Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz aelod #21 üzenetére

    A meme-ért: :C :R

    Ehhez meg: "Felső kategóriát sem frissítik 5 évre visszamenőleg..."

    És ez feltétlenül baj egyébként? Csak néhány itteni hozzászólást megnézve:
    "minden ugyan úgy működik, mint eddig..." i6
    "5S-nél pl semmi változás nincs" ... "pozitív dolgot nem hozott"

    Jó, mondjuk van egy ilyen is:
    "z SE akkuideje pont szenzációs lett"

    + ottvan az a sok komment a lassításról, azt most tegyük félre, hogy trollkodás-e vagy nem. De abban egyetérthetünk, hogy létező jelenség, kérdéses, hogy milyen mértékben.

    + egyes verzikónál elég komoly bugok voltak az új verzióval, de én személy szerint hallottam ismerőstől teljes adatvesztést is a frissítéskor.

    Így mindent összevetve úgy érzem, hogy annak kell örülni, ha nem lesz rosszabb a dolog a frissítés után. Tehát kérdem én, biztos, hogy baj az, hogy más készülékekre nem igazán jön főverzió frissítés? Főleg, ha amúgy a telefon az adott verzión jól és megbízhatóan működik?

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #78693120 #25 üzenetére

    Nana, a biztonsági frissítést ne keveverjük ide, annak semmi köze a verziókhoz. Egy androidos telefon(persze függ attól, melyik) jóval tovább kap biztonsági frissítést, mint új verziót. Én csak verzióváltással járó frissítésről beszéltem. De akkor beszéljünk biztonsági frissítésről.

    Hadd hozzak egy samsungot példának, a galaxy s5 a mai mapig kap biztosági frissítéseket. Fél évvel később került piacra, mint a iphone 5s. Persze több mindentől függ, hogy mikor kapja meg a frisítést az adott készülék, nem tudom, hogy pl egy magyar szolgáltató függő telefon milyen patch szinten van. De a samsung kiadja a frissítést.

    Egyébként pedig az sem gond, ha nem havonta kapják a security patch-et. Az én tudomásom szerint nem jelent különösebb veszélyt, ha pár hónapos a patch level.

    "Ha akkor egy androidos telefont veszek, akkor már rég nem kapna."
    Ezt pedig valamivel támaszd alá légszives. És ha mondasz is egy telefont, ami nem kap, akkor sem lesz igaz minden androidosra. Ha egy nexus-t vettél volna, akkor elhiheted, hogy kapna. :)

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #78693120 #39 üzenetére

    A nexus-szal csak egy példát mondtam, de sokan még így is megvették, és van aki a mai napig boldog vele. De megértem amit mondasz, de mondom, csak egy példát mondtam.

    Akkor ezek szerint az iphone-ok is (szinte) csak biztonsági frissítést kapnak. csak ők növelnek egy számot a verzión. Hát nem tudom, hogy vagy vele, én nem igazán látom a különbséget. :))

    Szerintem csak úgy fer a dolog, ha hasonló árú készülékeket hasonlítasz össze. Különben olyan, mintha vennél egy skodát, aztán panaszkodsz, hogy nem megy annyival mint egy ferrari. Az, meg hogy ki mit választ, azt ne keverjük már ide, ha csak frissítésekről van szó. :P

    "Ellenben, ha egy mostani 100e-res androidos telefont nézek, akkor arra nem jön frissítés 1,5-2 év után. Még egy security patch sem."
    Na látod ez csak szimplán nem igaz. Barátnőm galaxy A3(2016)-ja töb mint 2 éves telefon, mi személy szerint újonnan hivatalos 2 éves garanciával 65ezer forintért vettük. És a mai napig kapja a biztonsági frissítéseket, kb 2 havonta. Szóval légyszives mielőtt tényeket írsz előbb járj utána kicsit.

    "Ja, én csak új telefonban gondolkozom, szóval az árakat is így nézem."
    Ezt, meg nem is értem miért mondod, nem volt szó eddig használtról.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Giovan! #43 üzenetére

    Én itt a fórumban úgy láttam, hogy 5S pl nem kapott semmi feature-t. Érdekelne, hogy 6-os vagy 6s mit kapott. Egy android-os flagship is kap általában 2 új főverziót, azzal pedig jópár feature is jár. Utána pedig tovább jönnek a biztonsági frissítések. Én úgy látom hogy iOS-nél nagyon hasonló a helyzet, csak közben növelnek egy számot. Javíts ki, ha tévedek.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #78693120 #45 üzenetére

    Hát most figyelj, ezekre ennyit tudok mondani:
    Androidon mindig is lehetett filekezelőt használni. Nem kellett hozzá update.
    Az, hogy valami "megváltozik", nem nevezném feltétlenül feature-nek.
    Az akku állapotának mérése még azt mondom, hogy egész jó kis dolog, mondjuk kicsit beárnyékolja, hogy azért tették bele, mert azelőtt jól belassították a telefonokat. Azt pedig nem tudom, hogy android-on erre milyen lehetőség van, vagy hogy lehet-e androidon vagy iOS-en third party appal megnézni, mert ha lehet, akkor ez szintén nem túl nagy újítás..

    Szóval nem igazán vagyok meggyőzve.

    (#46) Giovan!
    Annak, hogy egy alkalmazás frissül, nem tudom mi köze van az oprendszer verziójához. Lehet, hogy a iOS-nél köze van, de attól még az alkalmazás kapott új feature-t, nem az oprendszer. A google is frissítgeti az allo-t, bármelyik android-os telefonra le lehet tölteni. Frissülnek az ilyen dolgok maguktól a google play-ből. Szóval ilyen érvet nem tekintek relevánsnak.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Giovan! #49 üzenetére

    Hát ha egyszer arról megy a vita, hogy hogyan/mikor/milyen gyakran/milyen minőségben történnek a frissítések android-on vs iOS-en és ha egyszer ezzel kapcsolatban te érveket szeretnél felhozni, akkor igenis érdemes a mélyére járni, hogy mi is történt pontosan ennél a frissítésnél és hogy ellenben a másik oldalon mi a helyzet.
    És mi az, hogy hogy jön ide a droid? Az első komment amire válaszoltam, abban droid-os frissítésekről volt szó, utána pedig te válaszoltál az én kommentemre. Így.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Giovan! #54 üzenetére

    Ahogy mondták előttem is: nem fér hozzá. :N És ekkora hülyeséget már régen hallottam. Úgy gondolom ezzel elárultad mennyire ismered az androidot, ami még nem is lenne gond, csak ezesetben ne írj róla hamis tényeket kérlek. Így túl sok értelmét nem látom a vitának... :U

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Giovan! #58 üzenetére

    Köszi a tanácsot, de szeretek veszélyesen élni. :DDD

    Egyrészt igen, telepítheted anélkül, hogy megadsz neki minden permission-t. Egyesével mondhatod meg, hogy mit adsz meg neki, sőt a fontosakat(pl: kontaktok) egyesével kérdezi meg.

    Másrészt, mi a baj azzal, hogy hozzáférhet ha te erre engedélyt adsz neki? A kocsiddal is belehajthatsz a fába ha szeretnél, de valószínűleg nem szeretnél, ezért nem teszed meg. Mi a gond azzal, ha az eszköz/alkalmazás képes valamire? Akkor teszi meg, ha te megengeded neki. Egyébként ettől függetlenül én se azt a zseblámba alkalmazást használnám, ami amúgy nagyon szeretné látni a névjegyeimet, és képzeld el, nem is muszáj használnom. És a rengeteg alkalmazás közül amit használok nagyon kevés kért eddig olyan permission-t, amit nem adtam meg neki. De akkor is pontosan tudtam, hogy miért kéri azt az alkalmazás, csak én nem kívántam élni azzal a funkciójával.
    Nem kell pár rossz minőségű alkalmazás miatt egy egész operációs rendszerre általánosítani. És egyébként szerintem az ilyen rossz minőségű alkalmazásokkal sincs gond, amíg azt teszi amit mond és nem tartalmaz rosszindulatú kódot. Márpedig olyannal én még nem találkoztam, pedig annak idején leszedtem pár fing-hang alkalmazást is...

Új hozzászólás Aktív témák