- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
- Mobil flották
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Yettel topik
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Google Pixel topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
mr_ricsi
veterán
Sziasztok!
Meg tudja mondani valaki, hogy egy hibátlan állapotú használt w910 mennyit ér mostanság?
-
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #4053 üzenetére
Sziasztok!
Sikerült végre találnom egy olyan hálózati adaptert, amivel 2,5 óra alatt töltődik a Haierem. Két USB van rajta. A "for iPad, iPhone" feliratúba dugva 0,7xA-rel töltődik, a "for Galaxy S" feliratúból viszont csak 0,44A-t vesz fel.
Ez már a sokadik próba, volt korábban 5USB-s 3A-es adapter is, de abból is csak 0,44A-t vett fel.Tudom, hogy néhányan már baromira unják a témát, de akkor is érdekes, hogy a w910 gyári firmware-rel miért éppen az iPad töltőjével kompatibilis.
-
-
mr_ricsi
veterán
válasz
laci laci #4041 üzenetére
"Akkor beszélgessünk a töltésről. "
OK!Ma próbaképpen rádugtam a 2,1A-es iPhone kompatibilis szivargyújtós adapteremre, és csodát láttam!
A képen jó látszik, hogy a Haier 0.71A-t vesz fel! (Soha korábban nem mértem 0.46A-nél többet!) Sőt, amíg a kijelző is világított, volt az 0.77A is!
Tehát a gyári ROMos Haierem kommunikál a töltővel, és annak megfelelően állítja be az áramfelvételét. És ebből következően nekem iPhone kompatibilis hálózati USB adapter kellene, hogy a 2,5-3 óra körül töltődhessen fel.
-
mr_ricsi
veterán
"Amúgy milyennek ítéled a mem kezelését?"
Minden cuccommal úgy vagyok, hogy amíg valami hibája vagy tulajdonsága nem lépi át az ingerküszöbömet, addig csak használom. Nem hackelem, nem alakítom át. Így vagyok jelenleg a Haierrel is.
Rootoltam, mert kellett a root jog a tűzfalhoz, ezen kívül az applikációkat próbálgatom, cserélgetem, és ennyi. Csak használom.
Jelenleg a legzavaróbb tulajdonsága, hogy nálam miért tart 4,5 órán át a teljes töltése, amikor nálatok 2 óra 50 alatt feltöltődik. -
mr_ricsi
veterán
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3999 üzenetére
A válaszomat itt olvashatod.
(A topicot egyik Moderátor javasolta, és ezt a témát ezen a topicon részemről befejeztem.) -
mr_ricsi
veterán
válasz
#84490496 #3990 üzenetére
Nah, összegoogliztam a válaszomat:
"A telefon akku méréséből indultatok ki, az pedig NEM 7,4V-os.Arra vonatkozott a kommented."
Nem arra. Keeperv85 állította, hogy a Lithium technológiával lehetetlen 20mohm alatti belső ellenállású akkut gyártani.
A linkelt akkuval ezt az állítását cáfoltam."A töltés vezérlő áramkört is be lehet vele lőni,tehát okozhat olyat,amit írtál."
Az egész OFFözön abból indult ki, hogy Keeperv85 ezt a lehetőséget vitatta."Hozzátenném azonban,hogy az Iphone ilyen szempontból azért kivétel,mert ott a gyári töltő az rx-tx ágat is használja az alaplappal való kommunikációra"
Van ilyen szivargyújtós töltőm. Tervezem is kipróbálni a Haierrel, hogy hátha hajlandó vele kommunikálni, és lecsökken a töltési időm. (Amennyire tudom, a iPhone töltő elmondja a telónak, hogy mekkora áramot képes szolgáltatni. Amelyik töltővel nincs kommunikáció, azt szabvány USB-nek tekinti, és nem terheli 500mA-nél jobban.)"Viszont üvegbizti soha sehol nincs a kimeneti oldalon."
Ez az állítás sem tőlem származik. Itt azt írta, hogy PC-s tápokban évek óta nincs olvadóbiztosíték, itt hozott egy példát, amiben találtam legalább egy biztit. Utána pedig két olyan példát, amelyek nem PC-tápok, tehát a kijelentését elkezdte csúsztatni."A Graetz kimenetén egyébként sem 100Hz-es jel van
Arról nem is beszélve,hogy nem szaggatja semmi.Ott folyamatos jel van
Pont azért, mert a graetz (majdnem) egyenirányít, az ott lévő fesz egyenfesz,csak épp vannak benne kilengések a gyártásból és a szabványból adódó (10%) tűrés miatt."
Itt viszont te próbálsz kicsúszni az általad korábban írtakból: "a töltőben a (hogy számodra is érthető legyen) "trafó" és a graetz ( Bocsi,ha érthetetlen: diódák egymás felé kapcsolva,ami miatt kvázi simítatlan egyenáram jön ki) határozzák meg a kilépő áram erősségét."
Ha korábban trafós adapterről írtál, akkor a szekunder oldalon van a graetz, szűrőkondit nem írtál, vagyis a kimenetén félszinuszok sorakoznak. A félszínuszokból másodpercenként 100 db van.
Ha viszont kapcsolóüzeműről írtál, akkor nem a trafó és a graetz határozza meg a kivehető áramerősséget, hanem a vezérlés. (A trafó és a diódák esetleg nem bírják sokáig, vagy alul lesznek hajtva.)
Vagy graetz alatt a szekunder oldali kettősdiódát érted? De graetz-nek csak az egy meghatározott módon egymáshoz kapcsolt 4 diódát nevezhetünk.A (kapcsolóüzemű tápok) kimeneti feszültségén lévő zajfeszültséget pedig nem a gyártási pontatlanság és az alkatrész-tolerancia okozza, hanem az, hogy a kapcsoló- és simítótagok nem ideális alkatrészekből épülnek fel, tehát van belső ellenállásuk. A zajfesz mértéke pedig a gyakorlatban a terhelőáramtól, az alkatrészek "jóságától", és a kapcsolási frekvenciától függ.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
#84490496 #3982 üzenetére
Majd' elfelejtettem! Ha már egy profi is van a topicon: Arra mi a magyarázat, hogy azonos telefonok azonos gyári akksival 270 illetve 170 perc alatt töltődnek 0-100-ra? Illetve hogyan lehetséges, hogy az egyik egyforma telefon hálózati töltővel jóval gyorsabban töltődik, mint számítógép USB-ről, a másiknál pedig gyakorlatilag nincs különbség?
-
mr_ricsi
veterán
válasz
#84490496 #3982 üzenetére
"3923-ra: Nem zavar,hogy a töltést a telefonban a chip NEM líneárisan végzi? "
Magyarázd meg részletesen, hogy mire vonatkozik a megjegyzésed!
(a hozzászólásban a tapasztalataimat írtam le, nem vontam le következtetéseket, nem gyártottam elméletet.)"Az sem baj,hogy a terhelés függvényében az akkuba épített elektronika is szabályoz? "
Minek a terhelése függvényében? És ha a telefonéban, akkor az akkuba épített elektronika erről hogyan kap infót?"Ez helyett esetleg egy normális mérőműszer?"
Egyrészt itt leírtam, hogy megnézem a pontosságát, és amire most használom, arra bőven elegendő, (Másrészt pedig van néhányféle multiméterem, de ezeket felesleges használni, és USB kábelt sem akarok emiatt szétvagdosni. De az USB-s adapter zárlati áramát például multiméterrel néztem.)"Az eddigi hozzászólásaid alapján ( ezen az utolsó kb 20-30 hsz-t értem) fingod sincs az elektronikáról és arról,hogy mi mit jelent, hogyan kell mérni és mi mit okoz."
A leírtak alapján bennem az a kép alakult ki, hogy nem tudsz olvasni. Szerintem ezen kellene változtatnod.#3977:
"Bocsi,ha érthetetlen: diódák egymás felé kapcsolva,ami miatt kvázi simítatlan egyenáram jön ki) határozzák meg a kilépő áram erősségét"
Az töltőadapterem kapcsolóüzemű. (Bocs, ha ezt nem érted, de ebben a graetz a primer oldalon van, a szekunder oldalon az x kHz-es szaggatott egyenáramot pedig kis belső ellenállású (lowESR) elektrolit kondival szűrik, ezért nem 100 Hz-es lüktető egyenfesz van a kapcsain, hanem egy maximum 250mV hullámos egyenfesz. -
mr_ricsi
veterán
válasz
#84490496 #3976 üzenetére
Igen, kérem azt a tankönyvet, amiben azt olvashatom, hogy az ideális áramgenerátor rövidzárási árama végtelen.
"7,4 V az akkunál egy telefonban?
Ha kell,akkor küldhetek nagyítót is, hogy a 3,7 V-ot el tudd olvasni..."
Vagy felszínesen futottad át az OFFolásunkat, vagy neked van szükség nagyítóra. Nem mobiltelók akksijáról volt szó.Ricsike
A koromból kifolyólag "csókolom", ha szabad kérnem! Én nem megyek bele szakmai évek licitálásba, de az enyém meghaladja a tiédet. Azonban mobiltelefonokat nem javítottam soha.
És legyél szíves FIGYELMESEN végigolvasni, hogy miről volt szó, mert én sem mindig tudtam követni Keeperv85 csapongását. Például az ideális áramgenerátoros megjegyzését most kiegészítette a #3973-ban egy hozzászólással, amiben már belső ellenállása is van az ideális generátornak, és a képlet pedig a nem ideális feszültséggenerátoré. -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3970 üzenetére
"Ha pedig áramgenerátorként modellezed és azt zárod rövidre, akkor abban -ideális áramgenerátort feltételezve- végtelen nagy áram folyik."
Szerintem hagyjuk... Te és az elektrotechnika egy földrésznyi távolság, és úgy érzem, hogy a hátralévő életem kevés ahhoz, hogy ezen változtassak. -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3961 üzenetére
(I)"Egyik egyenesen vezet a másikba."(/I)
Egyáltalán nem. Az izzólámpa túláram hatására megszakad. Az ellenállás is. A félvezető vagy szakad, vagy zárlatba megy. Stb. Fordítva pedig ha áramgenerátorral hajtod a fogyasztót, akkor zárlat esetén nem változik az áram. Stb."Tisztában vagyok vele mi van, vagy éppen mi nincs a hajszárítókban, villanyborotvákban, elektromos habverőkben és minden ilyen sz.rban, eleget hordanak belőle a nyakamra..."
Motoros cuccban a (bimetálos vagy elektronikus) túláramvédelem kötelező, a hőtermelő berendezésekben pedig a hőkapcsolós védelem.
Olyan kínai csempészett izékkel pedig ne példálózz, amelyek forgalmazását azonnal betiltaná bármelyik minőségvizsgáló intézet."Hoppá, tényleg... na és ebben? Esetleg ebben?"
Az elsőnek a címkéjén fel van tüntetve egy 115°C-os hővédelem.
A második pedig jól láthatóan nem az EU területére készült.
És egyik sem dróttal csatlakozik a villanyhálózathoz, ezért korábban nem is állítottam róluk semmit. -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3952 üzenetére
"Mire elkezdene felfújódni, a telóban lévő elektronika már megállítja a töltést."
A zárlat és a túltöltés nem ugyanaz.
[link]"Tessék, a "kötelező" cucc... helyett:"
Hajszárítóban hőkapcsoló van: [link]"Nem tudom feltűnik-e de ebben egy darab nem sok, annyi biztosíték nincsen! Hogy miért? Azért, mert tele van az egész áramkör FET-es védelemmel."
Hozz más példát, van benne 12 A-es olvadóbiztosíték. -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3948 üzenetére
Ha zárlatos lesz a LiPO akku, akkor felfúvódik és letolja a készőlék hátlapját, illetve felforrósodik, amitől elolvadhat a műanyag. (Óccó kínai akkunak nincs tűzgátló zacsija, az ki is gyulladhat.) Ezek után lényegtelen mellékkörülmény, hogy a töltésvezérlő működőképes marad-e.
"évek óta nincs a PC tápokban sem..."
Zsinóros holmiban kötelező a bizti, méghozzá a vezeték terhelhetősége alatti értékű. Ezért a PCtápokban biztosan van. -
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3945 üzenetére
"Én pedig azt mondtam, hogy az akku érintkezőit zárd össze, miközben bedugva van a töltő. "
Ezt biztosan nem fogom megtenni, mert:
- Alapvető szabály, hogy Li akksikat nem szabad rövidrezárni, mert tűzet okozhat.
- Személyes véleményem, hogy a telóm akksijában semmiféle áramkorlátozás sincs, ezért tűz és elolvadt teló lenne a kísérlet eredménye. (Az akksi 5 vezetékes. 2-n folyik a töltés-kisütés, a maradék 3-on pedig az akksielektronika kommunikál a töltésvezérlővel.)
- A teló akksija nem cserélhető, ezért sok munka lenne a kísérlethez szétbontani
- A töltésvezérlő üzem közben nem találkozhat 2,5V alatti akksival, ezért nem kell felkészíteni rövidzár lekezelésére."Apró technikai gond... nincs trafó ebben a töltőben..."
Van benne:[link]
Forrás:[link]"Ha lenne és leégne a szekunder köri tekercs szigetelése, akkor abban menetzárlat alakul ki, nulla V-os lesz a kimenet,a primer oldal feszültsége pedig soha sem jut át, mivel elektronikusan nem kapcsolódnak össze."
Ez a kicsi trafó zárlatban nem biztos, hogy a ház biztosítékát kivágja. A trafó tekercselése pedig hiába van szigeteléssel elválasztva, a tűzben kiéghet. Az adapter üvegbiztije pedig csak az egyik vezetéket szakítja meg, ami 50% eséllyel lehet a fázis vagy a nulla. -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3943 üzenetére
"Tehát a töltő nem bírja ki a 3-4, 10... sok amperes terhelést, de a teló komplett elektronikája simán. Hát nekem kétségeim vannak..."
"Ez eddig oké, de hogy jön ez ahhoz, hogy a töltő, illetve a töltésvezérlő kibírja-e védeni a rövidzárat?"
OTG nélkül rövidzárnál sem a telóba nem folyik áram, sem abból kifelé, ezért a töltésvezérlő tudomást sem vesz az egész helyzetről. OTG kábellel a teló USB-jén 5V van, ami szintén áthajtana áramot a rövidzáron, de ezt a teló USB-s áramkorlátozása 0,5A-ben maximálná. És ilyenkor a töltésvezérlő eleve nem aktív, tehát szintén nem vesz tudomást az egészről.
A töltő pedig ha rövidzárvédett, akkor a rövidrezárás után újraindul, és tölti tovább a telót."Olyan, hogy "nagyfeszültségű áram" az én fizikai ismeretem szerint nincsen."
A fizikai ismereteid frissítésre szorulnak. (Nem csak ebben a kérdésben.)"A töltő leégésekor a primer kör megszakad, így a feszültség leesik 5V-ről nullára... tehát ha a töltő ég le előbb,a telóval nem történik semmi...."
Ez csak egy lehetséges forgatókönyv. Ha a trafó ég le, akkor a hálózati 230V fázisa megjelenhet a trafó kimenetén. -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3940 üzenetére
"Bizonyítván, hogy van szoftveres védelem: valaki zárja össze USB-re dugva,akár egy árammérővel az akku érintkezőket... Szerintem kiengedi a cucc a füstöt"
Nem történik semmi.
Elvileg sem történhet. Töltés közben nem OTG kábel van a telóba dugva, ami azt jelenti, hogy az USB-jén csak befele mehet áram, kifelé nem. Ha a töltőben nincs rendes rövidzárvédelem, akkor az elfüstül, de a telónak nem lesz baja. Feltéve, hogy a rövidzárt nem szakítjuk meg, tehát az folyamatosan védi a telót a szétégett adapterből esetleg kifolyó nagyfeszültségű áram ellen. -
mr_ricsi
veterán
Még nem gyártok elméleteket.
Ma 18:40-től holnap 18:40-ig nézek egy 24 órás merülést készenlétben. (SIM sincs benne, repülős mód, full green energiatakarékosság.)
Aztán pedig szeretnék egy 1-100%-ot tölteni végig kikapcsolva, és és negyed órával a zöld LED után egy áramfogyasztást is nézni. -
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #3932 üzenetére
Zöld lámpa után 15 perccel lement 0.11A-re, és ez a következő negyed órában sem változott. Amikor a kezembe vettem, felment 0,23A-re, aztán amikor békén hagytam több lépcsőben visszaesett 0,11A-re.
(Nagyon sokallom ezt a 0,11A fogyasztást. Így 16 óra alatt készenlétben is lemerülne a teló. Pedig nem merül le.)
A kijelző teljes fényerőn 0,16A körül fogyaszt, fél fényerőn 0,1A körül. Automatán kevesebbet is, de azt nem tudjuk egymással összehasonlítani.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #3927 üzenetére
1% -> 100% (zöld LED) 4óra 30 perc
2A-es adapter, töltés közben 0,44-0,46A között ingadozott. Az elején nem tudtam bekapcsolni a telót, csak fél órától töltődött bekapcsolt állapotban.
Részeredmények:
30perc: 12%
90perc: 42%
225perc: 82%A zöld LED-nél nem csökkent azonnal az áram, de 5perc múlva már csak 0,3A-t, újabb 5 múlva 0,27A-t mutatott a mérő.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3930 üzenetére
"Ehhez képest a címsorban 3 cella van..."
1 sorral alatta pedig 2 cella. De a 7,4V-os névleges feszültségből is 2 cella következik. A címsor el van gépelve, ennyi..."tulajdonképpen ez egy csak Kínában gyártott zsebben hordható atomreaktor...a maga ~1000W-jával..."
Mindegy, a lényeg hogy működik."Ehhez képet pont te linkelted: "2c fast charging (with v-balance recommended) "."
A kb. 20C-vel terhelhető cellák esetén a 2C töltés csak csekély mértékben gyorsítja az öregedést, de a fele töltési idő akkora előnyt jelent, hogy emiatt be szokták vállalni.
A mobiltelókban nincs ilyen gyorstölthető cella, ezért az infó itt a topicon irreleváns. (pillanatnyilag...) -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3928 üzenetére
"De bizony, ezt pont az akku saját védelme szabályozza."
Te magad írtad, hogy a telóakkuk elektronikája 2C értékre van beállítva. A Haier esetén ez 3520mA áramot jelent. Viszont a telóm a gyakorlatban 440mA árammal töltődik. Ezt hogyan is állítja be az az elektronika, ami 3.5A-rel szeretne tölteni?"Hadd idézzek ide neked egy cikket:"
A cikkben le van írva, hogy ha csak 4,1V-ig töltünk, akkor az akku élettartama megnő, míg a kapacitása lecsökken (másik töltési mód). Kobaltos LIion-nál 3,92V estén duplázódik az élettartam. (3. töltési mód) Mobiltelókat 1C-vel töltik (4.mód), laptop akkukat 0,8C-vel(5.mód), az akksikat 0,5C körül ajánlott tölteni(az ábra is ezt mutatja, tehát ez az 1.mód). Gyorstöltés 70%-ig, majd töltés leáll (6.mód, "csodatöltők")
(A cikkben 1C-t írnak a mobilakkukhoz, te viszont 2C-t írtál az akkuelektronikához. Miért 2C, ha csak 1C-vel töltik, és tudomásom szerint nem is ajánlott 1C-nél gyorsabban tölteni, mert károsítja az akkut?)"Szoftveresen korlátozni/mérni lehet, viszont növelni NEM az áramfelvételt."
Ki állított ilyet? Én csak azt írtam, hogy másik ROMmal a gyári 440mA-es töltés helyett kerülhet a Haierbe például 700mA-es, ami még mindig nem ütközik az akku 2C(1C) védelmi korlátjába. Viszont az élettartam lecsökken a gyári töltési módhoz képest."Valamit nagyon félre olvastál: maga lítium cella, legyen az bármelyik változat nem megy 20 mOhm alá... soha, semmiben. A technológiai korlátainak az az alja..."
Szerencsére Kínában nem tudtak róla, hogy ez lehetetlen, ezért megvalósították: [link]
Ennek például 5,25mOhm a belső ellenállása, és mivel 2 cella van sorba kötve, 1 cellának 2,63mOhm. -
mr_ricsi
veterán
Egy 0->100%-ot szeretnék mérni. De legyen, be lesz kapcsolva a teló.
Most már én is hajlok afelé, hogy nálam van a hiba. Amíg nem mértem időt, abból indultam ki, hogy a 440mA mind az akkuba kerül, és 4 óra x 440mA = 1760mAh, ami éppen az akkukapacitás. Viszont például az 1 óra alatti 15%-ból azt számoltam, hogy csak kb. 265mA tölti az akkut. Ez egyrészt nagyon kevés, 6 óra 40 perc körül lenne a 0->100%, másrészt viszont mit csinál a hiányzó 175 mA
(Egyébként kikapcsolt telónál is fut valami a töltés alatt, mert ha röviden megnyomom a power gombot, akkor a kijelzőn megjelenik egy nagy akku ikon, ami az aktuális töltöttséget mutatja.) -
mr_ricsi
veterán
válasz
Keeperv85 #3909 üzenetére
"Minden mobilos verzió 2C-s, védőáramkörös."
A 2C azt jelenti, hogy az 1760mAh-s akkut 3,5 A-rel lehet tölteni. Vagy a 2600mAh-sat 5,2A-rel.
Viszont a töltőáramok a telókban ezt az értéket meg sem közelítik. A telóm 4 óra alatt töltődik fel, ami átlagosan 440mA-es töltőáramot jelent. Ezt biztosan nem az akku saját védelme szabályozza."Ezt történik töltés közben:"
Ez csak egyfajta töltési mód, intelligens töltőáramkörrel megvalósítva.A stage1-ben állandó árammal tölt, aztán amikor a cellafesz elér egy bizonyos értéket, átáll állandó feszültségű módra. Ezt alkalmazza, míg a töltőarám a kezdeti érték 3%-ára esik, aztán teljesen kikapcsolja a töltést.
A robbanásveszély miatt LiPO cellát csak töltőáramkörrel szabad tölteni, ezért a cella saját áramkorlátja (a készüléken kívülről vizsgálva) nem befolyásolhat semmit."A legjobb, tehát a legkisebb belső ellenállású 20-30mOhm, nem pedig 2-6!"
Én a modellezésben használt cellákból indultam ki. Ott a 20-30 mohm a már elhasználódott cellákat jellemzi. -
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #3921 üzenetére
Kikapcsolt telefont töltöttem 2A-es hálózati adapterről. Az USB-s mérő nem volt csatlakoztatva. 1 óra töltés után bekapcsoltam a telót, megnéztem hogy a töltés hol tart, majd újra lekapcsoltam, és megvártam a zöld LED-et.
Eredmények:Adapter ->
mérő->Haier
Zöld LED-ig: 37% -> 100% (+63%) 3 óra 32 perc.folyt.köv. (Az előző méréskor azt vettem észre, hogy a zöld LEDnél ugyan 100%-ot írt ki a teló, de nem csökkent a felvett áram. Csak kb. 1 perc múlva esett le 0,4A-re, majd újabb 1 perc múlva 0,38A-re, és így tovább, néhány perc múlva már csak 0,28 A volt az áramfelvétel. Ezt a szakaszt szeretném jobban megnézni.)
-
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #3919 üzenetére
Kikapcsolt telefont töltöttem 2A-es hálózati adapterről. Az USB-s mérő közbe volt csatlakoztatva. 1 óra töltés után bekapcsoltam a telót, megnéztem hogy a töltés hol tart, majd újra lekapcsoltam, és megvártam a zöld LED-et.
Eredmények:Adapter -> mérő ->Haier
1 óra töltés után: 38% -> 53% (+15%)
Zöld LED-ig: 38% -> 100% (+62%) 3 óra 25 perc.Az USB-s mérő most 0,44-0,46A között ingadozott, a feszültség pedig 5,10-5,17V között.
folyt.köv. (Mérek egyet hálózati adapterrel, de USB-s mérő nélkül.) -
mr_ricsi
veterán
Kikapcsolt telefont töltöttem a noti USB-jéről. Az USB-s mérő közbe volt csatlakoztatva. 1 óra töltés után bekapcsoltam a telót, megnéztem hogy a töltés hol tart, majd újra lekapcsoltam, és megvártam a zöld LED-et.
Eredmények:USB -> Haier
1 óra töltés után: 38% -> 53% (+15%)
Zöld LED-ig: 38% -> 100% (+62%) 3 óra 30 perc.Az USB-s mérő most 0,42-0,44A között ingadozott, a feszültség pedig 4,90-4,95V között.
folyt.köv. -
mr_ricsi
veterán
"Megtennéd azért, hogy megézed, mit ír a progi, amivel én néztem?"
-320mA volt a legmagasabb töltési érték. (Az USB-s mérő közben 440mA-t mutatott)
Ha a kezemben telóval világító kijelzővel néztem, akkor -144 ... -297mA volt. (Ki-be kapcsolgattam a GPS-t, wifit és a bt-t, valamint levettem a kijelző fényességét. Ezektől függően változott az érték.)"Amúgy neked a gyári töltö mennyi idő alatt tölti fel?"
Szerintem nem gyári töltőt kaptam hozzá, hanem egy EU plugos Flextronics adaptert. A mérete miatt nem bízom benne, ezért soha nem használtam. Próbaképpen rádugtam az USB-s mérőn keresztül, és ugyanúgy 440mA áramot küldött a teló felé, mint a 2A-es adapterem. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy nem lenne különbség a töltési időben sem.(#3904) Keeperv85:
"Tehát a töltőáram az akku belső ellenállásától változik, de szoftveresen ezt csak vissza korlátozni lehet, növelni nem."
A LiPO cella belső ellenállása 2-6 miliohm, a kapocsfesz pedig 3,6-4,1 V között változik. Az 5V-ról akár 600A-rel is meg lehetne küldeni, tehát mindenképpen korlátozni kell. Ha a firmware másik telefonból származik, aminek nagyobb kapacitású az akksija, akkor elképzelhető, hogy nagyobb árammal töltődik az akku."Ez pedig Li-Ion cellák jellemzőinek egyike. Telítődéskor növekszik a belső ellenállásuk."
Egyik pillanatról a másikra 600mA-ről 150mA-re csökken az áramfelvétel? (Huawei)
Ha csak a belső ellenállás szabályozná, nem így változna. -
mr_ricsi
veterán
"Akkor még mindig ott van, hogy nem tudjuk melyik műszer a pontos."
Az USB-s mérőre rákötöttem egy 4,7ohm/5W ellenállást. 5,25V-ot ad az adapter, vagyis elvileg 5,25V/4,7ohm=1,117A áram folyik át. A mérő pedig 1,10A-t mutatott, vagyis 1,7% a pontatlansága.(#3896) Keeperv85:
"Az áramfelvételt kizárólag a fogyasztó határozza meg, nem tudod szoftveresen növelni!"
Ha ez így lenne, akkor nem tudnák utólag firmware-ben javítani például a töltés közben melegedő akkuk problémáját.
Már néztem pár cuccot, és több olyan is akad, ahol 90-95% elérésekor lecsökken a töltőáram. Az Xperia tablet például 1,3A-rel tölt, majd visszavesz 0,9A-re. Az iPhone pedig beszélget a töltővel, és csak akkor engedi a 0,5A feletti töltőáramot, ha a töltő azt mondja magáról, hogy képes több áramot adni. -
mr_ricsi
veterán
Az USB-s a gyári leírása szerint +/- 1 % pontosságú, valójában pedig 3-5% körül van.
A widget attól függ, hogy milyen mérőhardver van a telefonban, és hogy ahhoz jól van-e illesztve a widget.
De ha elfogadom, hogy jól mér, akkor a moddolt ROModdal majd' kétszer akkora árammal tölti az akksit, ami az élettartamára negatív hatással lesz, ami pedig egy fix akkus cuccnál elég kellemetlen.
-
mr_ricsi
veterán
Ilyesmivel mértem, és gyári ROM van rajta.
-
mr_ricsi
veterán
A mérés nem igazolja, hogy USB-ről lassabban töltődne.
Éppen ma méricskéltem. A noname 0,6A-es, a Foxconn 1A-es és az EU-ban hivatalos boltban vásárolt 2A-es töltővel is 0,44 A-t vesz fel. Ez akkor sem változik, ha ki- vagy be van kapcsolva, vagy ha alszik a teló.
Nem függ attól sem, hogy 5,10V-ot vagy 5,24V-ot ad le az adapter.0,44 A-t a laptopok USB-jének is le kell adnia.
Viszont az kiderült számomra, hogy ha töltés közben használom, akkor hosszabb idő alatt töltődik fel, hiába dugom akármilyen izmos adapterbe.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
neszoljalbe #3150 üzenetére
A kamera app így van beállítva. Ha nem tetszik a működése, keress másikat.
-
mr_ricsi
veterán
"Ez melyik progi? A phone weavert próbáltad?"
Nem érdekes, hogy melyik progi, mert másnap már "repülős" módba sem váltott át,ezért kukáztam.
Próbáltam a phone weaver-t, és szintén kell pinkód a visszakapcsoláshoz. (Mondjuk, azóta elgondolkodtam, hogy a pinkód a simkártyának kellhet, de továbbra sem értem, hogy mi értelme van a telefont "titokban" visszakapcsolni, miközben nem érkezhetnek meg rá a hívások és az SMS-ek.)
-
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #3091 üzenetére
Letöltöttem néhány progit, a harmadik mutatja a működés jeleit. Minden napra azonos időpontokat lehet beállítani, de próbára jó lesz.
Azt tapasztalom, hogy reggel, a normál módba visszalépéskor pinkódot kér a telefon. Nooormális, Margit? Így mi értelme van, hiszen ha mindenképpen kézbe kell vennem, akkor én is át tudom kapcsolni. -
mr_ricsi
veterán
Tudnátok ajánlani olyan appot, ami beállított időben "repülős" módba kapcsolja a telót, aztán másik beállított időben visszarakja normálba?
És az lenne a nagyon pöpec, ha esetleg a hét napjaira más-más beállításokat lehetne használni.
Köszi! -
mr_ricsi
veterán
válasz
Zoolika87 #2936 üzenetére
"Elég sok guglizás után meg kell állapítsam, hogy talán átment kifutóba a készülék? Nagyon sok helyen nem lehet kapni, ahol pedig lehet, drágább 30-40 dollárral is, mint annó, amikor én is rendeltem szeptember végén..."
Nem kifutó, csak éppen árat emelt a Haier. A webáruházukban jelenleg 1999 jüanért mérik, pár hónapja még 1399 jüan volt. A w718 most 999 jüan, és éppen ez a kétszeres ár látszik a Pandán is: 89 ill. 179 $. -
mr_ricsi
veterán
Gyári romnál lecseréltem az osztott képernyős CWM-et az újabbra, és hibátlanul működött a fastbootos módszer.
Viszont lenne kérdésem vele kapcsolatban. Az "osztott" CWM az SDkártyán a clockworkmod/backup/1971-01-15.11.43.47 mappa alatt létrehozott egy 300MB-os data.ext4.tar.a és egy 420MB-os system.ext4.tar.a fájlokat a boot.img és a recovery.img mellett. Az új viszont csak a két .img fájlt hozta létre, viszont a clockworkmod mappában csinált egy blobs nevű mappát, benne 2077 almappával, amelyekben mappánként néhány fájl van. Ezek együttes mérete 800MB körüli.
Vajon ebből vissza tudja állítani a rendszert, vagy hibásan működik, és a blobs csak egy ideiglenes mappa? -
mr_ricsi
veterán
Szerintem nincs értelme cserélni. 3 hétig használnom kellett munkára, és ezen idő alatt mindössze egyszer fagyott le, az is teljesen egyértelműen a GSM Auto Soft Keys miatt.
Én csak rootoltam, és az alkalmazásokat cserélgetem olyanokra, amelyek úgy működnek, ahogy szeretném, és nem fagynak le, nem telepítenek mindenféle progikat, és nem reklámoznak semmit.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Nagya21 #2601 üzenetére
"A kérdés az lenne, hogy a teljes 7x dodóra kell áfát fizetni, vagy lejön belőle a 44eur vámmentes rész."
A teljes 7x összeget felkerekítik egész dollárra, aztán beszorozzák a vámolás napján érvényes MNB valamilyen árfolyammal, és ennek a 27%-át fizeted. Ha a számlán van postaköltség is, akkor nagy eséllyel hozzá fogják adni a telefon árához, és arra is rámegy az ÁFA. És még további bruttó 1200 Ft-ot a Postának a VÁMügynöki szolgáltatásért. -
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #2267 üzenetére
"De az Outlook az excel beolvasásakor eltünteti "+" karaktereket a telefonszámok elejéről."
Megvan a megoldás mindkét problémára.Ha a Windows Vezérlőpultban Kis ikonok nézetben a "Telefon és modem" alatt a "Mi a jelenlegi körzetszám" rovat nem üres, hanem benne van egy 1-es (pl. Budapesten), akkor az Outlookba importáláskor megmaradnak a + jelek.
A Windowsos Excel a .csv fájlokat pontosvesszőkkel tagolva menti, amit át kell alakítani vesszővel tagoltra, amit az Outlookba a "pontosvesszővel tagolt adatok (Windows)" menüben lehet beolvasni.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
laci laci #2269 üzenetére
"Meg ér ennyi munkát a "google"?"
Teljesen egyértelmű, hogy nem ér meg.
25-35 $-ért kínálnak olyan progikat, amelyek percek alatt megoldanák a csv2vcf konverziót. A belefeccölt időmet tekintve már napokkal ezelőtt megérte volna egy ilyen progira kifizetni a 6-8 eFt-ot.
Engem ez leginkább elvileg érdekel. Mert ha valamiben terelgetve vagyok, és egyféle módszert leszámítva nincs igazán választási lehetőségem, az mindig eleve gyanús. -
mr_ricsi
veterán
Most ott tartok, hogy a .csv fájlt az excelben kicsit átrendeztem, és elmentettem xls formátumban, amit az outlookba sikeresen importáltam. Az outlook .vcf-be csak egyenként menti a névjegyeket. Ha többet jelölök ki, akkor csak TXT-be hajlandó dolgozni. Ez így elég munkaigényes lenne.
Aztán rájöttem, hogy ha az összes névjegyet kijelölöm, majd a névjegyek küldését választom, akkor egy levélhez csatolja az összeset. (Nálam 416 db .vcf volt a mail melléklete.) Ezt elküldtem magamnak, majd a csatolmányokat lementettem mappába, ahonnan a Moborobo egyszerre be is töltötte a telóba.Minden szép és jó ... lenne, ha a Microsoft progik kompatibilisek lennének egymással. De az Outlook az excel beolvasásakor eltünteti "+" karaktereket a telefonszámok elejéről. A "36301234567" formátumú számmal viszont a telefonközpont nem tud mit kezdeni.
Nem találtam a telóban olyan lehetőséget, hogy minden hívás elé fix előhívót tudjak beállítani, ezért jelen állás szerint a 416 névjegybe egyenként bele kellene szerkeszteni egy "+"-et. A Moborobo-val megoldható lenne, de ez akkor is pár órányi munkát igényel. Tehát még kutatom tovább a megoldást. -
mr_ricsi
veterán
"Akinek van félnivalója az inkább használjon butafont"
Ha feltolom a címjegyzékemet, azzal az ismerőseimet szívatom, nem magamat.Én úgy állok a kérdéshez, hogy ha megadod a számodat, azt azért bízod rám, hogy én felhívhassalak. Ha xy megkeres, hogy adjam meg neki a számodat, akkor először megkérdezem tőled, hogy odaadhatom-e.
Tudom, hogy manapság eléggé vesztes csatának tűnik ez a hozzáállás, mert az ismerőseim nagy része agyatlan zombiként oszt meg és hoz nyilvánosságra dolgokat. -
mr_ricsi
veterán
válasz
kazan23 #2254 üzenetére
Számomra nem ismeretlen a gmail szinkronizálás, de ha két hónapja dolgozom azon, hogy az adatszivárogtatásokat lezárjam a telón, akkor csak nem fogom sajátkezűleg odaadni az összes ismerősömet a google-nak.
(#2255) madrac:
"Utoljára butafonnal kellett egyenként névjegyezni, de már akkor is volt csv."
Azt lenne érdemes végiggondolni, hogy az androidnál miért vagyunk arra kényszerítve, hogy a személyes adatokat mindenképpen a googlera bíznuk, mert gyakorlatilag nincs olyan működő módszer, amivel a saját PC-nkkel is meg tudnánk oldani a backupot. Pedig ez a butafonok idején még lehetséges volt. -
mr_ricsi
veterán
Tudnátok ajánlani olyan appot vagy progit, amely táblázatból fel tudja tölteni a Haier telefonkönyvét?
(A samu telóm contact listáját lementettem csv formátumba, és nagyon nem szeretném mind a 317 db-ot kézzel bepötyögni. Az Playről már próbáltam vagy 10 appot, de nem találtam olyat, ami meg tudna birkózni a feladattal.) A gyári fw van a telón.A másik kérdésem, hogy az egyedi csengőhangnak milyen formátumúnak kell lennie, és a fájlrendszerben hova kell elhelyezni?
Köszi!
-
mr_ricsi
veterán
"csak eddig nem nagyítóval néztek meg minden csomagot. Már hetek óta a fogpiszkálóra is megpróbálnak áfát, vámot kivetni."
Szerintem csak riogatásból mondják, hogy jobban megnézik a csomagokat. Egyszerűen több a csomag, ezért tart tovább a feldolgozásuk.
Most van úton egy csomagom, és a svéd posta rendszerében sokkal részletesebben látszik az útja, mint a magyaréban. A svédek szerint 24-én 11 óra 26 perckor adta át a Magyar Posta nemzetközi terminálja vámolásra, és a vámról vissza is érkezett ugyanabban a percben. Ezalatt olyan sok mindent biztosan nem nézhettek meg.
(Aztán 3 napig tartott, hogy a nemzetközi terminálról a belföldi logisztikához megérkezzen. A magyar posta rendszere ezt a 3 napot úgy tünteti fel, hogy ezalatt volt vám elé állítva. Így a posta helyett a NAV-osokat fogjuk szidni miatta.) -
mr_ricsi
veterán
"A postai szolgáltatás ára nem számít bele a vámárú értékébe. Csomagküldő szolgáltatás igénybevétele esetén emiatt a küldemény nem lesz alapból vámárú köteles."
Szerintem te nem tudod jól. A Közösségi Vámkódex szerint a nem kereskedelmi célú behozatalnál a "sima" postai díj valóban nem számít bele (165.cikk (2)), de az EMS-típusú gyorspostai díjakat hozzá kell adni (165.cikk (3)).
A csomagküldőket pedig vagy gyorspostai szolgáltatásnak tekintik, és akkor a 165.cikk (3) szerint beleszámít, vagy egyáltalán nem tekintik postai szolgáltatásnak, és akkor a 164. cikk szerint mint szállítási költség számít bele. -
mr_ricsi
veterán
A PH!-ról kitiltás jár azért, ha valaki a vám elkerüléshez segítséget nyújt.
Annyit azért tudj a dologról, hogy vám- és ÁFA mentesen 22€-ig lehet behozni, ami kb. 28$. Ebbe az árba a postai költség is beleértendő. Vagyis ha csomagküldővel rendelsz, aminek a díja 25-35$, mindenképpen tételesen vámellenőrzik, mert a postai díj önmagában eléri az ÁFAköteles értéket.A pandán a szingapúri vagy a hong-kongi regisztrált AirMailt érdemes választani. Ezer-párszáz Ft a díjuk. Mindegyik kb. 2 hét alatt juttatja el hozzád a cuccot. A szingapúri 1-2 nappal gyorsabb, de az adminisztrációra tojnak, ezért a nyomkövető rendszerekben gyakran nem látod addig a csomagodat, míg a magyar posta nem rögzíti.
A magyar posta ezeket a csomagokat hivatalból vámkezelteti helyetted, és csak a szerencséden múlik, hogy kell-e ÁFÁt fizetned. Az a hír járja, hogy sokaknak volt eddig szerencséje. De én ezt nem hiszem, mert a sajtóban megjelentek alapján a NAV kiemelten jó hatásfokkal szedi be a közterheket. -
mr_ricsi
veterán
válasz
mr_ricsi #1118 üzenetére
Használ valaki 32GB-os SD kártyát a telóban? A tapasztalatok érdekelnének, mert a Samsung 32GB-osnál mindenféle problémába futottam (nem tudta a fájlokat törölni, aztán már azt írja, hogy sérült a kártya, miközben a notim kártyaolvasójában hibátlannak teszteltem), míg a 16GB-os Samuval eddig tökéletes.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
kiskocsma #1223 üzenetére
"Ha nem válna meg senki tőle, szerintetek Pandawillről, vagy Dhgateről érdemes inkább megvenni?"
A DHgate-et nem ismerem.
A Pandáról 4-7 nap mire elindul. (Az enyém 4 napot várt.) Külön kérés nélkül kicserélték az adapterét egy európai dugós változatra. (5V/1A, a Flextronics gyártotta.)
Szintén kérés nélkül beállították magyar nyelvre. (Ezt azért tartom nagyon pozitívnak, mert így biztosan működő kütyüt indítanak útnak. Az ujjnyomokból pedig az tisztán látszott, hogy nem használt telefont kaptam, mert csak az a rész volt összetapogatva, ami a menü eléréséhez szükséges.)A postázásnál érdemes az ingyenes ChinaPost helyett az ezerpárszáz Ft-os Singapore- vagy HongKong AirMailt választani, mert úgy 1-2 héttel hamarabb kaphatod kézbe. (Ha jól tévedek, 6-10 munkanap az utóbbi kettő, és a China meg 2 héttől 1 hónapig bármi lehet. De volt már 2 hónap alatt idekeveredő Chinás csomagom is.)
Csomagküldőt lehetőleg ne válassz, mert akkor szinte biztos, hogy fizetned kell a magyar ÁFÁ-t. -
mr_ricsi
veterán
Más is tapasztalta esetleg, hogy a CWM backup lefagy 32GB-os SD kártyánál, míg 16GB-ossal tökéletesen működik? (A CWM innen a legutolsó link, az android pedig a 4.0.4 nemzetközi.)
-
mr_ricsi
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- Apple MacBook
- SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- Formula-1
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC V50 - i5-12400F - RTX 4060Ti - 16GB RAM - 1TB SSD - www.olcsogamerpc.hu
- INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC V3 - i5-10400F -1660 SUPER 6GB -16GB RAM -500GB SSD - www.olcsogamerpc.hu
- INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC V2 - i3-14100F -1660 SUPER 6GB -16GB RAM -500GB SSD - www.olcsogamerpc.hu
- Bitmain Antmimer K7 63.5th ckbminer
- INGYEN POSTA - ÚJ GAMER PC V4 - R5 5500 -1660 SUPER 6GB -16GB RAM -500GB SSD - www.olcsogamerpc.hu
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3025
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450M R5 3500X 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman N5 Zalmann 600W
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3009
- Prémium! Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R 9 9950X / RX 9070XT 16GB / 64GB DDR5 / 1TB 990Pro
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest