Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz gerii #11 üzenetére

    Pályaelhagyás esetén lehet, nem kértem, nekem benne volt, adták. Aztán amikor elmentem, az utolsó nap este 10-kor kaptam a levelet, hogy elállnak tőle, és sajnos megtehetik. Annyira, hogy az itthoni gyakorlat(!) szerint határidő után is elállhat a (volt) munkáltató. Így 2 misivel rövidített meg egy szerencsére már megszűnt cég.

    Bélabá

  • Tamarel

    senior tag

    válasz gerii #11 üzenetére

    Ne keverd a kettőt: amíg alkalmazásban vagy, addig a munkabér része. Azután viszont külön megállapodás kérdése. Itt le van írva szép kerek mondatokban.

    Titoktartás a munkaviszony megszűnése után
    A munkavállalót általában a munkaviszony fennállása alatt terhelik azok a kötelezettségek, amelyek a munkáltató jogos gazdasági érdekének védelmét szolgálják.

    Bizonyos esetekben a munkáltatónak komoly érdeke fűződik ahhoz, hogy a munkavállaló egyes kötelezettségei - így pl. a titoktartási kötelezettség - a munkaviszony megszűnése után is fennmaradjanak. Egyebekben azonban csak erre irányuló megállapodás alapján köteles a munkavállaló a munkaviszonyának megszűnését követően az említett védelmi szabályok megtartására.

    A korábbi Mt. szabályai szerint a versenytilalmi megállapodás 3 évig köthette a munkavállalót, ezt az új Munka törvénykönyve két évre rövidítette.

    A felek megállapodása alapján a munkavállaló - legfeljebb a munkaviszony megszűnését követő két évig - nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekét sértené vagy veszélyeztetné. §

    A versenytilalmi megállapodás érvényességi feltétele, hogy a megállapodás teljesítéséért a munkáltató ellenértéket fizessen. Az ellenérték a megállapodás tartamára nem lehet kevesebb, mint az azonos időszakra járó alapbér egyharmada. Az ellenérték akkor arányos, ha a munkavállaló újabb jogviszony létesítésének korlátozását kompenzálja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák