esetleges fáziskimaradások miatt van, melyet a kórházak is használnak, és nem azért kell nekik 3 fázis, mert a Mari néni lélegeztetőgépe fél megawattos..

    2) Nem azt írtam, hogy a két eszköz azonos teljesítménnyel ad, csupán annyit, hogy az egységnyi felületre sugárzott energia nagysága közel azonos, ezt matematikából és fizikából kellett tanulnod. Az antennából sugárzott energia a tér minden irányában egyenletesen terjed, így a teljes kisugárzott energia egy gömb felülete mentén oszlik el. A gömb felülete A = 4 x Pi x R x R, ahol R a gomb sugara, vagyis a gömb felülete a sugarával négyzetesen arányos. Vagyis a tízszer távolabbi antennából érkező jel energiája százszoros felületen oszlik el.. Ez csak közel igaz, persze, mivel azt nem vettük figyelembe, hogy az antennák irányítottak és felfelé nem sugároznak, vagyis nagyobb energiát sugároznak a föld felé, ugyanakkor azt sem vettük figyelembe, hogy az antennák jelét elég negatívan befolyásolják a vastag falak. Leginkább a gigahertzes frekvenciák nyelődnek el pont a lakótelepi lakások vasbeton szerkezetében. Amúgy általában pont lakótelepi lakásokban szokott térerő probléma lenni és nem azért, mert az antenna jele túl erős...

    3) Nem állítottam, hogy nem ártalmas az antennák sugárzása, csupán annyit mondtam, hogy egy cseppet sem veszélyesebb, mint maga a mobiltelefon sugárzása, melyet viszont Te is használsz, még ha Bluetooth fülessel is. Ilyenkor a tőled 1 méterre lévő telefon és a 10 méterre levő bázisállomás jele nem nagy mértékben térhet el egymástól az egy négyzetcentire érkező besugárzás terén.

    4) A ''havi 600 forint'' gondolkodáson mélyen megdöbbent. Miközben az emberek azon visítanak, hogy miért nem csökkenek a percdíjak az nem nagyon jut el az agyukig, hogy önmagában a 6-8000 antenna után mekkora horribilis bérleti összeget fizetnek ki a mobilcégek. Mellesleg sok ház nagyon örülne éves 1.000.000 forintnak tulajdonképpen a semmiért. Persze tudom, antennát ne telepítsenek a cégek, de biztosítsanak 2 gigabites internetet és filléres percdíjakat. Ennél már csak az tetszik jobban, amikor valaki azt írja a 90 milliméteres telefonra, hogy ''milyen nagy'', a billentyűzetére meg a kijelzőjére, hogy ''igazán lehetne nagyobb''.. Persze.. Lógjon le a telefonról..

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • _seth_

    veterán

    válasz And #16 üzenetére

    ''Valszeg nem csak Te vagy olyan, de azért alaposan túlzásba viszed.''

    Ez túlzás? Őszinte leszek, nekem az jutott elsőként eszembe, hogy mi közöd hozzá? Persze én írtam de valahogy ahogy megfogalmaztad azt a mondatot nem tetszik, ez van.

    ''Lehet csak én vagyok olyan, hogy crt képcsöves tvt, monitort nem használok (lehet csak én tudom úgy de káros a szemre valamint ócsón lehet venni tft-t...), nem mikrózok vagy ha mégis nem állok előtte (ez többnyire a nem részre igaz ha mégis akkor meg valóban nem nézem a kis ablakon, hogy huu melegszik...), ha kirándulni megyek elkerülöm a több 10e voltos villanyoszlopokat (biztos nem káros és biztos teljesen véletlenül buktak dollár milliókat az amerikai áramszolgáltatók a megbetegedések miatt persze ők is azt mondták, hogy teljesen véletlenül lett 5x gyakoribb xy betegség és persze csak ott ahol a kábel húzódik, na meg tuti nem káros amikor bringázás közben elmegyek alatta és megcsap az áram és hallani ahogy serceg a vezeték... biztosan teljesen egészséges (persze nem a sugárzás miatt csap meg...)), ha a külső sávban vmilyen dizel autó megy felhúzom az ablakot (azt sem bizonyították, még véletlenül sem be, hogy nagyon ártalmas az egészségre és tuti csak hobbiból fejlesztik a károsanyag csökkentő cuccokat a dízelekre..., jelenleg asszem vmi 14 ártalmas vegyület van a dízel füstben és még vagy 70-et saccolnak persze ez autó függő is kis mértékben na meg már bocs csak amit érzel büdös az téged nem zavar pl egy 30 éves ikarusz busz után? biztosan túlzásba viszem...) vagy ha előttem akkor kikapcsolom a ventit és lezárom a kis fúvókákat, nagyon ritkán eszek gyorskaját (erről sem tudjuk persze, hogy egészségtelen), megnézem, hogy milyen kaját veszek (szerintem aki nem nézi meg az hülye... olcsó a tesco gazdaságos de, hogy pl xy ízű italokban még csak aroma szinten sincs pl alma vagy más az már kicsit sok... persze aki ezen spórol hát tegye..), sportolok (szerintem ezt nem kell nagyon ecsetelni, hogy miért is hasznos :) ) szal sokmindenre vigyázok''

    Egyébként meg tök jó, hogy bizonygatjátok, hogy nem is géz meg minden de akkor megkérdezem: melyikőtök jelentkezne, hogy hééé nekem kell egy ilyen a fejem fölé! Igaz, hogy sok helyen negatív dolgokat írnak róla de kell akkor is. Jelenleg nincs ilyen antenna, ennél az állapotnál jobb semmiképp nem lesz, ha a fejünk fölé teszik az sem jó, ha szembe tennék az még rosszabb de oda nem tudják, ha nálunk nem lesz akkor feladtuk nekik a leckéz alaposan mert másik alkalmas épület nincs a környéken! Ebben az esetben építeniük kell vhol egy állomást maguknak... én azt mondom építsenek és hagyjanak minket békén. (Nem mellesleg 2006-ban felgyújtották a lépcsőházat, mire ki lett javítva 2 hónap, egész nyáron az erkélyeket újították fel, lesz még ablakcsere, valamikor szigetelés is, jövőre folytatódnak az erkélyfelújítások... van itt bőven munka nem kell még több zajoló... végül pedig úgyis költözésen gondolkozunk mostanában...).

    Mobil: nem tudom miért írja mindenki ezt a példát hiszen nem arról van szó, hogy használjunk-e mobilt vagy sem... ez egy olyan világ ahol elengedhetetlen, ez van... ellenben ahhoz, hogy mobilozzak nem kell, hogy a fejem fölött legyen az adó vagy ez valakinek nem világos?

    Egyébként meg nem csak én lakom itt ugye, a lakók többsége nem szeretné az antennát, persze írhatnátok, hogy mert mind hülye na bumm... igen ám de van nem egy diplomás ember mindenféle végzettséggel kezdve onnan, hogy már magában a több száz kilós adó elhelyezése sem lenne lehetséges a tető kialakítása miatt, ha mégis felteszik az adót akkor azon a részen a szigetelésnek annyi... áh... nem olyan egyszerű ez...

    Egyébként meg én nem akarom ez van... tegnap este nem akartam hambit enni ezért gyrost ettem, ugyanúgy választottam két lehetőség közül :D (amennyit meg fizetnek abból havonta 1 darab gyros sem vásárolható meg lakásonként szal vicc... van nagyobb vicc: a netszolgáltató 2 antennáért évi 1000 forintot fizet... az 7,5 forint lakásonként évente! Na az sem gyenge... talán ált sulis büfékben még adnak érte egy szem cukrot de már ezt is kétlem 2007-ben :) ).

    Egyébként a hírre rátérve így pár nap után: szép meg minden na de ki fogja nézni, hogy milyen alakja van? :D

    Ugyanakkor meg most is van 3G háló...

    Be is fejeztem mert ez itt már erősen OFF ugyanakkor meg maga a hír hát nem is tudom valahogy sok hírértékkel nem bír.. az meg, hogy 30%-al csökkent a CO kibocsájtás a gyártása közben szép dolog de még kevés főleg, hogy az ipar szennyezi a legjobban a környezetet...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz (An)Dante #17 üzenetére

    Erre még csak válaszolok!

    1, 2, 3, teljesen korrekten leírtad, (érdekes módon érthetőbb mint a csaknem 30 oldalas ericsson doksi amiben végülis csak az szerepel, hogy ha a lapockámba telepítenék az adót akkor is még inkább csak egészséges lenne a sugárzása mintsem káros...).

    Lehet, hogy az atommagkutató intézetben mondták rosszul vagy pl hálózatok órán de valahogy a központi adók teljesítménye mindig nagyobb szokott lenni mint a céleszközöké (legyen az pl mobil). Innen kezdve mindenképpen nagyobb sugárzást bocsájt ki mint egy mobil jah és egy dolog ami biztos csak nekem tűnik fel: a mobilom ugyan velem van nonstop de nem sugároz készenléti állapotban úgy mint amikor valamilyen adatforgalom megy rajta (gprs, 3g, beszélgetés, sms...). Ellenben az antenna igen ha ezt összehasonlítjuk akkor az én mobilhasználatom és az adó sugárzása kicsivel más kategória hiába nincs több ezer wattos teljesítménye, remélem érthető mire gondolok. Pont olyan mint a grilles példa csak itt a hősugárzó a telefonom és a grill sütő az adó, szal nem csak azt kellene nézni, hogy adott pillanatban mennyit sugároz egy ilyen adó... legutóbb ugye guargumi volt... ha megeszel 2000 gramm joghurtot nincs semmi de mint említették ha ezt évekig teszed akkor bajban vagy...

    4. Lehet most is én tévedek de szerintem külföldön is ugyanannyi antenna kell egységnyi terület lefedéséhez mégis ingyen adnak 1 éves előfizuhoz 50 ezres telefont és a havidíj valamint a perdíj is kevesebb (német, francia honban tudom, hogy ez működik).
    1 milla forint 135 lakóra lehet csak én vagyok telhetetlen de semmi... (konkrétan: 2 lakás szigetelése a 135-ből vagy 5 erkély felújítása... ). 600 forint havonta... mondd mit lehet abból venni? 3 kiló kenyér sok embernek... 2! liter benzin az autómba... azzal nem megyek messzire... és akkor 4-en lakunk itt így már fejenként csak havi 150 forint szal már bocs de ez nevetséges és akkor nézd meg ezt ha már 3g-s adót akarnak telepíteni: [link] jó esetben 10 rossz esetben 4 perc videótelefonálás 600 forint... szal a percdíjakat szerintem hagyjuk :)
    Internethez nem kell antenna :) Múlthónapban vitték el a kis 13 centis panel antennákat végre az erkélyről és lett helyette kábeles megoldás... (és nem 2 hanem majdnem 10 mbit :) ), és itt is el tudom mondani, hogy én még lazán 10e forintot fizettem a 384-es netért amikor külföldön a megabites volt 2000 forint előfizu nélkül...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • (An)Dante

    őstag

    válasz _seth_ #18 üzenetére

    ''Be is fejeztem mert ez itt már erősen OFF ugyanakkor meg maga a hír hát nem is tudom valahogy sok hírértékkel nem bír.. az meg, hogy 30%-al csökkent a CO kibocsájtás a gyártása közben szép dolog de még kevés főleg, hogy az ipar szennyezi a legjobban a környezetet...''

    A környezetbarát technológiák mindig is kiemelt fontosságúak voltak az oldalon. A 30%-al kevesebb CO2 kibocsátás gyártáskor és a 40%-al alacsonyabb fogyasztás pedig igen fontos a környezet szempontjából. Nem árt nagyban nézni a képet és nem lebecsülni azon erőfeszítéseket melyek itt-ott pár százalékkal kevésbé szennyezik a bolygónkat, mert abból csak egy van...

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • _seth_

    veterán

    válasz (An)Dante #20 üzenetére

    Ez a része rendben is van, dicséretes valóban nem rossz de arra céloztam, hogy ez csak egy porszem az össz co kibocsájtásból és környezetszennyezésből :( Persze ha minden cég így állna hozzá pár év alatt szép eredményeket el lehetne érni.

    Egyébként nekünk ez az antenna semmi ehhez képpest: [link]

    Ha választani kellene akkor inkább az antenna legyen a fejem fölött mint az égető a város szélén... (a városvezetési igazi zseni... mezőgazdasági beállítottságú város mellett ilyeneken gondolkoznak... nem zavarja őket, hogy a mezőgazdaságnak végleg betenné a kaput áh nem probléma... az sem, hogy az ország legnagyobb ma is működő TSZ-e éppen vegetál még, az sem, hogy országos szinten sem kicsi a hozzánk tartozó megművelt földterület... semmi...).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz _seth_ #18 üzenetére

    az meg, hogy 30%-al csökkent a CO kibocsájtás a gyártása közben szép dolog de még kevés főleg, hogy az ipar szennyezi a legjobban a környezetet...

    ez így ebben a formában nem teljesen igaz. az egy dolog, hogy az egyes ipari parkok/telepek 1-1 helyen több káros anyagot termelnek. de ezeket a károsanyag-termeléseket kézben lehet tartani, mivel lehet tudni, hogy miből van. nem véletlen, hogy a hőerőművek kéményéből nyáron semmi nem száll fel, mivel co2-n és vizen kívül (meg a levegő nitrogénjén kívül) nem sokminden van benne. a port és az egyéb káros anyagokat megkötik.

    ha meg az adótorony a grill, a telefon meg a hősugárzó: nyomd a füled a hősugárzóhoz, megérzed. állj 3 méterre a grilltől: nem hiszem, hogy túlságosan éreznéd.

  • fateless

    veterán

    ''Egyébként a hírre rátérve így pár nap után: szép meg minden na de ki fogja nézni, hogy milyen alakja van?''

    Nem azt vesszük észre, amikor jól néz ki a torony, hanem az bántja a szemünket, hogy nem jól néz ki. Szóval sztem azért lennének (odaát lesznek) jók ezek a tornyok, mert amikor ránézek, észre sem veszem, hogy itt egy adótorony csúfítja a környezetet, hanem hogy van valami egész esztétikusan formatervezett torony. Nekem ez tetszik benne...

    Nem akarok beleszólni abba, hogy legyen a lakóházon torony, vagy ne, ez teljes mértékben a lakóház döntése. Inkább egy másik megközelítést akarok mondani az évi 1 milkához. Lakóházban nőttem fel én is, és emlékszem ,amikor valamin újítani, szépíteni kellett. Senki nem akart pénzt szánni rá, sajnos. A mi lakóházunknak volt saját udvara, zárt kis rész. Többször volt tervben, hogy a végében levő biciklitárolót - értsd: lyukas tetejű nyitott helyet - felújítsuk, hogy használható legyen és ne nézzen ki olyan ocsmányan. Ehhez viszont lakásonként kellett volna 2.000 forint, de nem voltak hajlandóak összeadni a pénzt, mert egyesek nem használták - arra nem gondoltak, hogy a lakás eladásakor ez értéknövelő tényező- mások nem tudtak rá pénzt fordítani - mert kellett a borra - megint mások valóban nem tudtak erre áldozni. Nálatok ez éves szinten 7.200 forintot jelentett volna, ilyen célokra - kukatároló lapozása, pince, tárolóhelyek rendbetétele, stb - azért egy jó indulóalap. Azt az évi 1 millát nem kaptátok volna meg semmiképpen mint lakók, hanem a társasház kapta volna. Azt pedig értelemszerűen csak az épületre lehet fordítani. Ha így nézed az összeget, és nem gyrosban számolod, talán egész más képet alkot.
    Remélem, érted, hogy ezzel nem lehurrogni akarom a döntéseteket, hanem csak egy más perspektívát mutatni.


    Egy teljesen más dolog: az adótornyokat azért is kell relatíve sűrűn elhelyezni, mert egy adott torony pár-tíz méteres körzetben nem tud vételi jelet biztosítani a mobilok számára a sugárzási szögből kifolyólag. Mivel egy mobil max 2W-tal sugároz, ez eleve meghatározza a max távolságot az adótoronytól, amit még el tud érni. Ezen - a telefon max hatótávján belül kell lennie a köv. adótoronynak ahhoz, hogy valódi lefedettséget biztosítsanak. (Ezért is van az, hogy 3 torony cellainformációjából be tudják mérni, hol van egy mobilteló. Ha nem lennének meg ezek az átfedések, akkor sok vakfolt lenne.)
    Szóval az egész lényege az, hogy az adótorony alatt nem érkezik sugárzás a toronyból, hanem azt a területet másik torony fedi le. Ahogy te is mondtad az elején: azzal, hogy nem a ti tetőtökre kerül a torony, hanem pl a szomszéd ház tetejére, értelemszerűen rátok juthat a nagyobb sugárzás. Persze nem fog, vagy max csak a legfelső szintre. Ha meg már messzebb vagy, akkor meg a távolság következtében csökken annyival a sugárzás, hogy nincs kiemelkedő fiziológiai hatással. Nélunk a lokátoroknál ugyanez volt: a közvetlen környezet mindig vakfoltot jelentett - no persze ez csak rövid távot jelentett, mert ott úgy voltak beállítva a lokátorok. (De az amcsi filmekben a vadászgépek is mindig ezt a tulajdonságot használják ki...)

    Mellesleg sztem 10 emberből kilencet zavarna egy adótorony a házán...

    Bocs, kicsit hosszú lett.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Shadows

    senior tag

    kb 25X több aaz off mint a hív maga :Y

    Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

  • Goose-T

    veterán

    válasz _seth_ #18 üzenetére

    Mobil: nem tudom miért írja mindenki ezt a példát hiszen nem arról van szó, hogy használjunk-e mobilt vagy sem... ez egy olyan világ ahol elengedhetetlen, ez van... ellenben ahhoz, hogy mobilozzak nem kell, hogy a fejem fölött legyen az adó vagy ez valakinek nem világos?

    Mégis, hová tegyék az antennát? Megállapították, hogy bővíteni kell a hálózatot, hát le kell rakni egy adót. Mégsem tehetik a puszta közepére, mert ott nem fogja növelni a lakótelepi lefedettséget és kapacitást. Végeztek méréseket, számításokat, és arra jutottak, hogy a te fejed felett lesz a legideálisabb helyen az antenna. Magyarországon sok százezer városi ember él olyan házban, aminek a tetején adótorony van, és mégsem hőzöngenek miatta.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • fateless

    veterán

    Micsoda flame...

    Hadd égjen :))

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák