- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Google Pixel topik
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
válasz
Synthwave #16 üzenetére
Soha se fogom megérteni ezt a hozzállást amit tanusítasz.
Attól még mert van neked 1 módszered, miért kell azokat fikázni akik más módszerrel oldanak meg egy adott helyzetet?Az hogy nem lehet bele szállításkor rendelni nagyobb ramot, igen is gáz 2021-ben.
Mert itt erről van szó, ugyanis technológiailag nyilván ki tudnád cserélni akár 64-re is, tehát az alap kötözködés nagyon félrement.A fentebbihez: attól még mert tegnap rendben ment az adott felhasználás dedikált gpu-val, a jelenlegi software fejlesztési tempók mellett semmi sem garantálja hogy a következő évben méreg drágán megvásárolt verzió is futni fog, pedig ha valaki nem követi a fejlesztett funkciókat akkor le fog maradni a piacon.
-
erer1000
őstag
válasz
Synthwave #16 üzenetére
egyszerűen jobban kézre áll, és könnyebben tudom a magán/munka/egyetemi dolgokat is szétválasztani.
pl a felső 3 gombbal tudok váltani a csoportosítások közt, és nincsen elől 10-20 olyan tab amin diploma munkához szakirodalmakat túrok fel, mert csak átklikkelek a másik részre, ezek eltűnnek, és a "magán" részben levő ez az látszik csak.vagy alatta a 3 üzenet platform. valamelyiken írnak nekem, ráklikkelek, beúszik egy oldalsó chat ablak, válaszolok, és kész. meg se kell nyitni egyik weboldalát se, mert hasonlóan mint mobilon a Blackberry HUB-ban volt, itt is egy helyen van minden, és csak folytatom tovább a dolgomat utána, anélkül hogy keresgetnem kéne hol van megnyitva egy FB pl.
opera flow alulról a második, megjegyzéseket linkeket emlékeztetőt bedobok pl hogy utazás közbenre össze legyen szedve ez az amit mobilon olvasgatni/csinálni akarok ,stb
sok olyan dolog ami pl chrome-ban csak add-onnal lenne lehetséges, közben itt meg alapból bent van, de ha meg valakinek hiányoznának a chrome kiegészítők, akkor igazából azokat operára is fel lehet rakni.
-
erer1000
őstag
válasz
Synthwave #14 üzenetére
Jó, de a cikkben szereplő laptopokban sincsen dGPU, szóval annak a 16GB-ja sem "igazi 16GB". Főleg a 8GB változatnal
Opera-t használok.400k-800k laptopok amik 8-16GB-osak, és egy félév közi HF készítésére is az a válasz hogy nem célszerű erőltetni, úgy hogy szerintem elég sok, vram intenzív program van amit az ember olykor használni szokott és nem játék, akkor jön amúgy a kérdésem. Mert ezért az árért ha RAM-bol kevésbé spóroltak volna, egész sokmindent el tudnék képzelni.
Milyen felhasználás és kik a célcsoport? -
erer1000
őstag
hát amúgy vicces, de úgy hogy gagyi kis modellekkel dolgozunk egyetemen pl CAM-ezéskor, a drágalátós edgecam képes gond nélkül bepuszilni 4-6GB VRAM-ot.
és úgy hogy háttérben a böngésző, Teams, YT, és 1-2 word és pdf volt megnyitva, elfogyasztott a rendszerrel együtt 9GB-ot, mellé az edgecam 3GB.ot, és mivel nem tudtam istenért se rávenni a laptopot hogy az IGP helyett a dGPU-t használja, ezért a rendszer memóriát kezdte el beszopni VRAM címen az IGP, és hopp, el is fogyott a 16GB RAM, és elkezdte a böngésző lefagyasztani a tabjaimat, és közben még pörgessem a pár száz oldalas PDF-eket... aha oké. pedig ott van egy 970 EVO plus-os NVMe SSD hogy hadd lapozzon ki magának gyorsan mindent, mégis keményen érződött hogy a RAM fogyott el
aztán nagy nehezen végre sikerült rábírni hogy a 4GB 1050-et használja, és máris annyi szabad RAM-om lett, hogy öröm volt nézni, és mintha dimenziót ugrottam volna.
pedig ez csak egy random egyetemi tárgyhoz a házi volt.
ezernyi szituáció lehet ahol manapság 16GB az bőven szűkös úgy, hogy IGP-ről megy minden, és a RAM-ból eszik le az is. -
kukulec
őstag
a pofátlan válaszom az, hogy mert megengedhetném magamnak, és nem szeretem a mesterséges korlátozásokat. a realisztikusabb, hogy nagy üzemben szerkesztek raw-okat, és egyre nagyobb fájlokat szerkesztek, illetve szeretnék 4k-s videovágásba is belekóstolni, így a 32 gb lenne a jövőállóbb megoldás. és miután szoktam erre-arra utazni, ezt a notitól várnám el. (tudom, akkor vegyek almát vagy egy jobb gpu-s laptopot. de nem véletlenül ezeket nézegetem egy ideje)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Villanyszerelés
- Építő/felújító topik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Autós topik
- Gitáros topic
- Hegesztés topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Jóárasított AI PC-ket szeretne látni az AMD
- További aktív témák...
- HP Elitebook 840 G8, I7-1185G7, 32 GB RAM, 512 SSD (MAGYAR VILÁGÍTÓ BILLENTYŰZET)
- Új ASUS VivoBook 15 X1504VA - 15,6"FHD IPS - i5-1335U - 16GB - 512GB - Win11 - 1,5 év gari - MAGYAR
- Eladó ASUS ROG Zephyrus G14 GA401Q + teljes gamer szett --csere is érdekel
- LOQ 15IRH8 15.6" FHD IPS i7-13620H RTX 4050 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- HP EliteBook 840G10 - i5-1350P!!!! nem U!!! Vadiúj!
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD Sérült I W10 I CAM I Garancia!
- LG 34WR55QK-B - 34" Ívelt VA - 3440x1440 - 100Hz 5ms - FreeSync Premium - HDR 10 - USB Type-C 65W
- KAMATMENTES Részletfizetés Alienware DELL monitor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest