Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Szerintem a BB ugyan azt a hibát követi el, amit a Z10-el. Túl magasra lövi az árat. Értem én, hogy ez termel profitot, viszont jelenleg kvázi új belépők egy nagyon telített piacon. Lehet, hogy első lépésben nem a profitot kéne megcélozni, hanem a piaci részesedést. Szerintem bölcsebb lett volna első körben egy olyan telefont (palettát) piacra dobni, amivel éppen csak fedezték volna a költségeiket. Nulla vagy minimális profit mellett.
    Értem én, hogy a részvényesek nem örültek volna, de néha tudni kell a jelenben lemondani a nyereségről, hogy a jövőben sokkal nagyobb profitot termeljenek. Aki ezt nem érti nem való sem részvényesnek, sem cégvezetőnek, sem semminek.

    A Z10-el az volt a helyzet, hogy mire kijött, már egy éve nem volt új telója a BB-nek, ez idő alatt rengetegen elpártoltak a cégtől. Volt pár ismerősöm aki anno BB-t használt, de mindenki elment Droid vagy iPhone irányába. Sokan közülük viszont nagyon várták, hogy kijöjjön a Z10, mert vissza akarta térni BB-re.
    Sőt, sok ismerősöm, aki soha nem volt BB-s szintén nagyon várta, hogy kijöjjön, mert remélték, hogy kapnak egy stabil, jól működő telót.

    Mikor kijött a Z10, Q10 páros mindenki óriásit csalódott. Iszonyatosan túl volt árazva a hardverhez képest. Így lényegében egy ismerősöm váltott vissza, ő is csak akkor, mikor néhány hónappal a start után hirtelen ledobott 120 rugót a készülék az árából, és 65K-ért meg tudta venni.
    Persze utána ő is csalódott a telóban a Store minősége miatt. Az alkalmazások hiánya és a meglévők minősége miatt. Pedig maga a telefon, és az OS jó volt, azt mindenki szerette, még nekem is tetszett.

    Akkor is azt mondtam, hogy ha piacot akartak volna szerezni, hogy fejlesszenek BB alá a fejlesztők, akkor egy sokkal olcsóbb, és/vagy jó ár érték aránnyal bíró telót kellet volna kihozni.

    Most egy picit más a helyzet, az OS és az App Gap problémát megoldották az Androiddal, cserébe egy nagyon telített piacra léptek be egy olyan telefonnal, ami nem tud lényegi előnyt felmutatni a többiekhez képest. Max a billentyűzet, ami viszont mára totálisan rétegigénnyé vált, és még ezen réteg nagy részes sem fog 200 ezret kiadni egy telefonra.

    Bizonyára lesz pár százezer vagy esetleg 1-2 millió ember, aki megveszi, mert tetszik, mert BB és mert billentyűzet, de nem hiszem, hogy akár csak megközelítenék az 5 millát. Nincs már semmi a tarsolyban, ami miatt vonzóbb tudna lenni, mint bármelyik másik márka droidja.
    Sőt, még új név a droidos piacon, nagy kockázat ilyen telót venni, ez is sokakat el fog riasztani. Olyan modell meg (még?) nincs, amint az átlagember is meg tudna venni, hogy tapasztalatokat szerezzen magának, és egy esetleges pozitív élmény után feljebb váltson. Nincs min kinevelni a zászlóshajó vásárlóit.

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák